FORUM

ARRANGEMENTER

Quizkalenderen Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker Dette bør du kunne

MESTERSKAP

EM VM NM Nordisk Norway Open Rankinglister Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

Quiz-VM 2017 – Analyse

Under følger analyse av besvarelsene til de norske deltakerne i årets VM i quiz. Analysen er basert på alle de 240 spørsmålene, så totalsummen til deltakerne stemmer ikke overens med den offisielle resultatlista, hvor dårligste kategori strykes.

Spilleranalyse

NavnPoengV-120L-120SoloDuoTrio4ereV-poeng
Thomas Kolåsæter16355108211310,98
Geir H. Kristiansen1565210400238,7
Lars Heggland1565110500217,87
Ole Martin Halck1494710211218,91
Tore Heliks Van Dahl147489910028,52
Stig Sanner1434110200307,04
Espen Kibsgård1424010200016,7
Dag Fjeldstad130329811016,73
Brage Nordgård122289400105,27
Øystein Aadnevik122348800005,64
Eivind Moskvil121319000015,38
Knut Heggland121279400014,6
David T. Asprusten119269300015
Finn Eivind Slungård1191810100024,36
Mats Sigstad118239500004,33
Andreas B. Schei117229500004,44
Arild Tørum117308702015,63
Dag Olav Rønning115268901315,87
Jørn Gulbrandsen114219310004,95
Jon Inge Kolden112229001014,83
Carl Magnus Skutle106208600003,96
Jarle Kvåle105188701004,2
Bjørn Erik Lobben100118900003,22
Eskil Åsmul95158000003,27
Per Harald Ninive93157800013,39
Marte Midttun90177300002,88
Leif-Atle Heen89167300213,82
Øyvind Pedersen89167300113,77
Vemund Svendsen87186900003,19
Eirik Bäcklund86127400002,78
Aksel Mygland84186600103,33
Jørgen Skjånes84127200002,7
Tarald Bjørdal Langan8397400002,5
Rune Hallbjørn Jensen81126900002,73
Andreas Winnem79126700002,58
Ivar Berg79126700002,55
Ørjan Sagvolden78116700002,66
Jone Frafjord77126500002,54
Lars André Gundersen7777000002,46
Terje Røsand76116500002,39
Aldona Szczepanska75165900103,04
Kristian Kvamsøe75136200002,55
Espen Iversen74116300102,78
Geir Horvik7146700001,87
Jan Erik Killengreen7196201002,55
Jo Boger7186300002,2
Hans Arne Forseth6685800001,96
Håkon Sandholt66115500002,14
Jan Olav Nilssen6675900112,41
Lars Erik Brandt Rustad66105600002,1
Arne Bill6585700001,8
Jan-Egil Aakernes6585700002,04
Erlend Skjetne6475700001,94
Hilde Arholm6065400001,68
Willy Erland6095100001,79
Toril Opsahl5745300001,57
Inger-Anita Pedersen5374601002,08
Sonja Sirnes5244800001,41
Roald Lund Fleiner5064400001,45
Brit Nyfors4664000001,34
Ingrid Solemdal4534200001,24
Petter Varhaug4273500001,3
Kenneth Knutsen3943500001,09

Forklaring: Poeng = oppnådde poeng; V-x = poeng på de vanskeligste x spørsmålene; L-y = poeng på de letteste y spørsmålene; Solo = antall solopoeng; tilsvarende for duo- trio- og firerpoeng; V-poeng = vanskelighetsvektede poeng, dvs hvis hvert spørsmål ga ett poeng på deling mellom spillerne som svarte riktig.

Spørsmålsanalyse

Av de 240 spørsmålene i årets VM var det ni som ingen nordmenn greide. Totalt ble det delt ut seks solopoeng: Thomas Kolåsæter hadde to (italiensk artist med hits som «La Solitudine», «Strani Amori» og «Incancellabile» og egyptisk artist med sju World Music Awards) mens Dag Fjeldstad (stjernebilde med Calvera og H1504+65), Jørn Gulbrandsen (interesseorganisasjon for kvinnelige piloter), Ole Martin Halck (kinesisk dynasti med Luoyang som hovedstad) og Tore Heliks Van Dahl (nordstatsgeneral med kjent sitat fra den amerikanske borgerkrigen) hadde ett solopoeng hver.

De to spørsmålene som favoriserte den øvre halvdelen mest, var spørsmålet om den italienske kunstneren som hadde laget David-statuen vi fikk se og spørsmålet om den kvinnelige ungarske svømmeren som dominerte i sommer-OL i Rio.

SpmHvaRettT-30B-33T-favHvem
Med-1191459
Med-25229236
Med-34125169
Med-43120119
Med-55730273
Med-64022184
Med-7Sveitsisk poet bak "Olympischer Frühling"3303Ole Martin Halck/Stig Sanner/Thomas Kolåsæter
Med-82720713
Med-93722157
Med-10Forfatter som skrev bl.a. "Typee" og "Omoo"4404Arild Tørum/Dag Fjeldstad/Ole Martin Halck/Tore Heliks Van Dahl
Med-114425196
Med-127431
Med-135228244
Med-149817
Med-15161064
Med-168624
Med-173723149
Med-18Kvinnelig japansk roman- og novelleforfatter2202Arild Tørum/Thomas Kolåsæter
Med-19Sørkoreaner som regisserte "Pietà"4404Geir H. Kristiansen/Leif-Atle Heen/Thomas Kolåsæter/Tore Heliks Van Dahl
Med-205028226
Med-213021912
Med-224828208
Med-23191367
Med-24151055
Med-251815312
Med-26131037
Med-270000
Med-289817
Med-29Film fra 2000 regissert av Giuseppe Tornatore3211Aksel Mygland/Brage Nordgård/Leif-Atle Heen
Med-301714311
His-15429254
His-2311417-3
His-35730273
His-45930291
His-5141138
His-63723149
His-75630264
His-86514
His-91815312
His-1033221111
His-11121028
His-12Krigsherre som navnga pakistansk militæroperasjon i 197116610-4
His-133122913
His-145505
His-15Kinesisk dynasti med hovedstad Luoyang1101Ole Martin Halck
His-16Revolusjonær amerikaner med karriere i Afrika3303Dag Olav Rønning/Geir H. Kristiansen/Stig Sanner
His-171211110
His-1813761
His-191714311
His-20613031-1
His-21Nordstatsgeneral med kjent sitat1101Tore Heliks Van Dahl
His-22Land med borgerkrig mellom 1886 og 18943211Jan Olav Nilssen/Lars Heggland/Øyvind Pedersen
His-233122913
His-244728199
His-250000
His-26Greve og hertug av Lucca4404Dag Olav Rønning/Geir H. Kristiansen/Knut Heggland/Thomas Kolåsæter
His-276030300
His-283218144
His-297707
His-30Russisk anarkokommunist3303Dag Olav Rønning/Lars Heggland/Stig Sanner
Vit-12922715
Vit-25129227
Vit-34725223
Vit-414954
Vit-54424204
Vit-631211011
Vit-74423212
Vit-84625214
Vit-9592930-1
Vit-106422
Vit-1134231112
Vit-121715213
Vit-138808
Vit-143920191
Vit-151814410
Vit-161211110
Vit-173421138
Vit-18201468
Vit-193719181
Vit-20181358
Vit-216514
Vit-229541
Vit-23261798
Vit-242616106
Vit-255413
Vit-26171073
Vit-2710642
Vit-28231587
Vit-2912660
Vit-3014770
Und-13923167
Und-22721615
Und-36606
Und-48624
Und-53618180
Und-6Amerikansk jenteband med hits i 2016312-1Aldona Szczepanska/Espen Iversen/Ole Martin Halck
Und-7Italiensk artist med hits på 1990-tallet1101Thomas Kolåsæter
Und-85413
Und-99541
Und-10Tekstforfatter av musikalen "Hamilton"2202Dag Fjeldstad/Dag Olav Rønning
Und-1118990
Und-1231211011
Und-132520515
Und-142015510
Und-157615
Und-165505
Und-170000
Und-18311516-1
Und-19Britisk TV-serie som har pågått siden drapet på JFK16610-4
Und-202616106
Und-2113945
Und-22623032-2
Und-235428262
Und-242918117
Und-250000
Und-2619811-3
Und-272313103
Und-280000
Und-29Egyptisk artist med sju World Music Awards1101Thomas Kolåsæter
Und-308624
Kul-12717107
Kul-2462224-2
Kul-3221486
Kul-45730273
Kul-51468-2
Kul-65226260
Kul-72518711
Kul-88624
Kul-93621156
Kul-105930291
Kul-11131129
Kul-12141046
Kul-13Mesoamerikanske sivilisasjoner i Oaxaca4404Eivind Moskvil/Espen Kibsgård/Finn Eivind Slungård/Thomas Kolåsæter
Kul-1410734
Kul-155505
Kul-166606
Kul-179909
Kul-1810826
Kul-192513121
Kul-2039281117
Kul-2138281018
Kul-223018126
Kul-232015510
Kul-242318513
Kul-250000
Kul-26Italiensk kunstner med David-statue2824420
Kul-271211110
Kul-281916313
Kul-296606
Kul-3010918
Liv-15930291
Liv-24526197
Liv-35729281
Liv-43320137
Liv-5452223-1
Liv-63122913
Liv-750302010
Liv-846291712
Liv-9231587
Liv-104928217
Liv-11472324-1
Liv-124626206
Liv-13Etablissement i Damaskus som er størst i sitt slag241014-4
Liv-14Italiensk motedesigner med metode for å trykke mønstre på lær2110Inger-Anita Pedersen/Ole Martin Halck
Liv-151211110
Liv-162821714
Liv-177707
Liv-18111019
Liv-195227252
Liv-20Mennen-produkt som var populært tidlig på 1990-tallet3303Dag Olav Rønning/Geir H. Kristiansen/Leif-Atle Heen
Liv-212116511
Liv-228440
Liv-231679-2
Liv-241815312
Liv-253721165
Liv-264424204
Liv-276606
Liv-284827216
Liv-2911743
Liv-30Cocktail av peppermyntelikør og Amarula2110Arild Tørum/Jan Erik Killengreen
Spo-112936
Spo-26030300
Spo-35127243
Spo-42618810
Spo-52920911
Spo-62714131
Spo-73120119
Spo-84826224
Spo-92313103
Spo-102519613
Spo-115330237
Spo-12Kvinnelig tysk tennisspiller med hardeste serve2202Jarle Kvåle/Jon Inge Kolden
Spo-132220218
Spo-145413
Spo-15271899
Spo-1612844
Spo-173722157
Spo-1812936
Spo-193018126
Spo-201613310
Spo-210000
Spo-22Regler i "Ticket to Ride"4312David T. Asprusten/Jan Olav Nilssen/Per Harald Ninive/Øyvind Pedersen
Spo-23Kvinnelig ungarsk svømmedronning i OL 20162623320
Spo-248532
Spo-252218414
Spo-2634221210
Spo-275427270
Spo-282418612
Spo-291916313
Spo-307615
Ver-13318153
Ver-25528271
Ver-35930291
Ver-4231679
Ver-535241113
Ver-66030300
Ver-72815132
Ver-81814410
Ver-92317611
Ver-1036261016
Ver-1115963
Ver-122721615
Ver-139817
Ver-144324195
Ver-1519811-3
Ver-164726215
Ver-173924159
Ver-18201376
Ver-19211385
Ver-2034221210
Ver-21Stjernebilde med nøytronstjernen Calvera1101Dag Fjeldstad
Ver-222420416
Ver-23Familie av ultrabooks laget av Asus4404Finn Eivind Slungård/Geir H. Kristiansen/Jon Inge Kolden/Lars Heggland
Ver-24191459
Ver-25131037
Ver-260000
Ver-27Interesseorganisasjon for kvinnelige piloter1101Jørn Gulbrandsen
Ver-280000
Ver-291615114
Ver-308624

Forklaring: Spm = spørsmåls-ID; Hva = stikkord som forklarer hva spørsmålet omhandlet; Rett = antall spillere som svarte riktig; T-x = antall spillere av de øverste x som svarte riktig; B-y = antall spillere av de nederste y som svarte riktig; T-fav = i hvilken grad spørsmålet favoriserte toppen heller enn bunnen av tabellen (T-x minus B-y); Hvem = spillere med solo-/duo-/trio-/firerpoeng.

Beste par

Vi ser at tre ulike parkombinasjoner potensielt kunne greid 191 poeng.

NavnPoeng
Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck191
Geir H. Kristiansen+Thomas Kolåsæter191
Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter191
Geir H. Kristiansen+Tore Heliks Van Dahl190
Geir H. Kristiansen+Stig Sanner189
Thomas Kolåsæter+Tore Heliks Van Dahl189
Lars Heggland+Thomas Kolåsæter188
Dag Fjeldstad+Thomas Kolåsæter187
Espen Kibsgård+Thomas Kolåsæter187
Espen Kibsgård+Lars Heggland186
Geir H. Kristiansen+Lars Heggland186
Lars Heggland+Ole Martin Halck186
Lars Heggland+Tore Heliks Van Dahl186
Ole Martin Halck+Tore Heliks Van Dahl186
Brage Nordgård+Thomas Kolåsæter185
Espen Kibsgård+Geir H. Kristiansen185
Ole Martin Halck+Stig Sanner185
Thomas Kolåsæter+Øystein Aadnevik185
Arild Tørum+Thomas Kolåsæter184
Brage Nordgård+Geir H. Kristiansen183
Dag Fjeldstad+Geir H. Kristiansen183
Jørn Gulbrandsen+Thomas Kolåsæter183
Stig Sanner+Thomas Kolåsæter183
Thomas Kolåsæter+Vemund Svendsen183

Beste trioer

Trioen Geir Kristiansen, Ole Martin Halck og Thomas Kolåsæter kunne klart 207 av de 240 spørsmålene.

NavnPoeng
Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter207
Espen Kibsgård+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter206
Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck+Stig Sanner206
Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck+Tore Heliks Van Dahl206
Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter+Tore Heliks Van Dahl206
Ole Martin Halck+Stig Sanner+Thomas Kolåsæter205
Dag Fjeldstad+Geir H. Kristiansen+Thomas Kolåsæter204
Dag Fjeldstad+Lars Heggland+Thomas Kolåsæter204
Espen Kibsgård+Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck204
Lars Heggland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter204
Lars Heggland+Ole Martin Halck+Tore Heliks Van Dahl204
Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter+Øystein Aadnevik204
Aksel Mygland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter203
Brage Nordgård+Geir H. Kristiansen+Thomas Kolåsæter203
Dag Fjeldstad+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter203
Eivind Moskvil+Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck203
Espen Kibsgård+Geir H. Kristiansen+Thomas Kolåsæter203
Espen Kibsgård+Geir H. Kristiansen+Tore Heliks Van Dahl203
Geir H. Kristiansen+Jørn Gulbrandsen+Thomas Kolåsæter203
Geir H. Kristiansen+Lars Heggland+Ole Martin Halck203
Geir H. Kristiansen+Stig Sanner+Thomas Kolåsæter203
Brage Nordgård+Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck202
Brage Nordgård+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter202
Dag Fjeldstad+Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck202
Dag Olav Rønning+Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck202
Dag Olav Rønning+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter202
Espen Kibsgård+Lars Heggland+Ole Martin Halck202
Espen Kibsgård+Lars Heggland+Thomas Kolåsæter202
Geir H. Kristiansen+Jon Inge Kolden+Ole Martin Halck202
Geir H. Kristiansen+Lars Heggland+Thomas Kolåsæter202
Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck+Øystein Aadnevik202
Geir H. Kristiansen+Thomas Kolåsæter+Tore Heliks Van Dahl202
Lars Heggland+Thomas Kolåsæter+Tore Heliks Van Dahl202
Ole Martin Halck+Stig Sanner+Tore Heliks Van Dahl202

Beste kvartetter

Av de 240 spørsmålene var det bare 24 som verken Geir Kristiansen, Ole Martin Halck, Stig Sanner eller Thomas Kolåsæter besvarte korrekt.

NavnPoeng
Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck+Stig Sanner+Thomas Kolåsæter216
Aksel Mygland+Espen Kibsgård+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter215
Brage Nordgård+Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter215
Dag Fjeldstad+Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter215
Dag Olav Rønning+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter+Tore Heliks Van Dahl215
Espen Kibsgård+Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter215
Espen Kibsgård+Lars Heggland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter215
Geir H. Kristiansen+Jørn Gulbrandsen+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter215
Ole Martin Halck+Stig Sanner+Thomas Kolåsæter+Tore Heliks Van Dahl215
Dag Fjeldstad+Lars Heggland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter214
Dag Olav Rønning+Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter214
Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter+Tore Heliks Van Dahl214
Lars Heggland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter+Tore Heliks Van Dahl214
Aksel Mygland+Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter213
Aksel Mygland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter+Tore Heliks Van Dahl213
Dag Olav Rønning+Lars Heggland+Ole Martin Halck+Tore Heliks Van Dahl213
Espen Kibsgård+Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck+Tore Heliks Van Dahl213
Espen Kibsgård+Lars Heggland+Ole Martin Halck+Tore Heliks Van Dahl213
Espen Kibsgård+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter+Tore Heliks Van Dahl213
Geir H. Kristiansen+Lars Heggland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter213
Geir H. Kristiansen+Lars Heggland+Ole Martin Halck+Tore Heliks Van Dahl213
Geir H. Kristiansen+Marte Midttun+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter213
Geir H. Kristiansen+Ole Martin Halck+Stig Sanner+Tore Heliks Van Dahl213

Komplementering (Aksel Mygland – Brage Nordgård)

->Aksel Mygland (84)Aldona Szczepanska (75)Andreas B. Schei (117)Andreas Winnem (79)Arild Tørum (117)Arne Bill (65)Bjørn Erik Lobben (100)Brage Nordgård (122)
Aksel Mygland (84)046223626433325
Aldona Szczepanska (75)370183918402824
Andreas B. Schei (117)556006328614531
Andreas Winnem (79)314325025372520
Arild Tørum (117)596028630665038
Arne Bill (65)24309231401816
Bjørn Erik Lobben (100)495328463353023
Brage Nordgård (122)637136634373450
Brit Nyfors (46)1619141014181310
Carl Magnus Skutle (106)5059304736573428
Dag Fjeldstad (130)7371406848734645
Dag Olav Rønning (115)6159326134664335
David T. Asprusten (119)6868376246733937
Eirik Bäcklund (86)4244264123432226
Eivind Moskvil (121)6873367139724739
Erlend Skjetne (64)2830132715301712
Eskil Åsmul (95)4752274729522922
Espen Iversen (74)3239163515292215
Espen Kibsgård (142)8077538357895848
Finn Eivind Slungård (119)5566345339673632
Geir H. Kristiansen (156)9292609163997661
Geir Horvik (71)2836102219242013
Hans Arne Forseth (66)3033142419321715
Hilde Arholm (60)2626102414211613
Håkon Sandholt (66)3232162921311815
Inger-Anita Pedersen (53)2221132314221512
Ingrid Solemdal (45)162610141214127
Ivar Berg (79)3036203514412818
Jan-Egil Aakernes (65)2537172520272215
Jan Erik Killengreen (71)2937182617302114
Jan Olav Nilssen (66)3135142317291816
Jarle Kvåle (105)5162315034613324
Jo Boger (71)2938192620321514
Jone Frafjord (77)3139153714322820
Jon Inge Kolden (112)5768375746643633
Jørgen Skjånes (84)3143243323412721
Jørn Gulbrandsen (114)5561285335594028
Kenneth Knutsen (39)1320716131497
Knut Heggland (121)6069345734684534
Kristian Kvamsøe (75)3143153119352418
Lars André Gundersen (77)3746173229341616
Lars Erik Brandt Rustad (66)2927162620332315
Lars Heggland (156)8887558757987254
Leif-Atle Heen (89)3944204619433421
Marte Midttun (90)4142214222382821
Mats Sigstad (118)5669366043694433
Ole Martin Halck (149)8790528657946655
Per Harald Ninive (93)4757273633553125
Petter Varhaug (42)1523813111286
Roald Lund Fleiner (50)1724112013171110
Rune Hallbjørn Jensen (81)3841252924412621
Sonja Sirnes (52)19249161315149
Stig Sanner (143)8484557959905848
Tarald Bjørdal Langan (83)3250193727422315
Terje Røsand (76)3035202524382119
Thomas Kolåsæter (163)98966299671047463
Tore Heliks Van Dahl (147)8486538655966051
Toril Opsahl (57)262692113201311
Vemund Svendsen (87)3841243427423223
Willy Erland (60)2925133013261717
Ørjan Sagvolden (78)3535153622342121
Øystein Aadnevik (122)6572427042774842
Øyvind Pedersen (89)4348263527463324

Forklaring: cellen i rad Sp1 og kolonne Sp2 angir hvor mange poeng ekstra spiller Sp1 hadde gitt Sp2. Ved å klikke på overskriften i din egen kolonne får du altså se hvem som hadde hjulpet deg mest.

Komplementering (Brit Nyfors – Erlend Skjetne)

->Brit Nyfors (46)Carl Magnus Skutle (106)Dag Fjeldstad (130)Dag Olav Rønning (115)David T. Asprusten (119)Eirik Bäcklund (86)Eivind Moskvil (121)Erlend Skjetne (64)
Aksel Mygland (84)5428273033403148
Aldona Szczepanska (75)4828161924332741
Andreas B. Schei (117)8541273435573266
Andreas Winnem (79)4320172522342942
Arild Tørum (117)8547353644543568
Arne Bill (65)371681619221631
Bjørn Erik Lobben (100)6728162820362653
Brage Nordgård (122)8644374240624070
Brit Nyfors (46)010101214181425
Carl Magnus Skutle (106)700293928453463
Dag Fjeldstad (130)945303743554676
Dag Olav Rønning (115)814822035503960
David T. Asprusten (119)874132390563270
Eirik Bäcklund (86)582511212302144
Eivind Moskvil (121)894937453456074
Erlend Skjetne (64)43211091522170
Eskil Åsmul (95)6525222722342253
Espen Iversen (74)4621132123272240
Espen Kibsgård (142)10362445546734788
Finn Eivind Slungård (119)7840303428513365
Geir H. Kristiansen (156)113715364628459102
Geir Horvik (71)4115121818231735
Hans Arne Forseth (66)409121318221733
Hilde Arholm (60)3311101315231931
Håkon Sandholt (66)3824131712231634
Inger-Anita Pedersen (53)3016121013191329
Ingrid Solemdal (45)24746812821
Ivar Berg (79)4824221623362035
Jan-Egil Aakernes (65)4216121822221836
Jan Erik Killengreen (71)4018141919251937
Jan Olav Nilssen (66)3917121919252033
Jarle Kvåle (105)7132294027473263
Jo Boger (71)481792020251833
Jone Frafjord (77)5124111622312135
Jon Inge Kolden (112)7943294231493164
Jørgen Skjånes (84)5021192522372646
Jørn Gulbrandsen (114)8344253632463766
Kenneth Knutsen (39)21145101111817
Knut Heggland (121)8345333736543772
Kristian Kvamsøe (75)4519162421342242
Lars André Gundersen (77)4920152321281940
Lars Erik Brandt Rustad (66)3917111616322236
Lars Heggland (156)115665262578056100
Leif-Atle Heen (89)5728192529422949
Marte Midttun (90)6130142423302649
Mats Sigstad (118)8341344530533270
Ole Martin Halck (149)11462475949785497
Per Harald Ninive (93)6022243120402649
Petter Varhaug (42)2599911131115
Roald Lund Fleiner (50)30812158181222
Rune Hallbjørn Jensen (81)5032101821272439
Sonja Sirnes (52)2598914191625
Stig Sanner (143)10359415646694995
Tarald Bjørdal Langan (83)5514182317322042
Terje Røsand (76)3922121619332036
Thomas Kolåsæter (163)122715766588459104
Tore Heliks Van Dahl (147)11262476351775097
Toril Opsahl (57)33148139171127
Vemund Svendsen (87)5430172527402546
Willy Erland (60)3418121213191331
Ørjan Sagvolden (78)4520121921312340
Øystein Aadnevik (122)8850344542603675
Øyvind Pedersen (89)5431262926402747

Komplementering (Eskil Åsmul – Hilde Arholm)

->Eskil Åsmul (95)Espen Iversen (74)Espen Kibsgård (142)Finn Eivind Slungård (119)Geir H. Kristiansen (156)Geir Horvik (71)Hans Arne Forseth (66)Hilde Arholm (60)
Aksel Mygland (84)3642222020414850
Aldona Szczepanska (75)3240102211404241
Andreas B. Schei (117)4959283221566567
Andreas Winnem (79)3140201314303743
Arild Tørum (117)5158323724657071
Arne Bill (65)222012138183126
Bjørn Erik Lobben (100)3448161720495156
Brage Nordgård (122)4963283527647175
Brit Nyfors (46)1618753162019
Carl Magnus Skutle (106)3653262721504957
Dag Fjeldstad (130)5769324127717680
Dag Olav Rønning (115)4762283023626268
David T. Asprusten (119)4668232825667174
Eirik Bäcklund (86)2539171814384249
Eivind Moskvil (121)4869263524677280
Erlend Skjetne (64)2230101010283135
Eskil Åsmul (95)044201922434552
Espen Iversen (74)230211811293434
Espen Kibsgård (142)678904429848893
Finn Eivind Slungård (119)436321020606168
Geir H. Kristiansen (156)83934357094101103
Geir Horvik (71)19261312902931
Hans Arne Forseth (66)16261281124030
Hilde Arholm (60)1720119720240
Håkon Sandholt (66)242811116263133
Inger-Anita Pedersen (53)15229129222524
Ingrid Solemdal (45)1313785111417
Ivar Berg (79)2536161111363744
Jan-Egil Aakernes (65)212615169223332
Jan Erik Killengreen (71)203012159273034
Jan Olav Nilssen (66)2128151112222835
Jarle Kvåle (105)3651242619516063
Jo Boger (71)1931131413242838
Jone Frafjord (77)2534141912343941
Jon Inge Kolden (112)4366232825606273
Jørgen Skjånes (84)2840181712384245
Jørn Gulbrandsen (114)3957253225536466
Kenneth Knutsen (39)121877781619
Knut Heggland (121)4962343118656673
Kristian Kvamsøe (75)3132172112314140
Lars André Gundersen (77)2338121116283438
Lars Erik Brandt Rustad (66)233210129313236
Lars Heggland (156)77934453309197107
Leif-Atle Heen (89)3542232714415145
Marte Midttun (90)3036192118414745
Mats Sigstad (118)4263212922606473
Ole Martin Halck (149)6985405335869498
Per Harald Ninive (93)3046252017384253
Petter Varhaug (42)1415758121117
Roald Lund Fleiner (50)1721467192227
Rune Hallbjørn Jensen (81)293991211373943
Sonja Sirnes (52)1414965172120
Stig Sanner (143)6486314733829094
Tarald Bjørdal Langan (83)2536151514313744
Terje Røsand (76)2332141110333238
Thomas Kolåsæter (163)8210345603599109111
Tore Heliks Van Dahl (147)71913951348795101
Toril Opsahl (57)192081210182524
Vemund Svendsen (87)3138192015354347
Willy Erland (60)182411127222527
Ørjan Sagvolden (78)2537141413303540
Øystein Aadnevik (122)5373264626717381
Øyvind Pedersen (89)3443201512424551

Komplementering (Håkon Sandholt – Jarle Kvåle)

->Håkon Sandholt (66)Inger-Anita Pedersen (53)Ingrid Solemdal (45)Ivar Berg (79)Jan-Egil Aakernes (65)Jan Erik Killengreen (71)Jan Olav Nilssen (66)Jarle Kvåle (105)
Aksel Mygland (84)5053553544424930
Aldona Szczepanska (75)4143563247414432
Andreas B. Schei (117)6777825869646543
Andreas Winnem (79)4249483539343624
Arild Tørum (117)7278845272636846
Arne Bill (65)3034342727242821
Bjørn Erik Lobben (100)5262674957505228
Brage Nordgård (122)7181846172657241
Brit Nyfors (46)1823251523151912
Carl Magnus Skutle (106)6469685157535733
Dag Fjeldstad (130)7789897377737654
Dag Olav Rønning (115)6672765268636850
David T. Asprusten (119)6579826376677241
Eirik Bäcklund (86)4352534343404528
Eivind Moskvil (121)7181846274697548
Erlend Skjetne (64)3240402035303122
Eskil Åsmul (95)5357634151445026
Espen Iversen (74)3643423135333620
Espen Kibsgård (142)87981047992839161
Finn Eivind Slungård (119)6478825170636440
Geir H. Kristiansen (156)96112116881009410270
Geir Horvik (71)3140372828272717
Hans Arne Forseth (66)3138352434252821
Hilde Arholm (60)2731322527232918
Håkon Sandholt (66)039392935293320
Inger-Anita Pedersen (53)260272126242717
Ingrid Solemdal (45)181901314172211
Ivar Berg (79)424747042383828
Jan-Egil Aakernes (65)343834280303116
Jan Erik Killengreen (71)344243303603018
Jan Olav Nilssen (66)334043253225016
Jarle Kvåle (105)596971545652550
Jo Boger (71)3948442832282615
Jone Frafjord (77)4444463141364128
Jon Inge Kolden (112)6477766067576631
Jørgen Skjånes (84)4852533744354122
Jørn Gulbrandsen (114)6674785968606043
Kenneth Knutsen (39)1719211620161410
Knut Heggland (121)6677845570627048
Kristian Kvamsøe (75)3848403642354121
Lars André Gundersen (77)4149503737363224
Lars Erik Brandt Rustad (66)3840412333263219
Lars Heggland (156)10010911783103969971
Leif-Atle Heen (89)4654524047444726
Marte Midttun (90)4352553646424430
Mats Sigstad (118)6978826072607139
Ole Martin Halck (149)911011088497929764
Per Harald Ninive (93)4960604555444524
Petter Varhaug (42)152320142015188
Roald Lund Fleiner (50)2524271722222314
Rune Hallbjørn Jensen (81)3947513845354132
Sonja Sirnes (52)2425261520151910
Stig Sanner (143)90981028288828958
Tarald Bjørdal Langan (83)4654503736384021
Terje Røsand (76)3544473141333526
Thomas Kolåsæter (163)1041181229310810310873
Tore Heliks Van Dahl (147)961041138499899464
Toril Opsahl (57)2928312527222713
Vemund Svendsen (87)4252533448404332
Willy Erland (60)2933372127232719
Ørjan Sagvolden (78)4144513539353325
Øystein Aadnevik (122)7383886076707851
Øyvind Pedersen (89)5053583846394027

Komplementering (Jo Boger – Kristian Kvamsøe)

->Jo Boger (71)Jone Frafjord (77)Jon Inge Kolden (112)Jørgen Skjånes (84)Jørn Gulbrandsen (114)Kenneth Knutsen (39)Knut Heggland (121)Kristian Kvamsøe (75)
Aksel Mygland (84)4238293125582340
Aldona Szczepanska (75)4237313422562343
Andreas B. Schei (117)6555425731853057
Andreas Winnem (79)3439242818561535
Arild Tørum (117)6654515638913061
Arne Bill (65)2620172210401225
Bjørn Erik Lobben (100)4451244326702449
Brage Nordgård (122)6565435936903565
Brit Nyfors (46)232013121528816
Carl Magnus Skutle (106)5253374336813050
Dag Fjeldstad (130)6864476541964271
Dag Olav Rønning (115)6454455637863164
David T. Asprusten (119)6864385737913465
Eirik Bäcklund (86)4040233918581945
Eivind Moskvil (121)6865406344903768
Erlend Skjetne (64)2622162616421531
Eskil Åsmul (95)4343263920682351
Espen Iversen (74)3431283017531531
Espen Kibsgård (142)84795376531105584
Finn Eivind Slungård (119)6261355237872965
Geir H. Kristiansen (156)98916984671245393
Geir Horvik (71)2428192510401527
Hans Arne Forseth (66)2328162416431132
Hilde Arholm (60)2724212112401225
Håkon Sandholt (66)3433183018441129
Inger-Anita Pedersen (53)302018211333926
Ingrid Solemdal (45)1814914927810
Ivar Berg (79)3633273224561340
Jan-Egil Aakernes (65)2629202519461432
Jan Erik Killengreen (71)2830162217481231
Jan Olav Nilssen (66)2130202312411532
Jarle Kvåle (105)4956244334763251
Jo Boger (71)029152414451833
Jone Frafjord (77)350263015531635
Jon Inge Kolden (112)566105235793459
Jørgen Skjånes (84)373724022551941
Jørn Gulbrandsen (114)575237520822959
Kenneth Knutsen (39)131561070715
Knut Heggland (121)686043563689061
Kristian Kvamsøe (75)373322322051150
Lars André Gundersen (77)2936172716481836
Lars Erik Brandt Rustad (66)3131212120491532
Lars Heggland (156)94916781611215295
Leif-Atle Heen (89)4637303423642034
Marte Midttun (90)4236314016611843
Mats Sigstad (118)6065355436883663
Ole Martin Halck (149)94836279541205188
Per Harald Ninive (93)4149223429632145
Petter Varhaug (42)151710161223713
Roald Lund Fleiner (50)2117122015331020
Rune Hallbjørn Jensen (81)3832273118581740
Sonja Sirnes (52)1720131311331019
Stig Sanner (143)84875278491085183
Tarald Bjørdal Langan (83)3342223124612238
Terje Røsand (76)3430222821521332
Thomas Kolåsæter (163)103986991691266198
Tore Heliks Van Dahl (147)88875878581145789
Toril Opsahl (57)2622152410391024
Vemund Svendsen (87)4039283828602339
Willy Erland (60)2619182516401127
Ørjan Sagvolden (78)3231222621512138
Øystein Aadnevik (122)7565436146923668
Øyvind Pedersen (89)4445283531592548

Komplementering (Lars André Gundersen – Per Harald Ninive)

->Lars André Gundersen (77)Lars Erik Brandt Rustad (66)Lars Heggland (156)Leif-Atle Heen (89)Marte Midttun (90)Mats Sigstad (118)Ole Martin Halck (149)Per Harald Ninive (93)
Aksel Mygland (84)4447163435222238
Aldona Szczepanska (75)443663027261639
Andreas B. Schei (117)5767164848352051
Andreas Winnem (79)3439103631211622
Arild Tørum (117)6971184749422557
Arne Bill (65)223271913161027
Bjørn Erik Lobben (100)3957164538261738
Brage Nordgård (122)6171205453372854
Brit Nyfors (46)181951417111113
Carl Magnus Skutle (106)4957164546291935
Dag Fjeldstad (130)6875266054462861
Dag Olav Rønning (115)6165215149422553
David T. Asprusten (119)6369205952311946
Eirik Bäcklund (86)3752103926211533
Eivind Moskvil (121)6377216157352654
Erlend Skjetne (64)273482423161220
Eskil Åsmul (95)4152164135191532
Espen Iversen (74)3540112720191027
Espen Kibsgård (142)7786307671453374
Finn Eivind Slungård (119)5365165750302346
Geir H. Kristiansen (156)9599308184604280
Geir Horvik (71)22366232213816
Hans Arne Forseth (66)233272823121115
Hilde Arholm (60)213011161515920
Håkon Sandholt (66)303810231917822
Inger-Anita Pedersen (53)25276181513520
Ingrid Solemdal (45)182068109412
Ivar Berg (79)393663025211431
Jan-Egil Aakernes (65)2532122321191327
Jan Erik Killengreen (71)3031112623131422
Jan Olav Nilssen (66)213292420191418
Jarle Kvåle (105)5258204245262036
Jo Boger (71)233692823131619
Jone Frafjord (77)3642122523241133
Jon Inge Kolden (112)5267235353292541
Jørgen Skjånes (84)343992934201425
Jørn Gulbrandsen (114)5368194840321950
Kenneth Knutsen (39)1022414109109
Knut Heggland (121)6270175249392349
Kristian Kvamsøe (75)3441142028201427
Lars André Gundersen (77)04283332151126
Lars Erik Brandt Rustad (66)31092424171121
Lars Heggland (156)879908780553779
Leif-Atle Heen (89)454720030262040
Marte Midttun (90)454814310281638
Mats Sigstad (118)566917555602144
Ole Martin Halck (149)839430807552071
Per Harald Ninive (93)424816444119150
Petter Varhaug (42)1620913911109
Roald Lund Fleiner (50)20204211410617
Rune Hallbjørn Jensen (81)354283528251632
Sonja Sirnes (52)161861413111016
Stig Sanner (143)7787257768493669
Tarald Bjørdal Langan (83)2838133231151323
Terje Røsand (76)3033123024191223
Thomas Kolåsæter (163)96107328887624286
Tore Heliks Van Dahl (147)8392307878513772
Toril Opsahl (57)2328618188517
Vemund Svendsen (87)4543173525221929
Willy Erland (60)25239221414723
Ørjan Sagvolden (78)2640112526211430
Øystein Aadnevik (122)6874236058432656
Øyvind Pedersen (89)424894139232133

Komplementering (Petter Varhaug – Thomas Kolåsæter)

->Petter Varhaug (42)Roald Lund Fleiner (50)Rune Hallbjørn Jensen (81)Sonja Sirnes (52)Stig Sanner (143)Tarald Bjørdal Langan (83)Terje Røsand (76)Thomas Kolåsæter (163)
Aksel Mygland (84)5751415125333819
Aldona Szczepanska (75)564935471642348
Andreas B. Schei (117)8378617429536116
Andreas Winnem (79)5049274315332815
Arild Tørum (117)8680607833616521
Arne Bill (65)353225281224276
Bjørn Erik Lobben (100)6661456215404511
Brage Nordgård (122)8682627927546522
Brit Nyfors (46)2926151961895
Carl Magnus Skutle (106)7364576322375214
Dag Fjeldstad (130)9792598628656624
Dag Olav Rønning (115)8280527228555518
David T. Asprusten (119)8877598122536214
Eirik Bäcklund (86)575432531235437
Eivind Moskvil (121)9083648527586517
Erlend Skjetne (64)373622371623245
Eskil Åsmul (95)6762435716374214
Espen Iversen (74)4745323617273014
Espen Kibsgård (142)10796709930748024
Finn Eivind Slungård (119)8275507323515416
Geir H. Kristiansen (156)1221138610946879028
Geir Horvik (71)414027361019287
Hans Arne Forseth (66)3538243513202212
Hilde Arholm (60)353722281121228
Håkon Sandholt (66)394124381329257
Inger-Anita Pedersen (53)34271926824218
Ingrid Solemdal (45)23221519412164
Ivar Berg (79)514636421833349
Jan-Egil Aakernes (65)4337293310183010
Jan Erik Killengreen (71)4443253410262811
Jan Olav Nilssen (66)4239263312232511
Jarle Kvåle (105)7169566320435515
Jo Boger (71)4442283612212911
Jone Frafjord (77)5244284521363112
Jon Inge Kolden (112)8074587321515818
Jørgen Skjånes (84)5854344519323612
Jørn Gulbrandsen (114)8479517320555920
Kenneth Knutsen (39)20221620417152
Knut Heggland (121)8681577929605819
Kristian Kvamsøe (75)4645344215303110
Lars André Gundersen (77)5147314111223110
Lars Erik Brandt Rustad (66)4436273210212310
Lars Heggland (156)1231108311038869225
Leif-Atle Heen (89)6060435123384314
Marte Midttun (90)5754375115383814
Mats Sigstad (118)8778627724506117
Ole Martin Halck (149)1171058410742798528
Per Harald Ninive (93)6060445719334016
Petter Varhaug (42)0201622913156
Roald Lund Fleiner (50)2802026615215
Rune Hallbjørn Jensen (81)555105113412810
Sonja Sirnes (52)3228220710177
Stig Sanner (143)1109975980738320
Tarald Bjørdal Langan (83)544843411303513
Terje Røsand (76)494723411628013
Thomas Kolåsæter (163)1271189211840931000
Tore Heliks Van Dahl (147)1171048310735808826
Toril Opsahl (57)34332031818225
Vemund Svendsen (87)5454355122373020
Willy Erland (60)363225321320189
Ørjan Sagvolden (78)534829431630318
Øystein Aadnevik (122)9083618728676722
Øyvind Pedersen (89)6157384822413714

Komplementering (Tore Heliks Van Dahl – Øyvind Pedersen)

->Tore Heliks Van Dahl (147)Toril Opsahl (57)Vemund Svendsen (87)Willy Erland (60)Ørjan Sagvolden (78)Øystein Aadnevik (122)Øyvind Pedersen (89)
Aksel Mygland (84)21533553412738
Aldona Szczepanska (75)14442940322534
Andreas B. Schei (117)23695470543754
Andreas Winnem (79)18432649372725
Arild Tørum (117)25735770613755
Arne Bill (65)14282031212022
Bjørn Erik Lobben (100)13564557432644
Brage Nordgård (122)26765879654257
Brit Nyfors (46)11221320131211
Carl Magnus Skutle (106)21634964483448
Dag Fjeldstad (130)30816082644267
Dag Olav Rønning (115)31715367563855
David T. Asprusten (119)23715972623956
Eirik Bäcklund (86)16463945392437
Eivind Moskvil (121)24755974663559
Erlend Skjetne (64)14342335261722
Eskil Åsmul (95)19573953422640
Espen Iversen (74)18372538332528
Espen Kibsgård (142)34937493784673
Finn Eivind Slungård (119)23745271554345
Geir H. Kristiansen (156)4310984103916079
Geir Horvik (71)11321933232024
Hans Arne Forseth (66)14342231231722
Hilde Arholm (60)14272027221922
Håkon Sandholt (66)15382135291727
Inger-Anita Pedersen (53)10241826191417
Ingrid Solemdal (45)11191122181114
Ivar Berg (79)16472640361728
Jan-Egil Aakernes (65)17352632261922
Jan Erik Killengreen (71)13362434281921
Jan Olav Nilssen (66)13362233212217
Jarle Kvåle (105)22615064523443
Jo Boger (71)12402437252426
Jone Frafjord (77)17422936302033
Jon Inge Kolden (112)23705370563351
Jørgen Skjånes (84)15513549322330
Jørn Gulbrandsen (114)25675570573856
Kenneth Knutsen (39)62112191299
Knut Heggland (121)31745772643557
Kristian Kvamsøe (75)17422742352134
Lars André Gundersen (77)13433542252330
Lars Erik Brandt Rustad (66)11372229281825
Lars Heggland (156)3910586105895776
Leif-Atle Heen (89)20503751362741
Marte Midttun (90)21512844382640
Mats Sigstad (118)22695372613952
Ole Martin Halck (149)39978196855381
Per Harald Ninive (93)18533556452737
Petter Varhaug (42)1219918171014
Roald Lund Fleiner (50)7261722201118
Rune Hallbjørn Jensen (81)17442946322030
Sonja Sirnes (52)12261624171711
Stig Sanner (143)31947896814976
Tarald Bjørdal Langan (83)16443343352835
Terje Røsand (76)17411934292124
Thomas Kolåsæter (163)4211196112936388
Tore Heliks Van Dahl (147)0977698784882
Toril Opsahl (57)701523211419
Vemund Svendsen (87)1645044372832
Willy Erland (60)1126170181419
Ørjan Sagvolden (78)942283601928
Øystein Aadnevik (122)2379637663070
Øyvind Pedersen (89)2451344839370