FORUM

ARRANGEMENTER

Quizkalenderen Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker Dette bør du kunne

MESTERSKAP

EM VM NM Nordisk Norway Open Rankinglister Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

Norway Open 2017 – Results

We congratulate Tero Kalliolevo with his fourth victory in the history of Norway Open! Here are the official results of the 2017 edition.

Nr.PlayerVenueHigh CultureHistoryLifestyleNature & SciencePopular CultureSocietySport & GamesCivilizationTOTAL
1Tero KalliolevoTampere, Finland2526212318212523182
2Didier BruyereBristol, England2823252014232123177
3Ronny SwiggersMechelen, Belgium2620232018202522174
4Thomas KolåsæterBerlin, Germany2621192117192323169
5Igor HabalEstonia2323171618162723163
6Tore Heliks Van DahlOslo, Norway2323182217141722156
7Ole Martin HalckOslo, Norway2318212317171918156
8Ove PõderEstonia2025191913152321155
9Espen KibsgårdOslo, Norway2221181819161922155
10Stig SannerGjøvik, Norway2322192113161821153
11Lars HegglandOslo, Norway1920192213231819153
12Sebastian KlussmannBerlin, Germany2219151715231920150
13Perica ŽivanovićCroatia2419102112172719149
14Dorjana ŠirolaCroatia2423201913171221149
15Abel GilsingUtrecht, Netherlands1520191616222021149
16Dean KotigaCroatia2620161417181520146
17Geir H KristiansenOslo, Norway1822212114211216145
18Derk De GraafMechelen, Belgium2219191512211818144
19Jack BennettBristol, England2418171517181420143
20Rob HannahBristol, England2219191714171420142
21Krešimir ŠtimacCroatia2418161118182115141
22Eivind MoskvilOslo, Norway2018151617171523141
23Kaarel SilmatoEstonia2221151516201121141
24Arko OleskEstonia1815172415191518141
25Mark RyderSan Francisco, USA2422161716151414138
26Ivan VlahekCroatia2123171912141121138
27Brage NordgårdSandnes, Norway1515191818182015138
28Neven MilijićCroatia2222191514161217137
29Lander FrederickxMechelen, Belgium1518201815161519136
30Øystein AadnevikOslo, Norway2420161912161315135
31Sebastian JacobyDuisburg, Germany1520151313201920135
32Timo ToivonenTampere, Finland1817121215192318134
33Ujjwal DebEindhoven, Netherlands1614192013211115129
34Dag FjeldstadFredrikstad, Norway1915201115181714129
35Bjørn Erik LobbenÅmot, Norway1514181216172017129
36Jørn GulbrandsenGjøvik, Norway2016191517131414128
37Mats SigstadOslo, Norway1713161511181620126
38Brian DavisBristol, England1517201711161118125
39Krešimir Sučević-MeđeralCroatia1517171610191318125
40Finn Eivind SlungårdSandnes, Norway1913152010171515124
41Eric ZieglerParis, France1716151710161518124
42Tanay KothariSan Francisco, USA2417121113181513123
43David Tørre AsprustenOslo, Norway221413188151617123
44Koen HartsuikerMechelen, Belgium141620171718137122
45Mladen VukorepaCroatia1616141313171716122
46Karlo LugomerCroatia161872011181417121
47Vincent RoussetParis, France2018161112171512121
48Ivan JurićCroatia1618121613141517121
49Benny BaetenMechelen, Belgium151615177171617120
50Michael-Dennis BiemansEindhoven, Netherlands1213221913181012119
51Ingrid Sande LarsenOslo, Norway1910201019151313119
52Dražen NemetCroatia201916914161114119
53Leslie ChunSan Francisco, USA1914181514151410119
54Karlo PlazinaCroatia1812151415141912119
55Vinoo SMumbai, India1819121712141412118
56Indrek SalisEstonia1717151511151414118
57Arild TørumTrondheim, Norway1720111216121415117
58Jussi SuvantoTampere, Finland22181481713914115
59Paul UijenUtrecht, Netherlands1212171215211213114
60Eduard StanBucuresti, Romania1716141813101213113
61Svein Erik GransjøenGjøvik, Norway1612161013181315113
62Kevin De SmetMechelen, Belgium1713151510171412113
63Lars Matti ÅrvoldSandnes, Norway1012151312162014112
64Marin ArbaniCroatia131481319151911112
65Martin WightmanBristol, England1714161515131012112
66Aditya Sriram SankaranParis, France1510191116151213111
67Max LüggertDuisburg, Germany111119117211514109
68Kris MeuldersMechelen, Belgium1811181410171011109
69Luc VenstermansMechelen, Belgium181715101311169109
70Sven OidjärvEstonia111616192151316108
71Klaus Otto NagorsnikMünster, Germany171813116141217108
72Marcel VisschersEindhoven, Netherlands151815111315714108
73Rinus EmmeryMechelen, Belgium171615101416109107
74Erik Tjong Kim SangUtrecht, Netherlands1113131511171314107
75Nikhil SondeMumbai, India1191623151679106
76Joshua KosmanSan Francisco, USA23141013161488106
77Rasmus JørgensenCopenhagen, Denmark171714121017811106
78Mircea ZahariaBucuresti, Romania1317111015141412106
79Eirik BäcklundOslo, Norway131415109151614106
80Govind GrewalMumbai, India191115101715711105
81Steve ChericoffSan Francisco, USA181610177141211105
82Borko BarićCroatia1412111518111212105
83Mario AbelKarlsruhe, Germany121812910121517105
84Vadim BondarKharkiv, Ukraine21148912101812104
85Øyvind PedersenTromsø, Norway81313218111415103
86Kathy VerwillowSan Francisco, USA138191313151210103
87Marc LangsbergMechelen, Belgium16161188131516103
88Neven TrgovecCroatia12111114814239102
89Tomislav BleizifferCroatia11191517681016102
90Tomislav GrubišićCroatia161813131110813102
91Traian RotarescuBucuresti, Romania161710106121318102
92Jari-Pekka VuorelaTampere, Finland171611131114911102
93Petter VarhaugBryne, Norway101015915121714102
94Andy ÖstreichMannheim, Germany1110161310141513102
95Tauno VahterEstonia15181415981012101
96MuraliMuscat, Oman181510814111213101
97Cristian PopBucuresti, Romania17151079161017101
98Håkon TangenBodø, Norway1391581971415100
99VinidMuscat, Oman1518129159139100
100Jayashree MohankaKolkata, India131016156131215100
101Ivar AreklettOslo, Norway1312147714131999
102Ivo GeyskensMechelen, Belgium201813145891198
103AnushMuscat, Oman1815881411121298
104Dennis BelsMechelen, Belgium13141191018101398
105Niha PillaiSan Francisco, USA16111016101771198
106Marte Stang MidttunOslo, Norway16121410131113998
107Lovro JurišićCroatia141211111312121297
108Priit NaruskbergEstonia1481215111217796
109Peter Ravn RasmussenCopenhagen, Denmark1415131581310896
110Lars André GundersenOslo, Norway8101181112161995
111Mihai IlioaiaBucuresti, Romania1511111910156895
112Marijana JakovašićCroatia1812161112108895
113Dragan GulamCroatia14141481011121295
114Marko LaginjaCroatia13131214111181294
115Willy ErlandÅmot, Norway131214891291693
116Alar SärgavaEstonia1515712511131593
117MurliMuscat, Oman811711151816692
118Domagoj ŠestoCroatia141771169141492
119Aditi ChatterjiEindhoven, Netherlands10101712111441492
120BalaMuscat, Oman9138101012151592
121Ivica MustačCroatia1314910101591292
122Catalin DuminecioiuBucuresti, Romania119116111619891
123Morten K. PedersenCopenhagen, Denmark711814616121791
124Marius TudorBucuresti, Romania1551381116131091
125Per Harald NiniveGjøvik, Norway1181216610151391
126Kristian KvamsøeTrondheim, Norway1451310191012790
127Abhijit BanerjeeKolkata, India1315111131471690
128BadarMuscat, Oman10121113131015690
129Marie-Louise FinckBerlin, Germany1581481014101190
130Šime GverićCroatia1512131310971190
131Krishnamurthi JHyderabad, India101210171010101089
132Janek SalmeEstonia910109718141188
133Somasish GhoshKolkata, India151091578131188
134Toivo KreekEstonia181512114891087
135Leif Atle HeenOslo, Norway17810914138887
136Håkon SandholtOslo, Norway139109161111887
137Naresh AkkurLatifa Towers, Kuwait101111981681487
138Nicolai DaxMannheim, Germany1015910413131387
139Rein HiobEstonia913612117141486
140Balakrishan SMumbai, India17141114787886
141Magnus AmerEstonia69121381961285
142Jörg HesselMünster, Germany161510791151285
143Frédéric FaucheuxParis, France14913119129885
144Sandeep ShankarPune, India817101171151584
145Stjepan IvančićCroatia148168121010684
146Marian PavelBucuresti, Romania619714110111583
147Alexander LotnikKharkiv, Ukraine121181771141383
148Ramesh AthreyaLatifa Towers, Kuwait51113167158883
149Duško LakićCroatia15128616128683
150Dmitriy PatseraKharkiv, Ukraine11979138141283
151JoyaMuscat, Oman81378131291383
152Jari HakalaxTampere, Finland11106910918982
153Alina TanaseBucuresti, Romania12121910986581
154Damir BajrovićCroatia17912121192981
155Prithwish DattaMumbai, India136118101116681
156Hrvoje VlahovCroatia1414986881481
157Pravin VarmaMumbai, India1491314698881
158Niels SøndergaardCopenhagen, Denmark121410111187881
159Krešimir MelnikCroatia1686208751080
160Frank SchmidMannheim, Germany111113981141380
161ArunMuscat, Oman131389101111580
162HameedMuscat, Oman8810111110121080
163Toril OpsahlOslo, Norway1861411898579
164Esben ChristiansenCopenhagen, Denmark10871191413779
165Dominik HrestakCroatia1081010111011979
166Aki HuovinenOulu, Finland1311958519878
167Aleksandar BožićCroatia131591351021178
168Anurakshat GuptaPune, India1191487137978
169Risto KohonenOulu, Finland913111361041278
170Josip FilipovićCroatia1111111041261378
171John Einar HeidenbergFredrikstad, Norway12813971010978
172Igor MilkovićCroatia7810914139777
173Samrat SenguptaPune, India79101151313977
174Abhinav DasguptaMumbai, India131191161010777
175Toni LatvamäkiOulu, Finland1010931012121177
176Inger Anita PedersenÅmot, Norway118141010125676
177VarunMuscat, Oman8956171111976
178Hendrik van ThienenDuisburg, Germany61015751381175
179Harald GrovenTromsø, Norway9159143134774
180Mykhaylo ShkrebetsKharkiv, Ukraine14136118921174
181Christof KochMünster, Germany1010111261051074
182Bair BanzarovNovosibisk, Russia81110119108774
183Lakshmi JHyderabad, India981318662971
184Vello TõnsoEstonia141426312101071
185Ivar BergTrondheim, Norway8138113991071
186Dražen CukinaCroatia119789811871
187Emma BlaževićCroatia1651512664670
188Marius MielkeDuisburg, Germany8591481061070
189Urmas TarvisEstonia121271021011670
190Tomislav SkrbinCroatia181196935768
191Dmitriy MakarenkoKharkiv, Ukraine9891051031468
192Brian SyndergaardCopenhagen, Denmark7812712117468
193Jaakko MyöhänenTampere, Finland6761161251467
194Andres KeilEstonia114814688867
195Kaushik ChatterjeePune, India79131241021067
196Božidar MarjanovićCroatia4687410121566
197Glen OdgaardCopenhagen, Denmark5972811131166
198Krishan ShettyHyderabad, India7511101078866
199Vadim SherginKharkiv, Ukraine31361421321265
200Anders PedersenCopenhagen, Denmark1081151476465
201Darya KolesnikKharkiv, Ukraine12111073821164
202Mart SchmeidtEstonia5114122671663
203Prasanna KHyderabad, India691314735663
204BilalMuscat, Oman571079871063
205Maik EmmrichMannheim, Germany5559410131162
206Rohan JaganPune, India271497125561
207Dan DinuBucuresti, Romania711772137761
208Vedran KosCroatia83961376961
209Ivan VukovićCroatia7128511261061
210Konstantin KonstantinovNovosibisk, Russia5119122103961
211Erik LobbenÅmot, Norway751274881061
212Pekka MikkolaOulu, Finland91285297961
213Kai Ove HarrBryne, Norway69848912561
214Snehasis ParasharTezpur, India56812796861
215Hrvoje ĐurakCroatia147783561060
216Iris MennemannMünster, Germany871366122660
217Omkar DhakephalkarPune, India5771161221060
218Pranjal GuptaPune, India75591177960
219ManiMuscat, Oman88368109860
220Anirudh AnilkumarPune, India551113866559
221Pranav PawarPune, India661010886559
222Julian DaxMannheim, Germany784331311958
223Debashish BasisthaTezpur, India666911114558
224SandeepMuscat, Oman85766781158
225Borna BradićCroatia9793696857
226Sarada AnneHyderabad, India931371162556
227Marius GunkelMannheim, Germany28556137955
228Costin GeambasuBucuresti, Romania39793610855
229Espen Aalmo ZahlBodø, Norway4898797355
230Ivor ČevapovićCroatia9664787754
231Devarshi GhoshKolkata, India8779674553
232Konstantin MalyutinNovosibisk, Russia115551345452
233Leelo SillaotsEstonia86713382552
234Uday BansalPune, India171112783352
235Sandi BajrićCroatia15275629551
236Dennis TremmelMannheim, Germany721231047550
237Andrey PavlichukNovosibisk, Russia5959375750
238Mario MeštrovićCroatia3558589750
239Mechthild KoteckiDuisburg, Germany411171274349
240BalajiHyderabad, India36932512848
241Yevhenii OstroverkhKharkiv, Ukraine56511346848
242Vanessa EngelhardtDuisburg, Germany54105768348
243RuturajPune, India44812864147
244Andriy BuslykKharkiv, Ukraine61169253547
245Nilotpal DasTezpur, India23910981547
246Izhar AnsariKolkata, India7964344946
247Debajyoti AdhikariPune, India4486575645
248Abhishek KumarTezpur, India4288775243
249Tanja OrosMannheim, Germany94154710242
250Shankar RoyKolkata, India78212151642
251SaraswatPune, India2458595442
252Manuel PfeifferDuisburg, Germany3393687342
253Pranav "Floyd" JoshiPune, India4656675342
254Martina KellerDuisburg, Germany51127554241
255Arkadiy ZavylenkovNovosibisk, Russia87611270041
256Sven GerstenmeierDuisburg, Germany5433768541
257Adirtha BorgohainTezpur, India1178767340
258Fahaad AhmedLatifa Towers, Kuwait4363687340
259RavindranathHyderabad, India7776630440
260Olga VolkovaKharkiv, Ukraine63811150539
261Chongtham SishirdharTezpur, India12611664339
262Indrek RaudneEstonia5833092838
263Sigfred StorstrandTrondheim, Norway42751224137
264Ritwik KumarTezpur, India62561152037
265Ananya KumariTezpur, India33125372136
266Sherwyn VazPune, India14513234335
267Vidar EsperumÅmot, Norway41632312435
268Advay Atul AundhekarPune, India13710163435
269Arun Bikash DasTezpur, India2435970535
270Saahil SharmaPune, India2074668235
271Stian KoxvigTrondheim, Norway6521575334
272Ante ĆubelaCroatia4435445534
273Hritvik JhaPune, India01912340332
274Munindra Nath HazarikaTezpur, India0056665432
275Konstantin GrigorovKharkiv, Ukraine4513244831
276Vishwanath VLatifa Towers, Kuwait1245383430
277Marina ZagrebelnayaKharkiv, Ukraine7264141429
278Suryakant KumarPune, India32410040427
279Annika BrahmDuisburg, Germany6032483127
280Alexander LukyanovKharkiv, Ukraine2533532427
281Malin UelandBryne, Norway2062636126
282Nadeem AnsariMumbai, India0000772723
283Archit GargPune, India1274142223
284AkshayTezpur, India3162161323
285Anubhav RoyPune, India0245043523
286Siddharth RameshPune, India3855000021
287NNPune, India0000465520
288Partha Sarathi BarmanTezpur, India1044153119
289Faisal AhmedLatifa Towers, Kuwait1234430118
290Vrushabh GudadePune, India0037330117
291Kaustubh JyotiPune, India2094000015
292Dilip BeniwalPune, India0129000012
293Somya ChawlaPune, India2037000012
294Kaustav Pratim MahantaTezpur, India1112141112
295Ankitha TPune, India112500009