FORUM

ARRANGEMENTER

Quizkalenderen 2020 Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker Dette bør du kunne

MESTERSKAP

EM og OL VM NM Nordisk Norway Open Rankinglister Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

Resultater NC 17 2018 – Lobaldo Challenge

Vi gratulerer Stig Sanner med seieren i runde 17 av Norgescupen i quiz 2018! Ole Martin Halck tok andreplassen, mens Dag Olav Rønning ble nummer tre.
Forfatter: Bjørn Erik Lobben

PlassNavnFinkulturPopulærkulturVerdenSamfunnNatur og VitenskapSportHistorieLivsstilPoeng
1Stig Sanner3644393139304426289
2Ole Martin Halck3937383534293929280
3Dag Olav Rønning3738353834323827279
4Jon Inge Kolden3427362836433624264
4Tore Heliks van Dahl2933263439373927264
4Dag Fjeldstad3537323832283032264
7Eivind Moskvil3337372835274025262
8Lars Heggland3128353631254230258
9Jørn Gulbrandsen3239342531323331257
10Mats Sigstad3731332934343026254
11Geir Hjertén Kristiansen3329363439154520251
12David Tørre Asprusten3430343041262925249
13Rune Hallbjørn Jensen3334202842333119240
14Arild Tørum3542213123224025239
14Eirik Bäcklund3031253528253629239
16Eskil Åsmul2427372831303224233
17Finn Eivind Slungård2824352931243029230
18Brage Nordgård3036222828202831223
19Terje Røsand2926292435152730215
20Øyvind Pedersen2220282729293125211
21Lars Matti Årvold2126272423333321208
22Tom Flaten2121303524183126206
23Ivar Areklett2520383026232518205
23Jan Erik Killengreen2030262728222824205
23Håkon Bærug Tangen2133261525312727205
26Håkon Sandholt2331252229182722197
26Jan Egil Aakernes1731223122222626197
28Mette Dybhavn2627202628112822188
28Arne Bill2429182920182228188
30Toril Opsahl3028161527112630183
31Ivar Berg2514271924193118177
32Petter Varhaug1323201820341829175
33Åsmund Eide Gjøystdal2115321323112826169
34Andreas Winnem2113232034201720168
35Hilde Arholm2229172016122921166
36Eva Morken Endresen302614152552325163
37Kristian Kvamsøe1336141824152120161
37Brit Nyfors1923181722162521161
37Aldona Szczepanska242413173422225161
40Harald Groven181618253433213159
41Kjetil Hofstad151023272492524157
42Marit Andersen211415272292220150
43Anlaug Frydenlund1421191620111321135
44Nina Aas Tonning92014182071428130
45Espen Aalmo Zahl916131716131723124
46Svein Gule1513181420121411117
46Christian Grindvold Lie26179618101417117

I parkonkurransen vant duoen Sigmund Straumsnes og Stian Sundbø; vi gratulerer!

PlassNavnFinkulturPopulærkulturVerdenSamfunnNatur og VitenskapSportHistorieLivsstilPoeng
1S Straumsnes/S Sundbø3935293528393428267
2MW Sveia/HT Solbakken2734213031243326226
3A Johannessen/Ø Johnsen1928172118242225174
4E Halvorsen/R Sande24409171462328161
5Hintze/Romann-Aas1722162026142122158