FORUM

ARRANGEMENTER

Quizkalenderen 2018 Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker Dette bør du kunne

MESTERSKAP

EM VM NM Nordisk Norway Open Rankinglister Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

Results Norway Open 2016

Here are the results from the 2016 edition of the Norway Open.

 NAMECTRFINE ARTSSPORTSGEOGRAHYLIFESTYLEHISTORYSCIENCESOCIETYPOPULAR CULTURENATUREGAMES & MEDIATOTAL
1Tero KalliolevoFIN18181914181618171818174
2Vikram JoshiIND1482116191617171821167
3Thomas KolåsæterNOR19151315151717171619163
4Geir KristiansenNOR15151713191618161319161
5Andrei BabourinRUS14191812161716141618160
6Ove PõderEST14202013181316121614156
7Ole Martin HalckNOR16111714151419151416151
8Mark HenryIRL14141512161717131417149
9Lars HegglandNOR15131512161616121417146
9Dorjana ŠirolaCRO17101712141716131416146
11Hugh BennettENG1414178131314171816144
12Joe TrelaUSA1061312161715161820143
13Gerben SmitBEL14161613141514111217142
13Sebastian KlussmannGER17141510141618101513142
15Abel GilsingNED12171715141014141017140
15Perica ŽivanovićCRO1219187151613111613140
17Brage NordgårdNOR15161015111412161317139
17Mark RyderUSA169139141816141713139
19Ivan VlahekCRO15101911131715111215138
20Krešimir Sučević-MeđeralCRO1391613151314111616136
20Kaarel SilmatoEST1791613151315111314136
22Knut HegglandNOR13111411121213161617135
22Illar TõnissonEST1519151419109101014135
24Dag Olav RønningNOR1413131412131316818134
24Krešimir ŠtimacCRO8181411151512121415134
26Øystein AadnevikNOR161312101413169919131
26Natalia KomarRUS16131214111211111714131
26Benny BaetenBEL1414161111111591614131
29Movin MirandaMLY9111011141617111516130
29Kevin JonesIRL1310139141314151316130
31Mladen VukorepaCRO13141510121112131414128
31Arko OleskEST1210151214161091515128
33Truls FlatbergNOR1213141413151091314127
33Lander FrederickxBEL118121191711141717127
35Tanay KothariUSA148156121616121215126
35Vinoo SanjayIND1313117121514111317126
35Nilhil SDUB1211118151112191116126
38Eric ZieglerFRA1210118131614131414125
38Ujjwal DebNED1291111131415141115125
38Koen HartsuikerNED91081681115151518125
38Indrek SalisEST1312141114111291316125
42Karen SkjånesNOR1211131610912141115123
42Eskil ÅsmulNOR1112168141212131015123
42Dražen NemetCRO16169121611812914123
42Jayashree MohankaIND11813914141491417123
46Klaas D'hondtBEL1211111291612121314122
46Jari-Pekka VuorelaFIN1214111212101514913122
46Timo ToivonenFIN112115713101112814122
49Jon Inge KoldenNOR141816712141210612121
49Marcel VisschersNED114131117131414915121
49Mircea ZahariaROM9111311131413121114121
49Eduard StanROM1471110121514121313121
49Rahul Suhas KottalgiIND1071010141311151615121
54Leslie ShannonUSA951415161012131115120
54Leslie ChunUSA1010141310121514913120
54Jeffrey MoCAN7121711101212121116120
54Dean KotigaCRO167141011141313913120
54Bart Van GasseBEL1012101181312101717120
54Jaan LoideEST1214911121314101312120
54Dan O'MalleyIRL118141211117181117120
61Mats SigstadNOR810139101312131318119
61Steve ChernicoffUSA156129131411101118119
61Dan MeliaUSA1461010131017111315119
61Jérome VachetFRA15131491191411914119
65Guido ter StegeNED913169121112111015118
65Nicu PerojucROM11181281191412716118
65Alain DeloofBEL1316141110111012813118
65Martin WightmanENG1011129121210141216118
65Terje RøsandNOR129141381214111114118
70Cristian PopROM121113811131611715117
70Sergey NikolaevRUS16121881411113816117
70Karlo LugomerCRO1010177131313101311117
70Brian DavisENG9111561791571315117
70Tauno VahterEST1011131012128151115117
75Patrick CarthyIRL8141197149141614116
76Denis PeskovRUS1011161115121261111115
76Nikola LazićCRO12816714121441414115
76Shouvik GuhaIND1010116121315101216115
76Sven OidjärvEST710161110141291511115
80Erik HatløNOR111211108131214815114
80Thejaswi UdupaIND999771514151514114
80Vitaly BreyevLAT111113131115961015114
80Paul CurtayneIRL6141388158131415114
84Bjørn Erik LobbenNOR9161597815101014113
84Diederick van ElstNED10111471114149716113
84Johan Vander ElstBEL1231410151111101116113
84Marc LangsbergBEL9157111491511814113
88Finn Eivind SlungårdNOR81113811131291413112
88Vemund SvendsenNOR6101112101211141115112
88Kathryn VerwillowUSA9814147118121613112
88Kris Van der CoeldenBEL11181310991271013112
88Klaus Otto NagorsnikGER1661661510167515112
93Nikola PezićCRO1031213111213121312111
93Gary StephensIRL1151010131014151013111
95Leif-Atle HeenNOR8810912101518515110
95Josh KosmanUSA163111012111214714110
95Haris MujkićCRO9121471613139710110
95Kris MeuldersBEL911111112812101214110
95John NolanIRL81010914111013817110
100David Tørre AsprustenNOR11111388141381112109
100Santosh SIND9561281110181317109
100Ivica MustaćCRO89136131213111113109
100Stanny Van HoeckeBEL126811111310121214109
104Aditya Sriram SankaranIND89910101611101114108
104Karlo PlazinaCRO11157961310141112108
104Shafeek MDUB5891012161213815108
104John HayesIRL86117121412101414108
108Lars Matti ÅrvoldNOR817121348913815107
108Leslie FratesUSA1151210111011131212107
108Anannya DebIND99117121310111114107
108Nikhil SondeIND85712101410121811107
108Madis HurtEST1481081310981710107
113Mati RäliEST813166148137813106
114Marte MidttunNOR1268139108161112105
114Tomislav BerićCRO9611105131314816105
114Ajachi ChakrabartiIND611106131212111113105
114Paul PhilpotENG1015117810814913105
118Iulian NastasaROM1259811141161513104
118Tomislav BleizifferCRO61014101212126913104
120Øyvind PedersenNOR1010128813127914103
120Eirik BäcklundNOR11101210991111515103
120Tarald Bjørdal LanganNOR6111112814911912103
120Ivo GeyskensBEL19711715811799103
120Ramkey VDUB713978111414812103
120Ganesh KDUB61112712101211814103
126Jan Erik KillengreenNOR8910991011111015102
126Petter JacobsenNOR9916111181111511102
126Nisha PillaiUSA125791014138915102
126Hugo TangEST10316912141331012102
126Prasann PDUB999591211111215102
131Toril OpsahlNOR1188124121316512101
131Neven MilijićCRO166168810108109101
131Kinshuk BiswasIND912958131410912101
131Aniket KhasgiwaleIND6111278111191214101
131Govind GrewalIND10510910121115712101
131Toivo KreekEST1014981410116712101
131Arvo KreegipuuEST8813714141231111101
131Jaan LompEST1191561512102912101
139Marin ArbaniCRO713128811714911100
139Venkaraghavan SahasranamanIND813779138121112100
139Veiko TontsEST5111661516122611100
142Erik Tjong Kim SangNED81115591191171399
142Toni VelićCRO101213881079111199
144Andreas WinnemNOR79131161596111198
144Mihai IlioaiaROM85891291111111498
146Andy ÖstreichGER81111979117121297
147Frédéric FaucheuxFRA7969712101481496
147Ivan ŽderićCRO71613588111081096
147Matis SongEST7141371097971396
147Carol CroninIRL57871112811121596
151Peter SDUB66109101212981395
151Gregory RedmondIRL9596119121471395
153Øystein AlmåsNOR610124128121251394
153Willy ErlandNOR78131012711761394
153Bair BanzarovRUS511811101071071594
153Lukša BenićCRO10881289810101194
153Markku VirtanenFIN8181261069771194
153Magnus AmerEST64129101113891294
159Aldona SzczepanskaNOR1006131111138101092
159Evgeniy KovatenkovRUS9588810119111392
159Jörg HesselGER13467137131161292
159Timo AhlroosFIN8117121198681292
159Jaak SõnajalgEST710761013101081192
164Maja FrlužecCRO1414944781113791
164Marie-Louise FinckGER117101151011851391
164Tanel KadaiEST54126141312017891
167Damir ObadCRO7131241099611990
168Kristian KvamsøeNOR5119106871661189
168Håkon SandholtNOR748121010111051289
168Lars Erik Brandt RustadNOR831161011111071289
168Céline MarlotFRA979858131091189
172Ivar BergNOR8101178109381488
172NishanthIND78986910148988
172Rein HiobEST613123111110191288
175Morten HæhreNOR713810897781087
175Holger SchwendlerGER64107101110991187
175Marius TudorROM81012411116871087
175Balakrishna SatyamIND10477101411681087
175Deepak ThomasKWT764891311119987
180Harikartik RameshIND35551214108101486
180Ramesh AthreyaKWT678691111971286
182Debasish BasisthaIND9664710101081585
182Ojārs KaņepājsLAT6111359510391485
182Aleksandrs SmirnovsLAT8109101097371285
182Anthony StrogenIRL211986791261585
186Morten KristensenNOR7996878871483
187Alex ChigarkovUKR88111010126161082
187Dražen CukinaCRO67789810871282
187Abhijit BanerjeeIND9151513129982
187Victor AbduramanovRUS8106691071051182
187Karthik GaneshIND597761191161182
192Ludmila BudnevaRUS8931311710461081
192Harri KekkiFIN96778810671381
194Dora TotCRO95671110887980
195Marijn NijssenNED412775108971079
195Naresh AkkurKWT676461199111079
195Tuomo TuiskulaFIN1157610711191279
195Vello TõnsoEST7107411711561179
199Iakov SemochkinRUS811761291145578
199Oleg SoloviovUKR99812131212378
199Farit AlibiKAZ96957114613878
199Christof KochGER728761111871178
199Raunaq PDUB465861110128878
204Vladimir LitvinskyLAT6101051098351177
204Jaakko MyöhänenFIN107766108671077
206Luka DeranjaCRO5146778688776
206Karen CroftonIRL56989551541076
208Maarten DelforgeBEL7359878981175
209Abhishek PatiriIND60668128811974
209Jānis BaronsLAT87596116651174
209Mart SchmeidtEST691068115313374
212Inger Anita PedersenNOR95210958116873
212Alexandr YeskevitchRUS9978510946673
212Snehashis PandaIND78544125712973
215Ruslan ShukanovKAZ8599858361172
216Ingrid L. SolemdalNOR3678777851371
216Konstantin KonstantinovRUS641271111515971
216Milorad RukavinaCRO9993106784671
219Kaushik BorthakurIND81362137981370
219Costin GeambasuROM8882412849770
219Filip StevanovićCRO7677510568970
219Sushil ChanderIND6178991086670
223Vinod Krishna HIND43565137710969
223Abhinav DasguptaIND6546710967969
225Petra LypoltCRO112711643117668
225Hrvoje VlahovCRO5117495756968
227Mario KovačCRO887686873667
227Danijela Golek-PilonCRO545965898867
227Huko LaanojaEST4755862881467
230Anita ZaļaiskalneLAT1095579716766
230Alen KrmpotićCRO5810497747566
230Abhinav SharmaIND4856412757866
233Anush V IyerIND73520811881365
233Hrvoje ĐurakCRO9711296764465
233Maitreyi GuptaIND6267311887765
233Dr. Boby CherianKWT6263512969765
237Denis MikhalevUKR71015107843964
237Varun SuprashanthIND574369887764
239Siddharth GautamIND5375514639663
240Uldis ApsalonsLAT39752103291060
240Antti TulonenFIN4274377781160
242Sudhir PaiIND366668656658
243Natalia FedchenkoRUS9241176525657
243Ivor ČevapovićCRO427655775957
245Nadezhda MasyukRUS5229692113756
245SreevatsaIND429348739756
245Vanessa EngelhardtGER583751694856
248Rituraj KashyapIND4334410486753
248Sandipan GoswamiIND423539797453
248SaishyamIND2534377410853
248Harman SinghIND2344276116853
252Shiva S RaiIND3352411636952
252Javed ZafarKWT295446753752
254Andrei SkvarskyRUS6243113744751
255Satish MudaliarIND424149749549
255Vitaly LitvinovRUS552377525849
255Luka PamićCRO379635245549
255Željko PavlovićCRO393333936749
259Sibashis MahapatraIND333159568548
259Ananya KumariIND2044310477748
259Aniket MitraIND2435410485348
262Vishwanath VasudevanKWT2335377341047
263Maharnav HazarikaIND4152310636646
263Bruno PilonCRO394544235746
265Konstantin MalyutinRUS5107570103644
265Ivan NovosadCRO231665356744
267Julian DaxGER685064804243
267Markus BeckerGER125556533843
269V ChandrashekarIND422378334541
270Ritwik KumarIND2102182107639
271Anam HilalyIND413229355438
271Bedanga DasIND321239428438
271Reko MyllykoskiFIN1524136141138
274Prashanta PurkayasthaIND021136468536
274Nadeem AnsariIND316142851536
276Samannay MahantaIND2312212129135
276Fahad AhmedKWT223126535635
278Rajnandan BorthakurIND2212292210133
279Nusrat Ali KhanIND130039543432
279Bharat KumarKWT142328226232
281Nachiketa PurkayasthaIND230409218231
282Ranit PaulIND231224433630
283Biswajit SahaIND111108484129
284Līga KriķīteLAT212525304428
284Amar SesmaKWT104326323428
286Nayan AhmedIND011228224426
287Susmit BaruahIND200125227324
288Debaleena GoswamiIND102037125122
288Santosh RamKWT340021433222
290Mithu Nandan MedhiIND474230000020
290Nabarun DeyIND464240000020
292Nilotpal SarmaIND112025302117
293Samrat RoyIND423140000014
293Viliezoto NeikhaIND451220000014
293R. P. RajanKWT010225202014
296Venil ShahIND31221000009

We also received the following results from Dehli, India, a little too late to be included in the official results.
NAME FINE ARTSSPORTSGEOGRAHYLIFESTYLEHISTORYSCIENCESOCIETYPOPULAR CULTURENATUREGAMES & MEDIATOTAL
Dr. Bhattacharya121312817131681314126
Apratim Mukhopadhay86107111013121112100
Abhinav Kishore877881214791191
Jayant Verma564541215681681
Ajay Jaisinghani10487811959879
Akul Gurtu8473107668867
Prithvi Raj35144118108862
Varun Rastogi3053611489958
Gourav Jena00000111210111155
Ayan Marwaha3125412459853
Piyush Kant273245943746
Priyam Singh31805-----46