FORUM

ARRANGEMENTER

Quizkalenderen 2018 Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker Dette bør du kunne

MESTERSKAP

EM VM NM Nordisk Norway Open Rankinglister Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

Resultater lag NM 2016

Også lagkonkurransen i årets NM måtte avgjøres på tiebreak, etter fem omganger og 125 spørsmål var det helt likt i toppen mellom El diablo en el ojo og Lille Planet som begge hadde 112 poeng. Av de fem tiebreak-spørsmålene klarte El diablo fire, men Lille Planet tok alle fem og er dermed norgesmestre i quiz for lag 2016! Vi gratulerer!

Laget bestod av Tore Heliks Van Dahl, Jon Strøm, Mats Bergstrøm, Ole Martin Halck og Bjørn Erik Lobben.

Andreplassen gikk da til El diablo en el ojo, med Thomas Kolåsæter, Lars Andre Gundersen, Eirik Bäcklund, Jim Isaksen og Aldona Szczepanska på laget.

På tredjeplass kom Nerder av Stål, bestående av Øystein Aadnevik, Dag Fjeldstad, Odd Rune Heggheim, Vegard Eikemo Sande og Jan Egil Aakernes. Gratulerer!

#NavnR1R2R3R4R5Tot
1Lille Planet2421242419112
2El diablo en el ojo2320252321112
3Nerder av Stål2320222419108
4Tryggve Grans skiskole2019242519107
5I dårligste laget2020212219102
5Sniquizlamifiseringen2219232018102
7Fyrbøterlogen2218232018101
8David mot Goliat212120172099
8Definite Maybes221621211999
8Raufoss/Gjøvik202020192099
11De navnløse181923221395
12Memento Mori201619221794
12Nor-Å-Ne162021191894
14Ingen fra Varteig161819211690
15Høst salaten231818161489
16Tvangstenkerne211619191388
17Born again Quiztians182015171585
17Talking Radioheads201618151685
19The Heavenly Bodies201418171483
20Amnesiacs181817131682
21De Vilde Roser181318171581
21Men at work151517171781
23Besserwissers141517201278
23Levon Helm141414211578
25Kartverk151316161575
26Tøyen Torsk & Tennis171315151373
27Facebook-Høgre161612121571
27Folkeaksjonen131713161271
27Frekk taco!16817151571
30Hardyguttene151317151070
30The Answering Machine141413151470
30Trivialterapeutene141412151570
33Mad Dog Slew131613151269
34Dead Girls Don't Say No151512121367
35Take five131312121464
36De Arme Riddere12161612662
36de Gule111012131662
38Tempo Corvette15109141058
39Don Quizote7101210847