FORUM

ARRANGEMENTER

Quizkalenderen 2018 Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker Dette bør du kunne

MESTERSKAP

EM VM NM Nordisk Norway Open Rankinglister Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

VM 2009 – resultater og analyse

Norge

Resultatene for de 36 norske deltakerne ble som følger:

NrNavnCulLifMedWorEntHisSciSpoTotAlle
1Thomas Kolåsæter2020251722221522148163
2Ole Martin Halck1716162323172014132146
3Tore Dahl2315131920181522132145
4Lars Heggland1819112415231715131142
5Harald Aastorp1915181717201423129143
6Dag Fjeldstad1718191621121515121133
7Stig Sanner1714191617191017119129
8Christian Flermoe1615111415191320112123
9Trine Aalborg1517131717131811110121
10Knut Heggland141514151991514106115
11Trond Brastad131317171111620102108
12Truls Flatberg131081647271798102
13Øystein Aadnevik191212101014131595105
14Sigve Sørland1510151616115109398
15Jon Strøm98141715112189294
16Karen Skjånes121081416912158896
17Bjørn Revil917819897138390
18John Ivar Østby12109171014998190
19Asbjørn Arntzen11811111368167884
20Roger Eldegard1398131397117683
21Marte Stang Midttun101112111534107376
22Christian Thorn11121112145817374
23Jone Frafjord1361313136477175
24Lars André Gundersen811613752176769
25Jan Gunnar Fredriksen1138126124126568
26Torgeir Nielsen118716105576469
27Toril Opsahl121189124636265
28Ivar Areklett6751539985962
29Anne Nyhus81139123575558
30Jørgen Skjånes8748739125558
31Brynjulv Raaen9114916935152
32Espen Iversen5109694354851
33Camilla Wedul11731166414849
34Hilde Larsen6878102444749
35Eskil Åsmul6511245864647
36Siv Hammerseng211321031313

John Ivar Østby vant prisen for beste debutant. Anne Nyhus ble kåret til beste klatrer, med en poengøkning på 14,5%, samt 16 poeng kortere opp til pallen i år enn i fjor.

Internasjonalt

Den internasjonale resultatlista er nå fullstendig; topp-10-lista ser slik ut:

1. Kevin Ashman (GBR) 177
2. Ronny Swiggers (BEL) 174
3. Mark Bytheway (GBR) 166
4. Olav Bjortomt (GBR) 165
5. Nico Pattyn (BEL) 165
6. Pat Gibson (GBR) 164
7. Tero Kalliolevo (FIN) 156
8. Jerome Vered (USA) 155
9. Jesse Honey (GBR) 151
10. Thomas Kolåsæter (NOR) 148

Last ned den endelige resultatlista med 973 deltakere (Excel-fil), eller klikk deg gjennom denne tabellen:

NrNavnLandCulLifMedWorEntHisSciSpoTotalAlle
1Kevin AshmanENG2619292425262522177196
2Ronny SwiggersBEL2422242625252525174196
3Mark BythewayENG2621252327222022166186
4Olav BjortomtENG2621262326212122165186
5Nico PattynBEL2421242522252024165185
6Pat GibsonENG2222242523252322164186
7Tero KalliolevoFIN2420182420212225156174
8Jerome VeredUSA252421251622226155161
9Jesse HoneyENG2123172621222113151164
10Thomas KolåsæterNOR2020251722221522148163
11Tom TroghBEL2118192120162226147163
12Ian BayleyENG2217222318242113147160
13Mark GrantWAL251924221919197147154
14Derk de GraafNED2419162014212223145159
15David BeckBEL1912242220231620144156
16Shanker MenonIND2119182418212119143161
17William De AthENG1815122820242216143155
18Bernard KrepsBEL2018212518151622140155
19Arul ManiIND2315251620192110139149
20Joshua KreitzerUSA2016231924201710139149
21Jussi SuvantoFIN2315241823191116138149
22Dorjana SirolaCRO231824231319156135141
23Scott DawsonENG1814222123171518134148
24Marnix BaesBEL2517142114221816133147
25Ove PõderEST2212201714222117133145
26Ole Martin HalckNOR1716162323172014132146
27David StainerENG2015191822191914132146
28Tore DahlNOR2315131920181522132145
29Jo VandenbrouckeBEL2021112415182311132143
30Anne HegertyENG221516202317198132140
31Paul ArtsBEL2016172217201619131147
32Lars HegglandNOR1819112415231715131142
33shouvik guhaIND2010202113201719130140
34Paul PaquetCAN211516242220126130136
35Barry SimmonsENG241514221720185130135
36Harald AastorpNOR1915181717201423129143
37Phil SmithENG1817132418181915129142
38Nick MillsENG1813162313192315127140
39Raj DhuwaliaUSA1913202317171811127138
40Luc LenaertsBEL1615211518211120126137
41Eric WildsmithENG151715201919206125131
42Staf DujardinBEL1713201526101221124134
43Tiit NaaritsEST1916201713211614123136
44Tom VansteenbruggeBEL2013191822101021123133
45Chris QuinnENG171710241916209123132
46Tom McCuddenUSA151918211319188123131
47Frank Van NieuwenhoveBEL221413221818153122125
48Holger WaldenbergerGER2215191812171416121133
49Dag FjeldstadNOR1718191621121515121133
50Filips SchillebeeckxBEL2011151918151717121132
51Mark RyderUSA191418161719187121128
52Barbara ThompsonENG181517212114149120129
53Jamie DoddingENG188161720211315120128
54Bart Van GasseBEL1711142113132219119130
55Stig SannerNOR1714191617191017119129
56Luc VenstermansBEL2014181618141118118129
57Gilbert GoossensBEL2115161417171217117129
58Peter KorrelNED1918181615171411117128
59Bart PermentierBEL1216181617122017116128
60Wilfried VervoortBEL2215112215161510116126
61Kathryn JohnsonENG191516161814186116122
62Stephen PearsonENG1714151323122112115127
63Richard ParnellWAL179132114151519114123
64Lauri NaberEST813201713231711114122
65Lars Van MoerBEL221718132311108114122
66David EdwardsWAL161682212151815114122
67Jason KellerUSA1218112114161616113124
68Paul SinhaENG1814221619101212113123
69Albert NovemberBEL19171018922189113122
70Manu SudhakarIND171317167162014113120
71Chris BraxelBEL151720161411207113120
72Bart VereeckeBEL1919151613131712112124
73Christian FlermoeNOR1615111415191320112123
74Tuomas TumiFIN2212101710121524112122
75Anustup DattaIND161419159152211112121
76Samanth SubramanianIND201119191414159112121
77David VickersAUS1314172015171511111122
78JayakanthanIND191023141712166111117
79SankhyaIND20921160181314111111
80David LeaIRL1214132320121116110121
81Trine AalborgNOR1517131717131811110121
82Maarten LutsBEL1815112014101715110120
83Jari-Pekka VuorelaFIN1717181913121014110120
84S BhattacharyaIND20714175201517110115
85Eddie CrickBEL1315152020131213109121
86Indrek SalisEST1213211911211012109119
87Jimmy GeeraertsBEL151117151891320109118
88Karl WhelanENG121018202215812109117
89Tim WestcottENG161213171017724109116
90Lut MuyshondtBEL181911141414196109115
91Mati RäliEST1010142014241412108118
92Peter LanssensBEL1812191217171013108118
93Sebastian JacobyGER13178188191716108116
94Warren WalkerUSA18713221615174108112
95Marc CraenBEL1718111510131221107117
96David HespENG161612171815713107114
97Sven OidjärvEST81118192115155107112
98Johan CrapsBEL1512141915141613106118
99Keith AndrewENG1714101811131320106116
100Knut HegglandNOR141514151991514106115
101Swaminathan GIND181216159121815106115
102ARUN HIREGANGEIND19111915891716106114
103Koen VervremdBEL18141714227912106113
104Johan Van DamBEL1912161221141111105116
105André GeetsBEL1317181211141516105116
106Bob HarrisUSA1411141717161611105116
107Sean O'NeillENG1416112112161411104115
108Vikram RajanUSA1911231114101511104114
109Peter WatsonENG171315171412916104113
110Ed ToutantUSA16139221415158104112
111Richard HitchingsENG151316181613134104108
112Sven DierckxBEL131192014161613103112
113Quentin HoltENG151291816151116103112
114David WhitleyUSA171413151681810103111
115Johan Vander ElstBEL141210221315173103106
116Manuel HobigerGER19810218101915102110
117Jaan AllikEST181217108201411102110
118Hugo TangEST10131719197159102109
119Walter DeckxBEL191318121515107102109
120Trond BrastadNOR131317171111620102108
121Gopal KidaoIND196201511151111102108
122Gareth AubreyENG101092015111619101110
123Jo BroosBEL171513152010911101110
124Leonardo C. GapolPHI161214151020148101109
125Maarten StroeykensBEL1671913149822101108
126David CorbutUSA161113191510176101107
127Les ChunUSA1216151617121211100111
128David RegalAUS151012141814917100109
129DEBASHREE MITRAIND1771517817196100106
130Rajagopal PSIND12419179161314100104
131Rajiv RaiIND1491417713161699106
132Jessica BurrUSA16131114171315499103
133Andrew WhittinghamENG16415171311111699103
134Rob HannahENG201010181312141198108
135Mark LabbettWAL101010191711121998108
136Molnár LajosHUN1991513911151698107
137Vijay SarathyIND1671512159201198105
138Dorian WillemsBEL16161212156151298104
139Truls FlatbergNOR131081647271798102
140Gareth KingstonWAL131413152011111197108
141Stefaan WattéBEL15141311181313997106
142John WilsonENG12121117169151497106
143Kunal SawardekarUSA14892282115897105
144Douglas LackeyUSA17171611121410897105
145Siddhartha ShankerIND1561418712171497103
146Johan DeckersBEL191691516814597102
147Mick McCarthyENG121017161711131096106
148Mark KerrENG11158171811141096104
149THEJASWI UDUPAIND1610201211618996102
150Ábrahám TamásHUN156591315191996101
151Sujith VijayUSA1151715812181596101
152Will BarneyENG12121717151112596101
153Jenny RyanENG141417122388496100
154Øystein AadnevikNOR191212101014131595105
155John van MarisNED1318919141210995104
156Greff BalázsHUN206111514113169596
157KabaalahIND17916111313121294103
158Omer EkicSRB18101714121310894102
159Rahul SKIND1452113121210129499
160Sigve SørlandNOR1510151617115109499
161Sriram BIND79131831715159497
162Kémeri GyörgyHUN17917013913169494
163Victor MatherUSA158101120106199399
164Peter VolleberghBEL17118131584219397
165Kris Van der CoeldenBEL1413101414114179397
166Guido DerksenNED1515918911121292101
167Lucas MeyerUSA13916132191179299
168anshuman palIND15717165814159297
169Steve DoddingENG151710171391159297
170Hans VermeulenBEL161315155127149297
171Jon StrømNOR98141715112189294
172Pekka ValtonenFIN201313151091209292
173Hacsek GáborHUN171114101010111891101
174Illar TõnissonEST14111589211389199
175Wilfred RitonaPHI14711177221199198
176Aniruddha Sen GuptaIND137161712131199198
177Ross EvensAUS121611177141389198
178Johnny LoodtsBEL16131658186149196
179Timo ToivonenFIN12871613122239193
180Gert VerrechtBEL121012121271269192
181abhijit banerjeeIND1770217191379191
182Stijn PlanckaertBEL1012119181111179099
183Tauno VahterEST1314131213149119099
184Sumant SrivathsanIND159187151010139097
185Gerley ImreHUN147171112149139097
186Haren FernandoSRI2114515621809090
187Glen MacstravicSUI13137201381568995
188Maarten CoelinghNED151061712119158995
189Taivo RistEST39131514171748992
190Barry RigalUSA1114139171211108897
191Leon ReinischUSA913151691510108897
192Kiran VijayakumarIND17815111291598896
193Karen SkjånesNOR121081416912158896
194Gary GrantENG1214816131211108896
195Ludwig De BruynBEL1214121315710128895
196Jaan UsinEST51416142010958893
197Patrick ClaessenBEL111111196115198893
198Raghuvansh RamaswamyIND15491791016128892
199Gwilym OwenENG1212917101214108796
200Bart Van DyckBEL121391313816118795
201Alain WachtelaerBEL141413131289128795
202Vallo KaskEST13101691714878794
203Németh GyörgyHUN196912101511118793
204Lieven PlasmansBEL101414131937108790
205Eero YlitaloFIN15127161217188788
206Warren UsuiUSA14811129121998694
207Danny MoonsBEL131681415108108694
208Duncan PotterENG77171316109148693
209Mike BaxNED121491215711138693
210Željko GrošetaSRB11141815813678692
211Lathike NiriellaSRI1561412121111118692
212Andrew TealeWAL117522111113118691
213Eric SoubryBEL161011137161358691
214Wim HellebautBEL121612121251578691
215Markku VirtanenFIN14611157154188690
216Indrek KressaEST14161471581248690
217Pieter LonckeBEL111113101736188689
218Issa schultzAUS12812161888118593
219Anannya DebIND871317111313108592
220Iwan ThomasENG12139141371778592
221Jens De MeulemeesterBEL11139101875178590
222Karácsony AttilaHUN12482211109138589
223Madis HurtEST411121018158118589
224Hans HillewaertBEL9173159520108588
225Jevgeni NurmlaEST1012151111161038588
226Szabó JenoHUN156141013110178586
227Marc LangsbergBEL149121014111158586
228Erik MeersschaertBEL1610121311811118492
229Alar HeinasteEST71212158191168490
230Patrick NiesinkCAN12129161561378490
231Bjørn RevilNOR917819897138390
232anirudh chariIND18101712614668389
233Vijay TSRIND88111561311178389
234Stijn VanackerBEL151061312141188389
235Neil HarrisonENG13125131191698388
236Chris LemahieuBEL91481711410148387
237Jaan LompEST6914171291638386
238HarikrishnanIND1615716681538386
239Romain RogistBEL1210151210112138385
240Krishnamurthi JIND13910147111698289
241Benny MaloneENG16910111791068288
242Bruno DepauwBEL13117156513178287
243sanjoy mukherjeeIND16105129121848286
244Hans SeminckBEL161510101212748286
245Suzanne JanssensBEL12229101261138285
246John Ivar ØstbyNOR12109171014998190
247Govind GrewalIND12818910121198189
248Mitchell HofingUSA91112131491388189
249Trevor EvansAUS148121312119108189
250Rauno PärnitsEST79111311171198188
251Harvey SilikovitzUSA111111151213878188
252Ants SärgavaEST1187131421678187
253Andrew HunterENG11114208121368185
254Vámos PéterHUN14641313812158185
255Frank Serpas IIIUSA128121214810128088
256Sean FlynnUSA8111482010798087
257Matis SongEST1071196218148086
258Alexander MitryakovRUS1495167121578085
259Patrick De WinneBEL101210101665168085
260Robin RichardsUSA1589151610478084
261Edwin VasseurNED101091413410148084
262Lori BaileyUSA121110131313777986
263M. Nagy JózsefHUN12116139109157985
264Christine ValadaUSA121210111291367985
265Wim HollevoetBEL1720761361047983
266Arthur KolksNED121110131546127983
267Asbjørn ArntzenNOR11811111368167884
268Tom Van BeirendonckBEL8104156611227882
269Marino DesmedtBEL16128101294117882
270Toivo KreekEST1299151113947882
271Nenad JovanovicSRB9810149912147785
272Bob ThompsonENG1076171491287783
273David SmithENG1168171411797783
274Florian MarkgrafGER101015129611107783
275Peter Van WinBEL10961412111297783
276Sandeep NarayanaswamiUSA14101012561877782
277Kalev MäesaluEST11813169105107782
278Nitish KhadiyaIND9514991111147782
279Amed Fayezi-Bin-SaadBAN14861351212127782
280Daniel ShermanSUI11711101941187781
281Willem Van PeerBEL1161791537127780
282gautam ghoshIND1658153141187780
283Beth MaclureENG101889172967779
284Roger EldegardNOR1398131397117683
285Wayne MairENG1311712176977682
286Russell DaviesUSA14147101111967682
287Anne-Marie De JongeBEL1613811910957681
288Slobodan CvetanovicSRB11911124101947680
289Michael McGreaveyENG14471512711107680
290Bakos GabriellaHUN1973121297107679
291Mizser IstvánHUN1651739126117679
292Tom PandelaereBEL1512812881337679
293Honza MikulaAUS826151981197678
294Filip De KegelBEL91010131252177678
295Külli KressaEST13131510142567678
296Saranya JayakumarIND1611129515807676
297Ants SiimEST9916981010127583
298Johan PittomvilsBEL8121215881287583
299Philippe DurinckBEL1591491161077581
300John FletcherUSA9851711111447579
301Ken OwenENG1314311158867578
302Manjith KumarUSA13215143161047577
303Rein HiobEST7881214151127577
304Rahul Girish KumarIND10612132131297577
305Jim MudrakUSA961215176877480
306Mitchell SzczepanczykUSA1461111981387480
307James QuintongUSA8108131296147480
308Priit NaruskbergEST5128910205107479
309PHIL Tarpeh DixonLBR11651171415107479
310Eric NoomenNED7111310203767477
311Magda JuttenBEL13131010591437477
312Nagy AndrásHUN11610261714107476
313Anand SivashankarIND91119101012137475
314Chris HoAUS1177121697117380
315Maarten SavelsBEL12119121081177380
316Tanel JairusEST6810131877107379
317Vivek KrishnanIND1371211661777379
318Frederick MianoUSA1261015813967379
319Ujjwal DebIND61013131271087379
320Jason BlockUSA9911111855107378
321Feofanov YevgenyRUS9912155612107378
322Jova RadovanovicSRB119139691647377
323Samrat SenguptaUSA7591441413117377
324Ivars TurovskisLAT1412612491377377
325Janis BarbansLAT1086173713127376
326Marte Stang MidttunNOR101112111534107376
327Christian ThornNOR11121112145817374
328Igor RepicSRB10912126810117278
329David OrielPHI1010914511997277
330Herman KeyaertsBEL11512111475127277
331Krishnamurti GIND12612104910137276
332Sandip SenUSA1139127128137275
333Wim De PleckerBEL1013891238127275
334Karina ClaesBEL1411714871117273
335Srinivas MajjiIND100189971187272
336Jaan KivistikEST5131310176757176
337S BalakrishnanIND165713591567176
338A S M Sohidull IslamBAN7651551014147176
339Johan DecleirBEL811971844147175
340Jone FrafjordNOR1361313136477175
341Stijn GyselinckxBEL1081071443187174
342Aco BrajkovicSRB13491110141037174
343Robert Op de BeeckBEL815999110117172
344Tony HightowerUSA6119101677107076
345Helder DeclerckBEL1410913771067076
346Nick ArcherENG998131075147075
347Aleksandar VesicSRB1251112138687075
348Rudy HautmanBEL12111112865107075
349Mark LemmensBEL11111081544117074
350Kevin ElderCAN1253131166177073
351Ishaan ChughIND8212891010137072
352vinayak sapruIND10112119511127071
353Miloš PetronijevicSRB118615698126975
354Zoran VranešSRB1168139101176975
355Maurice van MarisNED81251597996974
356Ajith PrabhakarIND1571010681356974
357Abhinav KishoreIND147148751276974
358Dave LeglerUSA136913851196974
359Ventkat SRSUI9511126129106974
360Thierry KumpsBEL161181447856973
361Tom GeertsBEL989814410116973
362Urmas TarvisEST577141316736972
363Filip CoussementBEL166316710686972
364Tim CapBEL1289131073106972
365Leba HertzUSA1281310138156970
366Jari HakalaxFIN96712966196874
367Adam ProbertCAN111397156676874
368Elizabeth LackeyUSA101098234446872
369Rodolfo OcampoPHI118417413696872
370Tõnis TasaEST4915111013556872
371Ramkey VIND133194687116871
372Mahmud Hasan ShagorBAN11631151112126871
373Vladimir LitvinskyLAT109692613156870
374Sharon RichardsUSA811126139916869
375Philip Van DeynseBEL912791204156868
376Kris BogmanBEL15967991086773
377Urmas KukkEST71011101186106773
378Aksor KoitEST561210717876772
379Goran DamljanovicSRB1451212413656771
380UdattaIND119149541366771
381Ian WelhamENG1194121081076771
382George TsujiCAN837111657136770
383Vytautas DanileviciusLIT117915561436770
384Lars André GundersenNOR811613752176769
385Aleksis PekkalinFIN141161767616768
386Atul MathewIND101147866166768
387Suraj MenonIND97149871306767
388Aldokhin KonstantinRUS78912761586672
389Greg KanyicskaUSA1010861191176672
390Vello TõnsoEST1351266101456671
391Živorad DragicevicSRB1161011510996671
392Benjamin RiceUSA6114111191086670
393Aki HuovinenFIN768101234196669
394Jaakko MyöhänenFIN13971653886669
395Nishanth RamanIND931596710106669
396Manuel Ramon Delas AlasPHI112131198596668
397Luc MagermanBEL171479001906666
398J RamanandIND1051312710906666
399Aditya GadreIND851398111206666
400Suman RayIND959131110766570
401Colin DaffernENG610911185646569
402sudip kalyan deyIND710710471776569
403Percival C. BiadoraPHI66816491376569
404PRAVEEN VRIND134811681546569
405onushua deviIND10101071112456569
406Bhavya KhannaIND843148101566568
407Jan Gunnar FredriksenNOR1138126124126568
408Kari MäntysaloFIN1112617153116566
409Yash MaratheIND87716391506565
410AkhilIND871571051306565
411Torgeir NielsenNOR118716105576469
412Misja De RidderBEL810116995116469
413Peter SamoyBEL95991146156468
414Md. Manzur Sharif SaeemBAN864851114126468
415Khatit MuratRUS121317657436467
416Enn KauberEST38816138836467
417Harish MopurUSA1051211971036467
418Sarat RaoIND1021381261056466
419Dimitri Van NeckBEL115615671406464
420KunalIND801469510126464
421Mart KiiskEST861161016656368
422Calum MacDonaldCAN956117111366368
423Tom DrueckerUSA9913988756368
424Koszegi GyörgyHUN959101094116367
425RoshanIND60139651686363
426Russ RamseyUSA107111087976269
427Rajiv D’ SilvaIND11871266996268
428Karyn EllisUSA8699156956267
429Nagy EndreHUN11689758136267
430Kövesdi LászlóHUN1061310764106266
431Koen ViaeneBEL121096864116266
432Toril OpsahlNOR121189124636265
433Kastytis BeitasLIT1111411261546264
434Dieter De BreukerBEL1230143125136262
435Hannu SeitsaloFIN99012397136262
436Alexey UsanovRUS65811647186165
437devarshi ghoshIND105131148866165
438Peep TalimaaEST95613913466165
439Nilo R. FranciscoPHI116411891156165
440Sergey SlobodskoyLAT97411798106165
441Ashwin SudhirIND1031010271386163
442Kaarel SiimEST279101212566163
443Arun ASIND117101256956065
444Andulis ŠmidlersLAT10687471666064
445Kaido LasnEST58810717356063
446Uldis ApsalonsLAT98313431586063
447Kövesdiné Lám ZsuzsánnaHUN108413125386063
448Sue RunyonUSA810310671276063
449Jász ÁrpádHUN851235117126063
450Vladimir KrnacSRB112711594136062
451Raf GeusensBEL98105145675964
452Eddy De GroofBEL9791456775964
453Hardo LilleväliEST412711174435962
454Ivar AreklettNOR6751539985962
455Ehte PuhangEST68713133575962
456Martin LammensBEL116118103675962
457Ashwin KumarIND92157541185961
458Marko ObradovicSRB624114614145961
459Terri LindgrenUSA91328981025961
460Zoran RadisavljevicSRB7596789125863
461Jonathan LackeyUSA46591361095862
462Kristof WiemeBEL11599105495862
463Erik NielsenUSA5731396995861
464Jouhar HussainIND101255810835861
465Karthik ChandrasekaranIND73109688105861
466ADITYA SRIDHARIND931082111255860
467Hallók ÁkosHUN14715108595859
468Harri KekkiFIN1011511041075858
469Jaak SõnajalgEST56108813375760
470YagnyeshIND53101087895760
471HARRY JOSEIND124107271165759
472Vincent VandeputBEL107115137145758
473Piret KressaEST61311890555757
474Pete DanielENG7651387695661
475Barbara NoyesUSA68881110555661
476Prasann PotdarIND7613664995660
477Tom SwaelenBEL7876134875660
478Len WeinUSA59133125665659
479Roger Van WauweBEL113811126535659
480Jüri MälbergEST28610713665658
481Toomas UuskamEST8755513895560
482Pekka MikkolaFIN1295945875559
483Arvind VijayasarathyIND74768610115559
484Adittya Noman KhanBAN766105111045559
485Caly MossUSA14106875535558
486Czagány JuditHUN14535137655558
487Anne NyhusNOR81139123575558
488Jørgen SkjånesNOR8748739125558
489Paul EmersonENG8759811735558
490Sharat NambissanIND10496521655557
491Anupam SinhaIND7298381555557
492Vijay Shankar VIND64118721185557
493Rait MännikEST11229618535556
494Eric PanchenkoUSA76101194655458
495Donald CheseboroUSA63136135745457
496Md. Umar Sharif ShahanBAN533551013135457
497Raik RaihanBAN553751012105457
498prithwish dattaIND831063511115457
499TANMAY PRUSTHIIND3471159995457
500Jukka HarjuFIN357101038115457
501Budhaditya DebUSA9691033985457
502Marc De ReuBEL85910428105456
503Sriram JIND121111781055455
504Michelle DeveauCAN71057115585358
505SUDARSHAN MAIND9399535135356
506Sami MäntymäkiFIN510416422125355
507Vidyadhar GadgilIND7211848965355
508Vivek KarthikeyanIND629995875355
509Aivi ReimandEST12136474175354
510Richard PantePHI8751118685354
511Kalmer MännikEST4669513855256
512Leelo SillaotsEST51310683555255
513Arka MukhopadhyayIND4689631275255
514Andreas FrickeGER710610521045254
515Helle-Viivi TolkEST7477171555253
516Syed Mustafa HashmiIND64812141535253
517Mary HarbisonUSA111215741215253
518Aivar ÕepaEST161010106555253
519Salil BijurIND75711571005252
520Colin KiddENG8551286665156
521Jean-Luc SmeetsBEL11647610475155
522Wasik Mursalin RushafiBAN7488681045155
523sankar royIND75613441235154
524Vibhendu TiwariIND67137431045154
525Utsab SahaIND10376941235154
526SambhuIND83135461225153
527Remi MoonsBEL7811373945152
528Gudenus GézaHUN10714412775152
529Brynjulv RaaenNOR9114916935152
530Duane McPhersonUSA8557106775055
531Shohan RizwanBAN7497671045054
532Yvan VonckBEL8511733795053
533Jacques PottieBEL91041056365053
534Kosta ŽeljskiSRB9551128575052
535Nikolay KovrizhnykhRUS11866231065052
536Ilmar LumisteEST36713102915051
537Dinesh Chinthaka AluthgeSRI65475131015051
538Selmeci JánosHUN1114578965051
539Kristel BlommaertBEL7977120445050
540Heather KennedyCAN10766106444953
541Alexander BelousovRUS8568661044953
542Raziman TVIND63612231544951
543Maksim BuldakovEST2966142664951
544Venkatesh SIND9212837464951
545Andreas SteinGER7127572744951
546Evgeny RabinovichLAT61021147564951
547Jürgen KrankeGER1077852844951
548Chandrashekhar VIND927955774951
549Roshith MohanIND71108441244950
550Aki HietaharjuFIN9118684314950
551Ritchie VennerENG54510115094949
552M M Saif AbdullahBAN7484571254852
553Kristiina RaudseppEST71111455454852
554Viktor MatrosovLAT6655338154851
555Valerie BlackwellUSA9576103654851
556Espen IversenNOR5109694354851
557Omar KaljuveeEST7107936544851
558Paul DavisENG845983594851
559Maumika JayasingheSRI65314251234850
560Keith NoyesUSA9421248744850
561Louie WeimerUSA8527611654850
562Joost MalfaitBEL61046102574850
563Philip NazarenoPHI892587654850
564Prakash RamnathIND8849341214849
565Camilla WedulNOR11731166414849
566Nickolay MaksimovRUS7676651044751
567Paul PhilpotENG63371333124750
568Peter Van der StockBEL964653984750
569RAVI ANANTHANIND82106461124749
570Luis DiasIND6766114724749
571Mikhail EstrinRUS6678210374749
572Hilde LarsenNOR6878102444749
573Antero VirkkunenFIN77310246104749
574Marshall CarpenterUSA55113161344748
575Jean Paul MeuldijkNED6105861664748
576Tom HofmanBEL7717853104748
577Maxim MezrinRUS1195444854650
578Arvi NaharBAN6646661154650
579Mantautas ŠulskusLIT7681133654649
580Raka IslamBAN7367651054649
581Arkhipov KonstantinRUS5366551094649
582Ekaterina SlivaRUS895655834649
583Shane MajorAUS8429357104648
584Arun RamanthanIND359925964648
585VIGNESH IYERIND4316492814647
586Eskil ÅsmulNOR6511245864647
587Sandeep MathiasIND7312539174647
588Rita VerberckmoesBEL81032117514647
589anirban bhadraIND547754894549
590Eugeny DorovskoyRUS845774954549
591Jyotirmoy TalukdarIND9463361254548
592Chandu LeninIND7481024844547
593Aleksandar DivovicSRB985428744547
594Md Rifat Alam SiddiqueBAN7464671044448
595shiladitya ganguliIND556836864447
596RAHUL JADHAVIND6474521354446
597Lance HardestySIN7113943724446
598Monika UlyteLIT975674614445
599WasiIND828173884445
600Lukas DanieleviciusLIT684756744347
601Adam MarkovichUSA3445947104346
602Srinath SIND655743974346
603Wim UhlenbroekNED4746112744345
604Vishal PallaIND6274371154345
605Margus PihlakEST3346915314344
606SreejithIND61414151124344
607Syed Murtuza HashmiIND5757141324344
608preyoshi ganguliIND8211466614344
609Jan SmithENG6112893404343
610Shekh Waheed BakshBAN6455651144246
611MITHUN PAULIND4377471034245
612Anindya ShamsBAN835746934245
613Shazzad Hussain MukitBAN853846834245
614Pärt TalimaaEST4367513424244
615Femmy SoetersNED9123621734243
616Mikko KaarmelaFIN65110301344242
617Kauko PutikkaFIN45011221084242
618BalajiIND5356356114144
619Aaron Paul FernandesIND738357654144
620Parth SinghIND355736784144
621Mart VellamaEST5456314424143
622Elena BogomolovaRUS5742621514142
623Aravinda KarunaratneSRI4151226844142
624HarishIND51112426114142
625Dave JonesENG731754964142
626Faizal CKIND8188110504141
627Arnold OrlaenPHI453708864141
628Aleksandar BjelicaSRB537673394043
629Gabriele StakaityteLIT8727331024042
630Rishab KaulIND528462964042
631Kaisa KukkEST586753264042
632Ameya SamantIND528766614041
633Ellen KärcherGER768561714041
634Esko PuranenFIN1376522504040
635Brian JoinesUSA43103113353942
636Srinivas EswarIND734433993942
637Maxim SlivaRUS753443883942
638Justas BujokasLIT5642431523941
639vimala jagannathIND1143625823941
640Yogish KamathIND6236251163941
641Raghuram RIND728543663941
642Rimantas VilcinskasLIT5653311163940
643Guy NuyensBEL1047461353940
644Siddharth MIND6273741003939
645Jamel DugbeLBR404778543939
646Sridhar CIND5257231243840
647Inga PloomipuuEST3744113263840
648Edward DavisIND5241023953840
649Dirk Van DijckBEL366692533840
650Ingrida ŠeškeLAT657524743840
651Aditi ChatterjiIND6821154213839
652Hartmut DrebingGER7351013463839
653Chetan ChoudhuryCAN3181043643839
654Tom GuierUSA737394153839
655Nipunika WijeyarathneSRI545717913839
656Aniket KhasgiwaleIND349833803838
657Ulyana MenchikovaRUS676434803838
658Gaeilo PajinagPHI632844393739
659Joris Van der VierenBEL365582283739
660Marius RutkauskasLIT8535211133738
661Mishu WesterveldNED591391733738
662Arne NeuteboomNED251773763738
663Philippe Van NieuwenborghBEL661552673738
664Sudarshan ShidoreIND7227631003737
665Naveen PaiIND6033651043737
666Robert ArchibaldSUI379243733638
667Md. Rafi NizammeBAN536446823638
668Mikhail TselischevRUS573532583638
669Akif AhmedBAN613634953637
670Kasun PathirageSRI722619733637
671Paul GatwardIND652862173637
672Mantas NemanisLIT766153453637
673VARUN SHENOYIND437834633538
674Vinay VasishtIND656434733538
675Ajay ParasuramanIND526323973537
676Peter AllenAUS565492333537
677Maria BerruecoSUI468482233537
678Md. Zubaer Alam TazinBAN633744823537
679Ekaterina GvozdaLAT3103471713536
680Bikash MohapatraIND218715393536
681Avelina BekkerLAT583561623536
682Krista MatveiEST553547163536
683Richard IsraelPHI732416673536
684Arijs IrbeLAT5501012843535
685Udbhav BhatnagarIND6241025603535
686Sean ParungaoPHI802928333535
687Pascal van ElstNED761450843535
688Emmanuel Orlind CooperLBR504684443535
689Immamul MuntasirBAN545444843438
690Md. Mehedy HasanBAN466544453438
691Jurgita ŽukauskaiteLIT837534343437
692Adhip RahmanBAN633635833437
693Shrey GoyalIND6242541123436
694NAKUL PSIND41103331013435
695Danielle CartwrightENG6102571313435
696Moshfeqa KarimBAN3417261023435
697Sachithra WarusawithanaSRI611917643435
698Dušan BogdanovicSRB621825383435
699Janis KungsLAT572351843435
700Md. Shahreer ZahanBAN643644713435
701Santhanam BalajiIND305561863434
702Md. Touhidul Islam KhanBAN449543343336
703Naeem Ahmed BiswasBAN743635533336
704Tõnu ToomlaEST432569423335
705Leonenkov NikolaiRUS642544643335
706Anupam SIND5331421153334
707Palitha PereraSRI6141026323334
708Evgeny KurkovLAT462541393334
709monishita deyIND719362513334
710Md. Haroon RashidIND315537553334
711Wouter GovaertBEL571452463334
712Agne UlyteLIT843441903333
713Goutham DLIND605416833333
714Aija StankevicaLAT5642321023234
715Devang GhiaIND4210363243234
716ANURAG CHATURVEDIIND228253393234
717Tat'yana Il'inaRUS753233833234
718Alex ZonovRUS855442423234
719Gordon PepperUSA531392283233
720Kati KoidoEST373383153233
721Velibor MarjanovicSRB655514343233
722Fred BalsamUSA5556101003232
723Indika JayasingheSRI206334593232
724Boris KaterminRUS534523653133
725Eirik HemIND642643353133
726Jayendra BisnikIND225635553133
727Karthikeyan SIND6132241043132
728Roy BebbingtonENG6343102313132
729sudeep chaterjeeIND712916423132
730ARJUN BHARADWAJIND3074221033131
731Mahesha WeerasingheSRI5011210393131
732writankar kunduIND703713913131
733Wil Melgert-FelenNED480531733131
734Paulius UrbonasLIT630714823131
735Prasanna WickramasekeraSRI443802823131
736Nikhil MahenUSA607233733131
737Gayani MinuwanpitiyaSRI222955523032
738Digant PandeyIND523835423032
739vikash khandelwalIND452424653032
740Chinmaya VadaliIND5133131233031
741K. M. Khairul BasharBAN447453313031
742Almantas SteckeviciusLIT420945333030
743Sam SumoLBR604605903030
744CHAITANYA HEGDEIND408241923030
745Indrek ReimannEST067545033030
746Rifat JahanBAN753433503030
747Jason CruzPHI733522542931
748Sami Shahid Al IslamBAN436444422931
749Jins AndrewsIND424413842930
750T Vamsee KrishnaIND414323672930
751Devendra KhareIND123245672930
752Kadi JairusEST1114290112929
753AKSHAT JAININD2310420622929
754Avaneendra BhargavIND5010531502929
755Ruwan KotuwelleUSA2221036232830
756Juhan ValgeEST2354211112829
757Marjolein van RoekelNED521271382829
758Tania Roy ChowdhuryIND337321822829
759Muhammed BavaIND235414822829
760Kalev MõruEST263447212829
761Renu SinghIND255451522829
762Ritwik KIND335514532829
763Maitreyi GuptaIND5323411002828
764Saransh VermaIND016813902828
765Amit ShetIND406123572828
766HeidiIND414715602828
767Bal V. BrizuelaPHI520712562828
768Xenia MalininaRUS755241402828
769Aivars ValdmanisLAT552603342828
770Dharshatha Damith GamageSRI313718232728
771Natasha BogatovaRUS583132512728
772Md. Saiful AzamBAN433344612728
773Lakshmi RadhakrishnanSRI542526312728
774Nayeem ShareefIND514535322728
775Ravishankar SahaIND514433442728
776Vasanth KumarIND2010250622727
777Avishek Basu MallickIND309241802727
778RAHUL TIND105333932727
779Sachin ChatteIND218370332727
780Walter TöpferGER334625402727
781Zunaed Alam TanimBAN633343432629
782Anjali SenGuptaIND325532532628
783Nishad KIND144313832627
784Harshvardhan BhatkulyIND652314422627
785Asif MohammedIND2014131142626
786Shameem Abdul KhaderIND312714802626
787BalakrishnanIND302713822626
788Stasys PeldžiusLIT430613722626
789Amit IkbalBAN444353302626
790Miraz Al MamunBAN633433332528
791Alexey KosmachevLAT441432262526
792shreya voraIND426352312526
793Nalaka Dasun de SilvaSRI204823242525
794Hadi NishadIND620712612525
795Athith KIND602514522525
796suheli goswamiIND225282312425
797Vishnu VinayanIND224711712425
798Ðorde LacmanovicSRB446214132425
799Neville MonteiroIND623426112425
800DipankarIND126225342425
801Sadiq HossainBAN333334512425
802Ameya KarveIND2105151002424
803Nitash GadgilIND313310852424
804VighneshIND207342512424
805N. NirmalanSRI504720512424
806Mantas MasalskisLIT652500332424
807Gedas LileikisLIT430432262424
808Vishal VaradharajanIND105330662424
809Debjit Das GuptaIND404331542424
810Pratik KashiramkaIND413312912324
811Vytenis SušinskasLIT714111632324
812Larissa HardestySIN632412332324
813Giedre UžkurelyteLIT431632412324
814Pratap PIND211441562324
815Anna MuravyovaRUS552221612324
816Ratna KumarIND544422212324
817Betty GeurtsNED2100340312323
818DebojyotiIND204333802323
819Rick KeastUSA650432302323
820Gautham JayasuriyaIND402332632323
821Diberjohn BalinasPHI514016242323
822GAUTAM AIND304513522323
823Sethu Deepak KIND203522452323
824Anna PotehinaRUS554141302323
825Rohan FernandesIND533324222224
826Rob Bonneveld (blind!!)NED121521382223
827NehrujiIND215221822223
828Cliff HaiglerUSA445232212223
829SACHIN DEV TIND303120762222
830Elena KotriakhovaRUS751002702222
831Pradap LeonMAS602442132222
832Vinay RodriguesIND233432502222
833Raunaq RaoIND401542422222
834Leslie AlahakooneSRI521312712122
835Raghavendra AcharIND323512332122
836Ashray AdappaIND432120812121
837Ranuka DharmarathneSRI201336422121
838Sunil SardessaiIND323232342022
839Geert De MoorBEL451151132021
840Tallulah D’ SilvaIND234412412021
841Abhinav KIND211301932020
842Abijith ASIND103411732020
843TinaIND317220322020
844Ummer PPIND202403632020
845Mrunal PatnekarIND322215502020
846amitava basakIND124420522020
847Roberto M. RacasaPHI410125342020
848William ColomaPHI513204232020
849Mohammed Ameen MammoottyIND111625311920
850Maria KorobovaRUS341132511920
851Rudolfs SnikersprogisLAT231422241920
852Akash PKIND3104101001919
853VINAY HEGDEIND1011211031919
854Muhammed Ajmal CIND202411811919
855Gayatri HazarikaIND415010711919
856Marija AbromaityteLIT342013601919
857Nikhil MotlagIND114360401919
858Suparna BhattacharyaIND326211401919
859Lonnie WinklerUSA220252421919
860Parag LokhandeIND402333221919
861rajib royIND403321331919
862SRIVATSA BNIND311212451819
863Manish KocharIND125322221819
864Aniketh MJIND243412121819
865Nuwan Tharaka HeenatigalaSRI413332211819
866Vaisakh CPIND201412801818
867Praveen KVIND102222811818
868Don Wallace F D'CruzIND225120511818
869Erik NaivinBEL231322231718
870Dr SujathaIND132310701717
871Krishnadas ASIND301311621717
872Kanchan GatwardIND351320211717
873Darel D. IbascoPHI400115241717
874Vijay RIND401113341717
875Anirudh MJIND222430221717
876atanu dasIND202412331717
877Sanju MathewIND113422221617
878Munaveer KIND320210801616
879Sudin SKIND301202801616
880Trieshan KokeUSA460131101616
881Olesya ChernyavskayaRUS421040321616
882arijit senguptaIND202211441616
883EbrahimIND414201311616
884DeepikaIND222213401616
885Jayant KarnIND201211711515
886Tom JanssensBEL411101161515
887giota goswamiIND104140501515
888Igoris VaicenicaLIT130401421515
889Alexey BuchinskyLAT122120431515
890Shreyans ShahIND204421201515
891Jibin KuriakoseIND310312411515
892Sunitha SurendranIND213411301515
893Aire OleskAUS140131411515
894Sujeeva GunaratneSRI011223421515
895Laurynas ŽižiunasLIT311202331515
896Ameya Ajinkya MardolkarIND201322321515
897Dhananjaya MadushankaSRI212323021515
898Aneez PoovathiIND121111711415
899Mewan Nandika AluthbadugeSRI120302601414
900Abdul LatheefIND100412511414
901Ravi BhatIND015311211414
902Ashish KukrejaIND002311521414
903Mahesh PrabhuIND101313141414
904Katya BulatovaRUS210212501313
905Shantanu GuhaIND002414201313
906Nithin NaikIND201311411313
907Siv HammersengNOR211321031313
908Nizam PPIND302321111313
909AhnasIND301311131313
910Subin GIND202112321313
911Irfan S.M. FouzeSRI310213211313
912Rohan HoodIND103521001212
913Eugeny PotapovRUS354000001212
914Ignas MaiziusLIT311100241212
915JayakrishnanIND210410401212
916Armaan AroraIND211014121212
917Paulius ŠukysLIT210301321212
918Reiniel P.C. MartinsIND210321301212
919Mohammed AbdullaIND302011321212
920Aruna DissanayakeSRI102212221212
921Michael CheaLBR504001101111
922Rashida PMIND200012511111
923Sharafu KIND202311111111
924Edvinas VitkusLIT200502011010
925Augustine KouLBR404001101010
926ChitraIND202110401010
927AnshadIND301013201010
928Dhammika AtapattuSRI000322211010
929Dhruva TandonIND121211021010
930Athul MathewIND0100004499
931HaseenaIND0202004199
932Vimal ShankarMAS1030200399
933Vignesh VIND3033000099
934Arun Dev.P.SIND1013022099
935Kanchan P. DesaiIND0121202199
936Sreekanth VPIND0012122199
937Sasidharan PTIND1011005088
938Aiste SimenaiteLIT0200402088
939Ilgvalds IvanovsLAT1002003288
940Abdul ShafeekIND2110112088
941NambirajanIND1001112288
942Pranav TSIND1111211088
943Anoop MIND0001014177
944POORNIMA KAMATHIND1011301077
945Akshay NandeIND0101113077
946Kashyap KeniIND3100101177
947Anand Vishnu KIND0210102177
948AslahIND1002121077
949N.D.Nishantha Kumara PeirisSRI0001031166
950Emera RemediosIND2010111066
951Amit KamraIND1010111166
952Siddharth MohanIND1101101166
953Shafeen MKIND0011111166
954Muhammed ShareefIND1200101055
955Shibin SBIND0102100155
956Aravind MIND0011120055
957JayashankarIND1100102055
958Rohan BorkarIND1011101055
959Mohammed AshrafIND0110110155
960Dinesh KumarIND0002110044
961Priyadarshan BabuIND1010101044
962saurabh deoraIND1010100144
963Anoop GIND0011100144
964Reuben RodriguesIND1000002033
965Nikhil ArolkarIND2000100033
966Reena BorkarIND0000012033
967Sakeer Hussein MIND1000002033
968Egor PonomaryovRUS0210000033
969Puspanjali RathIND1010100033
970RifathIND1000100133
971Aiswarya RathIND2000000022
972Reshmi OIND0000110022
973Karolis SušinskasLIT1000000011

Gratulasjoner til Thomas, som er Norges første blant de ti beste i et VM. Vi gratulerer også Truls Flatberg med Norges første ikke-delte kategoriseier noensinne – han vant kategorien Vitenskap med overlegne 27 poeng, to poeng foran Ashman og Swiggers.

Annet å merke seg på den internasjonale lista: Kevin Ashman tangerer rekorden i enkeltkategoriscore med 29 poeng i Media. (Mark Bytheway og Dorjana Sirola tok 29 poeng i Historie i 2008.) USA får sin første kategorivinner i Jeopardy-legenden Jerome Vered, som vinner Livsstil med 24 poeng. Sportsseieren går til Belgia og Vitenskap altså til Norge; de fem øvrige kategoriene går alle til England.

Analyse

Denne figuren viser vanskelighetsprofilen for årets VM. Den horisontale aksen viser vanskelighetsgraden for spørsmål, målt i antall norske deltakere som svarte riktig. Høyden på søylene viser hvor mange spørsmål som hadde denne vanskeligheten.

VM2009_diff

Vi ser at det bare var ti spørsmål som ikke ble riktig besvart av noen av de norske deltakerne. Vanskelighetsgraden er ellers noenlunde jevnt fordelt over det vanskelige og middels vanskelige området – men som flere nevnte på dagen var det lite «planker».

Gjennomsnittsscorene for hver kategori var som følger:
Kultur: 12,20 poeng
Livsstil: 11,14 poeng
Media: 10,37 poeng
Verden: 13,74 poeng
Underholdning: 11,91 poeng
Historie: 9,80 poeng
Vitenskap: 9,14 poeng
Sport og spill: 11,66 poeng
TELLENDE: 83,86 poeng
TOTALT: 89,97 poeng

Tabellene under viser en mengde detaljert informasjon om spørsmålene og de norske spillerne i årets VM. Noen ting vi kan trekke ut av dette:

Thomas ville, ikke overraskende, være beste parpartner for nesten samtlige deltakere. Unntakene (bortsett fra Thomas selv) er Harald og Stig, som har Ole Martin som beste partner.

Det ble tatt åtte solopoeng blant de norske deltakerne. Interessant nok ble bare to av disse tatt av folk blant de ti beste totalt. Videre ble hele tre av solopoengene tatt av debutanter – dette passer med noe vi har sett før, at spillere som quizer ofte sammen begynner å kunne de samme typene ting, mens nye spillere som kommer inn bringer kunnskap som har falt utenfor «konsensustemaene». Solopoengene i detalj:

Toril tok Lifestyle-11: afrikansk land med teseremoni;
Jørgen tok Lifestyle-14: taiwanskfødt motedesigner med kjole båret av fru Obama;
Trond tok Lifestyle-24: spektakulært australsk landskap med bikubeformede tårn;
Espen tok Media-3: fransk-jødisk regissør som skal regissere Piranha;
Thomas tok Media-23: film fra 1957 der Miyoshi Umeki vant birolle-Oscar;
Ole Martin tok World-12: hva som ligger mellom Bay of Roughness, Bay of Love osv;
John Ivar tok World-20: annet navn på Cherbourghalvøya som ble inntatt på D-dagen;
Brynjulv tok Science-30: plante med spiselig rotstokk brukt i Polynesia, Asia og Afrika.

En quiz med mange deltakere fører altså naturlig nok til forholdsvis få solopoeng, og også ganske få duo-, trio- og kvartettpoeng (altså svar som bare to, tre eller fire hadde). Ole Martin tok flest duopoeng med fire slike, foran Dag, Trine og Knut, som hadde to hver. Truls tok fire triopoeng, foran Øystein med tre. Lars H tok fire kvartettpoeng, foran Thomas, Ole Martin og Trine med tre hver.

31 av 36 spillere tok solo-, duo-, trio- og/eller kvartettpoeng.

Thomas var best både på den vanskeligste cirka-halvparten og på den letteste. På de vanskeligste 124 spørsmålene klarte han 59 poeng, foran Ole Martin med 50 og Lars H med 48. På de letteste 116 spørsmålene tok Thomas hele 104 poeng, foran Tore med 101 og Harald med 99. Vi kan her også nevne at Lars H var den som var best til å unngå feil på de aller letteste (et meget relativt ord her) spørsmålene: hans «letteste feil» ble besvart riktig av 24 spillere, dvs han klarte alle som 25 eller fler hadde riktig. Trond er på annenplass i denne statistikken, han bommet på tre spørsmål som 25 spillere hadde inne, men ikke på noen som 26 eller fler klarte.

Detaljtabeller

Klikk på kolonneoverskrifter for å sortere.

Spilleranalyse

NavnPoengV-124L-116SoloDuoTrio4ereV-poeng
Thomas16359104111314.2640021622189
OleM1465096140313.7059547628074
Tore14544101002210.7242018594636
Harald1434499012011.01704039528
Lars H1424894002411.4512453601974
Dag133389502129.89517612841871
Stig129359400129.27739652647536
Christian F123309300008.04428187298591
Trine121309102039.16588058735846
Knut115328302118.57383199054333
Trond108297910128.49035864393885
Øystein105258000307.51911633215193
Truls102327001428.65102007865634
Sigve99198000016.10620666650807
Karen96187800015.88673536695911
Jon94237100015.81558418585977
Bjørn90197100015.58149124090769
John Ivar90207010127.07444757531092
Asbjørn84166800115.18003139410448
Roger83137000004.40800063730839
Marte7676900003.83689677299245
Jone75126300004.17631925922936
Christian T7496501014.54817587260721
Larsan70125800014.16067461225544
Torgeir6996001114.19915287470229
Jan Gunnar68155300024.69280733231726
Toril6585711104.90083108345654
Ivar62154700114.12258237651555
Anne5885000013.11086365140626
Jørgen58114710104.26397637777503
Brynjulv52114110014.0779686829498
Espen51123910024.30326059711824
Camilla4994000012.89093206085841
Hilde4934600012.42602554667685
Eskil4764100002.52280906135596
Siv1321100010.93472007032859

Forklaring: Poeng = oppnådde poeng; V-x = poeng på de vanskeligste x spørsmålene; L-y = poeng på de letteste y spørsmålene; Solo = antall solopoeng; tilsvarende for duo- trio- og firerpoeng; V-poeng = vanskelighetsvektede poeng, dvs hvis hvert spørsmål ga ett poeng på deling mellom spillerne som svarte riktig.

Spørsmålsanalyse

NrSpmRettT-18B-18T-favHvem
1Cul-1221578
2Cul-23218144
3Cul-3181082
4Cul-41714311
5Cul-52714131
6Cul-64220Larsan/Lars H/Stig/Torgeir
7Cul-73218144
8Cul-8191183
9Cul-911651
10Cul-101613310
11Cul-118716
12Cul-128624
13Cul-1314862
14Cul-14181358
15Cul-1511835
16Cul-1610642
17Cul-172116511
18Cul-180000
19Cul-194312Brynjulv/John Ivar/Thomas/Tore
20Cul-20241113-2
21Cul-212110Christian T/Harald
22Cul-22231495
23Cul-23312-1Torgeir/Toril/Trond
24Cul-248716
25Cul-25121028
26Cul-261412210
27Cul-274220Camilla/Jan Gunnar/John Ivar/Trine
28Cul-282815132
29Cul-292010100
30Cul-309725
31Lif-12916133
32Lif-23117143
33Lif-32916133
34Lif-4131129
35Lif-52514113
36Lif-62110OleM/Toril
37Lif-75505
38Lif-8945-1
39Lif-9201284
40Lif-10201468
41Lif-11101-1Toril
42Lif-129817
43Lif-133303Knut/Lars H/Øystein
44Lif-14101-1Jørgen
45Lif-1511835
46Lif-167431
47Lif-174404Bjørn/Dag/Knut/Lars H
48Lif-184220Espen/Ivar/Jon/OleM
49Lif-19291415-1
50Lif-20181082
51Lif-215505
52Lif-22151055
53Lif-2310734
54Lif-241101Trond
55Lif-258532
56Lif-261312111
57Lif-274404Dag/OleM/Stig/Trine
58Lif-282216610
59Lif-293118135
60Lif-30211385
61Med-13217152
62Med-2171165
63Med-3101-1Espen
64Med-410734
65Med-5151147
66Med-6201284
67Med-78532
68Med-89725
69Med-9241688
70Med-1017981
71Med-11141138
72Med-127523
73Med-138624
74Med-1411743
75Med-152216610
76Med-1610826
77Med-179817
78Med-18161064
79Med-19151055
80Med-207707
81Med-210000
82Med-223116151
83Med-231101Thomas
84Med-242616106
85Med-255505
86Med-2610918
87Med-279725
88Med-280000
89Med-295413
90Med-3012936
91Wor-1191183
92Wor-23116151
93Wor-33518171
94Wor-48532
95Wor-512936
96Wor-63017134
97Wor-7141046
98Wor-86330
99Wor-92010100
100Wor-106514
101Wor-11151055
102Wor-121101OleM
103Wor-133318153
104Wor-143318153
105Wor-152918117
106Wor-162613130
107Wor-175321
108Wor-18191367
109Wor-195505
110Wor-201101John Ivar
111Wor-21111019
112Wor-225505
113Wor-23221486
114Wor-24191459
115Wor-25221394
116Wor-26251697
117Wor-27312-1Asbjørn/Ivar/Truls
118Wor-2812936
119Wor-29201192
120Wor-308716
121Ent-13017134
122Ent-28624
123Ent-312936
124Ent-4191275
125Ent-52202Dag/Thomas
126Ent-62202OleM/Trine
127Ent-7413-2Anne/Hilde/Lars H/Siv
128Ent-8211293
129Ent-9251697
130Ent-101814410
131Ent-1111743
132Ent-12231495
133Ent-137615
134Ent-14171257
135Ent-15211385
136Ent-168624
137Ent-17211385
138Ent-182110Dag/Torgeir
139Ent-192413112
140Ent-20171257
141Ent-2111927
142Ent-222616106
143Ent-2312752
144Ent-243016142
145Ent-252202Knut/Trine
146Ent-26131037
147Ent-270000
148Ent-28181266
149Ent-292514113
150Ent-305321
151His-12417710
152His-2161248
153His-35505
154His-44312Asbjørn/Lars H/Trond/Truls
155His-51915411
156His-613761
157His-72615114
158His-87707
159His-911927
160His-1013853
161His-111412210
162His-126514
163His-13171349
164His-145505
165His-156330
166His-16141138
167His-1711835
168His-18191367
169His-19221486
170His-204404OleM/Sigve/Thomas/Tore
171His-216606
172His-2211927
173His-23231495
174His-244312Christian T/Thomas/Trine/Trond
175His-250000
176His-2612936
177His-279817
178His-285413
179His-29161156
180His-3010826
181Sci-1181266
182Sci-23303Dag/Truls/Øystein
183Sci-315963
184Sci-4151055
185Sci-51714311
186Sci-6181266
187Sci-710918
188Sci-812936
189Sci-9121028
190Sci-103211Jørgen/Lars H/Truls
191Sci-112202OleM/Truls
192Sci-127707
193Sci-133303Harald/Truls/Øystein
194Sci-14171257
195Sci-159817
196Sci-16191367
197Sci-1711927
198Sci-185413
199Sci-195413
200Sci-203118135
201Sci-215505
202Sci-220000
203Sci-23191091
204Sci-24161156
205Sci-250000
206Sci-264220Espen/Jan Gunnar/Karen/Truls
207Sci-272514113
208Sci-28211385
209Sci-299817
210Sci-30101-1Brynjulv
211Spo-1151239
212Spo-21915411
213Spo-3261798
214Spo-4151239
215Spo-58716
216Spo-6201468
217Spo-7211477
218Spo-83418162
219Spo-9191367
220Spo-106606
221Spo-112514113
222Spo-120000
223Spo-133018126
224Spo-14221578
225Spo-1511651
226Spo-16141046
227Spo-172816124
228Spo-180000
229Spo-1912844
230Spo-20171257
231Spo-21111019
232Spo-22111019
233Spo-233303Stig/Thomas/Tore
234Spo-2412844
235Spo-253303Harald/John Ivar/Tore
236Spo-260000
237Spo-272202Knut/OleM
238Spo-281814410
239Spo-298440
240Spo-3014954

Forklaring: Nr = løpende spørsmålsnummer for hele quizen; Spm = spørsmåls-ID; Rett = antall spillere som svarte riktig; T-x = antall spillere av de øverste x som svarte riktig; B-y = antall spillere av de nederste y som svarte riktig; T-fav = i hvilken grad spørsmålet favoriserte toppen heller enn bunnen av tabellen (T-x minus B-y); Hvem = spillere med solo-/duo-/trio-/firerpoeng.

Beste par

NavnPoeng
OleM+Thomas197
Lars H+Thomas195
Thomas+Truls191
Lars H+OleM188
Dag+Thomas187
Harald+OleM186
Knut+Thomas185
Thomas+Tore185
Thomas+Trine185
Harald+Thomas184
Thomas+Trond184
Harald+Lars H183
OleM+Stig183
Christian F+Thomas182
Dag+Lars H182
OleM+Trond182
Dag+OleM181
Lars H+Tore181
Christian F+OleM180
Lars H+Stig179
OleM+Tore179
Thomas+Øystein179
Jan Gunnar+Thomas178
Sigve+Thomas178
Stig+Thomas178

Beste trioer

NavnPoeng
Lars H+OleM+Thomas210
OleM+Thomas+Truls210
OleM+Thomas+Trond208
Harald+OleM+Thomas206
Lars H+OleM+Trond206
Lars H+Thomas+Trine206
Lars H+Thomas+Truls206
Dag+OleM+Thomas205
Knut+OleM+Thomas205
OleM+Stig+Thomas205
OleM+Thomas+Øystein205
Dag+Lars H+Thomas204
Jørgen+OleM+Thomas204
OleM+Thomas+Tore204
Christian F+OleM+Thomas203
Harald+Lars H+OleM203
Harald+OleM+Trond203
John Ivar+OleM+Thomas203
Knut+Thomas+Truls203
Lars H+Thomas+Tore203
Lars H+Thomas+Trond203
OleM+Thomas+Torgeir203
OleM+Thomas+Trine203
Dag+Lars H+OleM202
Espen+Lars H+Thomas202
Harald+Lars H+Thomas202
Jan Gunnar+Lars H+Thomas202
Karen+Lars H+Thomas202
Karen+OleM+Thomas202
Knut+Lars H+Thomas202

Beste kvartetter

NavnPoeng
Lars H+OleM+Thomas+Truls217
Knut+OleM+Thomas+Truls216
Lars H+OleM+Thomas+Trond216
Harald+Lars H+OleM+Thomas215
OleM+Thomas+Trond+Truls215
John Ivar+OleM+Thomas+Truls214
Karen+Lars H+OleM+Thomas214
Lars H+Thomas+Trine+Truls214
OleM+Stig+Thomas+Truls214
Brynjulv+OleM+Thomas+Truls213
Dag+Lars H+OleM+Thomas213
Dag+OleM+Thomas+Trond213
Dag+OleM+Thomas+Truls213
Espen+OleM+Thomas+Truls213
Harald+Lars H+OleM+Trond213
Harald+OleM+Thomas+Trond213
Harald+OleM+Thomas+Truls213
Jan Gunnar+Lars H+OleM+Thomas213
John Ivar+Lars H+OleM+Thomas213
Jørgen+Lars H+OleM+Thomas213
Lars H+OleM+Thomas+Tore213
Lars H+OleM+Thomas+Toril213
Lars H+OleM+Thomas+Trine213
Lars H+OleM+Thomas+Øystein213
OleM+Thomas+Torgeir+Truls213
OleM+Thomas+Toril+Truls213
OleM+Thomas+Trond+Øystein213

Komplementering (Anne – Espen)

->Anne (58)Asbjørn (84)Bjørn (90)Brynjulv (52)Camilla (49)Christian F (123)Christian T (74)Dag (133)Eskil (47)Espen (51)
Anne (58)0202240301327103537
Asbjørn (84)4603658572249195249
Bjørn (90)5442057581849195861
Brynjulv (52)342619035192683136
Camilla (49)2122173201622113030
Christian F (123)7861519090065368989
Christian T (74)4339334847160155348
Dag (133)8568628995467409595
Eskil (47)241515262813269030
Espen (51)3016223532172513340
Harald (143)988373101104498043104112
Hilde (49)221518292991742829
Ivar (62)33272644421736183846
Jan Gunnar (68)48292946491639234443
John Ivar (90)53483962582346226066
Jon (94)63434568662148266760
Jone (75)44353550452330124649
Jørgen (58)28222241371330153238
Karen (96)53404268682248236260
Knut (115)75485482813862328271
Larsan (70)38212650441642194141
Lars H (142)927770101102508749101104
Marte (76)36242551491332114641
OleM (146)998280111106578548107108
Roger (83)46263654532040145150
Sigve (99)57524465622848216566
Siv (13)6358678676
Stig (129)86656093953975309393
Thomas (163)11190871211205910054125122
Tore (145)948173106105518344108107
Torgeir (69)34272340411728134546
Toril (65)35302542391720144639
Trine (121)80585481853765298483
Trond (108)66465179743259287875
Truls (102)66535170753161306673
Øystein (105)71595871773155337380

Forklaring: cellen i rad Sp1 og kolonne Sp2 angir hvor mange poeng ekstra spiller Sp1 hadde gitt Sp2. Ved å klikke på overskriften i din egen kolonne får du altså se hvem som hadde hjulpet deg mest.

Komplementering (Harald – Knut)

->Harald (143)Hilde (49)Ivar (62)Jan Gunnar (68)John Ivar (90)Jon (94)Jone (75)Jørgen (58)Karen (96)Knut (115)
Anne (58)13312938212727281518
Asbjørn (84)24504945423344482817
Bjørn (90)20595451394150543629
Brynjulv (52)10323430242627352419
Camilla (49)10292930172119282115
Christian F (123)29837871565071784946
Christian T (74)11424845302829462621
Dag (133)33888988656570906050
Eskil (47)8262323172018211314
Espen (51)2031352627172531157
Harald (143)010294907369781006857
Hilde (49)80272917111422913
Ivar (62)1340036282535382321
Jan Gunnar (68)1548420352935453026
John Ivar (90)2058565704545603736
Jon (94)2056575549044573631
Jone (75)1040484230250423125
Jørgen (58)1531343528212501717
Karen (96)2156575843385255028
Knut (115)2979747361526574470
Larsan (70)19443937382235362222
Lars H (142)401008992747087927155
Marte (76)15395144292533442317
OleM (146)4310495928375861007161
Roger (83)18475345362540472822
Sigve (99)15636554394340623936
Siv (13)4668665653
Stig (129)27918579626070876252
Thomas (163)4112111211087801021168170
Tore (145)331029793747285956559
Torgeir (69)12393939272522432423
Toril (65)11364339252823372217
Trine (121)31808276605466805240
Trond (108)31686965554157694438
Truls (102)24686268575354574841
Øystein (105)14766660564755695143

Komplementering (Larsan – Tore)

->Larsan (70)Lars H (142)Marte (76)OleM (146)Roger (83)Sigve (99)Siv (13)Stig (129)Thomas (163)Tore (145)
Anne (58)26818112116511567
Asbjørn (84)35193220273774201120
Bjørn (90)46183924433582211418
Brynjulv (52)32112717231847161013
Camilla (49)2392291912421569
Christian F (123)693160346052117331929
Christian T (74)46193013312369201112
Dag (133)824068356455126342432
Eskil (47)18617815134111910
Espen (51)22131613181844151013
Harald (143)924182407859134412131
Hilde (49)2371271313421176
Ivar (62)3193711322855181114
Jan Gunnar (68)35183614302363181516
John Ivar (90)58224327433083231419
Jon (94)46224323363887251121
Jone (75)40203215321667161415
Jørgen (58)248261222215116118
Karen (96)48254321413688291416
Knut (115)672856305452105382229
Larsan (70)0173219272761171018
Lars H (142)89084427471129503236
Marte (76)38180172619711288
OleM (146)95468708267138543434
Roger (83)401533190337421119
Sigve (99)5628422049092241518
Siv (13)4085460534
Stig (129)76376537675412101532
Thomas (163)103539551917915349040
Tore (145)93397733716413648220
Torgeir (69)32162613251662141113
Toril (65)3818231227195616119
Trine (121)683460255253112362232
Trond (108)52315436484999312127
Truls (102)64215830535194412826
Øystein (105)64295828564297301623

Komplementering (Torgeir – Øystein)

->Torgeir (69)Toril (65)Trine (121)Trond (108)Truls (102)Øystein (105)
Anne (58)232817162224
Asbjørn (84)424921223538
Bjørn (90)445023333943
Brynjulv (52)232912232018
Camilla (49)212313152221
Christian F (123)717539475249
Christian T (74)332918253324
Dag (133)778241536161
Eskil (47)232810171115
Espen (51)282513182226
Harald (143)868953666552
Hilde (49)1920891520
Ivar (62)324023232223
Jan Gunnar (68)384223253423
John Ivar (90)485029374541
Jon (94)505727274536
Jone (75)283320242725
Jørgen (58)323017191322
Karen (96)515327324242
Knut (115)696734455453
Larsan (70)334317143229
Lars H (142)899555656166
Marte (76)333415223229
OleM (146)909350747469
Roger (83)394514233434
Sigve (99)465331404836
Siv (13)644455
Stig (129)748044526854
Thomas (163)10510964768974
Tore (145)898956646963
Torgeir (69)03315182723
Toril (65)29015262925
Trine (121)67710505355
Trond (108)57693704948
Truls (102)60663443039
Øystein (105)59653945420