FORUM

ARRANGEMENTER

Quizkalenderen 2020 Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker Dette bør du kunne

MESTERSKAP

EM og OL VM NM Nordisk Norway Open Rankinglister Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

Resultater NC 4 2018

Vi gratulerer Stig Sanner med seieren i fjerde runde av Norgescupen i quiz 2018! Ole Martin Halck tok andreplassen, mens Espen Kibsgård ble nummer tre.
Forfatter: Håkon Bærug Tangen

PlassNavnPoengSamfunnPopulærkulturHistorieNatur og VitenskapLivsstilSport og SpillFinkulturVerden
1Stig Sanner1812519262823182022
2Ole Martin Halck1792420252824142519
3Espen Kibsgård1752716262122172620
4Eivind Moskvil1722014262420212126
5Dag Olav Rønning1692417262421152319
6Geir Hjertén Kristiansen167251128232482424
7Jon Inge Kolden1632013222019252024
7Mats Sigstad1632214242123171824
9Finn Eivind Slungård1622211232521191922
9Jørn Gulbrandsen1622216242123142319
11Brage Nordgård1602518242222151915
12David Tørre Asprusten1572210242420172119
13Tore Heliks van Dahl1562210262220182117
14Jarle Kvåle1522113201919261816
15Svein Erik Gransjøen1502314221820152018
15Rune Hallbjørn Jensen1502517232218151515
17Stian Sundbø1442312221818241017
18Lars Matti Årvold1422114251919181313
18Arild Tørum1421719262017131614
20Terje Røsand137211420211871224
21Per Harald Ninive1361612192122191314
22Marte S Midttun1321712202023111514
22Øyvind Pedersen1321911212018141316
24Vemund Svendsen129161023202411169
25Eskil Åsmul125189231715161116
25Sigmund Straumsnes12522122220196159
27Åsmund Eide Gjøystdal120191120161691217
28Ivar Berg119176221516111517
28Jan Erik Killengreen1192211191616101114
30Toril Opsahl11617112117222179
31Tom Flaten115219191018111116
32Ørjan Sagvolden1131711181319111014
32Jon Einar Heidenberg11315817152116912
32Andreas Winnem11317919221310815
35Marit Andersen11221620181751312
35Marius Nilsen1121610181519111013
37Aksel Mygland11117122112199912
38Kjetil Hofstad1051782113173917
39Pekka Mykkeltvedt10319718151511117
40Hilde Arholm10216121510238108
40Fredrik Methi10218131613171078
42Eva Morken Endresen1011691721173126
43Harald Groven9621224141121111
44Brit Nyfors841651411154613
45Svein Gule811711910104911

I parkonkurransen vant duoen Johan Bratvold og Willy Erland; vi gratulerer!

PlassNavnPoengSamfunnPopulærkulturHistorieNatur og VitenskapLivsstilSport og SpillFinkulturVerden
1J Bratvold/W Erland1662218262124142021
2BE Lobben/E Lobben1622111262325231320
3Ø Almås/T Tangen1442411271816191316
4J Hoggen/HJ Ellingsen138236232216141519
4P Varhaug/A Bill1382415181622181213
4MW Sveia/HT Solbakken138211723172671512
7Ø Almås/T Tangen1352411271816101316
8Jensen/Mørk11020820161611415
9L Bergersen/I S Ruud10016101611211277
9E Halvorsen/NA Tonning1001016181820486
11A Johannessen/Ø Johnsen991412169171597
12R Sande/RA Gallefos70104111118547