FORUM

ARRANGEMENTER

Quizkalenderen 2018 Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker Dette bør du kunne

MESTERSKAP

EM VM NM Nordisk Norway Open Rankinglister Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

Resultater NC 14-18 2017

Resultater NC 14 – Kunst & kultur og NC 15 – Litteratur

Under følger resultatlistene for 14. og 15. runde i Norgescupen i quiz 2017. Vi gratulerer vinnerne Dag Olav Rønning (Kunst og kultur) og Ole Martin Halck (Litteratur)!

Resultater for NC 14 – Kunst og kultur:

Nr.NavnPoeng
1Dag Olav Rønning78
2Stig Sanner75
3Ole Martin Halck71
4Øystein Aadnevik67
5Tore Heliks van Dahl62
6Geir Hjertén Kristiansen58
6David Tørre Asprusten58
8Olav Nedrebø57
9Eivind Moskvil54
9Jørn Gulbrandsen54
11Jon Inge Kolden51
12Arild Tørum47
13Marte S Midttun46
14Bjørn Erik Lobben44
14Eivind Kaisen44
16Mats Sigstad42
17Brage Nordgård40
17Svein Erik Gransjøen40
19Johannes Hoggen38
19Marit Andersen38
21Finn Eivind Slungård37
21Finn Øglænd37
21Sigmund Straumsnes37
21Øyvind Pedersen37
25Stian Sundbø36
25Aldona Szczepanska36
27Inger Anita Pedersen35
27Toril Opsahl35
27Harald Groven35
27Ivar Berg35
31Mette Dybhavn33
32Rune Hallbjørn Jensen31
33Willy Erland30
33Tom Flaten30
35Eva Morken Endresen29
36Jan Erik Killengreen28
37Vemund Svendsen27
38Lars Matti Årvold26
38Hilde Arholm26
40Pekka Mykkeltvedt24
41Per Harald Ninive23
42Erik Lobben21
43Marius Nilsen20
44Kjersti Benedicte Jensen19
45Eivind Halvorsen17
45Frank Remman17
47Brit Nyfors16
48Kristian Kvamsøe12
49Øyvind Johnsen10
50Øyvind Bråten5
51Magne Løberg Wirød2

Resultater for NC 15 – Litteratur:

Nr.NavnPoeng
1Ole Martin Halck81
2Dag Olav Rønning78
3Dag Fjeldstad73
4Stig Sanner72
4Arild Tørum72
6Jørn Gulbrandsen71
7Marte S Midttun70
8Olav Nedrebø68
9David Tørre Asprusten66
9Tore Heliks van Dahl66
9Toril Opsahl66
12Geir Hjertén Kristiansen64
12Øystein Aadnevik64
14Ken Hanssen61
14Stian Sundbø61
14Svein Erik Gransjøen61
14Jon Inge Kolden61
18Johannes Hoggen59
19Bjørn Erik Lobben58
19Willy Erland58
19Finn Eivind Slungård58
19Rune Hallbjørn Jensen58
19Mats Sigstad58
24Eva Morken Endresen57
25Vemund Svendsen56
26Sigmund Straumsnes55
27Eivind Kaisen53
27Brage Nordgård53
27Finn Øglænd53
30Marit Andersen50
30Ivar Berg50
32Hilde Arholm49
33Eivind Halvorsen48
34Tom Flaten47
35Aldona Szczepanska46
36Lars Matti Årvold43
36Øyvind Pedersen43
36Jan Erik Killengreen43
36Kristian Kvamsøe43
40Jessica Hanssen40
40Harald Groven40
42Pekka Mykkeltvedt39
42Kjersti Benedicte Jensen39
44Per Harald Ninive37
45Inger Anita Pedersen35
45Marius Nilsen35
45Mette Dybhavn35
45Frank Remman35
49Øyvind Johnsen32
50Øyvind Bråten29
51Erik Lobben19
51Brit Nyfors19
53Magne Løberg Wirød11

Resultater NC 16 2017 – Lobaldo Challenge

Runde 16 i Norgescupen i quiz var Lobaldo Challenge. Her er resultatlista. Vi gratulerer Stig Sanner med rundeseieren!

Nr.NavnFinkulturPopulær-kulturVerdenSamfunnNatur og vitenskapSportHistorieLivsstilTotalt
1Stig Sanner4134424241353935309
2Dag Olav Rønning4337343838413636303
3Tore Heliks van Dahl3435403242354043301
4Svein Erik Gransjøen4139343444343935300
5Espen Kibsgård3140354239343538294
6Ole Martin Halck4137383342262942288
7Geir Hjertén Kristiansen3532413344254330283
8Eivind Moskvil3540393035323634281
9Lars Heggland2832454237224034280
10David Tørre Asprusten2831383443343634278
11Dag Fjeldstad3834374033303035277
12Knut Heggland3235363438303334272
13Mats Sigstad3129393837353031270
13Lars Matti Årvold2931413333383134270
15Jon Inge Kolden3630413031433127269
16Jarle Kvåle3134333241353031267
17Tom Flaten3230354328333032263
17Jørn Gulbrandsen3233413036263035263
19Finn Eivind Slungård3427373242342927262
20Stian Sundbø3535283628412929261
21Petter Jacobsen3423383033333234257
22Truls Flatberg3032352541322731253
23Øystein Aadnevik4020303437303130252
24Morten Haave2832324828263324251
25Marte S Midttun3538292729262735246
26Per Harald Ninive2234312436373129244
26Jan Erik Killengreen2335333531323025244
28Arild Tørum3236282829243530242
29Eskil Åsmul3026372431323130241
29Rune Hallbjørn Jensen2832283129313725241
31Johan Bratvold2828343123323428238
32Carl Erik Øveråsen2528283331253233235
32Øyvind Pedersen2723362839273025235
34Terje Røsand2727333236252528233
35Ivar Areklett2324423226313123232
36Lars Andre Gundersen2427401826283130224
37Tarald Bjørdal Langan2526302931302527223
38Johannes Hoggen3121303124303322222
38Morten Hæhre2129272426382730222
40Heine Polden2628273223272731221
40Hans Arne Forseth2524342727282531221
42Willy Erland2623322525253032218
42Sigmund Straumsnes2526242732213231218
44Espen Iversen2439222124242735216
45Marius Nilsen2423322828242430213
45Toril Opsahl3731292228142428213
47Eva Morken Endresen3030302229172132211
48Pekka Mykkeltvedt2826282318332527208
49Åsmund Eide Gjøystdal2428342532152424206
49Hilde Arholm2528272720202633206
49Jone Frafjord3331282717173323209
52Andreas Winnem1723262442272026205
52Lars Erik Brandt Rustad2517263035163422205
54Mette Dybhavn2631212623212233203
54Petter Varhaug2030233121322125203
56Gerd Lillian Lindø Johnsen2428242819243221200
56Geir Horvik2231262615252531201
58Olav Nedrebø3422272321143621198
59Inger Anita Pedersen2928282222152725196
60Erik Lobben1912282321332830194
61Marit Andersen2721302522141935193
61Frank Remman2025242425242625193
63Harald Groven271921283233620186
64Øyvind Johnsen1724232220262425181
64Kjetil Hofstad1614362131112626181
66Brit Nyfors1918282028222121177
67Hans Jørgen Ellingsen2111211635292121175
68Eivind Halvorsen2236191720102126171
69Eivind Wærstad1821232318261524168
70Svein Gule2214232522212113161
71Aldona Szczepanska291718212442423160
72David Graatrud1719182312222423158
73Ingrid Solemdal1430151820132027157
74Kai Ove Haarr1324142018221624151
75Rolf B. Skaug2114111715312114144
75Britt Berge192218181391827144
77Nina Aas Tonning1231171618131224143
78Ingrid Thompson2417161615121823141
79Vegard Ø. Bonsaksen819181819161116125
80Øyvind Bråten142512228141610121
81Anne Kathrine Mokkelbost9172291891021115
82Christian Grindvold Lie32148012111617110
83Malin Ueland1417121011962099

Resultater NC 17 2017 – Geografi og NC 18 2017 – Norgesquiz

Under følger resultatlistene for 17. og 18. runde i Norgescupen i quiz 2017. Vi gratulerer vinnerne John Ivar Østby (Geografi) og Stig Sanner (Norgersquiz)!

Resultater for NC 17 – Geografi:

Nr.NavnPoeng
1John Ivar Østby79
2Jon Inge Kolden75
2Ivar Areklett75
4Stig Sanner74
5Espen Kibsgård69
6Geir Hjertén Kristiansen67
7Dag Fjeldstad66
8Eskil Åsmul65
8Dag Olav Rønning65
10Åsmund Eide Gjøystdal64
11Finn Eivind Slungård62
12Ole Martin Halck61
13Mats Sigstad60
13Terje Røsand60
13Jørn Gulbrandsen60
13David Tørre Asprusten60
17Kjetil Hofstad59
18Morten Hæhre58
18Rune Hallbjørn Jensen58
20Tom Flaten57
20Lars Matti Årvold57
22Bjørn Erik Lobben56
23Johan Bratvold55
23Øyvind Pedersen55
23Brage Nordgård55
26Per Harald Ninive54
26Tore Heliks van Dahl54
26Petter Jacobsen54
29Svein Erik Gransjøen53
30Marius Nilsen52
30Jan Erik Killengreen52
30Eirik Bäcklund52
33Johannes Hoggen51
33Stian Sundbø51
33Hans Arne Forseth51
36Helge Grenborgen49
37Sigurd Morken48
37Morten Haave48
39Olav Nedrebø47
39Andreas Winnem47
39Aksel Mygland47
39Jon Einar Heidenberg47
43Arild Tørum44
43Ivar Berg44
45Marit Andersen42
46Willy Erland41
46Pekka Mykkeltvedt41
48Mette Dybhavn39
48Haris Sandset-Hasic39
48Marte S Midttun39
51Reidar Sakseide37
51Thomas F. Fredriksen37
51Rolv Eikaas37
54Harald Groven36
55Petter Varhaug35
55Brit Nyfors35
57Eva Morken Endresen33
57Andreas J. Johansen33
57Line Bergersen33
60Sigmund Straumsnes32
60Hilde Arholm32
62Inger Anita Pedersen31
63Rolf Andreas Gallefos29
63Kristian Kvamsøe29
63Ingrid Solemdal29
66Øyvind Johnsen27
66Daniel Sjulseth27
68Eivind Halvorsen24
69Ingrid Thompson22
70Morten Gulbrandsen19

Resultater for NC 18 – Norgesquiz:

Nr.NavnPoeng
1Stig Sanner82
2Dag Olav Rønning79
3Dag Fjeldstad78
4Rune Hallbjørn Jensen77
5Lars Matti Årvold76
6John Ivar Østby72
6Morten Haave72
8Tom Flaten71
8Eirik Bäcklund71
10Terje Røsand70
11Per Harald Ninive69
11Jørn Gulbrandsen69
13Ivar Berg68
13David Tørre Asprusten68
15Marius Nilsen67
16Ivar Areklett66
16Tore Heliks van Dahl66
18Bjørn Erik Lobben65
18Finn Eivind Slungård65
20Øyvind Pedersen64
21Jon Inge Kolden63
21Jan Erik Killengreen63
23Johan Bratvold62
23Svein Erik Gransjøen62
25Stian Sundbø61
25Rolv Eikaas61
25Brage Nordgård61
25Ole Martin Halck61
29Geir Hjertén Kristiansen60
30Pekka Mykkeltvedt59
30Sigurd Morken59
32Morten Hæhre58
33Jon Einar Heidenberg57
33Petter Jacobsen57
33Eskil Åsmul57
36Olav Nedrebø56
37Willy Erland55
37Marit Andersen55
39Andreas Winnem54
39Arild Tørum54
39Marte S Midttun54
42Inger Anita Pedersen53
42Johannes Hoggen53
44Helge Grenborgen52
45Reidar Sakseide51
45Sigmund Straumsnes51
45Hans Arne Forseth51
45Åsmund Eide Gjøystdal51
49Eva Morken Endresen50
50Kjetil Hofstad47
51Hilde Arholm46
52Harald Groven44
53Line Bergersen43
54Mette Dybhavn42
54Andreas J. Johansen42
56Brit Nyfors41
56Morten Gulbrandsen41
58Eivind Halvorsen39
58Petter Varhaug39
60Daniel Sjulseth38
61Øyvind Johnsen36
62Thomas F. Fredriksen32
63Kristian Kvamsøe31
63Ingrid Solemdal31
65Rolf Andreas Gallefos21
66Haris Sandset-Hasic16
67Ingrid Thompson13