Kriterier for landslagsuttak til Ultimate Quizzing Championships 2022
IQAs årlige EM-arrangement har blitt omdøpt til Ultimate Quizzing Championships, og NQFs årlige landslagsuttak vil av denne grunn gjelde UQC 2022. Som tidligere blir uttaket basert på resultatene fra VM, og det er den offisielle plasseringen som teller.
De fire beste deltagerne plasseres på A-, nr. 5-8 på B- og nr. 9-12 på C-landslaget. I tilfelle deltagere som var på A-landslaget i 2021 er forhindret fra å delta i VM, vil disse plasseres på årets B-landslag. Tilsvarende vil en som var på B-laget i 2021 plasseres på C-laget i år, hvis vedkommende ikke deltar i årets VM.
Dersom fire eller flere personer født i 1992* eller senere ønsker å danne et norsk juniorlandslag, vil de fire beste juniorene med resultater fra VM velges etter samme kriterier som A-, B- og C-landslagene. Eventuelle juniorer som blir tilbudt plass på A-, B- eller C-landslaget kan selv velge om vedkommende ønsker å delta på juniorlaget eller et seniorlag.
*Forventet år ifølge IQAs definisjon i tidligere år.
VM 2022
UQC 2022