FORUM

ARRANGEMENTER

Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker Dette bør du kunne

MESTERSKAP

EM og OL VM NM Nordisk Norway Open Rankinglister Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

Resultater individuelt NM 2021

Vi gratulerer Thomas Kolåsæter med tittelen individuell norgesmester i quiz 2021! I finalen beholdt han ledelsen foran Espen Kibsgård og Ole Martin Halck. De sistnevnte var det selv etter mange tiebreak-spørsmål umulig å skille, og dermed fikk man to sølvvinnere.

Juniorklassen ble også i år vunnet av David Tørre Asprusten. På andreplass fulgte Fredrik Methi, mens Sigbjørn Snørteland tok den siste pallplassen.

Beste debutant ble Jo Fougli, mens klatreprisen gikk til Fredrik Methi.

#NavnR1R2R3R4SumFinaleTotalt
1Thomas Kolåsæter18172016711081
2Espen Kibsgård1819211270979
Ole Martin Halck1620211370979
4Stig Sanner1717181466874
5Mats Sigstad1818151364872
6Dag Fjeldstad1618161262466
7Geir H. Kristiansen171615136161
8Dag Olav Rønning141219145959
David Tørre Asprusten171615115959
Øystein Aadnevik141715135959
11Carl Magnus Skutle16161795858
Eivind Moskvil121516155858
Lars Heggland151612155858
Tore Heliks Van Dahl151814115858
Truls Flatberg121317165858
16Jarle Kvåle141615125757
17Eirik Bäcklund141415135656
18Bjørn Erik Lobben141614115555
Jon Inge Kolden141714105555
20Vegard Eikemo Sande131712105252
21Arild Tørum161411105151
22Andreas B. Schei111512125050
Jørn Gulbrandsen141313105050
Svein Erik Gransjøen16141285050
25Jan-Egil Aakernes91613114949
26Jan Erik Killengreen111015124848
Petter Kjær111015124848
28Andreas Winnem12111594747
Fredrik Methi12151464747
Petter Jacobsen121312104747
31Knut Heggland131210114646
32Jo Fougli10914114444
Marte Stang Midttun1315974444
Toril Opsahl10141374444
35Tarald Bjørdal Langan11111374242
36Håkon Sandholt10111184040
Ivar Areklett61211114040
Olav Nedrebø10101194040
39Aksel Mygland9131073939
Kjetil Hofstad81010113939
Åse Knudsen8141163939
42Eva Endresen812983737
43Jone Frafjord116993535
Per Harald Ninive1112933535
Trond Stabell1091063535
46Tom Flaten89893434
Øyvind Pedersen116983434
48Anne Beate Putten781173333
Knut Lekvam710973333
50Kristian Kvamsøe7101053232
51Espen Iversen512683131
Sigbjørn Snørteland89683131
Åsmund Eide Gjøystdal810853131
54Nils-Olav Hole610773030
55Finn Bjarne Østby79842828
Harald Groven77772828
Pekka Wendelin Mykkeltvedt491052828
Petter Varhaug89562828
59Lars Erik Brandt Rustad75772626
Mette Thoresen Dybhavn94852626
Svein Gule107092626
62Arne Mosaker66762525
63Gerd Lillian Lindø Johnsen66572424
64Kristin Leifsdatter39742323
65Eli Rogneby62952222
Jonatan Hetland47742222
67Roald Fleiner37552020
68Anlaug Frydenlund47331717
69Sonja Sirnes18611616
70Oda Renate Lyngstad Oltedal143199