FORUM

ARRANGEMENTER

Quizkalenderen 2020 Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker Dette bør du kunne

MESTERSKAP

EM og OL VM NM Nordisk Norway Open Rankinglister Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

Analyse av NM 2021 lag

Spilleranalyse

NavnPoengV-62L-63SoloDuoTrio4ereV-poeng
Lille Planet90306011158,98
El diablo en el ojo84255900116,73
Frekk Taco!84265801027,10
Nerder av Stål80215900236,50
Kvintessensen78215700025,92
David mot Goliat73215200135,85
Talking Radioheads71185300025,34
Definite Maybes70165410005,76
De navnløse68135500024,88
Fyrbøterlogen67135400024,80
Memento Mori67175001015,35
Folkeaksjonen61194200125,17
Kviss Kviss Bang Bang54124200003,65
Det sixtinske kartell52114100023,57
Trivialterapeutene51133811125,51
Ureint Kanttreff5184300003,32
Gjøvik/Raufoss4893900002,99
Qbein4183310003,60
The Bush Administration4173400113,00
Raude bilar er raskare enn kvite3973200002,33
Bygdedyrebeskyttelsen3883000012,81
Subrosa3733400002,01
Optimistene3553000002,04
de Gule3342900102,24
Flogved3062402002,48
Hipp Hurra Kølle!3062400001,86
E for idiot2432100011,56
Quizter Sjögren og Fettminken2461800001,47
Fossmarx2222000001,16

Forklaring: Poeng = oppnådde poeng; V-x = poeng på de vanskeligste x spørsmålene; L-y = poeng på de letteste y spørsmålene; Solo = antall solopoeng; tilsvarende for duo- trio- og firerpoeng; V-poeng = vanskelighetsvektede poeng, dvs hvis hvert spørsmål ga ett poeng på deling mellom spillerne som svarte riktig.

Spørsmålsanalyse

Dette var ingen quiz for «mannen i gata», og hele sju spørsmål var så vanskelige at ingen av de 29 lagene hadde rett svar. Fire spørsmål ble korrekt besvart av ett lag: Definite Maybes visste hvilken belgisk tegneserie som ble skapt av forfatteren Greg og tegneren Eddy Paape, Trivialterapeutene hadde navnet på Nordens første medisinske forfatter, Qbein husket tittelen på filmen om Jostedalsrypa som kom i 1994 mens Lille Planet hadde navnet på en undersjøisk fjellkjede i Arktis. Ellers finnes duo-, trio og kvartettpoeng i tabellen under.

NrSpmRettT-14B-15T-favHvem
1151239
2221394
314954
412844
5171349
62413112
7Talibanleder3211Lille Planet/Nerder av Stål/The Bush Administration
8Vadefugl523-1
9251213-1
1011743
11171349
128716
13191091
14231112-1
151789-1
1613945
17Belgisk tegneserie1101Definite Maybes
1815963
19241113-2
202414104
21171257
2212844
23Latinsk jusbegrep4312Folkeaksjonen/Kvintessensen/Talking Radioheads/The Bush Administration
2410918
256422
268808
272313103
282514113
29201376
307523
31151055
322212102
33161248
34Plassering av kontinentalplate4404De navnløse/Frekk Taco!/Fyrbøterlogen/Lille Planet
359633
367615
37OL med første norske håndballmedalje2714131
38151055
391412210
40141046
41Organisasjon grunnlagt av Tommy Hol Ellingsen og Leona Johansson i 20042714131
42Ekstremt giftig plante0000
43161248
447523
4510826
4613853
47191367
48Ovn betjent fra naborom202-2Flogved/Trivialterapeutene
49201468
50Canadisk artist med to hits5413
518808
52Belgisk vitenskapsmann0000
5310826
54131129
55211477
56Nedlagt celle i Tower of London0000
578808
58201376
59Fransk-nederlandsk etnograf3211El diablo en el ojo/Nerder av Stål/Trivialterapeutene
60Optisk fenomen som ligner på halo0000
61945-1
6212936
6310734
64151055
658624
66Tema på nettstedet Mashable4312Det sixtinske kartell/El diablo en el ojo/Lille Planet/Trivialterapeutene
67Vare som Grupo Bimbo produserer5321
68221394
69161248
70201376
71Sport Jan Fredrik Karlsen har vært aktiv i2110Flogved/Memento Mori
722614122
73231495
74Kunstig lokkefugl4404David mot Goliat/Folkeaksjonen/Kvintessensen/Nerder av Stål
75Norsk komponist4312Lille Planet/Memento Mori/Nerder av Stål/Trivialterapeutene
7611651
776514
78151147
792313103
809817
81OL-vinner i kunstløp 2014 og 20185505
82Amerikansk journalist og spaltist0000
83Statlig forvaltningsorgan for registrene Matrikkelen og Grunnboka2714131
8414954
852111101
861814410
87171073
88Langt dikt av Lewis Carroll4404David mot Goliat/De navnløse/Fyrbøterlogen/Nerder av Stål
8910734
90141046
91Elveøy i Slovakia2202Frekk Taco!/Lille Planet
92Online sykkeltreningsprogram4312Det sixtinske kartell/E for idiot/Frekk Taco!/Lille Planet
93151055
942613130
95Kvinnelig norsk tegneserieskaper0000
96Nordens første medisinske forfatter101-1Trivialterapeutene
97Tidligere engelsk landslagssjef i fotball som har gitt ut bok5413
98Polforsker og luftfartspionér som har navngitt isbrem i Antarktis5321
9913853
1007431
101171257
102725-3
10310918
104Familie i gnagerordenen3211David mot Goliat/de Gule/Folkeaksjonen
105Film om Jostedalsrypa101-1Qbein
1069817
107Eneste norske i bilsportserien W-series4312Bygdedyrebeskyttelsen/David mot Goliat/Lille Planet/Talking Radioheads
108181358
109Undersjøisk fjellkjede i Arktis1101Lille Planet
110945-1
111161064
112131129
113201284
114191367
115131129
116191183
11718990
1181156-1
1192111101
1208716
1212312111
1228808
123Hest som vant Grand National 19670000
124161248
125211293

Forklaring: Nr = løpende spørsmålsnummer for hele quizen; Spm = spørsmåls-ID; Rett = antall spillere som svarte riktig; T-x = antall spillere av de øverste x som svarte riktig; B-y = antall spillere av de nederste y som svarte riktig; T-fav = i hvilken grad spørsmålet favoriserte toppen heller enn bunnen av tabellen (T-x minus B-y); Hvem = spillere med solo-/duo-/trio-/firerpoeng.

Beste par

NavnPoeng
El diablo en el ojo+Lille Planet104
David mot Goliat+Lille Planet103
Frekk Taco!+Lille Planet103
Frekk Taco!+Nerder av Stål103
El diablo en el ojo+Folkeaksjonen101
Folkeaksjonen+Lille Planet101
Kvintessensen+Lille Planet101
Lille Planet+Memento Mori101
Lille Planet+Nerder av Stål100
Lille Planet+Trivialterapeutene100
Frekk Taco!+Trivialterapeutene99
Kviss Kviss Bang Bang+Lille Planet98
Lille Planet+Talking Radioheads98
El diablo en el ojo+Frekk Taco!97
El diablo en el ojo+Kvintessensen97
El diablo en el ojo+Nerder av Stål97
Folkeaksjonen+Frekk Taco!97
Frekk Taco!+Kvintessensen97
Frekk Taco!+Talking Radioheads97
Bygdedyrebeskyttelsen+Lille Planet96
David mot Goliat+El diablo en el ojo96
David mot Goliat+Nerder av Stål96
De navnløse+Lille Planet96
Definite Maybes+Frekk Taco!96
Definite Maybes+Lille Planet96
Det sixtinske kartell+Lille Planet96
Lille Planet+Qbein96

Beste trioer

NavnPoeng
David mot Goliat+Lille Planet+Trivialterapeutene110
El diablo en el ojo+Folkeaksjonen+Lille Planet110
Frekk Taco!+Lille Planet+Trivialterapeutene110
David mot Goliat+El diablo en el ojo+Lille Planet109
David mot Goliat+Lille Planet+Memento Mori109
Frekk Taco!+Lille Planet+Nerder av Stål109
El diablo en el ojo+Lille Planet+Memento Mori108
El diablo en el ojo+Lille Planet+Trivialterapeutene108
Folkeaksjonen+Frekk Taco!+Lille Planet108
Folkeaksjonen+Lille Planet+Memento Mori108
Folkeaksjonen+Lille Planet+Trivialterapeutene108
Kvintessensen+Lille Planet+Memento Mori108
Kvintessensen+Lille Planet+Trivialterapeutene108
Bygdedyrebeskyttelsen+David mot Goliat+Lille Planet107
David mot Goliat+Folkeaksjonen+Lille Planet107
David mot Goliat+Frekk Taco!+Lille Planet107
David mot Goliat+Frekk Taco!+Nerder av Stål107
El diablo en el ojo+Flogved+Lille Planet107
El diablo en el ojo+Frekk Taco!+Lille Planet107
El diablo en el ojo+Kvintessensen+Lille Planet107
El diablo en el ojo+Kviss Kviss Bang Bang+Lille Planet107
El diablo en el ojo+Lille Planet+Nerder av Stål107
El diablo en el ojo+Lille Planet+Qbein107
Frekk Taco!+Kvintessensen+Lille Planet107
Frekk Taco!+Nerder av Stål+Trivialterapeutene107
Frekk Taco!+Talking Radioheads+Trivialterapeutene107
Lille Planet+Memento Mori+Nerder av Stål107
Lille Planet+Memento Mori+Trivialterapeutene107

Beste kvartetter

NavnPoeng
David mot Goliat+Lille Planet+Memento Mori+Trivialterapeutene114
David mot Goliat+Folkeaksjonen+Lille Planet+Trivialterapeutene113
David mot Goliat+Frekk Taco!+Lille Planet+Trivialterapeutene113
El diablo en el ojo+Flogved+Folkeaksjonen+Lille Planet113
El diablo en el ojo+Folkeaksjonen+Lille Planet+Trivialterapeutene113
Folkeaksjonen+Frekk Taco!+Lille Planet+Trivialterapeutene113
Folkeaksjonen+Lille Planet+Memento Mori+Trivialterapeutene113
Kvintessensen+Lille Planet+Memento Mori+Trivialterapeutene113
Bygdedyrebeskyttelsen+David mot Goliat+Lille Planet+Trivialterapeutene112
David mot Goliat+El diablo en el ojo+Folkeaksjonen+Lille Planet112
David mot Goliat+El diablo en el ojo+Lille Planet+Memento Mori112
David mot Goliat+El diablo en el ojo+Lille Planet+Trivialterapeutene112
David mot Goliat+Kviss Kviss Bang Bang+Lille Planet+Trivialterapeutene112
David mot Goliat+Lille Planet+Qbein+Trivialterapeutene112
David mot Goliat+Lille Planet+Trivialterapeutene+Ureint Kanttreff112
de Gule+Frekk Taco!+Lille Planet+Trivialterapeutene112
El diablo en el ojo+Folkeaksjonen+Fyrbøterlogen+Lille Planet112
El diablo en el ojo+Folkeaksjonen+Lille Planet+Memento Mori112
El diablo en el ojo+Folkeaksjonen+Lille Planet+Qbein112
Folkeaksjonen+Fyrbøterlogen+Lille Planet+Trivialterapeutene112
Frekk Taco!+Fyrbøterlogen+Lille Planet+Trivialterapeutene112
Frekk Taco!+Kvintessensen+Lille Planet+Trivialterapeutene112
Frekk Taco!+Lille Planet+Nerder av Stål+Trivialterapeutene112

Komplementering (Bygdedyrebeskyttelsen – El diablo en el ojo)

->Bygdedyrebeskyttelsen (38)David mot Goliat (73)de Gule (33)De navnløse (68)Definite Maybes (70)Det sixtinske kartell (52)E for idiot (24)El diablo en el ojo (84)
Bygdedyrebeskyttelsen (38)01220121117245
David mot Goliat (73)470462022345412
de Gule (33)15609911235
De navnløse (68)42154401828519
Definite Maybes (70)43194620034518
Det sixtinske kartell (52)31133012160359
E for idiot (24)1051475704
El diablo en el ojo (84)512356252241640
Flogved (30)14714989155
Folkeaksjonen (61)3818362118294717
Fossmarx (22)12411434133
Frekk Taco! (84)5521562626386313
Fyrbøterlogen (67)3814391315294910
Gjøvik/Raufoss (48)28102781120373
Hipp Hurra Kølle! (30)156197612174
Kvintessensen (78)4919522120375913
Kviss Kviss Bang Bang (54)321133121719379
Lille Planet (90)5830602826446920
Memento Mori (67)391943191531497
Nerder av Stål (80)4923532120365813
Optimistene (35)167176910201
Qbein (41)23823131317274
Quizter Sjögren og Fettminken (24)153136710135
Raude bilar er raskare enn kvite (39)2372510814254
Subrosa (37)18422659223
Talking Radioheads (71)4617471716325210
The Bush Administration (41)22132310813256
Trivialterapeutene (51)291635151224378
Ureint Kanttreff (51)28929111121366

Forklaring: cellen i rad Sp1 og kolonne Sp2 angir hvor mange poeng ekstra spiller Sp1 hadde gitt Sp2. Ved å klikke på overskriften i din egen kolonne får du altså se hvem som hadde hjulpet deg mest.

Komplementering (Flogved – Kvintessensen)

->Flogved (30)Folkeaksjonen (61)Fossmarx (22)Frekk Taco! (84)Fyrbøterlogen (67)Gjøvik/Raufoss (48)Hipp Hurra Kølle! (30)Kvintessensen (78)
Bygdedyrebeskyttelsen (38)2215289918239
David mot Goliat (73)5030551020354914
de Gule (33)178225512227
De navnløse (68)4728501014284511
Definite Maybes (70)4827511218334612
Det sixtinske kartell (52)312034614243411
E for idiot (24)910153613115
El diablo en el ojo (84)5940651327395819
Flogved (30)012176810139
Folkeaksjonen (61)430441322274412
Fossmarx (22)950248104
Frekk Taco! (84)603664027415919
Fyrbøterlogen (67)452849100254710
Gjøvik/Raufoss (48)281434560326
Hipp Hurra Kølle! (30)1313185101407
Kvintessensen (78)572960132136550
Kviss Kviss Bang Bang (54)322035615223310
Lille Planet (90)6440691928456223
Memento Mori (67)4030501021284516
Nerder av Stål (80)5529621924395615
Optimistene (35)1611224712187
Qbein (41)241731312202210
Quizter Sjögren og Fettminken (24)117164911115
Raude bilar er raskare enn kvite (39)23152351117218
Subrosa (37)2116232415186
Talking Radioheads (71)483054132335499
The Bush Administration (41)23132671218238
Trivialterapeutene (51)3221391517263415
Ureint Kanttreff (51)30203651122328

Komplementering (Kviss Kviss Bang Bang – Raude bilar er raskare enn kvite)

->Kviss Kviss Bang Bang (54)Lille Planet (90)Memento Mori (67)Nerder av Stål (80)Optimistene (35)Qbein (41)Quizter Sjögren og Fettminken (24)Raude bilar er raskare enn kvite (39)
Bygdedyrebeskyttelsen (38)16610719202922
David mot Goliat (73)3013251645405241
de Gule (33)1239615152219
De navnløse (68)26620939405039
Definite Maybes (70)336181044425339
Det sixtinske kartell (52)17616827283827
E for idiot (24)73629101310
El diablo en el ojo (84)3914241750476549
Flogved (30)843511131714
Folkeaksjonen (61)2711241037374437
Fossmarx (22)3154912146
Frekk Taco! (84)3613272353466450
Fyrbøterlogen (67)285211139385239
Gjøvik/Raufoss (48)1639725273526
Hipp Hurra Kølle! (30)928613111712
Kvintessensen (78)3411271350475947
Kviss Kviss Bang Bang (54)08161132283825
Lille Planet (90)440342059556955
Memento Mori (67)291101138394937
Nerder av Stål (80)371024049476048
Optimistene (35)134640162116
Qbein (41)1561382202522
Quizter Sjögren og Fettminken (24)8364108012
Raude bilar er raskare enn kvite (39)104972020270
Subrosa (37)1119320162316
Talking Radioheads (71)338201143435041
The Bush Administration (41)16411621202818
Trivialterapeutene (51)301015828304033
Ureint Kanttreff (51)195131029273525

Komplementering (Subrosa – Ureint Kanttreff)

->Subrosa (37)Talking Radioheads (71)The Bush Administration (41)Trivialterapeutene (51)Ureint Kanttreff (51)
Bygdedyrebeskyttelsen (38)1913191615
David mot Goliat (73)4019453831
de Gule (33)189151711
De navnløse (68)3714373228
Definite Maybes (70)3815373130
Det sixtinske kartell (52)2413242522
E for idiot (24)958109
El diablo en el ojo (84)5023494139
Flogved (30)14712119
Folkeaksjonen (61)4020333130
Fossmarx (22)857107
Frekk Taco! (84)4926504838
Fyrbøterlogen (67)3419383327
Gjøvik/Raufoss (48)2612252319
Hipp Hurra Kølle! (30)118121311
Kvintessensen (78)4716454235
Kviss Kviss Bang Bang (54)2816293322
Lille Planet (90)5427534944
Memento Mori (67)3916373129
Nerder av Stål (80)4620453739
Optimistene (35)187151213
Qbein (41)2013202017
Quizter Sjögren og Fettminken (24)10311138
Raude bilar er raskare enn kvite (39)189162113
Subrosa (37)07151712
Talking Radioheads (71)410433531
The Bush Administration (41)191301914
Trivialterapeutene (51)311529024
Ureint Kanttreff (51)261124240