FORUM

ARRANGEMENTER

Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker

MESTERSKAP

EM, OL og UQC VM NM Nordisk Norway Open Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

Resultater par NM 2026

Lars Heggland og Thomas Kolåsæter vant NM i quiz for par. Odd Rune Heggheim og Vegard Eikemo Sande tok andreplassen etter tiebreak, og forviste dermed Carl Magnus Skutle og Tarald Bjørdal Langan til tredjeplass. Gratulerer!

Som dere ser av resultatlista, ble det, i tillegg til tiebreaket om andreplassen, også nødvendig med utslagsspørsmål for å avgjøre hvem som kom på de to siste premieplassene. Resultatene fra utslagsspørsmålene finner du her.

 

 

NrParR1R2R3R4Sum
1Lars Heggland / Thomas Kolåsæter2123212287
2Odd Rune Heggheim / Vegard Eikemo Sande2321191578
3Carl Magnus Skutle / Tarald Bjørdal Langan1821211878
4Tore Heliks van Dahl / Jon Strøm1921181977
5Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn2321171576
6Harald Aastorp / Stig Sanner2321161676
7Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad2421171476
7John Halvor Rykkelid / David A. Tørre2118181976
9Geir H. Kristiansen / Leif-Atle Heen2121161674
9Jon Inge Kolden / Arild Tørum2021171674
9Ole Martin Halck / Toril Opsahl1820191774
12Andreas Winnem / Jarle Kvåle2218161672
12Trine Aalborg / Christian Haugen-Flermoe2221141572
12Andreas Thorsen / Finn Eivind Slungård2120161572
15Marte Stang Midttun / Eivind Moskvil1922161370
16Knut Heggland / Brage Nordgård1918161669
17Hilde Torp Solbakken / Dag Olav Rønning2017151567
18Petter Jacobsen / Arne Blakkisrud2118141265
18Fredrik K Methi / Sigbjørn Snørteland1818171265
20Aldona Szczepanska / Eirik Bäcklund1619161364
21Daniel Hostadt / Tore Jan Narvestad1818141363
22Espen Iversen / Eskil Åsmul1917121462
23Håvard Johansen / Sindre Klaseie1919111261
23Astrid Øvern / Per Harald Ninive1920121061
23Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen1819131161
26Patrick Farnes / Ørjan Sagvolden1519161060
27Petter Richter / Lars Espen Fulke Oppedal1913151259
27Nils Olav Hole / Kristian Kvamsøe1818131059
29Tom Flaten / Kjetil Hofstad1715151158
29Jørn Gulbrandsen / Brage Askeli1517141258
31Jarle Enerud / Frode Myhra1417141156
31Diego Alexander Foss / Eira Lie Jor1317121456
33Jonas Frich / Mari Grønberg1514151155
34Mads Sveia / Hanna Heggheim Lee1611171054
35Bjørn Erik Lobben / Morten B. Hæhre1615101253
36Thomas Iversen / Kai Skagestein1517101052
36Ivar Areklett / Jan-Egil Aakernes1417101152
38Håkon Sandholt / Marit Andersen1214151051
39Aksel Mygland / Anlaug Frydenlund1212141250
40Mari Langer Asland / Bjørn Revil1414101149
41Atle Nordheim / Johan Blakkisrud141410947
42Åsmund Eide Gjøystdal / Christian Grindvold Lie914121146
43Anne Beate Putten / Silje K. H. Trøen91510842
43Simen Kvamme Repp / Håkon Fjesvik109111242
45Sigurd Hasle / Tor-Inge Hageberg12912841
46Finn Arve Guttormsen / Arve Tronstad14129540
47Trond Hagehaugen / Jon Terje Kommandantvold9139839
48Petter Varhaug / Arne Bill11135736
49Håkon Mathias Rørvik Skåland / Karl Oskar Oserud Bentzen71011735
50Håkon Gjendem Moen / Jørn Iversen Efteland41014634
51Silje Hølland / Kim Asphaug988732
52Eirik Nergård / Lisbeth Sommervoll879731
53Espen B. Sæther / Tommy Otterlei-Gudem687627
54Geir Akselsen / Torbjørn Teigen985325