FORUM

ARRANGEMENTER

Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker Dette bør du kunne

MESTERSKAP

EM og OL VM NM Nordisk Norway Open Rankinglister Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

Oppsummering av Norgescupen 2021

Alle de 21 rundene av Norgescupen i 2021 er nå gjennomført. Med opptil 15 tellende poengscorer, ble sluttstillingene som følger:

SINGEL:
Thomas Kolåsæter vant foran Stig Sanner og Mats Sigstad. Gratulerer!

#NavnPoengDeltattArrangertBeste plassering
1Thomas Kolåsæter6641501
2Stig Sanner6352101
3Mats Sigstad5952011
4Dag Fjeldstad5692002
5Geir Hjertén Kristiansen5642102
6Eivind Moskvil5601701
7Jon Inge Kolden5532012
8Arild Tørum5422012
9Rune Hallbjørn Jensen5001502
10Jørn Gulbrandsen4972016
11Tore Heliks van Dahl4901302
12Finn Eivind Slungård4591503
13Ole Martin Halck4201001
14Lars Espen Fulke Oppedal39315111
15Øyvind Pedersen38121011
16Fredrik Methi3791618
17Jon Einar Heidenberg3771902
18Sigmund Straumsnes36915012
19Jan Erik Killengreen36721012
20David Tørre Asprusten352915
21Marit Andersen35120015
22Eivind Halvorsen3511701
23Stian Sundbø3491205
24Espen Kibsgård335902
25Sigbjørn Snørteland3331313
26Eva Morken Endresen32719116
27Mette Dybhavn3051906
28Svein Erik Gransjøen2791116
29Jarle Kvåle251711
30Per Harald Ninive24711013
31Tom Flaten23512114
32Dag Olav Rønning225513
33Johan Bratvold22011013
34Morten Haave211809
35Vemund Svendsen206805
36Kjetil Hofstad19210015
37Aksel Mygland180804
38Lars Christian Hauge1781103
39Øystein Aadnevik178504
40Willy Erland17212023
41Brage Nordgård166504
42Erik Lobben161807
43Åsmund Eide Gjøystdal15612010
44Brit Nyfors15512020
45Håkon Bærug Tangen139403
46Nina Aas Tonning13913025
47Tarald Bjørdal Langan1234110
48Harald Groven12010021
49Svein Gule11610024
50Morten Hæhre115608
51Morten Garberg1139016
52Hans Kristian Nilsen1088013
53Carl Magnus Skutle103217
54Eskil Åsmul102408
55Nils Andreas Thomessen994010
56Håkon Sandholt965015
57Espen Iversen91401
58Jone Frafjord77305
59Hilde Arholm773016
60Hans Arne Forseth774017
61Ann-Mari Røng74202
62Lars Heggland71206
63Andreas Winnem672225
64Ivar Areklett66403
65Sonja Sirnes66408
66Leif-Atle Heen56203
67Bjørn Erik Lobben542016
68Øyvind Gilje543024
69Andreas B Schei512015
70Sigfred Storstran503010
71Ivar Berg503012
72Tone Espedal483024
73Kjetil Karolius46101
74Trine Aalborg46101
75Renate Sande433027
76Ken Hanssen35109
77Truls Flatberg331111
78Line Bergersen302028
79Even Oppedal303030
80Marte S Midttun292027
81Ingrid Solemdal294033
82Christian Grindvold Lie281016
83Eirik Bäcklund281016
84Kristian Kvamsøe272217
85Simen Gjerdevik272027
86Vegard Eikemo Sande241020
87Harald Velsand231021
88Toril Opsahl222032
89Nils-Olav Hole202224
90Ole Trond Herredsvela201024
91Eli Rogneby192025
92Jan Egil Aakernes191025
93Geir Horvik191026
94Petter Kjær181026
95Per Arne Kalbakk171027
96Bjørn Tore Øren161028
97Karen Skjånes161028
98Taral Seierstad161028
99Petter Jacobsen161028
100Petter Varhaug152029
101Jørgen Skjånes131031
102Knut Heggland131031
103Jo Fougli121032
104Øyvind Norli121032
105Øyvind Johnsen91035
106Lars Erik Brandt Rustad83036
107Ørjan Sagvolden81036
108Roald Lund Fleiner83039
109Olav Nedrebø71037
110Aldona Szczepanska41040
111Åse Knudsen41040
112Morten Bjerkelund11043
113Erlend Skjetne11043
114Trond Stabell11043
115Inger Marie Bærug11043
116Anlaug Frydenlund01168
117Lea Hiorth01045
118Jan Olav Nilssen01047
119Silje Kleivdal01048
120Knut Lekvam01048
121Anne Beate Putten01048
122Kristian Holen Danielson01051
123Nils Skjelstad01052
124Pekka Mykkeltvedt01055
125Finn Bjarne Østby01055
126Arne Mosaker01062
127Gerd Lillian Lindø Johnsen01063
128Kristin Leifsdatter01064
129Jonatan Hetland01065
130Oda Renate Lyngstad Oltedal01070

 

PAR:
Kristian Kvamsøe og Silje Trøen vant foran Andreas Winnem og Hanne Indseth. Eli Rognebye og Trond Stabell kom på tredjeplass. Gratulerer!

#ParPoengDeltatt
1Kristian Kvamsøe / Silje K. H. Trøen62417
2A Winnem / H Indseth59916
3E Rogneby / T Stabell58317
4P Varhaug / A Bill57814
5S Knutsen / H Tveit46813
6BE Lobben / IA Pedersen3518
7J Hoggen / Ø Hammerstad2496
8J Bratvold / JE Bratvold1734
9BE Lobben / HJ Ellingsen1413
10HK Nilsen / S Meberg1384
11K Hofstad / T Flaten1313
12Knut Are Romann-Aas / Denna Hintze1253
13P Varhaug / OT Herredsvela1223
14AM Lund Gilje / ØL Lund Gilje1203
15T Stabell / E Rogneby1173
16M Bjerkelund / KH Danielson1123
17J Svendsrud / Ø Bråten1043
18E Hermansen / HB Tangen882
19J Hoggen / IA Pedersen822
20HJ Ellingsen / J Bratvold822
21IA Pedersen / Ø Hammerstad802
22Dixie Matre / Ragnvald Matre792
23B Galaaen / H Haugland782
24M Garberg / T Oftedal762
25AB Sand / JB Sand732
26BE Lobben/W Erland521
27RH Jensen / FE Slungård511
28F Methi / S Snørteland501
29B Nordgård / LM Årvold471
30BE Lobben / J Hoggen461
31BE Lobben / Ø Bråten441
32BE Lobben/M Hæhre421
33J Bratvold / I A Pedersen391
34J Hoggen / E Lobben391
35E Åsmul / M Rystad371
36J Hoggen / Ø Bråten361
37GM Holtan / H Løken Holtan341

 

26 forskjellige personer var i løpet av sesongen på pallen i en singelkonkurranse.

Navn#1#2#3
Kolåsæter84
Sanner55
Halck241
Sigstad22
Moskvil21
Halvorsen11
Karolius1
Iversen1
Kvåle1
Aalborg1
van Dahl32
Kibsgård3
Fjeldstad2
Kristiansen11
Kolden11
Tørum11
Røng1
Heidenberg1
Jensen1
Heen1
Snørteland1
Rønning1
Slungård1
Areklett1
Hauge1
Tangen1

Samtlige resultater fra sesongen kan finnes her.

Det blir Norgescup også i 2022. Kristian Kvamsøe vil ta over som koordinator etter Mats Sigstad. Mer informasjon om 2022-sesongen kan finnes her.

Tusen takk til alle deltagere, forfattere og arrangører.