FORUM

ARRANGEMENTER

Quizkalenderen 2018 Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker Dette bør du kunne

MESTERSKAP

EM VM NM Nordisk Norway Open Rankinglister Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

Resultater individuelt NM 2017

Vi gratulerer Thomas Kolåsæter med tittelen individuell norgesmester i quiz 2017! Ole Martin Halck tok sølv mens Espen Kibsgård ble nummer tre.

Juniorklassen ble nok en gang vunnet av David Tørre Asprusten, denne gang foran Fredrik Methi og Anlaug Frydenlund.

Beste debutant ble Tom Flaten etter en spennende duell med lagkamerat Åsmund Eide Gøystdal, mens klatreprisen gikk til Per Harald Ninive.

#NavnR1R2R3R4SumFinaleTotalt
1Thomas Kolåsæter20242017811192
2Ole Martin Halck2221211377784
3Espen Kibsgård2120181675883
4Trine Aalborg2419191173780
5Lars Heggland2318191171677
6Dag Olav Rønning2020201373376
7Knut Heggland2121191071475
8Andreas B. Schei2019161469
9Brage Nordgård1919171368
10Jørn Gulbrandsen182020967
11Jarle Kvåle1820151366
11Tore Heliks Van Dahl2018151366
13Svein Erik Gransjøen181919965
13Truls Flatberg192018865
15Geir H. Kristiansen1620171164
16Erik Hatlø161919963
16Øystein Aadnevik1716181263
16Mats Sigstad192018663
16David T. Asprusten2015181063
20Terje Røsand182015962
21Finn Eivind Slungård1816171061
22Ivar Areklett151818960
22Rune Hallbjørn Jensen1814181060
22Per Harald Ninive1716171060
25Eivind Moskvil171815959
25Carl Magnus Skutle1717151059
25Tom Flaten181716859
28Åsmund Eide Gjøystdal191714858
29Marte Stang Midttun161715957
30Morten Haave1716131056
30Toril Opsahl151716856
30Eskil Aasmul181515856
33Arild Tørum1318141055
33Petter Jacobsen141418955
33Bjørn Erik Lobben151814855
33Jon Inge Kolden181615655
37Jone Frafjord141717654
37Eirik Bäcklund141618654
39Espen Iversen141912853
39Sigmund Vinje131715853
39Petter Kjær141615853
39Marit Andersen181413853
39Eivind Kaisen151415953
44Ørjan Sagvolden1416121052
44Carl Erik Øveraasen121517852
44Vemund Svendsen121815752
47Frode Myhra141812751
47Øyvind Pedersen181614351
49Eva Endresen161414650
50Arild Holme131514749
50Olav Nedrebø151412849
50Geir Horvik1215121049
50Jan Erik Killengreen101716649
54Hilde Arholm121614648
54Torgeir Nielsen121414848
54Aksel Nes Mygland13199748
54Håkon Sandholt161714148
58Jo Boger111413947
58Kristian Kvamsøe131214847
58Morten B. Hæhre131614447
58Anne Beate Putten111613747
62Hans Arne Forseth131311744
62Ingrid Lønset Solemdal131314444
62Pekka Wendelin Mykkeltvedt131410744
62Ivar Berg121213744
66Nils-Olav Hole141510443
66Øystein Almås101214743
68Inger Anita Pedersen121214442
68Fredrik Methi131211642
68Gerd Lillian Lindø Johnsen101115642
71Anlaug Frydenlund131210641
72Lea Hiorth121011639
72Kjetil Hofstad71412639
74Glenn-Peter Sætre13108738
75Roger Færø101010636
76Sigurd Sveistrup101111335
76Petter Varhaug81110635