FORUM

ARRANGEMENTER

Quizkalenderen 2018 Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker Dette bør du kunne

MESTERSKAP

EM VM NM Nordisk Norway Open Rankinglister Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

VM 2017 – Resultater norske deltagere

Vi gratulerer Thomas Kolåsæter med seieren blant de norske deltagerne i årets Quiz-VM! Prestasjonen hans holdt til en sterk 15. plass internasjonalt. Ellers var det flere nordmenn som utmerket seg i enkeltkategorier, spesielt Espen Kibsgård, som med sine 25 poeng i «Kultur» var best i verden!

Merk at resultatlista er basert på den internasjonale, hvor den dårligste kategorien strykes. Poengsummen for alle åtte kategorier ligger i kolonnen «Alle 8».

Nr.NavnMediaHistorieVitenskapUnderholdningKulturLivsstilSport og spillVerdenAlle 8Total
1Thomas Kolåsæter2120221921202317163146
2Lars Heggland1623211821201819156140
3Geir H. Kristiansen2220211620211620156140
4Tore Heliks Van Dahl1921211016232017147137
5Ole Martin Halck2118181917211619149133
6Stig Sanner1619231217201818143131
7Espen Kibsgård1217181825181519142130
8Dag Fjeldstad219181710201817130121
9Øystein Aadnevik162019619121713122116
10Knut Heggland211716716171017121114
11Brage Nordgård151215917211815122113
12David T. Asprusten111520716171617119112
13Eivind Moskvil1615111018171519121111
14Finn Eivind Slungård101517815181818119111
15Mats Sigstad91715913171919118109
16Arild Tørum241781319151110117109
17Dag Olav Rønning161413151617168115107
18Andreas B. Schei1915131411181611117106
19Jørn Gulbrandsen1614151012191315114104
20Jon Inge Kolden101014810142422112104
21Jarle Kvåle11111571015221410598
22Carl Magnus Skutle10111591516161410697
23Bjørn Erik Lobben1210158716191310093
24Per Harald Ninive89154101120169389
25Eskil Åsmul101197111414199588
26Marte Midttun151013612176119084
27Leif-Atle Heen2210871117868983
28Øyvind Pedersen712126111614118983
29Vemund Svendsen101113810186118781
30Eirik Bäcklund121076101316128680
31Jørgen Skjånes711146121210128478
32Tarald Bjørdal Langan8911861215148377
33Aksel Mygland8141591099108476
34Ivar Berg9151241310797975
35Aldona Szczepanska101111101414057575
36Rune Hallbjørn Jensen10914710129108174
37Andreas Winnem58225913987974
38Jone Frafjord1810711118487773
39Lars André Gundersen599851017147772
40Ørjan Sagvolden8101097141197871
41Terje Røsand8101486146107670
42Espen Iversen1685104141167470
43Kristian Kvamsøe1371010613977569
44Jan-Egil Aakernes1010863141197168
45Jo Boger498671014137167
46Jan Erik Killengreen1010857145127166
47Geir Horvik910885121187166
48Lars Erik Brandt Rustad6111637103106663
49Hans Arne Forseth69756111486661
50Håkon Sandholdt101086710696660
51Arne Bill13767515666560
52Erlend Skjetne95771171086459
53Hilde Arholm96271013856058
54Jan Olav Nilssen59105389116057
55Willy Erland91356510586156
56Toril Opsahl10846414655753
57Inger-Anita Pedersen5765813365350
58Sonja Sirnes4586513655248
59Roald Lund Fleiner688365595047
60Brit Nyfors3595610534643
61Ingrid L. Solemdal646449754541
62Kenneth Knutsen1542461174039
63Petter Varhaug485454844238