FORUM

ARRANGEMENTER

Quizkalenderen 2019 Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker Dette bør du kunne

MESTERSKAP

EM VM NM Nordisk Norway Open Rankinglister Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

Resultater individuelt NM 2019

Vi gratulerer Thomas Kolåsæter med tittelen individuell norgesmester i quiz 2019! I en spennende finale tok han igjen Stig Sanner, og vant etter tiebreak. Ole Martin Halck var aller best i finalen, og klarte med det å passere Vegard Eikemo Sande i kampen om bronsen.

Juniorklassen ble også i år vunnet av David Tørre Asprusten. Også på sølv- og bronseplass ble det samme resultat som i 2018: John Halvor Rykkelid ble nummer to, mens Fredrik Methi endte på tredje.

Beste debutant ble Lars Espen Fulke Oppedal mens klatreprisen gikk til Kjetil Hofstad.

#NavnR1R2R3R4SumFinaleTotalt
1Thomas Kolåsæter1720182277683
2Stig Sanner2021191979483
3Ole Martin Halck1719171972880
4Vegard Eikemo Sande1918221675479
5Brage Nordgård1819191773376
6Andreas Benjamin Schei1917201874276
7Lars Heggland1920141972375
7Dag Rønning1820151972375
9Knut Heggland1819191672274
9Ingrid Sande Larsen1817191872274
11Mats Sigstad1919171671
12Dag Fjeldstad1519201670
12Geir H. Kristiansen1817161970
14Tore Heliks Van Dahl1717161868
14Jørn Gulbrandsen1617181768
16Øystein Aadnevik1620131867
16Jarle Kvåle1417191767
18Erik Hatlø1917141666
18Espen Kibsgård1715171766
18John Ivar Østby1216172166
21Jon Inge Kolden1417151864
21Carl Magnus Skutle1617191264
21Lars Matti Årvold1818131564
24Eirik Bäcklund1714171563
24Bjørn Erik Lobben1715151663
24Lars Espen Fulke Oppedal1718141463
24Finn Eivind Slungård1718131563
28Truls Flatberg1716151462
28David Tørre Asprusten1816111762
28Arild Tørum1415171662
31Arne Blakkisrud1414151861
32Asbjørn Arntzen1614151560
33Rune Hallbjørn Jensen1317161359
33Erik Nodland1511181559
35John Halvor Rykkelid1316161358
36Kjetil Hofstad1315161357
36Terje Røsand1612141557
36Håkon Sandholt1416131457
39Jone Frafjord1514171056
39Svein Erik Gransjøen1515141256
39Petter Kjær1215161356
39Tarald Bjørdal Langan1313161456
39Ørjan Sagvolden1314171256
44Steinar Johannessen1315141355
44Øyvind Pedersen1414121555
44Lars Rasmussen1116171155
47Åsmund Eide Gjøystdal1315131354
48Jan Erik Killengreen1416111253
49Willy Erland1211131652
50Marit Andersen1214121351
50Åse Knudsen1413141051
50Jan Gunnar Fredriksen1610151051
53Eva Endresen159141149
53Nils-Olav Hole139131449
53Aksel Mygland131413949
53Olav Nedrebø1112131349
57Ivar Areklett1410111247
57Johannes Hoggen1010151247
57Per Harald Ninive1310111347
60Tom Flaten1411111046
60Morten Haave1210141046
60Petter Jacobsen14891546
60Kristian Kvamsøe101316746
60Andreas Winnem1212111146
65Espen Iversen131014845
66Øystein Almås91381343
66Anne Beate Putten121410743
68Lars Erik Brandt Rustad109111141
69Fredrik Methi111011840
70Hilde Arholm81014739
70Ivar Berg59131239
70Inger Anita Pedersen10713939
70Vemund Svendsen101110839
74Kristin Leifsdatter11811838
75Sonja Sirnes12810636
75Erik Lobben999936
77Morten B. Hæhre8811734
77Jan Olav Nilssen9144734
79Pekka Wendelin Mykkeltvedt1088632
79Petter Varhaug6811732
81Svein Gule6561128