FORUM

ARRANGEMENTER

Quizkalenderen 2018 Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker Dette bør du kunne

MESTERSKAP

EM VM NM Nordisk Norway Open Rankinglister Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

Resultater lag NM 2017

El Diablo en el Ojo ledet fra start til mål og tok en soleklar seier i lagkonkurransen i Quiz-NM 2017. Vi gratulerer laget med deres tredje NM-tittel!

Vinnerlaget bestod av Thomas Kolåsæter, Lars Andre Gundersen, Eirik Bäcklund, Jim Isaksen og Aldona Szczepanska.

Andreplassen gikk til fjorårsvinner Lille Planet, bestående av Tore Heliks Van Dahl, Jon Strøm, Mats Bergstrøm, Ole Martin Halck og Bjørn Erik Lobben.

På tredjeplass kom Nerder av Stål, med Øystein Aadnevik, Odd Rune Heggheim, Vegard Eikemo Sande, Jan Egil Aakernes og Mats Sigstad på laget.

#NavnR1R2R3R4R5Tot
1El Diablo en el Ojo2222202220106
2Lille Planet192122171998
3Nerder av Stål212016162093
4Talking Radioheads211818161790
5I dårligste laget201917121987
5Definite Maybes221816151687
7David mot Goliat191615161884
8Sniquizlamifiseringen221816111582
8Kvintessensen191717121782
10Fyrbøterlogen181415141778
10Raufoss/Gjøvik181615151478
10De navnløse181916111478
13Nor-Å-Ne152015151277
14Memento Mori171514121472
15Marvin Pipkins Lyspærefabrikk18131281061
16Trygve Lies Frisørskole15131071560
17Folkeaksjonen14111371459
18De arme riddere16141210658
19Ureint Kanttreff15131091057
20Besserwissers11121371154
20The Bush Administration1391371254
22Men at work10913101153
23Tempo Corvette Superiore1311147752
23Heltinner151099952
25Trivialterapeutene9121110951
26Levon Helm121195946
27De vilde roser119771044
27Flamencodancers of Death1310104744
29Kviss Kviss Bang Bang136761143
30Las chicas y padre14994642
31Glenn Medeiros12779641
32de Gule12572834
33Raude bilar er raskare enn kvite6577530