FORUM

ARRANGEMENTER

Quizkalenderen 2018 Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker Dette bør du kunne

MESTERSKAP

EM VM NM Nordisk Norway Open Rankinglister Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

Quiz-VM 2018 – Analyse

Under følger analyse av besvarelsene til (nesten alle) de norske deltakerne i årets VM i quiz. Analysen er basert på alle de 240 spørsmålene, så totalsummen til deltakerne stemmer ikke overens med den offisielle resultatlista, hvor dårligste kategori strykes.

Spilleranalyse

NavnPoengV-118L-122SoloDuoTrio4ereV-poeng
Thomas Kolåsæter15958101264515,21
Ole Martin Halck15143108134411,44
Geir H. Kristiansen14040100142010,03
Tore Heliks Van Dahl1403510502138,36
Lars Heggland1393510401238,17
Espen Kibsgård124339110117,51
Øystein Aadnevik120358502428,34
Dag Olav Rønning119219800105,55
Jon Inge Kolden117229501015,77
Knut Heggland116179901105,48
Arild Tørum115229300215,78
Brage Nordgård113209301035,58
David T. Asprusten113179600014,79
Eivind Moskvil113209300025,10
Mats Sigstad111209101025,44
Stig Sanner111238801105,70
Andreas B. Schei106188800014,51
Dag Fjeldstad106178900004,27
Truls Flatberg9588720005,13
Jørn Gulbrandsen93138000103,80
Bjørn Erik Lobben85157000023,93
Lars Matti Årvold8287401113,66
Per Harald Ninive81126900013,34
Marte Stang Midttun8067400002,65
Terje Røsand8047600002,59
Jarle Kvåle7987100103,15
Jone Frafjord76106600103,17
Aksel Mygland75116400113,27
Eskil Åsmul7437100002,36
Øystein Guneriussen7496500103,00
Eirik Bäcklund7386510003,47
Jørgen Skjånes7376600002,48
Tarald Bjørdal Langan7386502003,31
Jan-Egil Aakernes7266600012,68
Leif-Atle Heen72135901103,45
Karen Skjånes7156600002,23
Erlend Skjetne6876100002,34
Ivar Areklett6866201002,66
Aldona Szczepanska67125501103,59
Håkon Sandholt6776000002,47
Andreas Winnem6656100002,21
Ørjan Sagvolden6675900002,35
Lars André Gundersen6585710013,31
Fredrik Methi6446000001,94
Hans Arne Forseth6446000002,03
Hilde Arholm6275500002,21
Toril Opsahl6135800002,09
Jo Boger5845400001,77
Espen Iversen5765100001,92
Sonja Sirnes5454901002,16
Jan Olav Nilssen5344900101,86
Willy Erland5344900001,75
Lars Erik Brandt Rustad5044600101,96
Anne Nyhus4734400001,40
Lea Hiorth4754200001,61
Brit Nyfors4453900001,54
Anlaug Frydenlund3933600001,24
Roald Lund Fleiner3713600000,97
Arturas Tichomirovas2632300000,91

Forklaring: Poeng = oppnådde poeng; V-x = poeng på de vanskeligste x spørsmålene; L-y = poeng på de letteste y spørsmålene; Solo = antall solopoeng; tilsvarende for duo- trio- og firerpoeng; V-poeng = vanskelighetsvektede poeng, dvs hvis hvert spørsmål ga ett poeng på deling mellom spillerne som svarte riktig.

Spørsmålsanalyse

Av de 240 spørsmålene var det ni spørsmål som ingen nordmenn klarte. I tillegg var det ti spørsmål hvor bare én norsk deltaker hadde riktig svar. Thomas Kolåsæter og Truls Flatberg var best med to hver, mens Eirik Bäcklund, Espen Kibsgård, Geir H. Kristiansen, Ole Martin Halck og Lars André Gundersen alle hadde ett solopoeng.

Spørsmålet som i størst grad favoriserte den øvre halvdelen, var spørsmålet om det japanske animasjonsfilmsstudioet som har maskoten Totoro.

NrSpmRettT-28B-31T-favHvem
1Kul-13320137
2Kul-2161064
3Kul-33324915
4Kul-433231013
5Kul-54927225
6Kvinnelig britisk filosof3211Aldona Szczepanska/Jørn Gulbrandsen/Thomas Kolåsæter
7Kul-72419514
8Kul-830201010
9Kul-9512427-3
10Kul-109725
11Kul-114626206
12Kul-12321418-4
13Kul-132117413
14Kul-141312111
15Kul-151514113
16Amerikansk arkitekt2202Ole Martin Halck/Thomas Kolåsæter
17Kul-1710918
18Kul-181412210
19Kul-192616106
20Kul-201514113
21Indisk delstat med tempelet Tirupati202-2Ivar Areklett/Tarald Bjørdal Langan
22Maleriserie av Goya1101Thomas Kolåsæter
23Kul-23331419-5
24Selvportrett av amerikansk kunstner4404Arild Tørum/Bjørn Erik Lobben/Mats Sigstad/Ole Martin Halck
25Kul-252715123
26Kul-261915411
27Kul-278716
28Kul-2811835
29Kul-291613310
30Pulitzerprisvinnende fotograf2202Geir H. Kristiansen/Øystein Aadnevik
31Und-12313103
32Und-237241311
33Japansk TV-serie om superhelter1101Ole Martin Halck
34Und-45413
35Und-59817
36Und-6492425-1
37Und-740251510
38Und-84727207
39Band med Wallis Buchanan på didgeridoo0000
40Suite av Ferde Grofé3303Ole Martin Halck/Stig Sanner/Thomas Kolåsæter
41Und-118440
42Und-129633
43Und-134825232
44Und-145628280
45Und-154824240
46Kvinnelig låtskriver fra Panama0000
47Fransk motstykke til Grammy Awards101-1Eirik Bäcklund
48Und-184524213
49Und-19181358
50Und-20472324-1
51Und-215226260
52Und-2211835
53Und-232619712
54Und-249817
55Aboriginsk musiker1101Espen Kibsgård
56Und-2612844
57Russisk tungmetallband2202Geir H. Kristiansen/Mats Sigstad
58Und-287615
59Hit av Righeira fra 19843211Lars Heggland/Ole Martin Halck/Øystein Guneriussen
60Und-307615
61His-1572829-1
62His-21614212
63His-34626206
64His-4201376
65His-5231587
66His-63016142
67His-73923167
68His-82722517
69His-92819910
70Afghansk president 1986-19923303Espen Kibsgård/Lars Heggland/Øystein Aadnevik
71His-114122193
72His-12171349
73His-13945-1
74His-1431211011
75His-15171257
76Fransk oppdager av "den nye verden"0000
77Krigerdronning av Azna-folket1101Thomas Kolåsæter
78His-188808
79His-1912936
80Leder av det sørafrikanske kommunistpartiet, drept i 19932202Thomas Kolåsæter/Tore Heliks Van Dahl
81His-21171073
82His-222317611
83Opprinnelig navn på antikk indisk by4404Lars Heggland/Ole Martin Halck/Tore Heliks Van Dahl/Øystein Aadnevik
84His-2410918
85His-25151239
86His-266606
87Jødisk ingeniør og soldat (1861-1931)0000
88His-284023176
89Farget tøy som forbindes med Ghana2110Aldona Szczepanska/Thomas Kolåsæter
90His-302218414
91Film noir-film fra 19533211Geir H. Kristiansen/Leif-Atle Heen/Tore Heliks Van Dahl
92Med-23622148
93Med-33924159
94Amerikansk forfatter bak "Nightwood"2202Thomas Kolåsæter/Øystein Aadnevik
95Med-56606
96Satire av Aristofanes3303Jone Frafjord/Thomas Kolåsæter/Øystein Aadnevik
97Med-75227252
98Sci-fi-film fra 19662110Geir H. Kristiansen/Leif-Atle Heen
99Historisk roman fra 18623303Arild Tørum/Ole Martin Halck/Thomas Kolåsæter
100Tegneserie av Phil og Kaja Foglio3303Aksel Mygland/Arild Tørum/Knut Heggland
101Internasjonal barnelitteraturpris2202Knut Heggland/Ole Martin Halck
102Med-12141046
103Ikke-engelskspråklig film med ti oscarnominasjoner3211Jan Olav Nilssen/Jarle Kvåle/Lars Matti Årvold
104Andre oscarvinner født i Mexico0000
105Med-15131037
106Selskap med navn tatt fra 800 år gammelt dikt1101Geir H. Kristiansen
107Med-172619712
108Med-184022184
109Med-193125619
110Med-2010734
111Japansk litteraturpris2202Ole Martin Halck/Thomas Kolåsæter
112Med-221814410
113Med-231915411
114Med-241613310
115Med-2512752
116Med-2612660
117Med-273821174
118Kinesisk kalligrafistil2110Lars Heggland/Sonja Sirnes
119Med-294223194
120Kontroversiell indisk film4404Espen Kibsgård/Ole Martin Halck/Thomas Kolåsæter/Øystein Aadnevik
121Liv-15628280
122Liv-2191367
123Liv-3542628-2
124Liv-42518711
125Liv-55427270
126Bånd av hvitt vev i hjernen4312Brage Nordgård/David T. Asprusten/Jan-Egil Aakernes/Thomas Kolåsæter
127Liv-72615114
128Liv-84122193
129Liv-94627198
130Liv-104125169
131Liv-113620164
132Liv-12582830-2
133Liv-1311743
134Liv-1414862
135Liv-152618810
136Liv-166422
137Liv-173922175
138Liv-182815132
139Liv-1912660
140Treningsapparat med stenger av polymer0000
141Liv-211046-2
142Liv-22181266
143Liv-232312111
144Japansk ost4404Aksel Mygland/Brage Nordgård/Lars Heggland/Ole Martin Halck
145Løs masse med sirkulasjonsblokkerende materiale1101Truls Flatberg
146Liv-2610734
147Liv-275127243
148Liv-286514
149Liv-293418162
150Liv-307615
151Vit-18532
152Vit-2201284
153Vit-32317611
154Vit-4231587
155Vit-5121028
156Vit-65126251
157Vit-73220128
158Vit-836231310
159Vit-93319145
160Vit-103721165
161Vit-11191275
162Vit-12191459
163Vit-132820812
164Vit-14151239
165Bokstaven i i RNAi2110Tarald Bjørdal Langan/Thomas Kolåsæter
166Vit-16151147
167Vit-17523-1
168Vit-1811835
169Vit-1933221111
170Vit-20201468
171Vit-211312111
172Art hvor individer dreper hverandre2202Brage Nordgård/Geir H. Kristiansen
173Vit-233821174
174Vit-24131129
175Vit-2510826
176Tysk ingeniør (1891-1942)3211Geir H. Kristiansen/Lars Erik Brandt Rustad/Øystein Aadnevik
177Vit-27201284
178Vit-281814410
179Fransk vinner av Fieldsmedaljen i 20101101Truls Flatberg
180Vit-30131037
181Amerikansk ryggsvømmer0000
182Spo-25505
183Spo-31815312
184Spo-45027234
185Spo-59633
186NBA-lag som har fredet trøye nr. 6101-1Lars André Gundersen
187Spo-74324195
188Spo-82420416
189Spo-95528271
190Spansk roadracingkjører med 12 VM-titler0000
191Spo-112822616
192Spo-1242261610
193Spo-135628280
194Spo-141046-2
195Spo-154626206
196Irsk IOC-leder3303Dag Olav Rønning/Ole Martin Halck/Øystein Aadnevik
197Bokser med kallenavn "Cinderella Man"4404Eivind Moskvil/Jon Inge Kolden/Thomas Kolåsæter/Tore Heliks Van Dahl
198Spo-18241014-4
199Spo-194525205
200Spo-2041271413
201Spo-21221578
202Spo-2232221012
203Nederlandsk judoka med to OL-gull i 19722202Stig Sanner/Tore Heliks Van Dahl
204Spo-242116511
205Spo-256514
206Endagsritt i sykling arrangert siden 19812202Jon Inge Kolden/Lars Matti Årvold
207Spo-2738251312
208Fotballspiller fra Ecuador med flest mål i Copa Libertadores0000
209Spo-294927225
210Spo-305505
211Ver-14927225
212Ver-25026242
213Ver-34826224
214Ver-42312111
215Ver-55428262
216Ver-64122193
217Ver-7161248
218Ver-812752
219Ver-91514113
220Ver-104825232
221Ver-114424204
222Ver-129725
223Havområde i Det indiske hav4404Bjørn Erik Lobben/Brage Nordgård/Mats Sigstad/Per Harald Ninive
224Ver-148532
225Ver-158716
226Ver-16141138
227Ver-172313103
228Ver-18271314-1
229Bil produsert av Hindustan Motors4312Lars André Gundersen/Lars Matti Årvold/Thomas Kolåsæter/Tore Heliks Van Dahl
230Ver-201816214
231Ver-214024168
232Ver-227523
233Ver-23211385
234Tysk by ved Elbens utløp4404Andreas B. Schei/Eivind Moskvil/Lars Heggland/Thomas Kolåsæter
235Ver-2512660
236Ver-267615
237Ver-277615
238Ver-289725
239Ver-291513211
240Ver-3011835

Forklaring: Nr = løpende spørsmålsnummer for hele quizen; Spm = spørsmåls-ID; Rett = antall spillere som svarte riktig; T-x = antall spillere av de øverste x som svarte riktig; B-y = antall spillere av de nederste y som svarte riktig; T-fav = i hvilken grad spørsmålet favoriserte toppen heller enn bunnen av tabellen (T-x minus B-y); Hvem = spillere med solo-/duo-/trio-/firerpoeng.

Beste par

Her ser vi at Geir H. Kristiansen og Thomas Kolåsæter kunne klart 196 av spørsmålene, og med det var den klart beste parkombinasjonen.

NavnPoeng
Geir H. Kristiansen+Thomas Kolåsæter196
Lars Heggland+Thomas Kolåsæter192
Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter192
Thomas Kolåsæter+Tore Heliks Van Dahl185
Arild Tørum+Thomas Kolåsæter182
Brage Nordgård+Thomas Kolåsæter182
Andreas B. Schei+Thomas Kolåsæter181
Thomas Kolåsæter+Øystein Aadnevik181
Eivind Moskvil+Thomas Kolåsæter180
Jon Inge Kolden+Thomas Kolåsæter180
Knut Heggland+Thomas Kolåsæter180
Mats Sigstad+Thomas Kolåsæter180
Ole Martin Halck+Tore Heliks Van Dahl180
David T. Asprusten+Thomas Kolåsæter179
Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck179
Dag Olav Rønning+Thomas Kolåsæter177
Aksel Mygland+Thomas Kolåsæter176
Espen Kibsgård+Ole Martin Halck176
Geir H. Kristiansen+Tore Heliks Van Dahl176
Lars Heggland+Ole Martin Halck176
Thomas Kolåsæter+Truls Flatberg176
Dag Fjeldstad+Thomas Kolåsæter175
Jon Inge Kolden+Ole Martin Halck175
Stig Sanner+Thomas Kolåsæter175

Beste trioer

Hvis Geir og Thomas hadde fått med seg enten Lars Heggland eller Ole Martin Halck, kunne de greid 209 av 240 oppnåelige poeng.

NavnPoeng
Geir H. Kristiansen+Lars Heggland+Thomas Kolåsæter209
Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter209
Geir H. Kristiansen+Thomas Kolåsæter +Tore Heliks Van Dahl206
Brage Nordgård+Geir H. Kristiansen+Thomas Kolåsæter205
Geir H. Kristiansen+Jon Inge Kolden+Thomas Kolåsæter205
Geir H. Kristiansen+Thomas Kolåsæter +Øystein Aadnevik205
Arild Tørum+Geir H. Kristiansen+Thomas Kolåsæter204
Geir H. Kristiansen+Knut Heggland+Thomas Kolåsæter204
Geir H. Kristiansen+Tarald Bjørdal Langan+Thomas Kolåsæter204
Aksel Mygland+Geir H. Kristiansen+Thomas Kolåsæter203
Andreas B. Schei+Geir H. Kristiansen+Thomas Kolåsæter203
Geir H. Kristiansen+Per Harald Ninive+Thomas Kolåsæter203
Bjørn Erik Lobben+Geir H. Kristiansen+Thomas Kolåsæter202
Dag Olav Rønning+Geir H. Kristiansen+Thomas Kolåsæter202
David T. Asprusten+Geir H. Kristiansen+Thomas Kolåsæter202
Geir H. Kristiansen+Jarle Kvåle+Thomas Kolåsæter202
Geir H. Kristiansen+Mats Sigstad+Thomas Kolåsæter202
Geir H. Kristiansen+Sonja Sirnes+Thomas Kolåsæter202
Geir H. Kristiansen+Thomas Kolåsæter +Truls Flatberg202
Lars Heggland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter202
Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter +Tore Heliks Van Dahl202
Anlaug Frydenlund+Geir H. Kristiansen+Thomas Kolåsæter201
Brage Nordgård+Lars Heggland+Thomas Kolåsæter201
Erlend Skjetne+Geir H. Kristiansen+Thomas Kolåsæter201
Geir H. Kristiansen+Hans Arne Forseth+Thomas Kolåsæter201
Geir H. Kristiansen+Jan-Egil Aakernes+Thomas Kolåsæter201
Geir H. Kristiansen+Stig Sanner+Thomas Kolåsæter201
Geir H. Kristiansen+Thomas Kolåsæter +Øystein Guneriussen201
Knut Heggland+Lars Heggland+Thomas Kolåsæter201
Lars Heggland+Mats Sigstad+Thomas Kolåsæter201
Lars Heggland+Thomas Kolåsæter +Tore Heliks Van Dahl201
Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter +Øystein Aadnevik201

Beste kvartetter

Kombinasjonen av Geir, Lars, Ole Martin og Thomas hadde rett svar på 214 spørsmål. Hvis Lars ble byttet ut med enten Jon Inge Kolden eller Per Harald Ninive, ville også 214 poeng vært mulig.

NavnPoeng
Geir H. Kristiansen+Jon Inge Kolden+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter214
Geir H. Kristiansen+Lars Heggland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter214
Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck+Per Harald Ninive+Thomas Kolåsæter214
Andreas B. Schei+Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter213
Arild Tørum+Geir H. Kristiansen+Lars Heggland+Thomas Kolåsæter213
Bjørn Erik Lobben+Geir H. Kristiansen+Lars Heggland+Thomas Kolåsæter213
Bjørn Erik Lobben+Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter213
Geir H. Kristiansen+Jarle Kvåle+Lars Heggland+Thomas Kolåsæter213
Geir H. Kristiansen+Jarle Kvåle+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter213
Geir H. Kristiansen+Knut Heggland+Lars Heggland+Thomas Kolåsæter213
Geir H. Kristiansen+Lars André Gundersen+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter213
Geir H. Kristiansen+Lars Heggland+Thomas Kolåsæter +Øystein Aadnevik213
Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck+Tarald Bjørdal Langan+Thomas Kolåsæter213
Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter +Øystein Aadnevik213
Andreas B. Schei+Geir H. Kristiansen+Lars Heggland+Thomas Kolåsæter212
Arild Tørum+Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter212
Brage Nordgård+Geir H. Kristiansen+Lars Heggland+Thomas Kolåsæter212
Brage Nordgård+Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter212
Brit Nyfors+Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter212
Espen Kibsgård+Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter212
Geir H. Kristiansen+Hans Arne Forseth+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter212
Geir H. Kristiansen+Jon Inge Kolden+Lars Heggland+Thomas Kolåsæter212
Geir H. Kristiansen+Knut Heggland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter212
Geir H. Kristiansen+Lars André Gundersen+Lars Heggland+Thomas Kolåsæter212
Geir H. Kristiansen+Lars Heggland+Mats Sigstad+Thomas Kolåsæter212
Geir H. Kristiansen+Lars Heggland+Stig Sanner+Thomas Kolåsæter212
Geir H. Kristiansen+Lars Heggland+Tarald Bjørdal Langan+Thomas Kolåsæter212
Geir H. Kristiansen+Lars Heggland+Thomas Kolåsæter +Tore Heliks Van Dahl212
Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck+Sonja Sirnes+Thomas Kolåsæter212
Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter +Tore Heliks Van Dahl212
Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter +Truls Flatberg212

Komplementering (Aksel Mygland – Arturas Tichomirovas)

->Aksel Mygland (75)Aldona Szczepanska (67)Andreas B. Schei (106)Andreas Winnem (66)Anlaug Frydenlund (39)Anne Nyhus (47)Arild Tørum (115)Arturas Tichomirovas (26)
Aksel Mygland (75)040224051481562
Aldona Szczepanska (67)320264347401854
Andreas B. Schei (106)536505474692789
Andreas Winnem (66)314214043401653
Anlaug Frydenlund (39)1519716016730
Anne Nyhus (47)20201021240734
Arild Tørum (115)556636658375097
Arturas Tichomirovas (26)1313913171380
Bjørn Erik Lobben (85)4148234059532370
Brage Nordgård (113)5768356080713291
Brit Nyfors (44)1720121625211231
Dag Fjeldstad (106)5657335879692588
Dag Olav Rønning (119)59694271847631102
David T. Asprusten (113)6163386183753696
Eirik Bäcklund (73)3341193546451459
Eivind Moskvil (113)6068416281743694
Erlend Skjetne (68)2832163445361451
Eskil Åsmul (74)2740183450421555
Espen Iversen (57)203182733321244
Espen Kibsgård (124)69764573968346106
Fredrik Methi (64)2429152935321049
Geir H. Kristiansen (140)8290548710910051120
Hans Arne Forseth (64)2635102439321547
Hilde Arholm (62)2834172740311747
Håkon Sandholt (67)3136133547401656
Ivar Areklett (68)3239142648351755
Jan Olav Nilssen (53)2129121531231341
Jan-Egil Aakernes (72)2738163245371259
Jarle Kvåle (79)3947223351481962
Jo Boger (58)2230102433281243
Jone Frafjord (76)3135183952471565
Jon Inge Kolden (117)6470446383783495
Jørgen Skjånes (73)3337213050401658
Jørn Gulbrandsen (93)4550284765532375
Karen Skjånes (71)2835103042371457
Knut Heggland (116)5575366386763099
Lars André Gundersen (65)2742142841371948
Lars Erik Brandt Rustad (50)2625151834271438
Lars Heggland (139)768753871109748117
Lars Matti Årvold (82)4050223751432066
Lea Hiorth (47)19237232121938
Leif-Atle Heen (72)3238214046432356
Marte Stang Midttun (80)3841174049471461
Mats Sigstad (111)5766376379763692
Ole Martin Halck (151)8696599511910957130
Per Harald Ninive (81)3845223452422161
Roald Lund Fleiner (37)10185132113528
Sonja Sirnes (54)1826112727261044
Stig Sanner (111)6271406585744092
Tarald Bjørdal Langan (73)3142173347352154
Terje Røsand (80)3739183451422065
Thomas Kolåsæter (159)1011017510712911667139
Tore Heliks Van Dahl (140)778554861089648120
Toril Opsahl (61)2826122643331449
Truls Flatberg (95)4352224366552376
Willy Erland (53)232682333261139
Ørjan Sagvolden (66)3037162544391551
Øystein Aadnevik (120)69724778958440103
Øystein Guneriussen (74)3340213845431761

Forklaring: cellen i rad Sp1 og kolonne Sp2 angir hvor mange poeng ekstra spiller Sp1 hadde gitt Sp2. Ved å klikke på overskriften i din egen kolonne får du altså se hvem som hadde hjulpet deg mest.

Komplementering (Bjørn Erik Lobben – Eivind Moskvil)

->Bjørn Erik Lobben (85)Brage Nordgård (113)Brit Nyfors (44)Dag Fjeldstad (106)Dag Olav Rønning (119)David T. Asprusten (113)Eirik Bäcklund (73)Eivind Moskvil (113)
Aksel Mygland (75)3119482515233522
Aldona Szczepanska (67)3022431817173522
Andreas B. Schei (106)4428743329315234
Andreas Winnem (66)2113381818142815
Anlaug Frydenlund (39)136201249127
Anne Nyhus (47)155241049198
Arild Tørum (115)5334833427385638
Arturas Tichomirovas (26)11413899127
Bjørn Erik Lobben (85)022542623193518
Brage Nordgård (113)500783634335833
Brit Nyfors (44)1390810102111
Dag Fjeldstad (106)472970024265129
Dag Olav Rønning (119)574085370406239
David T. Asprusten (113)473379333405426
Eirik Bäcklund (73)231850181614012
Eivind Moskvil (113)463380363326520
Erlend Skjetne (68)2812401615163115
Eskil Åsmul (74)2314451818153214
Espen Iversen (57)208351813152317
Espen Kibsgård (124)5746944540426638
Fredrik Methi (64)2211401811152112
Geir H. Kristiansen (140)74531055452457648
Hans Arne Forseth (64)1914411713122511
Hilde Arholm (62)2216331115143015
Håkon Sandholt (67)2115451715142814
Ivar Areklett (68)2215451617132613
Jan Olav Nilssen (53)189271010102210
Jan-Egil Aakernes (72)2715401613183119
Jarle Kvåle (79)3015512422173318
Jo Boger (58)1910311411112111
Jone Frafjord (76)3124471711203422
Jon Inge Kolden (117)5034833932345428
Jørgen Skjånes (73)2818442115143215
Jørn Gulbrandsen (93)3421612323224319
Karen Skjånes (71)2211401513142814
Knut Heggland (116)5336873830355636
Lars André Gundersen (65)2516402014212212
Lars Erik Brandt Rustad (50)2411241112152516
Lars Heggland (139)72501035349457747
Lars Matti Årvold (82)3016522210203621
Lea Hiorth (47)17522138102010
Leif-Atle Heen (72)3218431919223318
Marte Stang Midttun (80)2818541515183219
Mats Sigstad (111)4932813535335429
Ole Martin Halck (151)81561166151558760
Per Harald Ninive (81)3219462022193621
Roald Lund Fleiner (37)8621936127
Sonja Sirnes (54)238351511152714
Stig Sanner (111)5140813832325529
Tarald Bjørdal Langan (73)2713462316203221
Terje Røsand (80)2619481816153017
Thomas Kolåsæter (159)86691246958669567
Tore Heliks Van Dahl (140)68511055244507950
Toril Opsahl (61)1912371210122511
Truls Flatberg (95)3825582319214326
Willy Erland (53)161130159121810
Ørjan Sagvolden (66)2517411714162814
Øystein Aadnevik (120)6046914739436645
Øystein Guneriussen (74)3419491915213918

Komplementering (Erlend Skjetne – Hilde Arholm)

->Erlend Skjetne (68)Eskil Åsmul (74)Espen Iversen (57)Espen Kibsgård (124)Fredrik Methi (64)Geir H. Kristiansen (140)Hans Arne Forseth (64)Hilde Arholm (62)
Aksel Mygland (75)3528382035173741
Aldona Szczepanska (67)3133411932173839
Andreas B. Schei (106)5450572757205261
Andreas Winnem (66)3226361531132631
Anlaug Frydenlund (39)161515111081417
Anne Nyhus (47)15152261571516
Arild Tørum (115)6156703761266670
Arturas Tichomirovas (26)97138116911
Bjørn Erik Lobben (85)4534481843194045
Brage Nordgård (113)5753643560266367
Brit Nyfors (44)161522142092115
Dag Fjeldstad (106)5450672760205955
Dag Olav Rønning (119)6663753566316872
David T. Asprusten (113)6154713164186165
Eirik Bäcklund (73)363139153093441
Eivind Moskvil (113)6053732761216066
Erlend Skjetne (68)028351735142833
Eskil Åsmul (74)34033153192836
Espen Iversen (57)24160923101926
Espen Kibsgård (124)736576071307176
Fredrik Methi (64)312130110112230
Geir H. Kristiansen (140)867593468708989
Hans Arne Forseth (64)241826112213025
Hilde Arholm (62)272431142811230
Håkon Sandholt (67)3025371634113139
Ivar Areklett (68)302234113282735
Jan Olav Nilssen (53)201724102291820
Jan-Egil Aakernes (72)3227331328152831
Jarle Kvåle (79)4128381935153344
Jo Boger (58)2017241121101925
Jone Frafjord (76)3134401738133842
Jon Inge Kolden (117)6454703562306169
Jørgen Skjånes (73)3128361834123238
Jørn Gulbrandsen (93)4539502543174348
Karen Skjånes (71)292327830122930
Knut Heggland (116)6254673364256268
Lars André Gundersen (65)2922301423122534
Lars Erik Brandt Rustad (50)212029151982422
Lars Heggland (139)8175934587338391
Lars Matti Årvold (82)3935432038173741
Lea Hiorth (47)171818131782321
Leif-Atle Heen (72)3133361431113536
Marte Stang Midttun (80)3430391835143040
Mats Sigstad (111)6148622656235767
Ole Martin Halck (151)92839952933997100
Per Harald Ninive (81)3932432138153641
Roald Lund Fleiner (37)911147115811
Sonja Sirnes (54)2218221519112123
Stig Sanner (111)6153682961216368
Tarald Bjørdal Langan (73)3126351727162434
Terje Røsand (80)3429391834123441
Thomas Kolåsæter (159)103921094910756107111
Tore Heliks Van Dahl (140)8373904082368388
Toril Opsahl (61)222632829102628
Truls Flatberg (95)4338552448174447
Willy Erland (53)2018201021101924
Ørjan Sagvolden (66)272631132782535
Øystein Aadnevik (120)7067813778277580
Øystein Guneriussen (74)3431381535163435

Komplementering (Håkon Sandholt – Jon Inge Kolden)

->Håkon Sandholt (67)Ivar Areklett (68)Jan Olav Nilssen (53)Jan-Egil Aakernes (72)Jarle Kvåle (79)Jo Boger (58)Jone Frafjord (76)Jon Inge Kolden (117)
Aksel Mygland (75)3939433035393022
Aldona Szczepanska (67)3638433335392620
Andreas B. Schei (106)5252655049584833
Andreas Winnem (66)3424282620322912
Anlaug Frydenlund (39)191917121114155
Anne Nyhus (47)201417121617188
Arild Tørum (115)6464755555695432
Arturas Tichomirovas (26)15131413911154
Bjørn Erik Lobben (85)3939504036464018
Brage Nordgård (113)6160695649656130
Brit Nyfors (44)2221181216171510
Dag Fjeldstad (106)5654635051624728
Dag Olav Rønning (119)6768766062725434
David T. Asprusten (113)6058705951665730
Eirik Bäcklund (73)3431423227363110
Eivind Moskvil (113)6058706052665924
Erlend Skjetne (68)3130352830302315
Eskil Åsmul (74)3228382923333211
Espen Iversen (57)2723281816232110
Espen Kibsgård (124)7367816564776542
Fredrik Methi (64)312833202027269
Geir H. Kristiansen (140)8480968376927753
Hans Arne Forseth (64)282329201825268
Hilde Arholm (62)3429292127292814
Håkon Sandholt (67)032382927363015
Ivar Areklett (68)330322623292410
Jan Olav Nilssen (53)241701715212210
Jan-Egil Aakernes (72)343036027302614
Jarle Kvåle (79)393441340374012
Jo Boger (58)27192616160209
Jone Frafjord (76)393245303738018
Jon Inge Kolden (117)655974595068590
Jørgen Skjånes (73)352833292736256
Jørn Gulbrandsen (93)4743523842504423
Karen Skjånes (71)3026352024322214
Knut Heggland (116)6458726053685634
Lars André Gundersen (65)3028332319252911
Lars Erik Brandt Rustad (50)2526261816252014
Lars Heggland (139)7878927775907543
Lars Matti Årvold (82)4035423229413817
Lea Hiorth (47)2123211717221812
Leif-Atle Heen (72)3834383231352421
Marte Stang Midttun (80)3838433229363516
Mats Sigstad (111)6358695848645429
Ole Martin Halck (151)87901078985988558
Per Harald Ninive (81)4239413728403815
Roald Lund Fleiner (37)1712138109125
Sonja Sirnes (54)2325251519222510
Stig Sanner (111)5760756053715532
Tarald Bjørdal Langan (73)3425382826333215
Terje Røsand (80)3634402827373416
Thomas Kolåsæter (159)999911599951109263
Tore Heliks Van Dahl (140)7877967676897544
Toril Opsahl (61)2519322024312213
Truls Flatberg (95)4744523840534019
Willy Erland (53)2720281717242111
Ørjan Sagvolden (66)3027332722302314
Øystein Aadnevik (120)6672837270806046
Øystein Guneriussen (74)3838373025372718

Komplementering (Jørgen Skjånes – Lars Matti Årvold)

->Jørgen Skjånes (73)Jørn Gulbrandsen (93)Karen Skjånes (71)Knut Heggland (116)Lars André Gundersen (65)Lars Erik Brandt Rustad (50)Lars Heggland (139)Lars Matti Årvold (82)
Aksel Mygland (75)3527321437511233
Aldona Szczepanska (67)3124312644421535
Andreas B. Schei (106)5441452655712046
Andreas Winnem (66)2320251329341421
Anlaug Frydenlund (39)16111091523108
Anne Nyhus (47)147137192458
Arild Tørum (115)5845582969792453
Arturas Tichomirovas (26)118129914410
Bjørn Erik Lobben (85)4026362245591833
Brage Nordgård (113)5841533364742447
Brit Nyfors (44)151213151918814
Dag Fjeldstad (106)5436502861672046
Dag Olav Rønning (119)6149613368812947
David T. Asprusten (113)5442563269781951
Eirik Bäcklund (73)3223301330481127
Eivind Moskvil (113)5539563360792152
Erlend Skjetne (68)2620261432391025
Eskil Åsmul (74)2920261231441027
Espen Iversen (57)201413822361118
Espen Kibsgård (124)6956614173893062
Fredrik Methi (64)2514231222331220
Geir H. Kristiansen (140)7964814987983475
Hans Arne Forseth (64)231422102438819
Hilde Arholm (62)2717211431341421
Håkon Sandholt (67)292126153242625
Ivar Areklett (68)231823103144721
Jan Olav Nilssen (53)13121792129613
Jan-Egil Aakernes (72)2817211630401022
Jarle Kvåle (79)3328321633451526
Jo Boger (58)211519101833917
Jone Frafjord (76)2827271640461232
Jon Inge Kolden (117)5047603563812152
Jørgen Skjånes (73)02125133641421
Jørn Gulbrandsen (93)410392047571732
Karen Skjånes (71)231701233431222
Knut Heggland (116)564357066802654
Lars André Gundersen (65)281927150391119
Lars Erik Brandt Rustad (50)18142214240818
Lars Heggland (139)706380498597075
Lars Matti Årvold (82)302133203650180
Lea Hiorth (47)171215102124812
Leif-Atle Heen (72)3122281537431834
Marte Stang Midttun (80)3621301541501430
Mats Sigstad (111)5444523256781954
Ole Martin Halck (151)86748752971083785
Per Harald Ninive (81)2723352337461428
Roald Lund Fleiner (37)11493102125
Sonja Sirnes (54)201519102328719
Stig Sanner (111)5742542862742455
Tarald Bjørdal Langan (73)2918281127441125
Terje Røsand (80)3019311334461225
Thomas Kolåsæter (159)958095641071225386
Tore Heliks Van Dahl (140)74577446831013368
Toril Opsahl (61)22172093532823
Truls Flatberg (95)3729372350521336
Willy Erland (53)211217112228717
Ørjan Sagvolden (66)2819251426401520
Øystein Aadnevik (120)6855674381912669
Øystein Guneriussen (74)3226301439441431

Komplementering (Lea Hiorth – Sonja Sirnes)

->Lea Hiorth (47)Leif-Atle Heen (72)Marte Stang Midttun (80)Mats Sigstad (111)Ole Martin Halck (151)Per Harald Ninive (81)Roald Lund Fleiner (37)Sonja Sirnes (54)
Aksel Mygland (75)4735332110324839
Aldona Szczepanska (67)4333282212314839
Andreas B. Schei (106)6655433214477463
Andreas Winnem (66)4234261810194239
Anlaug Frydenlund (39)1313877102312
Anne Nyhus (47)21181412582319
Arild Tørum (115)7766494021558371
Arturas Tichomirovas (26)171077561716
Bjørn Erik Lobben (85)5545332315365654
Brage Nordgård (113)7159513418518267
Brit Nyfors (44)19151814992825
Dag Fjeldstad (106)7253413016457867
Dag Olav Rønning (119)8066544319608576
David T. Asprusten (113)7663513517518274
Eirik Bäcklund (73)463425169284846
Eivind Moskvil (113)7659523122538373
Erlend Skjetne (68)382722189264036
Eskil Åsmul (74)453524116254838
Espen Iversen (57)28211685193425
Espen Kibsgård (124)9066623925649485
Fredrik Methi (64)34231996213829
Geir H. Kristiansen (140)101797452287410897
Hans Arne Forseth (64)4027141010193531
Hilde Arholm (62)3626221811223631
Håkon Sandholt (67)413325193284736
Ivar Areklett (68)443026157264339
Jan Olav Nilssen (53)271916119132924
Jan-Egil Aakernes (72)4232241910284333
Jarle Kvåle (79)4938281613265244
Jo Boger (58)332114115173026
Jone Frafjord (76)4728311910335147
Jon Inge Kolden (117)8266533524518573
Jørgen Skjånes (73)433229168194739
Jørn Gulbrandsen (93)5843342616356054
Karen Skjånes (71)392721127254336
Knut Heggland (116)7959513717588272
Lars André Gundersen (65)3930261011213834
Lars Erik Brandt Rustad (50)272120177153424
Lars Heggland (139)100857347257210492
Lars Matti Årvold (82)4744322516295047
Lea Hiorth (47)01815144163117
Leif-Atle Heen (72)430251810304738
Marte Stang Midttun (80)48330189335240
Mats Sigstad (111)785749018497972
Ole Martin Halck (151)108898058083115104
Per Harald Ninive (81)503934191305147
Roald Lund Fleiner (37)21129517015
Sonja Sirnes (54)24201415720320
Stig Sanner (111)7958513517528376
Tarald Bjørdal Langan (73)433227177254637
Terje Røsand (80)4532241711314942
Thomas Kolåsæter (159)1239790694193126119
Tore Heliks Van Dahl (140)101817251297510793
Toril Opsahl (61)352617174264330
Truls Flatberg (95)5947382414346454
Willy Erland (53)292113137173030
Ørjan Sagvolden (66)4125231710224241
Øystein Aadnevik (120)9167614519639187
Øystein Guneriussen (74)4327232313334837

Komplementering (Stig Sanner – Willy Erland)

->Stig Sanner (111)Tarald Bjørdal Langan (73)Terje Røsand (80)Thomas Kolåsæter (159)Tore Heliks Van Dahl (140)Toril Opsahl (61)Truls Flatberg (95)Willy Erland (53)
Aksel Mygland (75)2633321712422345
Aldona Szczepanska (67)273626912322440
Andreas B. Schei (106)3550442220573361
Andreas Winnem (66)2026201412311436
Anlaug Frydenlund (39)13131097211019
Anne Nyhus (47)10994319720
Arild Tørum (115)4463552323684373
Arturas Tichomirovas (26)77116614712
Bjørn Erik Lobben (85)2539311213432848
Brage Nordgård (113)4253522324644371
Brit Nyfors (44)1417129920721
Dag Fjeldstad (106)3356441618573468
Dag Olav Rønning (119)4062551823684375
David T. Asprusten (113)3460482023643972
Eirik Bäcklund (73)173223912372138
Eivind Moskvil (113)3161502123634470
Erlend Skjetne (68)1826221211291635
Eskil Åsmul (74)16272377391739
Espen Iversen (57)14191677281724
Espen Kibsgård (124)4268621424715381
Fredrik Methi (64)141818126321732
Geir H. Kristiansen (140)5083723736896297
Hans Arne Forseth (64)161518127291330
Hilde Arholm (62)1923231410291433
Håkon Sandholt (67)13282375311941
Ivar Areklett (68)17202285261735
Jan Olav Nilssen (53)17181399241028
Jan-Egil Aakernes (72)212720128311536
Jarle Kvåle (79)2132261515422443
Jo Boger (58)18181597281629
Jone Frafjord (76)203530911372144
Jon Inge Kolden (117)3859532121694175
Jørgen Skjånes (73)19292397341541
Jørn Gulbrandsen (93)2438321410492752
Karen Skjånes (71)14262275301335
Knut Heggland (116)3354492122644474
Lars André Gundersen (65)161919138392034
Lars Erik Brandt Rustad (50)132116131121725
Lars Heggland (139)5277713332865793
Lars Matti Årvold (82)263427910442346
Lea Hiorth (47)151712118211123
Leif-Atle Heen (72)1931241013372440
Marte Stang Midttun (80)2034241112362340
Mats Sigstad (111)3555482122674071
Ole Martin Halck (151)57858233409470105
Per Harald Ninive (81)2233321516462045
Roald Lund Fleiner (37)91064419614
Sonja Sirnes (54)191816147231331
Stig Sanner (111)055491617634172
Tarald Bjørdal Langan (73)17025127362140
Terje Røsand (80)183201112371635
Thomas Kolåsæter (159)64989004510581115
Tore Heliks Van Dahl (140)467472260866098
Toril Opsahl (61)1324187701229
Truls Flatberg (95)254331171546054
Willy Erland (53)1420891121120
Ørjan Sagvolden (66)1628191011341834
Øystein Aadnevik (120)4372662231725586
Øystein Guneriussen (74)2434281411402444

Komplementering (Ørjan Sagvolden – Øystein Guneriussen)

->Ørjan Sagvolden (66)Øystein Aadnevik (120)Øystein Guneriussen (74)
Aksel Mygland (75)392434
Aldona Szczepanska (67)381933
Andreas B. Schei (106)563353
Andreas Winnem (66)252430
Anlaug Frydenlund (39)171410
Anne Nyhus (47)201116
Arild Tørum (115)643558
Arturas Tichomirovas (26)11913
Bjørn Erik Lobben (85)442545
Brage Nordgård (113)643958
Brit Nyfors (44)191519
Dag Fjeldstad (106)573351
Dag Olav Rønning (119)673860
David T. Asprusten (113)633660
Eirik Bäcklund (73)351938
Eivind Moskvil (113)613857
Erlend Skjetne (68)291828
Eskil Åsmul (74)342131
Espen Iversen (57)221821
Espen Kibsgård (124)714165
Fredrik Methi (64)252225
Geir H. Kristiansen (140)824782
Hans Arne Forseth (64)231924
Hilde Arholm (62)312223
Håkon Sandholt (67)311331
Ivar Areklett (68)292032
Jan Olav Nilssen (53)201616
Jan-Egil Aakernes (72)332428
Jarle Kvåle (79)352930
Jo Boger (58)221821
Jone Frafjord (76)331629
Jon Inge Kolden (117)654361
Jørgen Skjånes (73)352131
Jørn Gulbrandsen (93)462845
Karen Skjånes (71)301827
Knut Heggland (116)643956
Lars André Gundersen (65)252630
Lars Erik Brandt Rustad (50)242120
Lars Heggland (139)884579
Lars Matti Årvold (82)363139
Lea Hiorth (47)221816
Leif-Atle Heen (72)311925
Marte Stang Midttun (80)372129
Mats Sigstad (111)623660
Ole Martin Halck (151)955090
Per Harald Ninive (81)372440
Roald Lund Fleiner (37)13811
Sonja Sirnes (54)292117
Stig Sanner (111)613461
Tarald Bjørdal Langan (73)352533
Terje Røsand (80)332634
Thomas Kolåsæter (159)1036199
Tore Heliks Van Dahl (140)855177
Toril Opsahl (61)291327
Truls Flatberg (95)473045
Willy Erland (53)211923
Ørjan Sagvolden (66)01927
Øystein Aadnevik (120)73068
Øystein Guneriussen (74)35220