FORUM

ARRANGEMENTER

Quizkalenderen 2018 Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker Dette bør du kunne

MESTERSKAP

EM VM NM Nordisk Norway Open Rankinglister Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

Resultater NC 6-9 2017

Resultater NC 6 2017 – Sport og NC 7 2017 – Samfunn

Under følger resultatlistene for sjette og sjuende runde i Norgescupen i quiz 2017. Vi gratulerer vinnerne Jon Inge Kolden (Sport) og Dag Fjeldstad (Samfunn).

Resultater for NC 6 – Sport:

Nr.NavnPoeng
1Jon Inge Kolden81
2Bjørn Erik Lobben79
3Lars Matti Årvold75
4Stian Sundbø74
5Stig Sanner70
6Jarle Kvåle67
6Håkon Bærug Tangen67
8Erik Lobben66
9Dag Fjeldstad64
9Dag Olav Rønning64
11Christian Flermoe63
11Per Harald Ninive63
11Jørn Gulbrandsen63
14Mats Sigstad62
15Sven Johansen60
15Finn Eivind Slungård60
17Peter Varhaug59
18Hans Arne Forseth57
18Ole Martin Halck57
18Brage Nordgård57
18Eskil Åsmul57
18Svein Erik Gransjøen57
23Morten Hæhre55
24Øyvind Kjølstad54
24Øyvind Pedersen54
26Rune Hallbjørn Jensen53
27John Einar Heidenberg52
27Frank Remman52
29Johan Bratvold50
29Jan Erik Killengreen50
31Arild Tørum49
31Øivind Johnsen49
33Tom Flaten48
33Gisle Pettersen48
35Rolf Eikaas47
35Ragnvald Skadsem47
35Vidar Esperum47
38Arne Bill45
39Kenneth Knudsen42
39Andreas Winnem42
41Erlend Bakken41
41Willy Erland41
43Vemund Svendsen40
44Rolf Skadsem37
45Finn Øglænd36
45Sigmund Straumsnes36
47Marit Andersen34
47Rolf Andreas Gallefos34
49Carl Erik Øveråsen33
50Åsmund Eide Gjøystdal31
51Linn Helen Østerhus29
52Inger Anita Pedersen27
53Jon Arne Wendelborg25
54Mette Dybhavn22
55Eivind Halvorsen16

Resultater for NC 7 – Samfunn:

Nr.NavnPoeng
1Dag Fjeldstad77
2Ole Martin Halck76
3Stig Sanner74
4Tom Flaten64
5Brage Nordgård62
6Christian Flermoe61
6Finn Eivind Slungård61
8Jan Erik Killengreen60
9Jarle Kvåle59
9Bjørn Erik Lobben59
11Jørn Gulbrandsen58
12Mats Sigstad57
13Ivar Areklett56
14Svein Erik Gransjøen55
14Jon Inge Kolden55
14Arild Tørum55
14Finn Øglænd55
18Willy Erland52
19Arne Bill50
20Øyvind Pedersen49
20Sigmund Straumsnes49
22Johan Bratvold48
22Johannes Hoggen48
24Stian Sundbø47
24Vemund Svendsen47
24Rune Hallbjørn Jensen47
24Andreas Winnem47
28Eskil Åsmul46
29Kjetil Hofstad45
30Jon Einar Heidenberg43
31Åsmund Eide Gjøystdal42
31Inger Anita Pedersen42
33Marit Andersen41
34Carl Erik Øveråsen39
35Mette Dybhavn37
36Hans Arne Forseth36
37Rolv Eikaas35
37Jon Arne Wendelborg35
39Morten Hæhre30
39Frank Remman30
41Øyvind Johnsen27
42Eivind Halvorsen26
42Petter Varhaug26
44Linn Helen Østerhus24
45Vidar Esperum20
46Rolf Andreas Gallefos16
47Kenneth Knudsen14
48Øyvind Kjølstad13

Resultater NC 8 2017 – Norway Open

Her følger resultatene fra åttende runde i Norgescupen i quiz 2017. Vi gratulerer Thomas Kolåsæter med seieren!

Nr.NavnFinkulturHistorieLivsstilNatur og vitenskapPopulær-kulturSamfunnSport og spillVerdenTotalt
1Thomas Kolåsæter2621192117192323169
2Tore Heliks Van Dahl2323182217141722156
2Ole Martin Halck2318212317171918156
4Espen Kibsgård2221181819161922155
5Stig Sanner2322192113161821153
5Lars Heggland1920192213231819153
7Geir H Kristiansen1822212114211216145
8Eivind Moskvil2018151617171523141
9Brage Nordgård1515191818182015138
10Øystein Aadnevik2420161912161315135
11Dag Fjeldstad1915201115181714129
11Bjørn Erik Lobben1514181216172017129
13Jørn Gulbrandsen2016191517131414128
14Mats Sigstad1713161511181620126
15Finn Eivind Slungård1913152010171515124
16David Tørre Asprusten221413188151617123
17Ingrid Sande Larsen1910201019151313119
18Arild Tørum1720111216121415117
19Svein Erik Gransjøen1612161013181315113
20Lars Matti Årvold1012151312162014112
21Eirik Bäcklund131415109151614106
22Øyvind Pedersen81313218111415103
23Petter Varhaug101015915121714102
24Håkon Tangen1391581971415100
25Ivar Areklett1312147714131999
26Marte Stang Midttun16121410131113998
27Lars André Gundersen8101181112161995
28Willy Erland131214891291693
29Stian Sundbø149129710191292
30Per Harald Ninive1181216610151391
31Kristian Kvamsøe1451310191012790
32Tom Flaten11111161113111387
32Åsmund Eide Gjøystdal121212881191587
32Leif Atle Heen17810914138887
32Håkon Sandholt139109161111887
36Kjetil Hofstad81511162136980
36Sigmund Straumsnes13911111188980
38Toril Opsahl1861411898579
39John Einar Heidenberg12813971010978
40Inger Anita Pedersen118141010125676
41Harald Groven9159143134774
42Ivar Berg8138113991071
43Erik Lobben751274881061
44Kai Ove Harr69848912561
45Øyvind Johnsen54864913756
46Espen Aalmo Zahl4898797355
47Rolv Eikaas42103388543
48Sigfred Storstrand42751224137
49Vidar Esperum41632312435
50Stian Koxvig6521575334
51Malin Ueland2062636126

Resultater NC 9 – Allmenn 240

Her følger resultatene fra niende runde i Norgescupen i quiz 2017. Vi gratulerer Espen Kibsgård med seieren!

Nr.NavnLivsstilPopulær-kulturNatur- vitenskapGeografiHistorieSamfunnFinkulturSport og spillTotalt
1Espen Kibsgård2219232423252327186
2Bjørn Erik Lobben2221212423272027185
2Stig Sanner2222222426252321185
4Ole Martin Halck2019272224282616182
5Tore Heliks Van Dahl2115262222242622178
6Eivind Moskvil2019232425192222174
7Jon Inge Kolden1814222523202028170
8David T. Asprusten1817242325212218168
8Jørn Gulbrandsen2016212123222124168
8Rune Hallbjørn Jensen1924222522212015168
11Geir H. Kristiansen2218212226221818167
12Truls Flatberg2217242221221721166
13Jarle Kvåle2215231722221726164
13Finn Eivind Slungård1915252420241819164
15Eirik Bäcklund2216182121241823163
15Eskil Åsmul1619242422201919163
17Mats Sigstad1816222220211822159
18Lars Matti Årvold1918152522201225156
19Stian Sundbø1917172018191725152
20Håkon Bærug Tangen1918182317171722151
21Ivar Areklett1714202619211419150
21Tom Flaten1919161918251222150
21Brage Nordgård2217171721221816150
24Terje Røsand1418212122231812149
25Arild Tørum1820111925192016148
26Marte Stang Midttun1917181619212115146
27Johan Bratvold1818192223121814144
28Per Harald Ninive1420182118171321142
29Jan Erik Killengreen1817152020211317141
29Øyvind Pedersen1712202018201717141
29Håkon Sandholt1814181823171815141
32Toril Opsahl1717191220182115139
33Åsmund Eide Gjøystdal1618152219191613138
33Carl Erik Øveråsen1616201618211516138
35Eivind Kaisen1613161722201715136
36John Einar Heidenberg1916171517181616134
37Petter Varhaug1820101417171125132
38Tarald Bjørdal Langan1817181713161121131
39Johannes Hoggen710171922211717130
40Heine Polden162081615191618128
40Vemund Svendsen1416131520181517128
42Sigmund Straumsnes1813191818131413126
43Ole-Christian Bråten151610182124156125
43Kim Irgens Casen171715141623158125
45Olav Nedrebø10914152520206119
45Andreas Winnem1310211815141414119
47Leif-Atle Heen15209141621139117
47Lars Erik Brandt Rustad17921171618127117
49Hans Arne Forseth161311211612918116
49Pekka Mykkeltvedt1413101416181417116
51Kjetil Hofstad17816222111812115
52Marit Andersen151215141521166114
53Mette T. Dybhavn16159141817167112
54Frank Remman17138131717917111
55Eva Morken Endresen171912131814133109
56Morten B. Hæhre151391812111020108
57Kristian Kvamsøe181714913141111107
58Eivind Halvorsen15191291412154100
59Øyvind Johnsen131410131014101498
60Inger Anita Pedersen1218138171313397
61Eli Rogneby1414131481512595
62Line Bergersen1413913121061491
63David Graatrud14891115166887
64Ingrid L. Solemdal16106119136677
65Espen Aalmo Zahl12108812106672
66Øyvind Bråten1015556126867