FORUM

ARRANGEMENTER

Quizkalenderen 2018 Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker Dette bør du kunne

MESTERSKAP

EM VM NM Nordisk Norway Open Rankinglister Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

Europeisk ranking etter EM 2015

PlaceNameCountryWQC 2013EQC 2013WQC 2014EQC 2014WQC 2015EQC 2015TotalPreviousClimbBefore WQC 2016
1Olav BjortomtEngland604080701007042010360
2Kevin AshmanEngland701610060804537120301
3Pat GibsonEngland100307040705036030260
4Ronny SwiggersBelgium45705550406032040275
5Tero KalliolevoFinland80156045603529550215
6Nico PattynBelgium246050273419560171
7Ove PõderEstonia5535288501118781132
8Mark GrantWales50194530211918491134
9Didier BruyèreFrance40532353040182134142
10Tom TroghBelgium3227364524164100132
11Thomas KolåsæterNorway341121183630150110116
12Holger WaldenbergerGermany22182455171367-5114
13Ian BayleyEngland2594022328136141111
14Igor HabalEstonia14143019282713212-2118
15David StainerEngland28934201920130172102
16Paul SinhaEngland2071613242210220482
17Bernard KrepsBelgium1545261510115-286
18Ole Martin HalckNorway1424221011109121377
19Dorjana ŠirolaCroatia19132012269018-171
20Geir H. KristiansenNorway3025111838722257
21Jesse HoneyEngland36508616-550
22Lars HegglandNorway91717172028219-373
23Paul ArtsBelgium7207168157324166
24Tore Heliks Van DahlNorway1561192387223-157
25Harald AastorpNorway171915936325046
26Gerben SmitBelgium71010615136128254
27Rob HannahScotland13210717126127048
28Lorcan DuffIreland186412185832440
29David BeckBelgium11622145337842
30Andy TuckerEngland9238195035541
31Derk de GraafNetherlands107143165026-540
32Nick MillsEngland7247104839741
33Marnix BaesBelgium11315974530-334
34Lars Van MoerBelgium6227364434038
35Anne HegertyScotland1011341124133-231
36Jussi SuvantoFinland2116134131-520
37James DoddingEngland12108474136-129
38Barry SimmonsScotland1691133938023
39David HespEngland5151073745632
40Gareth KingstonWales37261634561631
41David LeaIreland62107363429-1228
42Iain ThomsScotland748143341-126
43David McBryanIreland2135123242-130
44Scott DawsonEngland1029103143-121
45Andrey BaburinRussia5253044-130
46Erik DeryckeBelgium68973046024
47Stig SannerNorway8145642847020
48William De'AthEngland61842850228
49Ian ClarkEngland671412840-922
50Bart Van GasseBelgium89102748-219
51Bojan Luki?Serbia262649-20
52Kevin JonesIreland78924701824
53Hugh BennettEngland12932453024
54Aco Brajkovi?Serbia232351-30
55Nic PaulEngland8142252-322
56Knut HegglandNorway529312058215
57Stuart FinlaysonScotland6142055-220
58Chris QuinnEngland46451957-115
59Dag FjeldstadNorway543618802113
60Tiit NaaritsEstonia8281854-610
61Andrew FrazerEngland3871859-215
62Peter LanssensBelgium1261860-218
63Barbara ThompsonEngland41131862-114
64Eric WildsmithEngland8101863-110
65Bart MariënBelgium61101764-111
66Manuel HobigerGermany3761666016
67Illar TõnissonEstonia4661667012
68Benny BaetenBelgium6461668010
69Luc VenstermansBelgium11051669016
70Mark HenryIreland4921575515
71Stef De DeckerBelgium771471014
72Andrew WhittinghamEngland3651472011
73David EdwardsWales2121473012
74Gerard MackayEngland2651376211
75Timo ToivonenFinland652137727
76Veselin Sekuli?Serbia13137820
77David GoodEngland841279212
78Luc LenaertsBelgium102128132
79Paul LujanSwitzerland12128230
80Sebastian JacobyGermany12441161-1910
81Plamen MladenovBulgaria353118438
82Steven KestelootBelgium55101173510
83Paul SteeplesEngland424101062310
84Andreas B. ScheiNorway53199289
85Ivan VlahekCroatia1898729
86Sebastian KlussmannGermany5498829
87Bart PermentierBelgium333986-16
88Koen HartsuikerNetherlands45974-149
89Todor MilakSerbia998900
89Aleksandar Divovi?Serbia998900
91Roderick CromarScotland178159688
92Espen KibsgårdNorway134883-97
93Jo BroosBelgium1322891-28
94Filips SchillebeeckxBelgium53865-298
95Brian ChesneyEngland7793-27
96Balázs GreffHungary25794-25
97Lut MuyshondtBelgium34795-24
98Brian WilkinsEngland7797-17
99Paul HillmanEngland16798-16
100Kathryn JohnsonEngland34799-17
101Klaus Otto NagorsnikGermany527100-12
102Jonathan HarrisonEngland77101-10
102Žarko Stevanovi?Serbia77101-10
104Jarle KvåleNorway66152486
105John NolanIreland51610726
106Maxim FeoktistovRussia66103-36
106Eduard StanRomania66103-36
108Neil HarrisonEngland66105-36
109Željko GrošetaSerbia66108-10
110Dag Olav RønningNorway55(---)5
110Barry HowbridgeEngland55(---)5
112Alain DeloofBelgium55110-25
112Eduard GolubUkraine55110-25
112Lander FrederickxBelgium55110-25
115Bob De CauxEngland145113-25
116Mark CooperEngland325114-25
117Edmund DickinsonEngland415115-25
118Albert NovemberBelgium41596-221
119Cristian PopRomania55116-35
120Eivind MoskvilNorway5585-355
121Vanja TomaševSerbia55118-30
121Dušan Ivanovi?Serbia55118-30
121Benjamin GrugetFrance55118-30
121Vladimir Krna?Serbia55118-30
125Eric ZieglerFrance44122-34
125Nikola Lazi?Croatia44122-34
127Kris Van der CoeldenBelgium134124-34
128Klaas D'HondtBelgium224125-32
129Stefan GeorgGermany314126-34
130Nick ReedEngland44127-30
130Stephen PearsonEngland44127-30
130Anatoly BelkinRussia44127-30
130Nenad Jovanovi?Serbia44127-30
134Staf DujardinBelgium3313953
135Ilkka TiensuuFinland33131-43
135Kaarel SilmatoEstonia33131-43
137Clive DunningEngland123133-42
138Keith AndrewEngland33134-43
138Krešimir Su?evi?-Me?eralCroatia33134-43
140Mark RaeScotland33136-43
141Marc CraenBelgium33137-40
141Ivan AndonovSerbia33137-40
143Rodrigo CastroPortugal22(---)2
144Ian OrrissEngland112159152
145Tim WestcottEngland22141-42
145Roland KnauffGermany22141-42
145David HarrisScotland22141-42
148Øystein AadnevikNorway22144-42
148Mark WaltonEngland22144-42
150Iwan ThomasWales22146-42
150Eddie CrickBelgium22146-42
150Frank SoetensBelgium22146-42
153Gilbert GoossensBelgium22149-40
153Tuomas TumiFinland22149-40
153Milica Jokanovi?Serbia22149-40
156Gareth AubreyWales11153-31
156Lionel SebbaneFrance11153-31
156Josh MandelEngland11153-31
159Mircea ZahariaRomania11156-31
159John van MarisNetherlands11156-31
159Guido ter StegeNetherlands11156-31
162Dean KotigaCroatia11159-31
163Jo VandenbrouckeBelgium11162-10
163Korêm MajeurFrance11162-10
163Mike ClarkScotland11162-10
163Konstantin RukhaniRussia11162-10