FORUM

ARRANGEMENTER

Quizkalenderen 2019 Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker Dette bør du kunne

MESTERSKAP

EM VM NM Nordisk Norway Open Rankinglister Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

Quiz-VM 2019 – Analyse

Under følger analyse av besvarelsene av (så å si alle) de norske deltakerne i årets VM i quiz. Analysen er basert på alle de 240 spørsmålene, så totalsummen til deltakerne stemmer ikke overens med den offisielle resultatlista, hvor dårligste kategori strykes.

Spilleranalyse

NavnPoengV-121L-119SoloDuoTrio4ereV-poeng
Thomas Kolåsæter17967112350215,24
Ole Martin Halck16857111421314,05
Geir H. Kristiansen15651105130210,68
Lars Heggland1514410711109,18
Tore Heliks Van Dahl1504410602018,47
Espen Kibsgård140479311008,62
Arild Tørum1373610100116,86
Eivind Moskvil1353410100006,22
Jon Inge Kolden1343410011007,41
Mats Sigstad1282110700015,43
Dag Olav Rønning1272210500025,69
Brage Nordgård125289701116,48
Andreas B. Schei123249900005,07
Øystein Aadnevik121328901016,57
Knut Heggland119269300015,40
Truls Flatberg112169600004,52
Aksel Mygland110179300104,46
Eirik Bäcklund106149200003,91
Vemund Svendsen101148700003,71
Eskil Åsmul100138701114,59
Marte Stang Midttun100158500013,86
Jarle Kvåle94128200003,57
Karen Skjånes9498500013,50
Øyvind Pedersen9198200013,35
Terje Røsand90117900003,29
John Ivar Østby89147500003,42
Leif-Atle Heen88127610004,35
Ørjan Sagvolden88107800003,03
Espen Iversen87127500003,28
Jan Erik Killengreen8748300002,85
Toril Opsahl87147300013,51
Aldona Szczepanska86236310015,29
Andreas Winnem86127410014,24
Jørgen Skjånes8497500002,99
Lars André Gundersen8477700103,17
Tobias Flatin8387500003,01
Hans Arne Forseth8157600002,64
Håkon Sandholt81126900003,04
Harald Groven7997000002,83
Fredrik Methi7777000103,04
Hilde Arholm7786900002,84
Jan Olav Nilssen7356800112,83
Erlend Skjetne7296300002,56
Petter Varhaug6626400002,00
Roald Lund Fleiner6145700012,15
Anlaug Frydenlund5835500001,81

Forklaring: Poeng = oppnådde poeng; V-x = poeng på de vanskeligste x spørsmålene; L-y = poeng på de letteste y spørsmålene; Solo = antall solopoeng; tilsvarende for duo- trio- og firerpoeng; V-poeng = vanskelighetsvektede poeng, dvs hvis hvert spørsmål ga ett poeng på deling mellom spillerne som svarte riktig.

Spørsmålsanalyse

Av de 240 spørsmålene var det 15 spørsmål som ingen nordmenn klarte. I tillegg var det 14 spørsmål hvor bare én norsk deltaker hadde riktig svar. Ole Martin Halck hadde fire slike solopoeng mens Thomas Kolåsæter hadde tre. Andreas Winnem, Aldona Szczepanska, Espen Kibsgård, Geir H. Kristiansen, Jon Inge Kolden, Lars Heggland og Leif-Atle Heen hadde alle ett hver.

Spørsmålet som i størst grad favoriserte den øvre halvdelen, var spørsmålet om den italienske sjøfareren som nådde Cape Breton og Newfoundland i 1497.

NrSpmRettT-23B-23T-favHvem 
1Museum hvor «Mona Lisa» henger4623230
2Kul-23622148
3Kul-34422220
4Kul-41814410
5Bran og Sceólang i irsk mytologi4220Andreas Winnem/Arild Tørum/Marte Stang Midttun/Roald Lund Fleiner
6Kul-64523221
7Kul-7111019
8Kul-8231587
9Kul-93720173
10Kul-103921183
11Kul-11311516-1
12Kul-122615114
13Kul-139725
14Kul-14141138
15Kul-152015510
16Europeisk hovedstad hvor vi finner Rundetårn4623230
17Kul-171715213
18Kul-189817
19Kul-19161248
20Kul-20231013-3
21Kul-218532
22Husånd i slavisk mytologi2202Ole Martin Halck/Øystein Aadnevik
23Kul-231915411
24Kul-241915411
25Kul-2512936
26Kvinnelig filosof med sporvognproblem1101Thomas Kolåsæter
27Am. kunstner med protrett av G. Washington2202Thomas Kolåsæter/Tore Heliks Van Dahl
28Fotograf med bilde av M. Monroe0000
29Ny religion stiftet av Masaharu Taniguchi0000
30Kul-303318153
31Und-114954
32Und-24323203
33Und-33318153
34Und-412752
35Und-53321129
36Und-62817116
37Und-7391920-1
38Und-83419154
39Und-92212102
40Und-101413112
41Und-114423212
42Und-12261798
43Und-131613310
44Und-142313103
45Und-152418612
46Und-1611927
47Und-17131037
48Und-18261798
49Und-192414104
50Rockeband med singelen «All Mixed Up»1101Geir H. Kristiansen
51Und-216606
52Fr. danser og koreograf med balletten Les Fêtes Chinioses1101Thomas Kolåsæter
53Und-238716
54Und-243018126
55Und-258716
56Und-26391920-1
57Und-27171257
58Und-2810734
59Und-297523
60Und-302216610
61His-13522139
62His-22513121
63His-33821174
64His-42818108
65His-54020200
66His-63721165
67Senere sørafrikansk president fengslet i 19644623230
68His-84323203
69His-94122193
70His-1016972
71His-11131129
72His-121313013
73His-133019118
74His-147615
75His-1511927
76Tamilsk dynasti med lang regjeringstid4404Brage Nordgård/Geir H. Kristiansen/Ole Martin Halck/Øystein Aadnevik
77His-173120119
78His-18241688
79His-191917215
80His-20131129
81Tittel som gis til den japanske keiseren3303Arild Tørum/Lars Heggland/Ole Martin Halck
82Betegnelse på en utlending i antikkens Aten1101Ole Martin Halck
83Motvekt til NATO bestående av land fra gamle Sovjet1101Espen Kibsgård
84Grotte hvor Remus og Romulus skal ha blitt funnet0000
85His-25111019
86His-269909
87Sørafrikansk politiker som dannet IFP1101Lars Heggland
88Førdynastisk kultur i Egypt på 3000-tallet f.Kr.0000
89His-296514
90His-30241688
91Med-12921813
92Med-23421138
93Med-33321129
94Med-43719181
95Med-59725
96Med-63823158
97Med-732211110
98Med-832211110
99Fantasyserie av Marissa Meyer0000
100Med-10221578
101Med-111714311
102Med-12181358
103Med-135505
104Med-1411835
105Skuespillerinne i rollen som Vicky i Vicky Cristina Barcelona1101Ole Martin Halck
106Hitchcock-film fra 1945101-1Leif-Atle Heen
107Offisielt navn på ny litteraturpristildelt Maryse Condé1101Ole Martin Halck
108Med-186514
109Med-19111019
110Med-202417710
111Klassisk japansk diktform101-1Aldona Szczepanska
112Med-22271899
113Med-236330
114Med-242918117
115Tysk forfatter mest kjent for Der Stellvertreter0000
116Med-269633
117Firebokstavers pseudonym for Hablot Knight Browne1101Ole Martin Halck
118Med-287707
119Med-29141046
120Med-30151055
121Matvare bestående av most avokado4623230
122Liv-2291415-1
123Liv-3131129
124Liv-42116511
125Liv-53216160
126Liv-611927
127Viktig eksportvare på Turks- og Caicosøyene0000
128Liv-818990
129Liv-910826
130Champagneprodusent fra Épernay0000
131Liv-114021192
132Liv-123521147
133Hva Eugenie Brazier i 1933 ble historiens første av0000
134Liv-14171073
135Liv-15181358
136Indigofarget bomullsplagg brukt av mannlige tuareger2202Thomas Kolåsæter/Tore Heliks Van Dahl
137Liv-172513121
138Liv-184523221
139Liv-192515105
140Brusmerke med slagord «What’s the worst that could happen»312-1Aksel Mygland/Fredrik Methi/Jan Olav Nilssen
141Liv-211147-3
142Liv-22432122-1
143Liv-23221578
144Liv-244523221
145Liv-252917125
146Liv-263321129
147Liv-273922175
148Liv-283421138
149Liv-29151055
150Liv-303520155
151Vit-1261798
152Vit-2221486
153Vit-3191091
154Vit-46606
155Vit-53419154
156Vit-616972
157Vit-73721165
158Vit-83920191
159Vit-9251697
160Vit-10271899
161Vit-116514
162Dansk kjemiker som arbeidet med syre-base-reaksjoner2202Geir H. Kristiansen/Thomas Kolåsæter
163Vit-139633
164Kjemisk forbindelse som forårsaker bakrus0000
165Vit-1510918
166Vit-168716
167Trivialnavn på hegre med latinsk navn Ardeola ralloides101-1Andreas Winnem
168Vit-1822913-4
169Vit-1910918
170Vit-20161156
171Canadisk geofysiker som har gitt navn til syklus0000
172Hydrostatisk trykk i celler med cellevegg0000
173Vit-239817
174Dyr som også kalles tibetansk antilope2202Geir H. Kristiansen/Thomas Kolåsæter
175Vit-256330
176Vit-26111019
177Vit-274423212
178Flaggermusart som er verdens korteste pattedyr4404Geir H. Kristiansen/Karen Skjånes/Thomas Kolåsæter/Tore Heliks Van Dahl
179Tre med lange røtter4312Aldona Szczepanska/Dag Olav Rønning/Ole Martin Halck/Thomas Kolåsæter
180Fr. matematiker som har gitt navn til spesielle sinusfunksjoner2202Lars Heggland/Ole Martin Halck
181Spo-13721165
182Spo-23822166
183Spo-34423212
184Spo-411835
185Spo-53320137
186Spo-64023176
187Spo-72714131
188Spo-814954
189Spo-92618810
190Vinner av World Series 20013211Brage Nordgård/Eskil Åsmul/Lars André Gundersen
191Spo-11291316-3
192Spo-128716
193Spo-13211293
194Spo-144123185
195Maskot til Washington Capitals2202Brage Nordgård/Thomas Kolåsæter
196Spo-161312111
197Biljardbegrep på fem bokstaver0000
198Spo-185321
199Spo-193420146
200Nederlandsk tennisspiller med tre finaletap i Wimbledon i 19771101Jon Inge Kolden
201Spo-213923167
202Spo-228624
203Spo-235413
204Ukjent skotte med timerekord i banesykling2202Eskil Åsmul/Jon Inge Kolden
205Yacht- og seilbåtregatta0000
206Lokal cricketvariant på Samoa0000
207Spo-27391920-1
208Spo-283521147
209Spo-293117143
210Idrett som Moncton Storm spiller1101Thomas Kolåsæter
211Ver-14523221
212Ver-23822166
213Ver-33119127
214Ver-43720173
215Ver-54023176
216Ver-63421138
217Ver-73119127
218Ver-82518711
219Ver-99725
220Ver-10211385
221Ver-112716115
222Størrelser på originale disketter4312Dag Olav Rønning/Mats Sigstad/Ole Martin Halck/Øyvind Pedersen
223Ver-13171073
224Ver-143219136
225Ver-153720173
226Ver-163621156
227Ver-174022184
228Legemiddelselskap som fant opp Prozac og Sarafem2202Espen Kibsgård/Geir H. Kristiansen
229Ver-193521147
230Ver-2011927
231Ver-212815132
232Østeuropeisk land der 96 % bor i privateid bolig4220Eskil Åsmul/Jan Olav Nilssen/Knut Heggland/Toril Opsahl
233Ver-2310734
234Ver-245413
235Ver-25191459
236Norsk cruise- og ferjesleskap4623230
237Ver-273319145
238Ver-283822166
239Ver-294423212
240Ver-308440

Forklaring: Nr = løpende spørsmålsnummer for hele quizen; Spm = spørsmåls-ID; Rett = antall spillere som svarte riktig; T-x = antall spillere av de øverste x som svarte riktig; B-y = antall spillere av de nederste y som svarte riktig; T-fav = i hvilken grad spørsmålet favoriserte toppen heller enn bunnen av tabellen (T-x minus B-y); Hvem = spillere med solo-/duo-/trio-/firerpoeng.

Beste par

Her ser vi at om Thomas Kolåsæter hadde fått med seg enten Ole Martin Halck eller Lars Heggland, kunne de klart 199 av spørsmålene.

NavnPoeng
Lars Heggland+Thomas Kolåsæter199
Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter199
Arild Tørum+Thomas Kolåsæter195
Eivind Moskvil+Thomas Kolåsæter194
Geir H. Kristiansen+Thomas Kolåsæter194
Thomas Kolåsæter+Øystein Aadnevik194
Jon Inge Kolden+Thomas Kolåsæter193
Lars Heggland+Ole Martin Halck193
Dag Olav Rønning+Thomas Kolåsæter192
Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck192
Thomas Kolåsæter+Tore Heliks Van Dahl192
Andreas B. Schei+Thomas Kolåsæter191
Brage Nordgård+Thomas Kolåsæter191
Espen Kibsgård+Thomas Kolåsæter191
Knut Heggland+Thomas Kolåsæter191
Aksel Mygland+Thomas Kolåsæter190
Mats Sigstad+Thomas Kolåsæter190
Ole Martin Halck+Tore Heliks Van Dahl189
Thomas Kolåsæter+Truls Flatberg189
Arild Tørum+Ole Martin Halck188
Eskil Åsmul+Thomas Kolåsæter188
Jan Olav Nilssen+Thomas Kolåsæter188
Leif-Atle Heen+Thomas Kolåsæter188
Hilde Arholm+Thomas Kolåsæter187
Marte Stang Midttun+Thomas Kolåsæter187
Thomas Kolåsæter+Ørjan Sagvolden187

Beste trioer

Dersom Thomas hadde fått med seg både Lars og Ole Martin ville de potensielt kunne greid 211 spørsmål.

NavnPoeng
Lars Heggland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter211
Arild Tørum+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter209
Aksel Mygland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter207
Eivind Moskvil+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter207
Jon Inge Kolden+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter207
Lars Heggland+Thomas Kolåsæter+Øystein Aadnevik207
Eskil Åsmul+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter206
Espen Kibsgård+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter206
Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter206
Jan Olav Nilssen+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter206
Jon Inge Kolden+Lars Heggland+Thomas Kolåsæter206
Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter+Tore Heliks Van Dahl206
Andreas B. Schei+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter205
Brage Nordgård+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter205
Espen Kibsgård+Lars Heggland+Thomas Kolåsæter205
Geir H. Kristiansen+Lars Heggland+Thomas Kolåsæter205
Knut Heggland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter205
Mats Sigstad+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter205
Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter+Truls Flatberg205
Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter+Øystein Aadnevik205
Andreas Winnem+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter204
Arild Tørum+Lars Heggland+Thomas Kolåsæter204
Dag Olav Rønning+Lars Heggland+Thomas Kolåsæter204
Dag Olav Rønning+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter204
Geir H. Kristiansen+Lars Heggland+Ole Martin Halck204
Hilde Arholm+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter204
Marte Stang Midttun+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter204
Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter+Ørjan Sagvolden204

Beste kvartetter

Hvis Jon Inge Kolden hadde komplettert den beste trioen, hadde 215 poeng vært oppnåelig.

NavnPoeng
Jon Inge Kolden+Lars Heggland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter215
Arild Tørum+Jon Inge Kolden+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter214
Eskil Åsmul+Lars Heggland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter214
Aldona Szczepanska+Lars Heggland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter213
Andreas Winnem+Lars Heggland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter213
Arild Tørum+Espen Kibsgård+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter213
Arild Tørum+Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter213
Arild Tørum+Lars Heggland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter213
Brage Nordgård+Lars Heggland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter213
Espen Kibsgård+Lars Heggland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter213
Geir H. Kristiansen+Jon Inge Kolden+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter213
Geir H. Kristiansen+Lars Heggland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter213
Jan Olav Nilssen+Lars Heggland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter213
Lars André Gundersen+Lars Heggland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter213
Lars Heggland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter+Truls Flatberg213

Komplementering (Aksel Mygland – Dag Olav Rønning)

->Aksel Mygland (110)Aldona Szczepanska (86)Andreas B. Schei (123)Andreas Winnem (86)Anlaug Frydenlund (58)Arild Tørum (137)Brage Nordgård (125)Dag Olav Rønning (127)
Aksel Mygland (110)063234962162321
Aldona Szczepanska (86)390294051263023
Andreas B. Schei (123)366605873212724
Andreas Winnem (86)254021041202217
Anlaug Frydenlund (58)102381309910
Arild Tørum (137)437735718803839
Brage Nordgård (125)386929617626033
Dag Olav Rønning (127)386428587929350
Eirik Bäcklund (106)3147204160152317
Eivind Moskvil (135)4474396487274334
Erlend Skjetne (72)153862536111611
Eskil Åsmul (100)2553244154162421
Espen Iversen (87)2443114148131420
Espen Kibsgård (140)5974467395384543
Fredrik Methi (77)183817243471614
Geir H. Kristiansen (156)63884985105465251
Hans Arne Forseth (81)1643172637111615
Harald Groven (79)1838133048121713
Hilde Arholm (77)1735133040111510
Håkon Sandholt (81)2139203144151919
Jan Erik Killengreen (87)2045172642171714
Jan Olav Nilssen (73)1639122437141610
Jarle Kvåle (94)2051223550192120
John Ivar Østby (89)2647233052172616
Jon Inge Kolden (134)5070396387374332
Jørgen Skjånes (84)2339212540142119
Karen Skjånes (94)2645203450132016
Knut Heggland (119)3763325674223128
Lars André Gundersen (84)2144143242131712
Lars Heggland (151)53864975101384846
Leif-Atle Heen (88)2544144150151817
Marte Stang Midttun (100)3043233955162318
Mats Sigstad (128)3566305274283626
Petter Varhaug (66)122711173091311
Ole Martin Halck (168)72945690116515856
Roald Lund Fleiner (61)11311218276118
Terje Røsand (90)2142232747171914
Thomas Kolåsæter (179)809868100123586665
Tobias Flatin (83)1642163140101416
Tore Heliks Van Dahl (150)5880457697424945
Toril Opsahl (87)2938222846142415
Truls Flatberg (112)3056274465232918
Vemund Svendsen (101)2451183855102117
Ørjan Sagvolden (88)1934173045151912
Øystein Aadnevik (121)4365365983283932
Øyvind Pedersen (91)2251202549192312

Forklaring: cellen i rad Sp1 og kolonne Sp2 angir hvor mange poeng ekstra spiller Sp1 hadde gitt Sp2. Ved å klikke på overskriften i din egen kolonne får du altså se hvem som hadde hjulpet deg mest.

Komplementering (Eirik Bäcklund – Geir H. Kristiansen)

->Eirik Bäcklund (106)Eivind Moskvil (135)Erlend Skjetne (72)Eskil Åsmul (100)Espen Iversen (87)Espen Kibsgård (140)Fredrik Methi (77)Geir H. Kristiansen (156)
Aksel Mygland (110)3519533547295117
Aldona Szczepanska (86)2725523942204718
Andreas B. Schei (123)3727574747296316
Andreas Winnem (86)2115392740193315
Anlaug Frydenlund (58)121022121913157
Arild Tørum (137)4629765363356727
Brage Nordgård (125)4233694952306421
Dag Olav Rønning (127)3826664860306422
Eirik Bäcklund (106)017523346184513
Eivind Moskvil (135)460745567276920
Erlend Skjetne (72)18110242919298
Eskil Åsmul (100)272052041244215
Espen Iversen (87)271944280173815
Espen Kibsgård (140)523287647007926
Fredrik Methi (77)161134192816010
Geir H. Kristiansen (156)634192718442890
Hans Arne Forseth (81)219321732172810
Harald Groven (79)1711292638163910
Hilde Arholm (77)2112312227143416
Håkon Sandholt (81)2313372231124012
Jan Erik Killengreen (87)2113372032163411
Jan Olav Nilssen (73)1912311322182411
Jarle Kvåle (94)3019472635203614
John Ivar Østby (89)247432944154012
Jon Inge Kolden (134)4330735765307025
Jørgen Skjånes (84)1715381935183512
Karen Skjånes (94)2015462436173715
Knut Heggland (119)4228654656286418
Lars André Gundersen (84)1911351832173010
Lars Heggland (151)5634886578408628
Leif-Atle Heen (88)2518403128184511
Marte Stang Midttun (100)2520493233204316
Mats Sigstad (128)4228684657306019
Petter Varhaug (66)1592218189206
Ole Martin Halck (168)70511018189449736
Roald Lund Fleiner (61)972511239197
Terje Røsand (90)1816412339164012
Thomas Kolåsæter (179)795911488995110638
Tobias Flatin (83)2213382226213311
Tore Heliks Van Dahl (150)5834886674338630
Toril Opsahl (87)2318412636233515
Truls Flatberg (112)3518543652315416
Vemund Svendsen (101)2521453241234512
Ørjan Sagvolden (88)1613403031114112
Øystein Aadnevik (121)4324675067266420
Øyvind Pedersen (91)2318362337223514

Komplementering (Hans Arne Forseth – John Ivar Østby)

->Hans Arne Forseth (81)Harald Groven (79)Hilde Arholm (77)Håkon Sandholt (81)Jan Erik Killengreen (87)Jan Olav Nilssen (73)Jarle Kvåle (94)John Ivar Østby (89)
Aksel Mygland (110)4549505043533647
Aldona Szczepanska (86)4845444444524344
Andreas B. Schei (123)5957596253625157
Andreas Winnem (86)3137393625372727
Anlaug Frydenlund (58)1427212113221421
Arild Tørum (137)6770717167786265
Brage Nordgård (125)6063636355685262
Dag Olav Rønning (127)6161606554645354
Eirik Bäcklund (106)4644504840524241
Eivind Moskvil (135)6367706761746053
Erlend Skjetne (72)2322262822302526
Eskil Åsmul (100)3647454133403240
Espen Iversen (87)3846373732362842
Espen Kibsgård (140)7677777169856666
Fredrik Methi (77)2437343624281928
Geir H. Kristiansen (156)8587958780947679
Hans Arne Forseth (81)038293122312024
Harald Groven (79)360343230352829
Hilde Arholm (77)253203224282233
Håkon Sandholt (81)313436027362627
Jan Erik Killengreen (87)283834330382326
Jan Olav Nilssen (73)232924282402026
Jarle Kvåle (94)334339393041042
John Ivar Østby (89)323945352842370
Jon Inge Kolden (134)6370756361745658
Jørgen Skjånes (84)3135393925352729
Karen Skjånes (94)3143384229413131
Knut Heggland (119)5958606154695154
Lars André Gundersen (84)2036303525312124
Lars Heggland (151)8277848069866474
Leif-Atle Heen (88)4136384035373440
Marte Stang Midttun (100)3749364438473543
Mats Sigstad (128)5361626251634556
Petter Varhaug (66)1627202517251320
Ole Martin Halck (168)95969993861048287
Roald Lund Fleiner (61)1824222015201319
Terje Røsand (90)2937393330413228
Thomas Kolåsæter (179)102106110101941159193
Tobias Flatin (83)2637273331332232
Tore Heliks Van Dahl (150)7882837870886971
Toril Opsahl (87)3338403929412733
Truls Flatberg (112)4449525343563743
Vemund Svendsen (101)3841424539503143
Ørjan Sagvolden (88)3337313432363131
Øystein Aadnevik (121)6354696357695551
Øyvind Pedersen (91)3338403521382529

Komplementering (Jon Inge Kolden – Marte Stang Midttun)

->Jon Inge Kolden (134)Jørgen Skjånes (84)Karen Skjånes (94)Knut Heggland (119)Lars André Gundersen (84)Lars Heggland (151)Leif-Atle Heen (88)Marte Stang Midttun (100)
Aksel Mygland (110)2649422847124740
Aldona Szczepanska (86)2241373046214229
Andreas B. Schei (123)2860493653214946
Andreas Winnem (86)1527262334103925
Anlaug Frydenlund (58)111414131682013
Arild Tørum (137)4067564066246453
Brage Nordgård (125)3462513758225548
Dag Olav Rønning (127)2562493655225645
Eirik Bäcklund (106)1539322941114331
Eivind Moskvil (135)3166564462186555
Erlend Skjetne (72)112624182392421
Eskil Åsmul (100)2335302734144332
Espen Iversen (87)1838292435142720
Espen Kibsgård (140)3674634973297060
Fredrik Methi (77)1328202223123420
Geir H. Kristiansen (156)4784775582337972
Hans Arne Forseth (81)1028182117123418
Harald Groven (79)153028183152728
Hilde Arholm (77)1832211823102713
Håkon Sandholt (81)1036292332103325
Jan Erik Killengreen (87)142822222853425
Jan Olav Nilssen (73)132420232082220
Jarle Kvåle (94)163731263174029
John Ivar Østby (89)1334262429124132
Jon Inge Kolden (134)062534562296755
Jørgen Skjånes (84)12023182973425
Karen Skjånes (94)133302326143721
Knut Heggland (119)305348054164944
Lars André Gundersen (84)122916190122920
Lars Heggland (151)467471487907768
Leif-Atle Heen (88)213831183314027
Marte Stang Midttun (100)214127253617390
Mats Sigstad (128)2556493752215544
Petter Varhaug (66)92415151652013
Ole Martin Halck (168)5092816391428977
Roald Lund Fleiner (61)101815141541914
Terje Røsand (90)1630282032103723
Thomas Kolåsæter (179)591029072994810087
Tobias Flatin (83)1831201828112918
Tore Heliks Van Dahl (150)4177675478287665
Toril Opsahl (87)1736211832183822
Truls Flatberg (112)2646412744134839
Vemund Svendsen (101)2241272239104126
Ørjan Sagvolden (88)1134242232133019
Øystein Aadnevik (121)3360523857225555
Øyvind Pedersen (91)1528272131103826

Komplementering (Mats Sigstad – Tore Heliks Van Dahl)

->Mats Sigstad (128)Petter Varhaug (66)Ole Martin Halck (168)Roald Lund Fleiner (61)Terje Røsand (90)Thomas Kolåsæter (179)Tobias Flatin (83)Tore Heliks Van Dahl (150)
Aksel Mygland (110)1756146041114318
Aldona Szczepanska (86)244712563854516
Andreas B. Schei (123)2568117456125618
Andreas Winnem (86)10378432373412
Anlaug Frydenlund (58)422624152155
Arild Tørum (137)3780208264166429
Brage Nordgård (125)3372157554125624
Dag Olav Rønning (127)2572157451136022
Eirik Bäcklund (106)20558543464514
Eivind Moskvil (135)3578188161156519
Erlend Skjetne (72)12285362372710
Eskil Åsmul (100)185213503393916
Espen Iversen (87)16398493673011
Espen Kibsgård (140)4283168866127823
Fredrik Methi (77)9316352742713
Geir H. Kristiansen (156)47962410278158436
Hans Arne Forseth (81)631838204249
Harald Groven (79)12407422663311
Hilde Arholm (77)11318382682110
Håkon Sandholt (81)1540640243319
Jan Erik Killengreen (87)1038541272357
Jan Olav Nilssen (73)8329322492311
Jarle Kvåle (94)11418463663313
John Ivar Østby (89)17438472733810
Jon Inge Kolden (134)3177168360146925
Jørgen Skjånes (84)12428412473211
Karen Skjånes (94)15437483253111
Knut Heggland (119)2868147249125423
Lars André Gundersen (84)8347382642912
Lars Heggland (151)4490259471207929
Leif-Atle Heen (88)15429463593414
Marte Stang Midttun (100)16479533383515
Mats Sigstad (128)064127549115524
Petter Varhaug (66)20228172184
Ole Martin Halck (168)52104011386209239
Roald Lund Fleiner (61)82360165204
Terje Røsand (90)1141845063313
Thomas Kolåsæter (179)621153112395010242
Tobias Flatin (83)1035742266016
Tore Heliks Van Dahl (150)468821937313830
Toril Opsahl (87)20456493143613
Truls Flatberg (112)2157136239104519
Vemund Svendsen (101)174911553573514
Ørjan Sagvolden (88)8398402283310
Øystein Aadnevik (121)2970177254156122
Øyvind Pedersen (91)12415462653313

Komplementering (Toril Opsahl – Øyvind Pedersen)

->Toril Opsahl (87)Truls Flatberg (112)Vemund Svendsen (101)Ørjan Sagvolden (88)Øystein Aadnevik (121)Øyvind Pedersen (91)
Aksel Mygland (110)522833413241
Aldona Szczepanska (86)373036323046
Andreas B. Schei (123)583840523852
Andreas Winnem (86)271823282420
Anlaug Frydenlund (58)171112152016
Arild Tørum (137)644846644465
Brage Nordgård (125)624245564357
Dag Olav Rønning (127)553343513848
Eirik Bäcklund (106)422930342838
Eivind Moskvil (135)664155603862
Erlend Skjetne (72)261416241817
Eskil Åsmul (100)392431422932
Espen Iversen (87)362727303333
Espen Kibsgård (140)765962634571
Fredrik Methi (77)251921302021
Geir H. Kristiansen (156)846067805579
Hans Arne Forseth (81)271318262323
Harald Groven (79)301619281226
Hilde Arholm (77)301718202526
Håkon Sandholt (81)332225272325
Jan Erik Killengreen (87)291825312317
Jan Olav Nilssen (73)271722212120
Jarle Kvåle (94)341924372828
John Ivar Østby (89)352031321927
Jon Inge Kolden (134)644855574658
Jørgen Skjånes (84)331824302321
Karen Skjånes (94)282320302530
Knut Heggland (119)503440533649
Lars André Gundersen (84)291622282024
Lars Heggland (151)825260765270
Leif-Atle Heen (88)392428302235
Marte Stang Midttun (100)352725313435
Mats Sigstad (128)613744483649
Petter Varhaug (66)241114171516
Ole Martin Halck (168)876978886482
Roald Lund Fleiner (61)231115131216
Terje Røsand (90)341724242325
Thomas Kolåsæter (179)967785997393
Tobias Flatin (83)321617282325
Tore Heliks Van Dahl (150)765763725172
Toril Opsahl (87)02122332725
Truls Flatberg (112)46035482738
Vemund Svendsen (101)36240372532
Ørjan Sagvolden (88)34242402232
Øystein Aadnevik (121)61364555053
Øyvind Pedersen (91)29172235230