FORUM

ARRANGEMENTER

Quizkalenderen 2018 Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker Dette bør du kunne

MESTERSKAP

EM VM NM Nordisk Norway Open Rankinglister Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

Resultater individuelt NM 2018

Vi gratulerer Thomas Kolåsæter med tittelen individuell norgesmester i quiz 2018! Ole Martin Halck ble nummer to etter å ha slått Dag Fjeldstad på tiebreak.

Juniorklassen ble nok en gang vunnet av David Tørre Asprusten, og selv om han også tidligere har imponert, står årets prestasjon i særklasse — fjerdeplass blant samtlige deltakere er rett og slett ekstremt sterkt av en så ung deltaker! Debutant John Halvor Rykkelid slo til med sølv, mens fjorårets andremann Fredrik Methi ble nummer tre.

Beste debutant ble John Halvor Rykkelid mens klatreprisen gikk til Arild Tørum.

#NavnR1R2R3R4FinaleTot
1Thomas Kolåsæter192419181191
2Ole Martin Halck15182217880
3Dag Fjeldstad18162116980
4David Tørre Asprusten12182016874
4Stig Sanner141914171074
6Knut Heggland17161616772
7Øystein Aadnevik16151914771
8Tore Heliks Van Dahl1516171563
8Lars Heggland1317181563
10Erik Hatlø1417161461
10Espen Kibsgård1414171661
10Andreas B. Schei1317161561
13Harald Aastorp1316191260
13Brage Nordgård1218161460
13Arild Tørum1216181460
16Ingrid Sande Larsen1312161758
16Eivind Moskvil1216151558
18Jan-Egil Aakernes1215141657
18Asbjørn Arntzen1415171157
18Eirik Bäcklund1414171257
18John Ivar Østby1220141157
22Jon Inge Kolden1415121455
22Marte Stang Midttun1215171155
22Carl Magnus Skutle1413151355
25Olav Nedrebø1312141554
25Mats Sigstad1215131454
27Bjørn Erik Lobben916151353
27Finn Eivind Slungård915141553
29Jarle Kvåle1213161051
29Øyvind Pedersen1113141351
31Rune Hallbjørn Jensen1013131450
32Toril Opsahl716141249
33Arne Blakkisrud1213131048
33Tarald Bjørdal Langan13917948
33Vemund Svendsen1310141148
36Truls Flatberg121412947
36John Halvor Rykkelid1112111347
36Håkon Sandholt814141147
36Lars Matti Årvold89131747
40Ivar Areklett131213846
40Petter Jacobsen131212946
42Jan Erik Killengreen117141244
43Ole-Christian Bråten710151143
43Terje Røsand812121143
45Harald Groven91091341
46Kristian Kvamsøe10614939
47Tom Flaten78111238
47Nils-Olav Hole71212738
47Pekka Mykkeltvedt8715838
50Ivar Berg9118937
51Øystein Almås88101036
52Hilde Arholm7139635
52Leif-Atle Heen10591135
52Kjetil Hofstad11610835
52Arild Holme8614735
52Britt Johnsen1178935
52Marius Nilsen10712635
58Gerd Lillian Lindø Johnsen84101032
59Fredrik Methi5710931
60Hans Arne Forseth697830
61Petter Varhaug969529
62Brit Nyfors279927
63Anne Beate Putten855826
64Per Erik Monsen773724
65Ingrid Lønset Solemdal446822