FORUM

ARRANGEMENTER

Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker

MESTERSKAP

EM, OL og UQC VM NM Nordisk Norway Open Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

Resultater individuelt NM 2026

Thomas Kolåsæter gjorde som i fjor, og vant den individuelle klassen i quiz-NM! Han hadde et klart forsprang etter de innledende spørsmålene, og hadde ingen problemer med å holde unna i finalerundene. Etter tie-break tok Mats Sigstad andreplassen, mens Ole Martin Halck tok tredjeplassen. David A. Tørre, Geir H. Kristiansen og Carl Magnus Skutle nådde også finalen.

Resultatene fra finalerundene finner du her.

Debutant Daniel Hostadt vant juniorklassen. Jonathan Hetland og Tor Harald Aandstad Olsen tok henholdsvis andre- og tredjeplass.

Beste debutant: Steinar Solheim Nordal
Årets klatrer: Tore Jan Narvestad

Vi gratulerer!

#DebutJuniorNavnR1R2R3R4SumFinaleTotalt
1Thomas Kolåsæter20212022831093
2Mats Sigstad2019191977986
3Ole Martin Halck1921182078785
4David A. Tørre2120181776985
5Geir H. Kristiansen2118181976985
6Carl Magnus Skutle1916211975984
7Dag Olav Rønning1815191971
8Fredrik K. Methi2020161470
8Dag Fjeldstad1717191770
10Arild Tørum2118171369
11Andreas Winnem1713191867
11Jarle Kvåle1916181467
11Knut Heggland2114171567
14Eivind Moskvil1616181666
14Stig Sanner1818161466
16Tore Heliks van Dahl1714191565
17Brage Nordgård1916151464
17Finn Eivind Slunggård1815161564
17Øystein Aadnevik1815151664
20Tore Jan Narvestad1915131663
20Vegard Eikemo Sande1816161363
22Lars Heggland1714141762
23Jørn Gulbrandsen1615151561
23Kristian Kvamsøe1913151461
25Eirik Bäcklund1716131359
25Jon Inge Kolden1716141259
25Lars Espen Fulke Oppedal1716131359
25Tarald Bjørdal Langen1416161359
29Brage Askeli1811151458
29Jan Erik Killengreen1717131158
31Per Harald Ninive1715151057
31xSteinar Solheim Nordal1615131357
33John Halvor Rykkelid1614111455
34Frode Myhra1315141254
34Morten Haave1514131254
34Øyvind Pedersen1413131454
37Jarle Enerud1614131053
37Sigbjørn Snørteland1410151453
37Toril Opsahl1413111553
40Håvard Johansen1911121052
40Øystein Guneriussen189131252
40xAndreas Ramsay Thorsen2010121052
43Eskil Rystad Aasmul1610121351
43xJonas Frich1611141051
43Marte Stang Midttun1314131151
46Aksel Mygland1510121350
46Håkon Sandholt1411141150
48Bjørn Revil16891548
48xxDaniel Hostadt1411111248
48Ørjan Sagvolden1510101348
51Kjetil Hofstad1510111147
52Anne Beate Putten111412946
52Arild Holme1411101146
54Marit Andersen1012121145
55xSyver Røhnebæk Kongsrud91016944
55Tom Flaten121310944
57Ivar Areklett1310101043
57Sonja Sirnes15911843
59Vemund Svendsen14981142
60Einar Drivdal11912941
60xMartin Rudi Holaker121310641
60Nils Olav Hole111310741
60Åsmund Eide Gjøystdal12911941
64xRobert Sigvartsen11912739
65xJørn Efteland1289736
66xHans Skjong12510835
66Øystein Almås13118335
68xJonatan Hetland999734
68xSimen Bøhn1186934
70Anlaug Frydenlund9681033
71Hanna Heggheim Lee887932
72Svein Gule869831
72xErik Nergård1247831
72xTor Harald Aandstad Olsen7610831
75Christian Grindvold Lie1066830
75xTor Inge Hageberg1287330
75xEngebret Andresen949830
78Håkon Mathias Rørvik Skåland977528
79Christian Haaseth1074627
79Roger Færø878427