FORUM

ARRANGEMENTER

Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker

MESTERSKAP

EM, OL og UQC VM NM Nordisk Norway Open Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

Terminliste Norgescupen 2024

UkeDatoHva skjerForfatter(e)
11.-7. januar
28.-14. januar
315.-21. januar
422.-28. januarNC 1: 240 AllmennThomas Kolåsæter
529. januar-4. februar
65.-11. februar
712.-18. februarNC 2-3: 100 Geografi; 100 FinkulturDavid Tørre Asprusten; Håkon Tangen
819.-25. februarVINTERFERIE
926. februar-3. marsVINTERFERIE
104.-10. marsNC 4-6: 60 Flora og Fauna; 60 Kvinner; 60 ÅrstallEivind Moskvil; Putten og Trøen; Åsmund Eide Gjøystdal
1111.-17. mars
1218.-24. marsNC 7: Norway OpenFyrbøterlogen
1325.-31. marsPÅSKEFERIE
141.-7. april
158.-14. aprilNC 8-9: 100 Sport og Spill; 100 SamfunnHole og Kvamsøe; Dag Olav Rønning
1615.-21. april
1722.-28. april
1829. april-5. maiNC 10-12: 60 Norden (eks. Norge); Bildequiz; PopmusikkTom Flaten; Fredrik Methi; Ole Martin Halck
196.-12. mai
2013.-19. mai
2120.-26. maiNC 13: Internasjonal 240 AllmennAndreas Winnem
2227. mai-2. juniNC 14: Quiz-VM (kun 1. juni)IQA
233.-9. juni
2410.-16. juni
2517.-23. juniNC 15: 240 AllmennChristian Haugen-Flermoe
2624.-30. juniSOMMERFERIE
271.-7. juliSOMMERFERIE
288.-14. juliSOMMERFERIE
2915.-21. juliSOMMERFERIE
3022.-28. juliSOMMERFERIE
3129. juli-4. augustSOMMERFERIE
325.-11. augustSOMMERFERIE
3312.-18. augustSOMMERFERIE
3419.-25. augustNC 16: 240 AllmennMorten Garberg
3526. august-1. september
362.-8. septemberNC 17-18: 100 Historie; 100 PopkulturHole & Kvamsøe; Per Arne Kalbakk
379.-15. september
3816.-22. septemberNC 19: NM (20.-21. september)Frekk Taco m. fl.
3923.-29. september
4030. september-6. okoberHØSTFERIE
417.-13. oktoberHØSTFERIE
4214.-20. oktoberNC 20-22: 60 Norge, 60 Mat og Drikke; 60 LitteraturTom Flaten; Anlaug Frydenlund; Arild Tørum
4321.-27. oktober
4428. oktober-3. november
454.-10. novemberQuiz-OL (7.-10. november)IQA
4611.-17. novemberNC 23-24: 100 Livsstil; 100 Natur og VitenskapEspen Fulke Oppedal; Jon Inge Kolden
4718.-24. november
4825. november-1. desemberNC 25: 240 AllmennAksel Nes Mygland
492.-8. desember
509.-15. desember
5116.-22. desember
5223.-29. desember

Oppsummering av Norgescupen 2019

Norgescupen 2019 er historie, og det er på sin plass med en liten oppsummering.

Det har blitt arrangert 21 runder denne sesongen, inkludert 16 skrevet utelukkende for Norgescupen. I løpet av året har 130 personer deltatt i minst én singelkonkurranse, mens ytterligere 25 personer har deltatt i minst én parkonkurranse.

I singelkonkurransen så topp 10 i sammendraget ut som følger:

# Navn Poeng
1 Ole Martin Halck 648
2 Stig Sanner 637
3 Geir Hjertén Kristiansen 584
4 Jon Inge Kolden 576
5 Rune Hallbjørn Jensen 567
6 Dag Olav Rønning 566
7 Eivind Moskvil 559
8 Dag Fjeldstad 555
9 Mats Sigstad 540
10 Thomas Kolåsæter 529

Vi kan dermed gratulere Ole Martin Halck som vinner av sammendraget i singelkonkurransen i Norgescupen 2019. Stig Sanner og Geir Kristiansen fulgte på plassene bak. 

Videre tok 24 forskjellige personer i løpet av året en pallplassering i Norgescupen:

Navn #1 #2 #3
Halck 5 4 4
Sanner 5 3 1
Kolåsæter 5 3 0
Kolden 2 1 0
Jensen 2 0 3
Rønning 2 0 1
Dahl 2 0 0
Kristiansen 1 1 2
Nordgård 1 0 0
Moskvil 1 0 0
Fjeldstad 0 1 2
Gransjøen 0 1 0
Asprusten 0 1 0
Kibsgård 0 1 0
Sundbø 0 1 0
Kvåle 0 0 1
Gulbrandsen 0 0 1
Tørum 0 0 1
Slungård 0 0 1
Sigstad 0 0 1
L Heggland 0 0 1
Aadnevik 0 0 1
Aastorp 0 0 1
Eikemo Sande 0 0 1

Ikke uventet gjorde Halck og Sanner det sterkt også i denne sammenhengen. I likhet med disse, tok også Thomas Kolåsæter 5 førsteplasser.

I parkonkurransen så topp 5 i sammendraget ut slik:

# Navn Poeng
1 A Winnem og H Indseth 358
2 E Halvorsen og R Sande 348
3 K Kvamsøe og SKH Trøen 248
4 P Varhaug og A Bill 246
5 BE Lobben og J Bratvold 226

Vi gratulerer duoen Andreas Winnem og Hanne Indseth med seier. Disse ble tett fulgt av Eivind Halvorsen og Renate Sande, mens Kristian Kvamsøe og Silje Trøen tok tredjeplass.

For den som ønsker å se alle resultater og det totale sammendraget, så finner man dette her: https://wordfeud.aasmul.net/Quiz.aspx

Oppsummering av Norgescupen 2020

Norgescupen i 2020 er, etter diverse koronakomplikasjoner, over, og i sammendraget fikk man da følgende sluttstillinger (topp 20 – komplett oversikt finnes her: https://wordfeud.aasmul.net/Quiz.aspx ):

# Navn Poeng
1 Stig Sanner 595
2 Ole Martin Halck 577
3 Geir Hjertén Kristiansen 566
4 Dag Fjeldstad 558
5 Mats Sigstad 549
6 Jon Inge Kolden 509
7 Dag Olav Rønning 456
8 Jørn Gulbrandsen 444
9 David Tørre Asprusten 443
10 Thomas Kolåsæter 432
11 Arild Tørum 415
12 Øyvind Pedersen 374
13 Eivind Moskvil 360
14 Lars Espen Fulke Oppedal 327
15 Finn Eivind Slungård 302
16 Harald Aastorp 285
17 Svein Erik Gransjøen 273
18 Jarle Kvåle 272
19 Stian Sundbø 268
20 Tom Flaten 267

 

Stig Sanner tok dermed seieren etter å ha vært topp tre i ni av femten quizer, mens Ole Martin Halck og Geir Kristiansen tok hhv. andre- og tredjeplass. Ellers er det verdt å notere at Thomas Kolåsæter tok fire seire, men også Ole Martin, David Tørre Asprusten og Jon Inge Kolden kunne innkassere flere seire, alle med to.


I parklassen så topp 5 slik ut:

# Par Poeng
1 Kristian Kvamsø og Silje K. H. Trøen 561
2 A Winnem og H Indseth 404
3 Knut Are Romann-Aas og Denna Hintze 340
4 S Knutsen og H Tveit 287
5 BE Lobben og E Lobben 228

 

Vi gratulerer dermed Kristian Kvamsø og Silje Trøen med seieren i sammendraget. Verdt å nevne er det også at Bjørn Erik Lobben i forskjellige konstellasjoner var del av vinnerparet i åtte av femten runder.

Oppsummering av Norgescupen 2022

INDIVIDUELT:

Her er sammenlagttabellen for den individuelle Norgescupen 2022. Det ble arrangert 23 runder, hvorav de 15 beste rundene er tellende.

Ole Martin Halck tok førsteplassen i sammendraget, og fikk dermed en svært god sesong med tanke på at han også vant NM. Stig Sanner og Thomas Kolåsæter runder av pallen, ikke langt bak.

Plassering Navn Poeng Deltagelser Quizer forfattet Beste rundeplassering
1 Ole Martin Halck 669 22 1 1
2 Stig Sanner 647 23 0 1
3 Thomas Kolåsæter 626 15 1 1
4 Mats Sigstad 614 23 0 1
5 Tore Heliks van Dahl 596 22 1 2
6 Jon Inge Kolden 582 22 1 1
7 Geir H. Kristiansen 574 23 0 3
8 Arild Tørum 562 21 2 1
9 Dag Fjeldstad 560 17 0 1
10 Eivind Moskvil 503 15 0 1
11 David Tørre Asprusten 494 14 1 2
12 Finn Eivind Slungård 486 18 0 6
13 Fredrik Methi 474 17 1 2
14 Lars Espen Fulke Oppedal 459 17 2 7
15 Sigmund Straumsnes 438 21 0 1
16 Jørn Gulbrandsen 437 18 0 9
17 Øyvind Pedersen 423 20 0 4
18 Per Harald Ninive 413 20 0 2
19 Eivind Halvorsen 411 20 1 1
20 Aksel Mygland 399 21 0 8
21 Jan Erik Killengreen 385 20 0 11
22 Brage Nordgård 369 13 0 4
23 Andreas Winnem 341 11 2 6
24 Stian Sundbø 331 10 1 3
25 Vemund Svendsen 325 13 0 11
26 Åsmund Eide Gjøystdal 302 15 1 8
27 Nils Andreas Thomessen 300 13 0 13
28 Kristian Kvamsøe 295 8 2 5
29 Lars Matti Årvold 281 10 0 7
30 Eva Morken Endresen 280 22 0 14
31 Jon Einar Heidenberg 275 21 0 14
32 Jarle Kvåle 262 9 2 5
32 Øystein Aadnevik 262 9 0 2
34 Tom Flaten 258 15 0 2
35 Hilde Arholm 257 17 0 13
36 Marit Andersen 255 18 0 9
37 Rune Hallbjørn Jensen 244 6 1 4
38 Espen Kibsgård 231 6 0 3
39 Per Arne Kalbakk 225 10 0 11
40 Kjetil Hofstad 224 12 0 13
41 Toril Opsahl 221 9 1 4
42 Svein Erik Gransjøen 197 8 1 13
43 Mette Dybhavn 183 13 0 14
44 Svein Gule 180 21 0 24
45 Marte S Midttun 167 7 0 2
46 Harald Groven 160 9 0 12
47 Brit Nyfors 156 16 0 21
48 Håkon Sandholt 148 9 0 9
49 Morten Haave 145 6 1 14
50 Eskil Åsmul 141 6 0 5
51 Karen Skjånes 108 5 0 7
52 Andreas B Schei 105 3 0 4
53 Hans Kristian Nilsen 96 11 0 26
54 Astrid Øvern 94 3 0 4
55 Dag Olav Rønning 93 2 1 7
56 Poul Andresen 87 13 0 28
57 Brage Askeli 85 11 0 26
58 Lars Heggland 78 2 0 4
59 Anlaug Frydenlund 72 8 0 25
60 Christian Grindvold Lie 71 3 0 4
61 Morten Garberg 68 5 0 22
62 Carl Magnus Skutle 64 2 0 8
62 Hans Arne Forseth 64 4 0 18
64 Eirik Bäcklund 63 3 0 13
65 Knut Heggland 62 2 0 7
66 Ivar Areklett 58 2 0 7
66 Knut Johansen 58 3 0 24
68 Lars Christian Hauge 57 3 0 21
69 Willy Erland 53 6 0 31
70 Lars Rasmussen 50 2 0 12
71 Aldona Szczepanska  46 3 0 19
72 Sølve Robstad 44 3 0 9
72 Sigbjørn Snørteland 44 3 0 19
74 Knut Are Romann-Aas 39 3 0 30
75 Tarald Bjørdal Langan 37 2 0 22
76 Dag Stokke 36 2 0 21
77 John Petter Todnem 35 3 0 24
78 Andreas Trolid 34 1 0 10
79 Leif-Atle Heen 33 1 0 11
80 Morten Hæhre 32 2 0 12
81 Magnus Skarung 30 3 0 33
82 Mio Kristiansen 28 2 0 21
83 Line Bergersen 27 2 0 24
84 Jonas von Essen 26 1 0 18
85 Asbjørn S Arntzen 25 1 0 19
86 Bendik Bull-Hansen 24 3 0 32
87 André Voigt 22 1 0 22
87 Carl Erik Øveråsen 22 3 0 35
89 Bjørn Erik Lobben 21 1 0 23
89 Eli Rogneby 21 2 0 31
91 Nina Aas Tonning 19 3 0 35
92 Terje Røsand 16 1 0 28
92 Nils-Olav Hole 16 1 0 28
92 Ole Kristian Ulvund 16 2 0 32
95 Jan Gunnar Fredriksen 14 1 0 30
95 Jo Fougli 14 1 0 30
95 Sigmund Vinje 14 1 0 30
98 Johan Bratvold 13 1 0 31
99 Ingrid Solemdal 11 2 0 36
99 Anna Eide 11 3 0 38
101 Kristoffer Eide 10 1 0 34
101 Espen Iversen 10 2 0 34
101 Taral Seierstad 10 1 0 34
104 Truls Flatberg 9 1 1 35
104 Jacob Normann 9 1 0 35
104 Anne Beate Putten 9 1 0 35
104 Erik Hatlø 9 1 0 35
104 John Ivar Østby 9 1 0 35
109 Fredrik Boksasp 8 1 0 36
110 Eirik Åm 3 1 0 41
111 Jone Frafjord 2 1 0 42
112 Bård Espen Bjørnø 1 1 0 43
112 Jørgen Skjånes 1 1 0 43
112 Øystein Sødal 1 1 0 43
115 Sonja Sirnes 0 1 0 45
115 Arpit Gupta 0 1 0 46
115 Lars Erik Brandt Rustad 0 1 0 48
115 Ørjan Sagvolden 0 1 0 49
115 Jarle Enerud 0 1 0 49
115 Roald Lund Fleiner 0 1 0 50
115 Petter Jacobsen 0 1 0 51
115 Nils Skjelstad 0 1 0 53
115 Frode Myra 0 1 0 55
115 Geir Horvik 0 1 0 59
115 Jonatan Hetland 0 1 0 60
115 John Engebretsen 0 1 0 60
115 Jan Egil Aakernes 0 1 0 60
115 Arild Holme 0 1 0 60
115 Narve Gilje Nordås 0 1 0 64
115 Øystein Almås 0 1 0 64
115 Inger Anita Pedersen 0 1 0 72
115 Gerd Lillian Lindø Johnsen 0 1 0 75
115 Øystein Skagen Hammerstad 0 1 0 76
115 Kristin Leifsdatter 0 1 0 77
115 Olav Arne Gilstad 0 1 0 78

PAR:

Her er sammenlagttabellen for parkonkurransen. Kristian Kvamsøe og Silje Trøen tok seieren foran Eli Rognby og Trond Stabell, mens Bjørn Erik Lobben og Johan Bratvold tok tredjeplassen.

Plassering Par   Deltagelser   Poeng
1 Kristian Kvamsøe/Silje K. H. Trøen   13   547
2 E Rogneby / T Stabell   13   522
3 BE Lobben/J Bratvold   6   276
4 A Winnem / H Indseth   6   259
5 W Erland / J Hoggen   5   209
6 J Hoggen/E Lobben   5   206
7 Knut Are Romann-Aas/Denna Hintze   5   197
8 BE Lobben/IA Pedersen   4   178
9 CE Øveraasen / A Øvern   4   171
10 Hanne Johansen / Ingrid Nilsen   3   131
11 Marit Berg / Dag Reidar Johnsen Fauglied   3   128
12 J Hoggen / IA Pedersen   3   126
13 K Hofstad / T Flaten   3   121
14 M Garberg / N Skjelstad   3   120
15 H Nilsen / I Johansen   3   108
16 T Flaten/K Hofstad   2   88
16 BE Lobben/W Erland   2   88
18 J Bratvold/ I A Pedersen   2   82
19 P Varhaug/A Bill   2   80
20 E Hermansen / V Henriksen   2   78
21 P Varhaug/L Bergersen   2   76
22 D Bell / K Gisvold   2   72
23 BE Lobben / Ø Hammerstad   1   54
24 BE Lobben / J Hoggen   1   52
25 BE Lobben / Ø Bråten   1   51
26 BE Lobben / H Skullerud   1   46
27 E Halvorsen/S Sundbø   1   44
28 J Bratvold/W Erland   1   43
29 A Haukaa / M Haave   1   42
30 Johan Bratvold / Halvor Skullerud   1   41
30 M Hæhre/IA Pedersen   1   41
30 E Lobben / MB Hæhre   1   41
30 W Erland/IA Pedersen   1   41
34 AB Sand / JB Sand   1   40
35 E Brennmo / Ø Holmvaag   1   38
36 IM Henriksen / K Gisvold   1   37
37 S Knutsen / H Tveit   1   36
37 K Fredriksen / T Eggesvik   1   36
39 A Eide / B Eide   1   33
40 H Korsaksel / S Ilstad   1   32

Terminliste Norgescupen 2023

Uke Dato Hva skjer Forfatter(e)
1 02.01.2023    
2 09.01.2023    
3 16.01.2023    
4 23.01.2023 NC1: 240 Allmenn Håkon Tangen
5 30.01.2023    
6 06.02.2023    
7 13.02.2023 NC 2 og 3: 100 Historie – 100 Livsstil Christian Haugen-Flermoe
8 20.02.2023 Vinterferie  
9 27.02.2023 Vinterferie  
10 06.03.2023 NC 4-6: Film & TV – Litteratur – Norge Dag Olav Rønning – Artur Stadderø Vispen – Anne Beate Putten
11 13.03.2023    
12 20.03.2023    
13 27.03.2023 NC 7: 240 Allmenn – Norway Open Fyrbøterlogen
14 03.04.2023 Påske  
15 10.04.2023    
16 17.04.2023 NC 8 og 9: 100 Natur & Vitenskap – 100 Samfunn  Thomas Kolåsæter – Hole & Kvamsøe
17 24.04.2023    
18 01.05.2023    
19 08.05.2023 NC 10-12: 60 Digital kultur & teknologi – 60 Mat & drikke – 60 Religion, filosofi og myter Arild Tørum – Per Arne Kalbakk – Ole Martin Halck
20 15.05.2023    
21 22.05.2023 NC 13: 240 «Internasjonal» Allmenn Andreas Winnem
22 03.06.2023 NC 14: VM i Quiz IQA
23 05.06.2023    
24 12.06.2023 NC 15: 240 Allmenn Morten Garberg
25 19.06.2023 Sommerferie  
26 26.06.2023 Sommerferie  
27 03.07.2023 Sommerferie  
28 10.07.2023 Sommerferie  
29 17.07.2023 Sommerferie  
30 24.07.2023 Sommerferie  
31 31.07.2023 Sommerferie  
32 07.08.2023 Sommerferie  
33 14.08.2023 Sommerferie  
34 21.08.2023 NC 16: 240 Allmenn Rune Hallbjørn Jensen
35 28.08.2023    
36 04.09.2023    
37 15.09.2023 NC 17: NM i Gjøvik Gjøvik / Raufoss
38 18.09.2023    
39 25.09.2023 NC 18 og 19: 100 Finkultur – 100 Sport & spill Hole & Kvamsøe – Finn Eivind Slungård
40 02.10.2023 Høstferie  
41 09.10.2023 Høstferie  
42 16.10.2023 NC 20-22: 60 Flora & fauna – 60 Populærmusikk – 60 Kvinner Toril Opsahl – Tom Flaten – Anlaug Frydenlund
43 23.10.2023    
44 30.10.2023 International Quizzing Championships (3. nov – 5. nov) IQA
45 06.11.2023    
46 13.11.2023 NC 23 og 24: 100 Popkultur – 100 Geografi Espen Fulke Oppedal – Øyvind Pedersen
47 20.11.2023    
48 27.11.2023 NC 25: 240 Allmenn Åsmund Gjøystdal
49 04.12.2023    
50 11.12.2023    
51 18.12.2023    
52 25.12.2023  

Oppsummering av Norgescupen 2021

Alle de 21 rundene av Norgescupen i 2021 er nå gjennomført. Med opptil 15 tellende poengscorer, ble sluttstillingene som følger:

SINGEL:
Thomas Kolåsæter vant foran Stig Sanner og Mats Sigstad. Gratulerer!

#NavnPoengDeltattArrangertBeste plassering
1Thomas Kolåsæter6641501
2Stig Sanner6352101
3Mats Sigstad5952011
4Dag Fjeldstad5692002
5Geir Hjertén Kristiansen5642102
6Eivind Moskvil5601701
7Jon Inge Kolden5532012
8Arild Tørum5422012
9Rune Hallbjørn Jensen5001502
10Jørn Gulbrandsen4972016
11Tore Heliks van Dahl4901302
12Finn Eivind Slungård4591503
13Ole Martin Halck4201001
14Lars Espen Fulke Oppedal39315111
15Øyvind Pedersen38121011
16Fredrik Methi3791618
17Jon Einar Heidenberg3771902
18Sigmund Straumsnes36915012
19Jan Erik Killengreen36721012
20David Tørre Asprusten352915
21Marit Andersen35120015
22Eivind Halvorsen3511701
23Stian Sundbø3491205
24Espen Kibsgård335902
25Sigbjørn Snørteland3331313
26Eva Morken Endresen32719116
27Mette Dybhavn3051906
28Svein Erik Gransjøen2791116
29Jarle Kvåle251711
30Per Harald Ninive24711013
31Tom Flaten23512114
32Dag Olav Rønning225513
33Johan Bratvold22011013
34Morten Haave211809
35Vemund Svendsen206805
36Kjetil Hofstad19210015
37Aksel Mygland180804
38Lars Christian Hauge1781103
39Øystein Aadnevik178504
40Willy Erland17212023
41Brage Nordgård166504
42Erik Lobben161807
43Åsmund Eide Gjøystdal15612010
44Brit Nyfors15512020
45Håkon Bærug Tangen139403
46Nina Aas Tonning13913025
47Tarald Bjørdal Langan1234110
48Harald Groven12010021
49Svein Gule11610024
50Morten Hæhre115608
51Morten Garberg1139016
52Hans Kristian Nilsen1088013
53Carl Magnus Skutle103217
54Eskil Åsmul102408
55Nils Andreas Thomessen994010
56Håkon Sandholt965015
57Espen Iversen91401
58Jone Frafjord77305
59Hilde Arholm773016
60Hans Arne Forseth774017
61Ann-Mari Røng74202
62Lars Heggland71206
63Andreas Winnem672225
64Ivar Areklett66403
65Sonja Sirnes66408
66Leif-Atle Heen56203
67Bjørn Erik Lobben542016
68Øyvind Gilje543024
69Andreas B Schei512015
70Sigfred Storstran503010
71Ivar Berg503012
72Tone Espedal483024
73Kjetil Karolius46101
74Trine Aalborg46101
75Renate Sande433027
76Ken Hanssen35109
77Truls Flatberg331111
78Line Bergersen302028
79Even Oppedal303030
80Marte S Midttun292027
81Ingrid Solemdal294033
82Christian Grindvold Lie281016
83Eirik Bäcklund281016
84Kristian Kvamsøe272217
85Simen Gjerdevik272027
86Vegard Eikemo Sande241020
87Harald Velsand231021
88Toril Opsahl222032
89Nils-Olav Hole202224
90Ole Trond Herredsvela201024
91Eli Rogneby192025
92Jan Egil Aakernes191025
93Geir Horvik191026
94Petter Kjær181026
95Per Arne Kalbakk171027
96Bjørn Tore Øren161028
97Karen Skjånes161028
98Taral Seierstad161028
99Petter Jacobsen161028
100Petter Varhaug152029
101Jørgen Skjånes131031
102Knut Heggland131031
103Jo Fougli121032
104Øyvind Norli121032
105Øyvind Johnsen91035
106Lars Erik Brandt Rustad83036
107Ørjan Sagvolden81036
108Roald Lund Fleiner83039
109Olav Nedrebø71037
110Aldona Szczepanska41040
111Åse Knudsen41040
112Morten Bjerkelund11043
113Erlend Skjetne11043
114Trond Stabell11043
115Inger Marie Bærug11043
116Anlaug Frydenlund01168
117Lea Hiorth01045
118Jan Olav Nilssen01047
119Silje Kleivdal01048
120Knut Lekvam01048
121Anne Beate Putten01048
122Kristian Holen Danielson01051
123Nils Skjelstad01052
124Pekka Mykkeltvedt01055
125Finn Bjarne Østby01055
126Arne Mosaker01062
127Gerd Lillian Lindø Johnsen01063
128Kristin Leifsdatter01064
129Jonatan Hetland01065
130Oda Renate Lyngstad Oltedal01070

PAR:
Kristian Kvamsøe og Silje Trøen vant foran Andreas Winnem og Hanne Indseth. Eli Rognebye og Trond Stabell kom på tredjeplass. Gratulerer!

#ParPoengDeltatt
1Kristian Kvamsøe / Silje K. H. Trøen62417
2A Winnem / H Indseth59916
3E Rogneby / T Stabell58317
4P Varhaug / A Bill57814
5S Knutsen / H Tveit46813
6BE Lobben / IA Pedersen3518
7J Hoggen / Ø Hammerstad2496
8J Bratvold / JE Bratvold1734
9BE Lobben / HJ Ellingsen1413
10HK Nilsen / S Meberg1384
11K Hofstad / T Flaten1313
12Knut Are Romann-Aas / Denna Hintze1253
13P Varhaug / OT Herredsvela1223
14AM Lund Gilje / ØL Lund Gilje1203
15T Stabell / E Rogneby1173
16M Bjerkelund / KH Danielson1123
17J Svendsrud / Ø Bråten1043
18E Hermansen / HB Tangen882
19J Hoggen / IA Pedersen822
20HJ Ellingsen / J Bratvold822
21IA Pedersen / Ø Hammerstad802
22Dixie Matre / Ragnvald Matre792
23B Galaaen / H Haugland782
24M Garberg / T Oftedal762
25AB Sand / JB Sand732
26BE Lobben/W Erland521
27RH Jensen / FE Slungård511
28F Methi / S Snørteland501
29B Nordgård / LM Årvold471
30BE Lobben / J Hoggen461
31BE Lobben / Ø Bråten441
32BE Lobben/M Hæhre421
33J Bratvold / I A Pedersen391
34J Hoggen / E Lobben391
35E Åsmul / M Rystad371
36J Hoggen / Ø Bråten361
37GM Holtan / H Løken Holtan341

26 forskjellige personer var i løpet av sesongen på pallen i en singelkonkurranse.

Navn#1#2#3
Kolåsæter84
Sanner55
Halck241
Sigstad22
Moskvil21
Halvorsen11
Karolius1
Iversen1
Kvåle1
Aalborg1
van Dahl32
Kibsgård3
Fjeldstad2
Kristiansen11
Kolden11
Tørum11
Røng1
Heidenberg1
Jensen1
Heen1
Snørteland1
Rønning1
Slungård1
Areklett1
Hauge1
Tangen1

Samtlige resultater fra sesongen kan finnes her.

Det blir Norgescup også i 2022. Kristian Kvamsøe vil ta over som koordinator etter Mats Sigstad. Mer informasjon om 2022-sesongen kan finnes her.

Tusen takk til alle deltagere, forfattere og arrangører.

Norgescup 2021 runde 21 fra 29. november

Runde 21 i Norgescupen 2021 arrangeres i tidsrommet 29. november – 5. desember. Runden er sesongens siste, og quizen består av 240 spørsmål i 12 forskjellige kategorier.

Første omgang:
Hverdag og fest
Naturvitenskap
Samfunnshistorie
Språk og skjønnlitteratur
Tro og tanke
Scene, film, radio og TV

Andre omgang:
Mat og helse
Arkitektur, billedkunst og design
Samfunnskunnskap
Geografi
Musikk
Sport

Hver omgang har tenketid 60 minutter, og prisen for quizen er 100 kr.

Om du ønsker å være med, ta kontakt på forumet.

Resultater NC 24-25 2018

NC 24 2018 – Natur og vitenskap

Vi gratulerer Stig Sanner med seieren i runde 24 av Norgescupen i quiz 2018! Ole Martin Halck tok andreplassen, mens Rune Hallbjørn Jensen, Jon Inge Kolden og Øystein Aadnevik delte tredjeplass.
Forfatter: Eivind Moskvil

PlassNavnPoeng
1Stig Sanner81
2Ole Martin Halck79
3Rune Hallbjørn Jensen74
3Jon Inge Kolden74
3Øystein Aadnevik74
6Jarle Kvåle73
7Finn Eivind Slungård72
8Truls Flatberg68
8Geir Hjertén Kristiansen68
10Øyvind Pedersen66
11Dag Fjeldstad65
12Harald Groven64
12Espen Kibsgård64
14Dag Olav Rønning63
15Mats Sigstad62
16Per Harald Ninive59
17Andreas Winnem58
18Kjetil Hofstad57
18Jørn Gulbrandsen57
20Sigmund Straumsnes55
20Svein Erik Gransjøen55
22Ørjan Sagvolden53
23Vemund Svendsen51
24Marit Andersen50
24Eva Morken Endresen50
26Brage Nordgård49
26Jan Erik Killengreen49
28Eirik Bäcklund48
28Arild Tørum48
30Hans Kristian Nilsen47
30Ivar Berg47
32Snorre Milde46
33Lars Matti Årvold45
34Åsmund Eide Gjøystdal42
35Jon Einar Heidenberg41
35Tom Flaten41
37Mette Dybhavn38
38Brit Nyfors37
39Svein Gule32
40Christian Grindvold Lie26

I parkonkurransen vant duoen Lobben+Bratvold. Vi gratulerer!

PlassNavnPoeng
1BE Lobben/J Bratvold60
2W Erland/IA Pedersen57
3Hintze/Romann-Aas48
4MW Sveia/HT Solbakken47
5P Varhaug/L Bergersen45

NC 25 2018 – Historie og samfunn

Geir Kristiansen vant runde 23, med Øystein Aadnevik på andreplass. Stig Sanner tok tredjeplassen. Vi gratulerer!
Forfatter: Arild Tørum

PlassNavnPoeng
1Geir Hjertén Kristiansen76
2Øystein Aadnevik71
3Stig Sanner64
4Ole Martin Halck63
4Eivind Moskvil63
6Espen Kibsgård60
7Mats Sigstad53
8Brage Nordgård52
9Dag Olav Rønning51
10Jon Inge Kolden48
10Dag Fjeldstad48
12Lars Matti Årvold47
13Harald Groven45
14Ivar Berg44
15Mette Dybhavn42
16Jarle Kvåle41
16Eirik Bäcklund41
16Svein Erik Gransjøen41
19Truls Flatberg38
19Finn Eivind Slungård38
19Rune Hallbjørn Jensen38
22Kjetil Hofstad37
23Øyvind Pedersen36
24Sigmund Straumsnes34
24Stian Sundbø34
26Jørn Gulbrandsen33
27Vemund Svendsen31
28Åsmund Eide Gjøystdal27
29Ørjan Sagvolden25
29Jan Erik Killengreen25
29Tom Flaten25
32Andreas Winnem22
33Per Harald Ninive20
33Svein Gule20
35Marit Andersen18
35Brit Nyfors18
37Hilde Arholm16
38Hans Kristian Nilsen15
39Øyvind Johnsen14
39Eva Morken Endresen14
41Christian Grindvold Lie12
42Ingrid Solemdal10

I parkonkurransen vant nok en gang duoen Lobben+Bratvold. Gratulerer!

PlassNavnPoeng
1BE Lobben/J Bratvold51
2W Erland/IA Pedersen40
3P Varhaug/L Bergersen26
4Hintze/Romann-Aas18

Resultater NC 22-23 2018

NC 22 2018 – Norge

Vi gratulerer Dag Olav Rønning med seieren i runde 22 av Norgescupen i quiz 2018! Stig Sanner tok andreplassen, mens Dag Fjeldstad ble nummer tre.
Forfatter: Finn Eivind Slungård

PlassNavnPoeng
1Dag Olav Rønning71
2Stig Sanner66
3Dag Fjeldstad63
4Ivar Areklett62
5Jon Inge Kolden61
6Rune Hallbjørn Jensen60
6Terje Røsand60
8Stian Sundbø59
9Eirik Bäcklund58
10Tom Flaten55
11Jørn Gulbrandsen50
12Hans Arne Forseth49
13Mats Sigstad48
13Jan Erik Killengreen48
13Brage Nordgård48
13Ole Martin Halck48
17Sigmund Straumsnes46
17Eivind Moskvil46
19Geir Hjertén Kristiansen45
19Øyvind Pedersen45
19Svein Erik Gransjøen45
22Eskil Åsmul43
22Tarald Bjørdal Langan43
22Vemund Svendsen43
25Andreas Winnem42
25Toril Opsahl42
27Åsmund Eide Gjøystdal41
28Lars Andre Gundersen40
29Marit Andersen39
30Per Harald Ninive38
31Jon Einar Heidenberg37
32Kjetil Hofstad36
32Harald Groven36
32Arild Tørum36
35Eva Morken Endresen33
36Marte S Midttun32
37Thomas Flaaten Fredriksen31
37Brit Nyfors31
39Line Bergersen28
40Mette Dybhavn27
41Svein Gule26
42Kristian Kvamsøe25
42Jarle Kvåle25
44Eivind Halvorsen24

I parkonkurransen delte duoene Lobben+Ellingsen og Arholm+Årvold førsteplassen. Vi gratulerer!

PlassNavnPoeng
1BE Lobben/HJ Ellingsen57
1H Arholm/LM Årvold57
3E Lobben/IA Pedersen56
4MW Sveia/HT Solbakken54
5P Varhaug/A Bill44
6A Johannessen/Ø Johnsen41
7R Sande/RA Gallefos19

NC 23 2018 – Geografi

Eivind Moskvil vant runde 23, med Ivar Areklett på plassen bak. Jon Inge Kolden tok tredjeplassen. Vi gratulerer!
Forfatter: Brage Nordgård

PlassNavnPoeng
1Eivind Moskvil88
2Ivar Areklett79
3Jon Inge Kolden75
4Ole Martin Halck74
5Mats Sigstad73
5Stig Sanner73
7Finn Eivind Slungård72
8Eskil Åsmul70
9Geir Hjertén Kristiansen69
10Eirik Bäcklund68
11Espen Kibsgård65
12Dag Fjeldstad64
12Lars Andre Gundersen64
14Svein Erik Gransjøen61
14Dag Olav Rønning61
14Åsmund Eide Gjøystdal61
17Øyvind Pedersen59
18Jørn Gulbrandsen58
19Øystein Aadnevik57
19Tarald Bjørdal Langan57
21Lars Matti Årvold56
21Kjetil Hofstad56
23Per Harald Ninive55
23Terje Røsand55
25Hans Arne Forseth54
25Arild Tørum54
25Tom Flaten54
28Jan Erik Killengreen51
29Stian Sundbø50
30Rune Hallbjørn Jensen46
31Andreas Winnem44
32Marit Andersen41
33Vemund Svendsen39
33Jarle Kvåle39
35Marte S Midttun38
36Jon Einar Heidenberg36
37Sigmund Straumsnes35
38Harald Groven33
39Line Bergersen29
39Kristian Kvamsøe29
39Toril Opsahl29
39Line Bergersen29
43Eva Morken Endresen27
44Hilde Arholm26
45Brit Nyfors25
46Svein Gule23
47Mette Dybhavn22
48Christian Grindvold Lie14

I parkonkurransen vant nok en gang duoen Lobben og Ellingsen. Gratulerer!

PlassNavnPoeng
1BE Lobben/HJ Ellingsen57
2P Varhaug/A Bill38
3E Halvorsen/TF Fredriksen32
4E Lobben/IA Pedersen31
5A Johannessen/Ø Johnsen30
6R Sande/RA Gallefos23

Resultater NC 21 2018

NC 21 2018 – Allmenn

Vi gratulerer Thomas Kolåsæter med seieren i runde 21 av Norgescupen i quiz 2018! Stig Sanner tok andreplassen, mens Ole Martin Halck ble nummer tre.
Forfatter: Ivar Areklett

PlassNavnGeografiFinkulturHistorieNatur&VitenskapSportLivsstilPopulærkulturSamfunnPoeng
1Thomas Kolåsæter2027232619232126185
2Stig Sanner2522242519181924176
3Ole Martin Halck2222202722211920173
4Dag Olav Rønning2426222119191918168
5Øystein Aadnevik2124232520181614161
6Mats Sigstad2819221917171621159
6Dag Fjeldstad2224201716201822159
6Jon Inge Kolden2320231924191516159
9Finn Eivind Slungård2221212017181820157
10Eivind Moskvil2422231617191916156
11Espen Kibsgård2321181716182016149
12Eskil Åsmul2318171818161618144
13Jørn Gulbrandsen2018151619191517139
13Tom Flaten2214211616131225139
15Øyvind Pedersen2016181715171520138
16Brage Nordgård1418171813182019137
17Lars Matti Årvold2015171524171414136
17Stian Sundbø1418131821171520136
19Rune Hallbjørn Jensen2015191717151715135
20Jan Erik Killengreen1514201415132021132
21Arild Tørum1616221314171914131
22Jarle Kvåle1716151720161414129
23Svein Erik Gransjøen1713171315171620128
23Terje Røsand2217141911161514128
25Marte S Midttun1320131316191911124
26Vemund Svendsen1714121215231612121
27Sigmund Straumsnes1318171610141814120
28Per Harald Ninive201181718161613119
29Aksel Mygland1717141211161416117
30Andreas Winnem2013132110151013115
30Willy Erland161716129161118115
32Åsmund Eide Gjøystdal221418117171013112
33Hans Arne Forseth2010141013151214108
34Brit Nyfors1313151310151018107
35Jon Einar Heidenberg1413141213151015106
36Marit Andersen111911114161319104
37Kristian Kvamsøe121591310161414103
38Harald Groven1016141741561597
39Hilde Arholm1114157615121696
40Fredrik Methi141012131112111295
41Kjetil Hofstad18915951481593
42Svein Gule17121381097682
43Karl Henry Jacobsen51198496759

I parkonkurransen vant duoen Sveia og Solbakken. Vi gratulerer!

PlassNavnGeografiFinkulturHistorieNatur&VitenskapSportLivsstilPopulærkulturSamfunnPoeng
1MW Sveia/HT Solbakken1017201413182020132
2P Varhaug/L Bergersen1311121123191313115
3E Halvorsen/Ø Johnsen1115131114171514110