FORUM

ARRANGEMENTER

Quizkalenderen 2020 Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker Dette bør du kunne

MESTERSKAP

EM og OL VM NM Nordisk Norway Open Rankinglister Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

Analyse av NM 2021 par og juniorlag

Under følger analyse for parkonkurransen i Quiz-NM 2021. I analysen er par og juniorlag slått sammen, siden de fikk de samme spørsmålene.

Spilleranalyse

NavnPoengV-51L-49SoloDuoTrio4ereV-poeng
Credo Eureka!73304300004,11
Stig Sanner / Petter Jacobsen71284300013,61
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter69254400003,37
Espen Kibsgård / Bjørn Erik Lobben68254300003,42
Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn65214400002,86
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm65204501003,48
Knut Heggland / Vegard Eikemo Sande64204400002,82
Carl Magnus Skutle / Kristian Bergaplass64214300002,96
Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad62194300002,68
Ole Martin Halck / Toril Opsahl62224000013,14
Jørn Gulbrandsen / Svein Erik Gransjøen61204100002,71
Arild Tørum / Jon Inge Kolden60223803004,16
Geir H. Kristiansen / Petter Kjær60194100002,74
Aldona Szczepanska / Eirik Bäcklund60194100002,60
Hilde Torp Solbakken / Dag Olav Rønning56203600002,60
Marte Stang Midttun / Eivind Moskvil55154000002,29
Liggeunderlaget54173700002,37
Per Harald Ninive / Andreas Winnem50163400012,45
Jan Egil Aakernes / Odd Rune Heggheim49153400002,40
Andreas B. Schei / Cecilie Fjeldvær49143500002,24
Ivar Areklett / Jone Frafjord48163200002,25
Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen47123500001,96
Tarald Bjørdal Langan / Gaute Rannem Johansen4583700001,73
Geir Nese / Lars Erik Brandt Rustad44103400001,80
Andreas Kolle / Glenn-Peter Sætre41103100001,71
Jarle Kvåle / Truls Flatberg41103100001,76
Aksel Mygland / Espen Iversen4083200001,63
Egil Østli / Håkon Sandholt40103000001,54
Tom Flaten / Kjetil Hofstad3993000001,69
Bjørn Ivar Bakke / Alexander Vik3883000001,57
Quizlybears38152300001,77
Nils-Olav Hole / Kristian Kvamsøe37112600001,54
Christer Wennersten / Klaus de Vibe36102600001,44
Olav Nedrebø / Pekka Wendelin Mykkeltvedt35102500001,43
Trond Stabell / Eli Rogneby3582700001,49
Knut Lekvam / Sone Østebrøt3482600001,34
Jo Fougli / Eli Fougli32102200001,51
Eva Morken Endresen / Arne Mosaker30111900001,17
Ole Trond Herredsvela / Wilhelm Lund30102001011,93
Kristin Leifsdatter / Iver Helmo2832500000,96
Petter Varhaug / Arne Bill27101701001,68
Anne Beate Putten / Silje K.H. Trøen26101600001,14
Gerd Lindø Johnsen / Åse Knudsen2552000001,01
Ulf Tannæs-Fjeld / Roald Lund Fleiner2361700001,02
Anlaug Frydenlund / Tia Hardy2241800000,94

Forklaring: Poeng = oppnådde poeng; V-x = poeng på de vanskeligste x spørsmålene; L-y = poeng på de letteste y spørsmålene; Solo = antall solopoeng; tilsvarende for duo- trio- og firerpoeng; V-poeng = vanskelighetsvektede poeng, dvs hvis hvert spørsmål ga ett poeng på deling mellom spillerne som svarte riktig.

Spørsmålsanalyse

Det var ingen spørsmål som alle parene og lagene klarte, men ett spørsmål klarte 41 av 45.

To spørsmål var så harde at ingen av deltakerne greide dem: å kjenne igjen et internettbasert klikkespill fra bilde og spørsmålet om en kunstart fra tidlig middelalder. Tre spørsmål var så vanskelige at kun to par/lag hadde rett svar, og duoen Arild Tørum / Jon Inge Kolden klarte faktisk alle disse tre. Den makedonske kongen som regjerte fra 305-297 f.Kr. hadde også Ole Trond Herredsvela / Wilhelm Lund. Petter Varhaug / Arne Bill var det andre paret som visste forfatteren av «Midnight in the Garden of Good and Evil» fra 1994 mens Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm også husket navnet på den norsk-sveitsiske OL-vinneren i snowboard fra 2006.

Spørsmålene som i størst grad favoriserte den øvre halvdelen, var spørsmålet om den ekspresjonistiske maleren fra Østerrike, spørsmålet om landet hvor byen Ramsar ligger, samt spørsmålet om svømmeren fra Zimbabwe som imponerte under OL i 2004 og 2008.

NrSpmRettT-22B-23T-favHvem
19817
2221578
33219136
43219136
5Kvinnelig katolsk hodeplagg5413
62313103
7331617-1
82618810
92419514
102212102
11Makedonsk konge2110Arild Tørum / Jon Inge Kolden/Ole Trond Herredsvela / Wilhelm Lund
12Nasjonalpark på Helgeland5413
133921183
1433221111
152417710
16Internettbasert klikkespill0000
17151055
189817
192615114
202616106
212715123
229633
232818108
248532
253018126
267523
272615114
281814410
293018126
30241688
311789-1
326514
334022184
34241688
35Område i California4312Ole Martin Halck / Toril Opsahl/Stig Sanner / Petter Jacobsen/Ole Trond Herredsvela / Wilhelm Lund/Per Harald Ninive / Andreas Winnem
363320137
373721165
383822166
393216160
402816124
4110826
421412210
432714131
442017314
45181174
463320137
476422
483117143
4912936
501413112
51181266
523118135
5310734
549633
55261016-6
56Forfatter av bestselger fra 19942110Arild Tørum / Jon Inge Kolden/Petter Varhaug / Arne Bill
57Gammel kunstart0000
58Norsk-sveitsisk OL-vinner i snowboard2202Arild Tørum / Jon Inge Kolden/Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm
59171257
601010010
61211385
6214770
63261798
6416880
653521147
662719811
673620164
682518711
692715123
702514113
71171165
723719181
73Omstridt forfatter som begikk selvmord412021-1
742017314
7517981
763118135
77311417-3
78945-1
791614212
8019910-1
81191367
822717107
83Årstall for stortingsvalg5413
842920911
85Meksikansk matrett0000
86221394
872116511
882313103
89151147
90171349
91271899
922519613
9311835
9415871
95251789
962921813
973120119
982818108
992819910
1002818108

Forklaring: Nr = løpende spørsmålsnummer for hele quizen; Spm = spørsmåls-ID; Rett = antall spillere som svarte riktig; T-x = antall spillere av de øverste x som svarte riktig; B-y = antall spillere av de nederste y som svarte riktig; T-fav = i hvilken grad spørsmålet favoriserte toppen heller enn bunnen av tabellen (T-x minus B-y); Hvem = spillere med solo-/duo-/trio-/firerpoeng.

Beste par

NavnPoeng
Stig Sanner / Petter Jacobsen+Credo Eureka!90
Arild Tørum / Jon Inge Kolden+Credo Eureka!89
Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn+Credo Eureka!88
Ole Martin Halck / Toril Opsahl+Credo Eureka!87
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm+Credo Eureka!87
Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad+Credo Eureka!86
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Credo Eureka!86
Hilde Torp Solbakken / Dag Olav Rønning+Credo Eureka!86
Jørn Gulbrandsen / Svein Erik Gransjøen+Credo Eureka!85
Geir H. Kristiansen / Petter Kjær+Credo Eureka!85
Carl Magnus Skutle / Kristian Bergaplass+Credo Eureka!85
Ivar Areklett / Jone Frafjord+Credo Eureka!84
Jan Egil Aakernes / Odd Rune Heggheim+Credo Eureka!84
Espen Kibsgård / Bjørn Erik Lobben+Hilde Torp Solbakken / Dag Olav Rønning84
Espen Kibsgård / Bjørn Erik Lobben+Credo Eureka!84
Hilde Torp Solbakken / Dag Olav Rønning+Carl Magnus Skutle / Kristian Bergaplass84
Aldona Szczepanska / Eirik Bäcklund+Credo Eureka!84
Knut Heggland / Vegard Eikemo Sande+Credo Eureka!83
Ole Martin Halck / Toril Opsahl+Stig Sanner / Petter Jacobsen83
Stig Sanner / Petter Jacobsen+Espen Kibsgård / Bjørn Erik Lobben83
Stig Sanner / Petter Jacobsen+Arild Tørum / Jon Inge Kolden83
Stig Sanner / Petter Jacobsen+Aksel Mygland / Espen Iversen83
Stig Sanner / Petter Jacobsen+Andreas B. Schei / Cecilie Fjeldvær83
Stig Sanner / Petter Jacobsen+Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn83
Stig Sanner / Petter Jacobsen+Carl Magnus Skutle / Kristian Bergaplass83
Stig Sanner / Petter Jacobsen+Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm83
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Geir H. Kristiansen / Petter Kjær83
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Hilde Torp Solbakken / Dag Olav Rønning83

Beste trioer

NavnPoeng
Stig Sanner / Petter Jacobsen+Arild Tørum / Jon Inge Kolden+Credo Eureka!96
Ole Martin Halck / Toril Opsahl+Arild Tørum / Jon Inge Kolden+Credo Eureka!94
Arild Tørum / Jon Inge Kolden+Andreas B. Schei / Cecilie Fjeldvær+Credo Eureka!94
Arild Tørum / Jon Inge Kolden+Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn+Credo Eureka!94
Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad+Arild Tørum / Jon Inge Kolden+Credo Eureka!93
Ivar Areklett / Jone Frafjord+Stig Sanner / Petter Jacobsen+Credo Eureka!93
Jørn Gulbrandsen / Svein Erik Gransjøen+Arild Tørum / Jon Inge Kolden+Credo Eureka!93
Jan Egil Aakernes / Odd Rune Heggheim+Stig Sanner / Petter Jacobsen+Credo Eureka!93
Stig Sanner / Petter Jacobsen+Ulf Tannæs-Fjeld / Roald Lund Fleiner+Credo Eureka!93
Espen Kibsgård / Bjørn Erik Lobben+Arild Tørum / Jon Inge Kolden+Credo Eureka!93
Arild Tørum / Jon Inge Kolden+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Credo Eureka!93
Arild Tørum / Jon Inge Kolden+Geir H. Kristiansen / Petter Kjær+Credo Eureka!93
Arild Tørum / Jon Inge Kolden+Knut Lekvam / Sone Østebrøt+Credo Eureka!93
Arild Tørum / Jon Inge Kolden+Marte Stang Midttun / Eivind Moskvil+Credo Eureka!93
Arild Tørum / Jon Inge Kolden+Hilde Torp Solbakken / Dag Olav Rønning+Credo Eureka!93
Arild Tørum / Jon Inge Kolden+Carl Magnus Skutle / Kristian Bergaplass+Credo Eureka!93
Arild Tørum / Jon Inge Kolden+Aldona Szczepanska / Eirik Bäcklund+Credo Eureka!93
Arild Tørum / Jon Inge Kolden+Per Harald Ninive / Andreas Winnem+Credo Eureka!93
Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad+Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn+Credo Eureka!92
Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad+Per Harald Ninive / Andreas Winnem+Credo Eureka!92
Ivar Areklett / Jone Frafjord+Arild Tørum / Jon Inge Kolden+Credo Eureka!92
Ole Martin Halck / Toril Opsahl+Jan Egil Aakernes / Odd Rune Heggheim+Credo Eureka!92
Jan Egil Aakernes / Odd Rune Heggheim+Arild Tørum / Jon Inge Kolden+Credo Eureka!92
Nils-Olav Hole / Kristian Kvamsøe+Arild Tørum / Jon Inge Kolden+Credo Eureka!92
Stig Sanner / Petter Jacobsen+Jarle Kvåle / Truls Flatberg+Credo Eureka!92
Stig Sanner / Petter Jacobsen+Ole Trond Herredsvela / Wilhelm Lund+Credo Eureka!92
Stig Sanner / Petter Jacobsen+Aksel Mygland / Espen Iversen+Credo Eureka!92
Stig Sanner / Petter Jacobsen+Olav Nedrebø / Pekka Wendelin Mykkeltvedt+Credo Eureka!92
Stig Sanner / Petter Jacobsen+Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn+Credo Eureka!92
Stig Sanner / Petter Jacobsen+Carl Magnus Skutle / Kristian Bergaplass+Credo Eureka!92
Stig Sanner / Petter Jacobsen+Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm+Credo Eureka!92
Stig Sanner / Petter Jacobsen+Per Harald Ninive / Andreas Winnem+Credo Eureka!92
Arild Tørum / Jon Inge Kolden+Jarle Kvåle / Truls Flatberg+Credo Eureka!92
Arild Tørum / Jon Inge Kolden+Ole Trond Herredsvela / Wilhelm Lund+Credo Eureka!92
Arild Tørum / Jon Inge Kolden+Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm+Credo Eureka!92
Arild Tørum / Jon Inge Kolden+Christer Wennersten / Klaus de Vibe+Credo Eureka!92
Hilde Torp Solbakken / Dag Olav Rønning+Per Harald Ninive / Andreas Winnem+Credo Eureka!92
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm+Per Harald Ninive / Andreas Winnem+Credo Eureka!92

Beste kvartetter

NavnPoeng
Ivar Areklett / Jone Frafjord+Stig Sanner / Petter Jacobsen+Arild Tørum / Jon Inge Kolden+Credo Eureka!97
Stig Sanner / Petter Jacobsen+Arild Tørum / Jon Inge Kolden+Jarle Kvåle / Truls Flatberg+Credo Eureka!97
Stig Sanner / Petter Jacobsen+Arild Tørum / Jon Inge Kolden+Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn+Credo Eureka!97
Stig Sanner / Petter Jacobsen+Arild Tørum / Jon Inge Kolden+Carl Magnus Skutle / Kristian Bergaplass+Credo Eureka!97
Stig Sanner / Petter Jacobsen+Arild Tørum / Jon Inge Kolden+Per Harald Ninive / Andreas Winnem+Credo Eureka!97

Komplementering (Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad – Jørn Gulbrandsen / Svein Erik Gransjøen)

->Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad (62)Ivar Areklett / Jone Frafjord (48)Knut Heggland / Vegard Eikemo Sande (64)Eva Morken Endresen / Arne Mosaker (30)Tom Flaten / Kjetil Hofstad (39)Jo Fougli / Eli Fougli (32)Anlaug Frydenlund / Tia Hardy (22)Jørn Gulbrandsen / Svein Erik Gransjøen (61)
Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad (62)026123734394815
Ivar Areklett / Jone Frafjord (48)120133326333615
Knut Heggland / Vegard Eikemo Sande (64)142903933404514
Eva Morken Endresen / Arne Mosaker (30)515501616207
Tom Flaten / Kjetil Hofstad (39)1117825025278
Jo Fougli / Eli Fougli (32)917818180218
Anlaug Frydenlund / Tia Hardy (22)810312101107
Jørn Gulbrandsen / Svein Erik Gransjøen (61)142811383037460
Ole Martin Halck / Toril Opsahl (62)1730154036364917
Jan Egil Aakernes / Odd Rune Heggheim (49)1321163122283414
Nils-Olav Hole / Kristian Kvamsøe (37)101662518242310
Stig Sanner / Petter Jacobsen (71)1632174740455618
Espen Kibsgård / Bjørn Erik Lobben (68)1534154736445417
Arild Tørum / Jon Inge Kolden (60)1425124034384618
Andreas Kolle / Glenn-Peter Sætre (41)11166222126297
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter (69)1631154437435120
Geir H. Kristiansen / Petter Kjær (60)1325143829374515
Jarle Kvåle / Truls Flatberg (41)11168262224288
Tarald Bjørdal Langan / Gaute Rannem Johansen (45)915102621253012
Kristin Leifsdatter / Iver Helmo (28)48216815176
Knut Lekvam / Sone Østebrøt (34)6115201819238
Ole Trond Herredsvela / Wilhelm Lund (30)9118211220228
Marte Stang Midttun / Eivind Moskvil (55)10268322834419
Aksel Mygland / Espen Iversen (40)10157211821229
Olav Nedrebø / Pekka Wendelin Mykkeltvedt (35)697202122259
Gerd Lindø Johnsen / Åse Knudsen (25)8105141311174
Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen (47)822102626273415
Anne Beate Putten / Silje K.H. Trøen (26)11136151215148
Geir Nese / Lars Erik Brandt Rustad (44)8179272025317
Hilde Torp Solbakken / Dag Olav Rønning (56)1122153735344216
Andreas B. Schei / Cecilie Fjeldvær (49)1224123226293213
Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn (65)1626153935384618
Carl Magnus Skutle / Kristian Bergaplass (64)1626143932414717
Trond Stabell / Eli Rogneby (35)7158191521228
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm (65)1526164034434818
Aldona Szczepanska / Eirik Bäcklund (60)1325123733394514
Ulf Tannæs-Fjeld / Roald Lund Fleiner (23)87613109146
Petter Varhaug / Arne Bill (27)91171713161710
Christer Wennersten / Klaus de Vibe (36)917101916222210
Per Harald Ninive / Andreas Winnem (50)1323103025293613
Bjørn Ivar Bakke / Alexander Vik (38)5166202018276
Egil Østli / Håkon Sandholt (40)5183232124256
Credo Eureka! (73)2436194840485324
Quizlybears (38)1215122516262813
Liggeunderlaget (54)1226123328323915

Forklaring: cellen i rad Sp1 og kolonne Sp2 angir hvor mange poeng ekstra spiller Sp1 hadde gitt Sp2. Ved å klikke på overskriften i din egen kolonne får du altså se hvem som hadde hjulpet deg mest.

Komplementering (Ole Martin Halck / Toril Opsahl – Lars Heggland / Thomas Kolåsæter)

->Ole Martin Halck / Toril Opsahl (62)Jan Egil Aakernes / Odd Rune Heggheim (49)Nils-Olav Hole / Kristian Kvamsøe (37)Stig Sanner / Petter Jacobsen (71)Espen Kibsgård / Bjørn Erik Lobben (68)Arild Tørum / Jon Inge Kolden (60)Andreas Kolle / Glenn-Peter Sætre (41)Lars Heggland / Thomas Kolåsæter (69)
Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad (62)1726357916329
Ivar Areklett / Jone Frafjord (48)162027914132310
Knut Heggland / Vegard Eikemo Sande (64)1731331011162910
Eva Morken Endresen / Arne Mosaker (30)812186910115
Tom Flaten / Kjetil Hofstad (39)1312208713197
Jo Fougli / Eli Fougli (32)611196810176
Anlaug Frydenlund / Tia Hardy (22)978788104
Jørn Gulbrandsen / Svein Erik Gransjøen (61)162634810192712
Ole Martin Halck / Toril Opsahl (62)030341213203113
Jan Egil Aakernes / Odd Rune Heggheim (49)17030111217249
Nils-Olav Hole / Kristian Kvamsøe (37)9180869194
Stig Sanner / Petter Jacobsen (71)213342015233713
Espen Kibsgård / Bjørn Erik Lobben (68)193137120213610
Arild Tørum / Jon Inge Kolden (60)182832121303512
Andreas Kolle / Glenn-Peter Sætre (41)101623791606
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter (69)202936111121340
Geir H. Kristiansen / Petter Kjær (60)152233914183014
Jarle Kvåle / Truls Flatberg (41)1118208912198
Tarald Bjørdal Langan / Gaute Rannem Johansen (45)10162191011238
Kristin Leifsdatter / Iver Helmo (28)771256774
Knut Lekvam / Sone Østebrøt (34)614163611155
Ole Trond Herredsvela / Wilhelm Lund (30)11111871011138
Marte Stang Midttun / Eivind Moskvil (55)1124297815269
Aksel Mygland / Espen Iversen (40)121418121010187
Olav Nedrebø / Pekka Wendelin Mykkeltvedt (35)11112051010128
Gerd Lindø Johnsen / Åse Knudsen (25)661547876
Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen (47)1022267816229
Anne Beate Putten / Silje K.H. Trøen (26)10111491012118
Geir Nese / Lars Erik Brandt Rustad (44)1015278815177
Hilde Torp Solbakken / Dag Olav Rønning (56)162634916182514
Andreas B. Schei / Cecilie Fjeldvær (49)141725121121259
Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn (65)1429311214183213
Carl Magnus Skutle / Kristian Bergaplass (64)1529321213163410
Trond Stabell / Eli Rogneby (35)1114207914137
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm (65)1825341213193011
Aldona Szczepanska / Eirik Bäcklund (60)142631910222313
Ulf Tannæs-Fjeld / Roald Lund Fleiner (23)851567788
Petter Varhaug / Arne Bill (27)81314776168
Christer Wennersten / Klaus de Vibe (36)9121761013197
Per Harald Ninive / Andreas Winnem (50)102426911172511
Bjørn Ivar Bakke / Alexander Vik (38)1213205513114
Egil Østli / Håkon Sandholt (40)1416203713144
Credo Eureka! (73)2535431916294017
Quizlybears (38)11162171010236
Liggeunderlaget (54)1321301110172810

Komplementering (Geir H. Kristiansen / Petter Kjær – Aksel Mygland / Espen Iversen)

->Geir H. Kristiansen / Petter Kjær (60)Jarle Kvåle / Truls Flatberg (41)Tarald Bjørdal Langan / Gaute Rannem Johansen (45)Kristin Leifsdatter / Iver Helmo (28)Knut Lekvam / Sone Østebrøt (34)Ole Trond Herredsvela / Wilhelm Lund (30)Marte Stang Midttun / Eivind Moskvil (55)Aksel Mygland / Espen Iversen (40)
Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad (62)1532263834411732
Ivar Areklett / Jone Frafjord (48)1323182825291923
Knut Heggland / Vegard Eikemo Sande (64)1831293835421731
Eva Morken Endresen / Arne Mosaker (30)81511181621711
Tom Flaten / Kjetil Hofstad (39)820151923211217
Jo Fougli / Eli Fougli (32)915121917221113
Anlaug Frydenlund / Tia Hardy (22)79711111484
Jørn Gulbrandsen / Svein Erik Gransjøen (61)1628283935391530
Ole Martin Halck / Toril Opsahl (62)1732274134431834
Jan Egil Aakernes / Odd Rune Heggheim (49)1126202829301823
Nils-Olav Hole / Kristian Kvamsøe (37)1016132119251115
Stig Sanner / Petter Jacobsen (71)2038354840482343
Espen Kibsgård / Bjørn Erik Lobben (68)2236334640482138
Arild Tørum / Jon Inge Kolden (60)1831263937412030
Andreas Kolle / Glenn-Peter Sætre (41)1119192022241219
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter (69)2336324540472336
Geir H. Kristiansen / Petter Kjær (60)031253634381632
Jarle Kvåle / Truls Flatberg (41)120122625271318
Tarald Bjørdal Langan / Gaute Rannem Johansen (45)101602725271616
Kristin Leifsdatter / Iver Helmo (28)4131001411612
Knut Lekvam / Sone Østebrøt (34)81814200221017
Ole Trond Herredsvela / Wilhelm Lund (30)81612131801014
Marte Stang Midttun / Eivind Moskvil (55)112726333135026
Aksel Mygland / Espen Iversen (40)121711242324110
Olav Nedrebø / Pekka Wendelin Mykkeltvedt (35)719121717201118
Gerd Lindø Johnsen / Åse Knudsen (25)297111714610
Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen (47)1424162525311223
Anne Beate Putten / Silje K.H. Trøen (26)1111131417181110
Geir Nese / Lars Erik Brandt Rustad (44)1121192323241322
Hilde Torp Solbakken / Dag Olav Rønning (56)1327223532342029
Andreas B. Schei / Cecilie Fjeldvær (49)1221193130321320
Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn (65)1729274138442031
Carl Magnus Skutle / Kristian Bergaplass (64)2028264140441732
Trond Stabell / Eli Rogneby (35)815112020241116
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm (65)1632274135442132
Aldona Szczepanska / Eirik Bäcklund (60)1331253632411732
Ulf Tannæs-Fjeld / Roald Lund Fleiner (23)611881313910
Petter Varhaug / Arne Bill (27)1010917171999
Christer Wennersten / Klaus de Vibe (36)917102122271115
Per Harald Ninive / Andreas Winnem (50)1620223328351525
Bjørn Ivar Bakke / Alexander Vik (38)1017112121231216
Egil Østli / Håkon Sandholt (40)915152222251019
Credo Eureka! (73)2539344946502738
Quizlybears (38)1421132623221617
Liggeunderlaget (54)1626233332331526

Komplementering (Olav Nedrebø / Pekka Wendelin Mykkeltvedt – Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn)

->Olav Nedrebø / Pekka Wendelin Mykkeltvedt (35)Gerd Lindø Johnsen / Åse Knudsen (25)Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen (47)Anne Beate Putten / Silje K.H. Trøen (26)Geir Nese / Lars Erik Brandt Rustad (44)Hilde Torp Solbakken / Dag Olav Rønning (56)Andreas B. Schei / Cecilie Fjeldvær (49)Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn (65)
Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad (62)3345234726172513
Ivar Areklett / Jone Frafjord (48)223323352114239
Knut Heggland / Vegard Eikemo Sande (64)3644274429232714
Eva Morken Endresen / Arne Mosaker (30)15199191311134
Tom Flaten / Kjetil Hofstad (39)252718251518169
Jo Fougli / Eli Fougli (32)191812211310125
Anlaug Frydenlund / Tia Hardy (22)12149109853
Jørn Gulbrandsen / Svein Erik Gransjøen (61)3540294324212514
Ole Martin Halck / Toril Opsahl (62)3843254628222711
Jan Egil Aakernes / Odd Rune Heggheim (49)2530243420191713
Nils-Olav Hole / Kristian Kvamsøe (37)222716252015133
Stig Sanner / Petter Jacobsen (71)4150315435243418
Espen Kibsgård / Bjørn Erik Lobben (68)4350295232283017
Arild Tørum / Jon Inge Kolden (60)3543294631223213
Andreas Kolle / Glenn-Peter Sætre (41)182316261410178
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter (69)4250315132272917
Geir H. Kristiansen / Petter Kjær (60)3237274527172312
Jarle Kvåle / Truls Flatberg (41)252518261812135
Tarald Bjørdal Langan / Gaute Rannem Johansen (45)222714322011157
Kristin Leifsdatter / Iver Helmo (28)101461677104
Knut Lekvam / Sone Østebrøt (34)162612251310157
Ole Trond Herredsvela / Wilhelm Lund (30)15191422108139
Marte Stang Midttun / Eivind Moskvil (55)3136204024191910
Aksel Mygland / Espen Iversen (40)232516241813116
Olav Nedrebø / Pekka Wendelin Mykkeltvedt (35)0161224136159
Gerd Lindø Johnsen / Åse Knudsen (25)6081611685
Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen (47)24300331815209
Anne Beate Putten / Silje K.H. Trøen (26)1517120111086
Geir Nese / Lars Erik Brandt Rustad (44)22301529012169
Hilde Torp Solbakken / Dag Olav Rønning (56)273724402402711
Andreas B. Schei / Cecilie Fjeldvær (49)293222312120012
Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn (65)394527453020280
Carl Magnus Skutle / Kristian Bergaplass (64)3943274533282610
Trond Stabell / Eli Rogneby (35)17191720149118
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm (65)3743295033232814
Aldona Szczepanska / Eirik Bäcklund (60)3137234326202113
Ulf Tannæs-Fjeld / Roald Lund Fleiner (23)101191578105
Petter Varhaug / Arne Bill (27)19178181412104
Christer Wennersten / Klaus de Vibe (36)202310221712103
Per Harald Ninive / Andreas Winnem (50)343620322022198
Bjørn Ivar Bakke / Alexander Vik (38)17211329159146
Egil Østli / Håkon Sandholt (40)22251726159156
Credo Eureka! (73)4652335036303323
Quizlybears (38)223017251914179
Liggeunderlaget (54)303718352218217

Komplementering (Carl Magnus Skutle / Kristian Bergaplass – Per Harald Ninive / Andreas Winnem)

->Carl Magnus Skutle / Kristian Bergaplass (64)Trond Stabell / Eli Rogneby (35)Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm (65)Aldona Szczepanska / Eirik Bäcklund (60)Ulf Tannæs-Fjeld / Roald Lund Fleiner (23)Petter Varhaug / Arne Bill (27)Christer Wennersten / Klaus de Vibe (36)Per Harald Ninive / Andreas Winnem (50)
Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad (62)1434121547443525
Ivar Areklett / Jone Frafjord (48)102891332322921
Knut Heggland / Vegard Eikemo Sande (64)1437151647443824
Eva Morken Endresen / Arne Mosaker (30)5145720201310
Tom Flaten / Kjetil Hofstad (39)71981226251914
Jo Fougli / Eli Fougli (32)918101118211811
Anlaug Frydenlund / Tia Hardy (22)5957131288
Jørn Gulbrandsen / Svein Erik Gransjøen (61)1434141544443524
Ole Martin Halck / Toril Opsahl (62)1338151647433522
Jan Egil Aakernes / Odd Rune Heggheim (49)142891531352523
Nils-Olav Hole / Kristian Kvamsøe (37)5226829241813
Stig Sanner / Petter Jacobsen (71)1943182054514130
Espen Kibsgård / Bjørn Erik Lobben (68)1742161852484229
Arild Tørum / Jon Inge Kolden (60)1239142244393727
Andreas Kolle / Glenn-Peter Sætre (41)11196426302416
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter (69)1541152254504030
Geir H. Kristiansen / Petter Kjær (60)1633111343433326
Jarle Kvåle / Truls Flatberg (41)52181229242211
Tarald Bjørdal Langan / Gaute Rannem Johansen (45)72171030271917
Kristin Leifsdatter / Iver Helmo (28)5134413181311
Knut Lekvam / Sone Østebrøt (34)10194624242012
Ole Trond Herredsvela / Wilhelm Lund (30)101991120222115
Marte Stang Midttun / Eivind Moskvil (55)831111241373020
Aksel Mygland / Espen Iversen (40)82171227221915
Olav Nedrebø / Pekka Wendelin Mykkeltvedt (35)10177622271919
Gerd Lindø Johnsen / Åse Knudsen (25)493213151211
Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen (47)1029111033282117
Anne Beate Putten / Silje K.H. Trøen (26)7111191817128
Geir Nese / Lars Erik Brandt Rustad (44)1323121028312514
Hilde Torp Solbakken / Dag Olav Rønning (56)2030141641413228
Andreas B. Schei / Cecilie Fjeldvær (49)1125121036322318
Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn (65)1138141847423223
Carl Magnus Skutle / Kristian Bergaplass (64)038121948423325
Trond Stabell / Eli Rogneby (35)9010623281713
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm (65)134001648453528
Aldona Szczepanska / Eirik Bäcklund (60)153111042423323
Ulf Tannæs-Fjeld / Roald Lund Fleiner (23)711650151411
Petter Varhaug / Arne Bill (27)520791901212
Christer Wennersten / Klaus de Vibe (36)518692721014
Per Harald Ninive / Andreas Winnem (50)112813133835280
Bjørn Ivar Bakke / Alexander Vik (38)9167727262117
Egil Østli / Håkon Sandholt (40)8168730272115
Credo Eureka! (73)2143222457504432
Quizlybears (38)102681430222016
Liggeunderlaget (54)1235151941332921

Komplementering (Bjørn Ivar Bakke / Alexander Vik – Liggeunderlaget)

->Bjørn Ivar Bakke / Alexander Vik (38)Egil Østli / Håkon Sandholt (40)Credo Eureka! (73)Quizlybears (38)Liggeunderlaget (54)
Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad (62)2927133620
Ivar Areklett / Jone Frafjord (48)2626112520
Knut Heggland / Vegard Eikemo Sande (64)3227103822
Eva Morken Endresen / Arne Mosaker (30)12135179
Tom Flaten / Kjetil Hofstad (39)212061713
Jo Fougli / Eli Fougli (32)121672010
Anlaug Frydenlund / Tia Hardy (22)1172127
Jørn Gulbrandsen / Svein Erik Gransjøen (61)2927123622
Ole Martin Halck / Toril Opsahl (62)3636143521
Jan Egil Aakernes / Odd Rune Heggheim (49)2425112716
Nils-Olav Hole / Kristian Kvamsøe (37)191772013
Stig Sanner / Petter Jacobsen (71)3834174028
Espen Kibsgård / Bjørn Erik Lobben (68)3535114024
Arild Tørum / Jon Inge Kolden (60)3533163223
Andreas Kolle / Glenn-Peter Sætre (41)141582615
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter (69)3533133725
Geir H. Kristiansen / Petter Kjær (60)3229123622
Jarle Kvåle / Truls Flatberg (41)201672413
Tarald Bjørdal Langan / Gaute Rannem Johansen (45)182062014
Kristin Leifsdatter / Iver Helmo (28)11104167
Knut Lekvam / Sone Østebrøt (34)171671912
Ole Trond Herredsvela / Wilhelm Lund (30)15157149
Marte Stang Midttun / Eivind Moskvil (55)292593316
Aksel Mygland / Espen Iversen (40)181951912
Olav Nedrebø / Pekka Wendelin Mykkeltvedt (35)141781911
Gerd Lindø Johnsen / Åse Knudsen (25)8104178
Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen (47)222472611
Anne Beate Putten / Silje K.H. Trøen (26)17123137
Geir Nese / Lars Erik Brandt Rustad (44)211972512
Hilde Torp Solbakken / Dag Olav Rønning (56)2725133220
Andreas B. Schei / Cecilie Fjeldvær (49)252492816
Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn (65)3331153618
Carl Magnus Skutle / Kristian Bergaplass (64)3532123622
Trond Stabell / Eli Rogneby (35)131152316
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm (65)3433143526
Aldona Szczepanska / Eirik Bäcklund (60)2927113625
Ulf Tannæs-Fjeld / Roald Lund Fleiner (23)121371510
Petter Varhaug / Arne Bill (27)15144116
Christer Wennersten / Klaus de Vibe (36)191771811
Per Harald Ninive / Andreas Winnem (50)292592817
Bjørn Ivar Bakke / Alexander Vik (38)01182511
Egil Østli / Håkon Sandholt (40)13052715
Credo Eureka! (73)433804227
Quizlybears (38)25257012
Liggeunderlaget (54)27298280