FORUM

ARRANGEMENTER

Quizkalenderen 2018 Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker Dette bør du kunne

MESTERSKAP

EM VM NM Nordisk Norway Open Rankinglister Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

Resultater NC 1-5 2017

Resultater NC 1 2017 – Allmenn 240

Under følger resultatene fra første runde i Norgescupen 2017. Vi gratulerer Stig Sanner med seieren!

Nr.NavnLivsstilSamfunnSport og spillPopulær-kulturGeografiHistorieNatur og vitenskapFinkulturTotalt
1Stig Sanner917111212211517114
2Tore Heliks van Dahl1513131014171813113
2Dag Olav Rønning1413141710161217113
4Dag Fjeldstad151011208151216107
4Ole Martin Halck131091312141818107
4Bjørn Erik Lobben815161313141711107
7David T. Asprusten121112912151915105
8Mats Sigstad10141313141315799
9Jørn Gulbrandsen10910111016161496
10Jon Inge Kolden1191641415151195
11Brage Nordgård14156131211121194
12Johan Bratvold1013412131771187
13Åsmund Eide Gjøystdal1210812111391186
14Finn Eivind Slungård912119121015785
15Svein Erik Gransjøen101510671613784
16Ivar Areklett91212714166783
16Tom Flaten916101061181383
16Lars Matti Årvold121511911810783
19Jarle Kvåle981110711151081
19Eskil Åsmul1013108111211681
21Øyvind Pedersen111187119101178
22Jan Erik Killengreen6157991310877
23Stian Sundbø7813611139976
23Vemund Svendsen119101241261276
23Arild Tørum9781271561276
23Carl Erik Øveråsen131261141015576
27Andreas Winnem157949617673
27John Einar Heidenberg13710649131173
29Sigmund Straumsnes1176128891172
30Per Harald Ninive9711681015571
31Marit Andersen10106581012970
32Johannes Hoggen512741299967
33Willy Erland989510108766
34André Voigt10102710159265
35Håkon Bærug Tangen851085612862
36Toril Opsahl114694771361
37Arne Bill512512585759
38Sølve Robstad111145549958
39Morten B. Hæhre11996655657
40Inger Anita Pedersen115283108956
40Tore Svarverud91137866656
42Kjetil Hofstad121173662653
42Thor Håkon Lindstad81247685353
42Petter Varhaug97137527353
45Kristian Kvamsøe9389248548
46Erik Lobben8992344645
47Espen Aalmo Zahl8466467243
48Anett Johannessen71048035542
48Ingrid L. Solemdal7828255542
50Line Bergersen8673343438
51Kirsti Østlund28122512436
52Øyvind Johnsen4565435335

Resultater NC 2-5 2017 (The Leif Atle Heen Popular Culture Quiz Bonanza)

Under følger resultatene for runde 2-5 i Norgescupen 2017. Vi gratulerer Eivind Halvorsen med seier i NC 2 (TV og radio) og NC 5 (Tegneserier og videospill), Ole Martin Halck med seier i NC 3 (Popmusikk) og Kjetil Karolius med seier i NC 4 (Film). Samtidig benytter vi anledningen til også å gratulere Karolius med sammenlagtseier i The Leif Atle Heen Popular Culture Quiz Bonanza!

Nr.NavnTV og radioPopmusikkFilmTegneserier
og videospill
Sammenlagt
1Kjetil Karolius60478069256
2Eivind Halvorsen78455477254
3Thomas Kolåsæter62596659246
4Arild Tørum63426660231
5Knut Heggland68375266223
6Ole Martin Halck54654455218
7Kristian Kvamsøe63385254207
8Stig Sanner56535144204
9Tore Heliks van Dahl58425448202
10Asbjørn Arntzen53534829183
11Brage Nordgård58254251176
12Espen Iversen64213938162
13Marte Stang Midttun48353736156
14Lars Heggland39302955153
15Håkon Bærug Tangen44433131149
16Espen Kibsgård474741135
17Øystein Aadnevik30224438134
18Dag Olav Rønning585023131
19Petter Varhaug58151938130
20Sonja Sirnes48253323129
21Sjur Aaserud28443223127
21Sigmund Straumsnes38203138127
23Øyvind Bråten34152550124
24Svend Are Melby27143738116
25Kai Ove Harr50212024115
26Vemund Svendsen41212527114
27Arild Holme364630112
28Toril Opsahl30252827110
29Ann-Mari Røng4959108
30Espen Aalmo Zahl35102438107
31Finn Eivind Slungård29172929104
32David Graatrud3410243098
33Terje Røsand32333196
34Stian Koxvig415495
35Jone Frafjord514394
36Dag Fjeldstad494493
36Jørn Gulbrandsen494493
38David Tørre Asprusten2715173190
39Andreas Rønningen2313143989
40Bjørn Erik Lobben2920211888
40Sindre Johnsen394988
42Rune Årstein454287
42Lea Inger-Helene Hiorth3314172387
44Inger Anita Pedersen3218161783
44Ingrid Solemdal2615192383
46Lars-Erik Kasin2312153080
46Hans Arne Forseth2223201580
48Johan Bratvold492877
49Anlaug Frydenlund2818121876
50Aldona Szczepanska19193270
51Simon Laundal Tagholdt2513111968
52Renate Sande2310151967
53Svein Erik Gransjøen412364
54Trine Mogaard342963
55Willy Erland20212061
56Marit Andersen1516151056
57Sigfred Storstran5555
58Mats Sigstad282553
58Rolf Andreas Gallefoss187141453
58Andreas Winnem1611121453
61Marita Rønningen158141451
61Jarle Kvåle5151
63Per Harald Ninive272047
64John Einar Heidenberg192544
65Alexander Båtsvik4141
66Trine Heen8912938
67Ole Johnny Fossås3636
68Mette Thoresen Dybhavn191534
69Vibeke Stang Lingås3333