FORUM

ARRANGEMENTER

Quizkalenderen 2018 Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker Dette bør du kunne

MESTERSKAP

EM VM NM Nordisk Norway Open Rankinglister Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

Norgescupen 2016 – Sluttstilling

Slik ble sluttstillingen i Norgescupen 2016. Vi gratulerer Stig Sanner med hans tredje strake sammenlagttriumf!

PlasseringNavnPoengDeltattBestNestSistPl
1Stig Sanner543224948421
2Ole Martin Halck507134746381
3Tore Heliks van Dahl498155042391
4Dag Fjeldstad489224646361
5Dag Olav Rønning464184646331
6Jørn Gulbrandsen454224440362
7Jon Inge Kolden444214642301
8David Tørre Asprusten439214141283
9Mats Sigstad421224039325
10Bjørn Erik Lobben420224241292
10Finn Eivind Slungård420224241293
12Jarle Kvåle417194241282
13Brage Nordgård407174039276
14Eivind Moskvil39310464601
15Svein Erik Gransjøen389214038286
16Lars Matti Årvold384204137253
17Øystein Aadnevik37011404004
18Terje Røsand328224037227
19Rune Hallbjørn Jensen323153834216
20Stian Sundbø310134642101
21Knut Heggland3098434004
22Håkon Bærug Tangen289144038126
23Stian Stokseth2861430301514
24Johan Bratvold2801629291615
25Øyvind Pedersen2711633301411
26Arild Tørum27013403894
26Eskil Åsmul270104033011
28Thomas Kolåsæter2676504801
29Per Harald Ninive26016373587
30Vemund Svendsen2561434261310
30Truls Flatberg2569393705
32Geir Hjertén Kristiansen2497464501
33Leif-Atle Heen24815423472
34Marte S Midttun24310373007
35Sigmund Straumsnes231183632118
35Tarald Bjørdal Langan231133332311
37Toril Opsahl22811403707
38Ivar Areklett2107424002
39Carl Erik Øveråsen198112624018
40Hans Arne Forseth193182524519
41Asbjørn S Arntzen1875423802
42Mette Dybhavn180183222312
43Ann-Mari Røng1748463801
43Morten Hæhre174193327411
45Marit Andersen172202219722
46Lars Heggland1674444402
47Johannes Hoggen166183322411
48Jan Gunnar Fredriksen16483027014
49Willy Erland162192521819
49Ivar Berg16212352409
51Petter Jacobsen15083327011
52Jon Einar Heidenberg148162719017
53Karen Skjånes1475403905
54Aldona Szczepanska1369363008
55Kristian Kvamsøe13318382606
56Jan Erik Killengreen132122519019
57John Ivar Østby1294363508
58Rune Årstein12873432010
59Petter Varhaug12717402204
60Harald Aastorp1143403707
61Petter Kjær1124352809
62Andreas B Schei1114372907
63Eirik Bäcklund10763229012
64Inger Anita Pedersen101212217222
65Andreas Winnem88112120023
66Lars Andre Gundersen723373007
67Arne Bill7081515029
68Jone Frafjord6633224012
69Kjetil Karolius632362708
70Carl Magnus Skutle6032918015
71Odd Rune Heggheim592401904
72Eli Rogneby5862220022
73Jørgen Skjånes574361208
74Øyvind Johnsen5518177027
75Erik Hatlø5322726017
75Line Bergersen5315159029
77Sven Johansen4832421020
78Trond Stabell475327012
78Finn Øglænd4732718017
80Christopher Pahle46146001
81Øystein Almås4392910015
82Ingrid Sande Larsen42142002
83Trine Aalborg41141004
83David Graatrud417329012
85Eivind Kaisen4022416020
85Arild Holme402400056
85Espen Kibsgård40140005000
85Haakon Børs Lind40140005000
89Erik Lobben35111810026
89Øyvind Kjølstad3531615028
91Rune Kvikstad344322012
91Sone Østerbrot3422014024
93Hans Heyerdahl321320012
94Harald Groven314264018
95Christian Grindvold Lie305300014
95Andreas Landmark3031713027
97Aksel Mygland292245020
97Bjørn Haugsand2961411030
99Frode Myra282280016
100Linn Helen Østerhus271270017
101Bjørn Amundlien261260018
102Knut Helset2521312031
103Espen Aalmo Zahl246222022
103Håkon Sandholt244106034
105Rudi Simmons231230021
105Kjersti Benedicte Jensen232158029
107Arne Mosaker211210023
108Øystein Strømsnes201200024
108Per Holm201200024
108Espen Hermansen203116033
111Anders Nilsen192190025
112Marit Jonas182180026
113Kai Ove Haarr174170027
114Ole A. Østhassel151150029
115Geir Horvik142140030
115Olav Nedrebø142140030
115Ingrid Solemdal14795035
118Arvid Kolflåth131130031
118John Arne Wendelborg134102034
120Fredrik Boksasp121120032
120Ingunn Skauen Ruud12384036
120Eli M Michaelsen12355039
123Anders Larsen111110033
124Jan Egil Aakernes101100034
124Morten Haave101100034
124Thor Håkon Lindstad10364038
127Øystein Høydahl9472037
128Kristin Dale8380036
128Gisle Pettersen8180036
130Anett Johannessen7370037
130Frank Remman7270037
130Erlend Bakken7170037
133Lars Erik Brandt Rustad6260038
134Eva Morken Endresen5232041
135Sigurd Morken4140040
135Dag-Vidar Bauer4231041
137Espen Iversen3230041
137Øystein Guneriussen3130041
137Tore Svarverud3421042
140Eivind Halvorsen2220042
141Anlaug Frydenlund0500044
141Britt Berge0200044
141Per Kristian Husøy0200044
141Harald Andreas Velsand0100044
141Ørjan Sagvolden0200044
141Morten Kristensen0100046
141Malin Ueland0200047
141Thomas Flaaten Fredriksen0300047
141Terje Sparby0200047
141Audun Solemdal0400048
141Jarle Enerud0100048
141Knut Evandt0100048
141Kirsti R Østlund0500049
141Øyvind Bratlie Skaare0100049
141Per Kristian Torvik0100049
141Inger Marie Bærug0100050
141Kjetil Almås0100050
141Chris Ueland0100051
141Magnus Husøy0100051
141Andreas Tørre Særsland0100051
141Johanne Lunde0100052
141Marius Abrahamsen0100052
141Olav Stål Aanderaa0200052
141Hans Jørgen Ellingsen0100053
141Jo Boger0100053
141Ingunn Almås0200054
141Ingrid Åsen0100055
141Knut Olav Homlong0100055
141Jan Olav Nilssen0200056
141Jens Chr. Vig0200057
141Espen Bonlid0100058
141Mette Telnes0100059
141Jørn Martinsen0100060
141Roald Lund Fleiner0100060
141Even Skoglund0100060
141Jacob Fredrik Østhassel0100061
141Liv Boye Okkenhaug0100062
141Sonja Sirnes0100062
141Brynjar Salomonsen0100063
141Rune Brenn Skjærvik0100064
141Britt Johnsen0100067
141Pekka Mykkeltvedt0100067
141Lea Hiorth0100069
141Nils-Olav Hole0100072
141Sigurd Sveistrup0100073
141Gerd Lillian Lindø Johnsen0100074
141Fredrik Methi0100076
141Kristin Leifsdatter0100076
141Kenneth Karijord0100079