FORUM

ARRANGEMENTER

Quizkalenderen 2018 Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker Dette bør du kunne

MESTERSKAP

EM VM NM Nordisk Norway Open Rankinglister Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

Resultater individuelt NM 2016

Individuelt NM 2016 ble en spennende affære, der det før finaleomgangen på 15 spørsmål var tett i toppen, Thomas Kolåsæter hadde 82 poeng, ett foran Ingrid Sande Larsen og Ole Martin Halck. Thomas klarte 12 av de 15 finalespørsmålene, men Ole Martin tok hele 13, og dermed måtte det tiebreakspørsmål til for å avgjøre hvem som skulle bli årets norgesmester. Thomas trakk det lengste strået her, og er dermed nok en gang individuell norgesmester i Quiz! Ole Martin tok andreplassen, mens Geir H. Kristiansen til slutt sikret seg tredjeplassen. Vi gratulerer!

I juniorklassen vant David Tørre Asprusten med 64 poeng, foran Kristian Kvamsøe og Nils-Olav Hole.

Beste debutant ble Finn Eivind Slungård som med 72 poeng tok en imponerende niendeplass, mens klatreprisen ble vunnet av Svein Erik Gransjøen. Gratulerer!

Resultater:

#NavnR1R2R3R4SumFinaleTot
1Thomas Kolåsæter20221822821294
2Ole Martin Halck21202020811394
3Geir H. Kristiansen19192018761288
4Ingrid Sande Larsen2221172181586
4Tore Heliks Van Dahl1717222278886
4Stig Sanner2221171777986
7Harald Aastorp1921171774
8Dag Fjeldstad2019171773
9Finn Eivind Slungård1820151972
10Øystein Aadnevik1718171971
11Asbjørn Arntzen2118141770
11Svein Erik Gransjøen2017161770
13Bjørn Erik Lobben1919151568
14Dag Olav Rønning1819131767
14Marte Stang Midttun1819161467
14Mats Sigstad1616142167
17Brage Nordgård1716171666
17Erik Hatlø2115121866
17Petter Kjær1918121766
20Eivind Kaisen2014121965
20John Ivar Østby1818131665
20Jørn Gulbrandsen1817131765
23David Tørre Asprusten1618141664
23Jon Inge Kolden1518112064
23Truls Flatberg1915141664
26Toril Opsahl2016101763
26Øyvind Pedersen1615141863
28Carl Erik Øveraasen1713141761
28Rune Hallbjørn Jensen1513161761
28Vemund Svendsen1615111961
31Arild Tørum1516141560
31Carl Magnus Skutle1516101960
33Jarle Kvåle1715111558
34Eirik Bäcklund1515121557
34Håkon Sandholt1314131757
34Jan-Egil Aakernes1714111557
34Morten Haave1416111657
34Petter Jacobsen1616121357
34Jone Frafjord1815101457
34Terje Røsand1514131557
41Espen Iversen1617121156
41Eva Endresen1514121556
41Øystein Guneriussen1414141456
44Jørgen Skjånes1113141654
44Olav Nedrebø1412111754
44Tarald Bjørdal Langan1316101554
44Ørjan Sagvolden1314111654
48Jarle Enerud1615101253
48Knut Evandt1413101653
48Willy Erland161491453
51Lars Matti Årvold1114121552
51Leif-Atle Heen1117121252
53Frode Myhra131391651
53Ivar Berg161481351
55Ivar Areklett161371450
56Arild Holme1216101149
56Per Harald Ninive121381649
58Jan Erik Killengreen1313101248
58Kristian Kvamsøe815111448
60Even Skoglund1112111347
60Johannes Hoggen161091247
62Jan Olav Nilssen111181646
62Sonja Sirnes121191446
64Inger Anita Pedersen15129945
64Marit Andersen1112111145
64Morten B. Hæhre131271345
67Britt Johnsen111181343
67Pekka Wendelin Mykkeltvedt12991343
69Hans Arne Forseth1111101042
69Lea Hiorth71281542
69Øystein Almås11157942
72Nils-Olav Hole81271441
73Sigurd Sveistrup111181040
74Gerd Lillian Lindø Johnsen12881139
74Thor Håkon Lindstad8991339
76Fredrik Methi81281038
76Kristin Leifsdatter81071338
78Anlaug Frydenlund11661437
79Kenneth Karijord388625

Resultater individuelt junior:

#NavnR1R2R3R4Tot
1David Tørre Asprusten1618141664
2Kristian Kvamsøe815111448
3Nils-Olav Hole81271441
4Thor Håkon Lindstad8991339
5Fredrik Methi81281038
6Anlaug Frydenlund11661437
7Kenneth Karijord388625