FORUM

ARRANGEMENTER

Quizkalenderen 2019 Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker Dette bør du kunne

MESTERSKAP

EM VM NM Nordisk Norway Open Rankinglister Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

Analyse av NM 2019 par og juniorlag

Under følger analyse for parkonkurransen i Quiz-NM 2019. I analysen er par og juniorlag slått sammen, siden de fikk de samme spørsmålene.

Spilleranalyse

NavnPoengV-50L-50SoloDuoTrio4ereV-poeng
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter88385000003,22
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm84345000002,75
Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad81324900002,51
Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn81324900102,79
Ole Martin Halck / David Tørre Asprusten80334700102,64
Stig Sanner / Harald Aastorp79354400002,60
Odd Rune Heggheim / Vegard Eikemo Sande79334600002,54
Jon Inge Kolden / Arild Tørum78314700002,35
Trine Aalborg / Lasse Midttun76284800002,23
Geir H. Kristiansen / Petter Kjær75284700002,19
Lars Matti Årvold / Ingrid Sande Larsen75274800002,37
Bjørn Erik Lobben / Espen Kibsgård75284700002,21
Dag Olav Rønning / Hilde Torp Solbakken75294601002,57
Martha Gjelseth / Erik Hatlø74294500002,38
Brage Nordgård / Knut Heggland74284600002,24
Asbjørn Arntzen / Steinar Johannessen72234900002,01
Petter Jacobsen / Arne Blakkisrud72254700002,22
Truls Flatberg / Andreas B. Schei69224700001,94
Espen Iversen / Eskil Åsmul69244500001,94
Eirik Bäcklund / Aldona Szczepanska68214700001,78
Rune Hallbjørn Jensen / Finn Eivind Slungård68214700001,79
Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen67204700001,85
Karen Skjånes / Ingo Matzat67194800001,76
John Ivar Østby / Egil Østli67234400002,14
Svein Erik Gransjøen / Jørn Gulbrandsen66194700001,87
Terje Røsand / Ivar Berg65244100001,91
Marit Andersen / Håkon Sandholt64204400001,97
Frode Solum / Tore Fossheim64194500001,79
Jarle Kvåle / Lars Lone Rasmussen62224000001,71
Olav Nedrebø / Pekka Wendelin Mykkeltvedt62243800002,08
Per Harald Ninive / Olav Gravir Imenes61194200001,60
Tom Flaten / Kjetil Hofstad58154300001,61
Thomas Iversen / Oddbjørn Sørøy58154300001,49
Silje Kleivdal / Bjørn Tore Øren56164000001,45
Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge55183701002,12
Kristin Leifsdatter / Iver Helmo55114400001,37
Niklas Jakob Søberg / Tollef Bjerkrheim55183700001,73
Credo Eureka!55183700001,57
Vemund Svendsen / Brit Luktvasslimo Nyfors53124100001,38
Andreas Meyer Winnem / Petter Varhaug53143900001,37
Johan Blakkisrud / Atle Nordheim53163700001,35
Tobias Flatin / Cato Setsaa52163600001,31
Jone Frafjord / Sylvia Johnsen52183400001,41
Ivar Areklett / Jan Gunnar Fredriksen51133800001,37
Nils-Olav Hole / Kristian Kvamsøe51133800001,47
Christer Wennersten / Klaus De Vibe51133800001,39
Liggeunderlaget44103400001,09
Ulf Tannæs-Fjeld / Roald Lund Fleiner4283400101,32
Quizlybears42132900001,18
Hilde Arholm / Glenn-Peter Sætre4083200000,99
Anlaug Frydenlund / Lea Inger-Helene Hiorth3993000001,17
Silje Trøen / Anne Beate Putten3983100001,13
Rolf Groven / Anne Karine Thorsrud3082200000,77

Forklaring: Poeng = oppnådde poeng; V-x = poeng på de vanskeligste x spørsmålene; L-y = poeng på de letteste y spørsmålene; Solo = antall solopoeng; tilsvarende for duo- trio- og firerpoeng; V-poeng = vanskelighetsvektede poeng, dvs hvis hvert spørsmål ga ett poeng på deling mellom spillerne som svarte riktig.

Spørsmålsanalyse

Det var ingen spørsmål som alle parene og lagene klarte, men det var tre av spørsmålene som 51 av 52 klarte.

To spørsmål var så harde at ingen av deltakerne greide dem: å koble et internettbasert selskap til en logo, og tittelen på en bok av Trevor Noah. De to parene Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge og Dag Olav Rønning / Hilde Torp Solbakken var de eneste som visste hvem som ha komponert festovertyren «Hjalarljod». Ellers var det tre par som klarte å kioble riktig kunstner til skulpturen som ble vist i spørsmål 92, og de tre parene var Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn, Ulf Tannæs-Fjeld / Roald Lund Fleiner og Ole Martin Halck / David Tørre Asprusten.

Spørsmålet som favoriserte øvre halvdel av tabellen var spørsmålet om hvilken jazzmusiker som i 1965 ga ut albumet A Love Supreme, der 23 av de 26 øverste og kun 4 av de 26 nederste greide spørsmålet.

NrSpmRettT-26B-27T-favHvem
1181358
24326179
3Logo til internettbasert selskap0000
44926233
54826224
6Rør inni kroppen5126251
739261313
84824240
9Kv. skuespiller i Absentia9541
104423212
114623230
124023176
134624222
143419154
154123185
162313103
173721165
184725223
193521147
20Tittel på bok av Trevor Noah0000
213018126
222218414
233317161
243421138
253921183
265026242
273021912
283920191
294125169
304020200
314725223
323923167
33Filmmusikkomponist7431
342518711
35Gryte i Valhall7707
364626206
373321129
38201468
3939251411
403420146
412723419
423924159
434424204
44Russisk høydehopper7707
45Hovedstad med Istiqlal-moskeen5321
464425196
4711651
483621156
49By på sørlige halvkule5126251
505025250
513019118
52251697
534425196
544223194
555025250
5635241113
573419154
584425196
59151239
604625214
614825232
624926233
633224816
642814140
652312111
66Virus med navn etter elv5126251
672916133
684524213
693425916
70502426-2
712111101
723522139
731915411
7442261610
755025250
76Komponist av festovertyren Hjalarljod2110Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge/Dag Olav Rønning / Hilde Torp Solbakken
774224186
78Øverstkommanderende i Norge 9.4.19407523
794826224
804323203
814726215
824225178
8339251411
842716115
853016142
862717107
87231587
88Dansk møbeldesigner8532
894524213
903420146
912218414
92Kunstner med skulptur3211Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn/Ulf Tannæs-Fjeld / Roald Lund Fleiner/Ole Martin Halck / David Tørre Asprusten
933923167
944926233
951814410
964325187
973421138
98Fransk sosiolog523-1
993519163
1002117413

Forklaring: Nr = løpende spørsmålsnummer for hele quizen; Spm = spørsmåls-ID; Rett = antall spillere som svarte riktig; T-x = antall spillere av de øverste x som svarte riktig; B-y = antall spillere av de nederste y som svarte riktig; T-fav = i hvilken grad spørsmålet favoriserte toppen heller enn bunnen av tabellen (T-x minus B-y); Hvem = spillere med solo-/duo-/trio-/firerpoeng.

Beste par

Vinnerparet Heggland/Kolåsæter kunne teoretisk klart 94 av de 100 spørsmålene i samarbeid med et av seks andre par.

NavnPoeng
Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter94
Trine Aalborg / Lasse Midttun+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter94
Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter94
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn94
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm94
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Ole Martin Halck / David Tørre Asprusten94
Truls Flatberg / Andreas B. Schei+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter93
Martha Gjelseth / Erik Hatlø+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter93
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Brage Nordgård / Knut Heggland93
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Odd Rune Heggheim / Vegard Eikemo Sande93
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Niklas Jakob Søberg / Tollef Bjerkrheim93
Marit Andersen / Håkon Sandholt+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter92
Espen Iversen / Eskil Åsmul+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter92
Petter Jacobsen / Arne Blakkisrud+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter92
Silje Kleivdal / Bjørn Tore Øren+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter92
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Jarle Kvåle / Lars Lone Rasmussen92
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Olav Nedrebø / Pekka Wendelin Mykkeltvedt92
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen92
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Vemund Svendsen / Brit Luktvasslimo Nyfors92
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Credo Eureka!92
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Quizlybears92
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm+Ole Martin Halck / David Tørre Asprusten92

Beste trioer

Om kombinasjonen Heggland/Thomas Kolåsæter og Sigstad/Dybhavn hadde fått med seg enten Bakke/Hauge eller Mykkeltvedt/Nedrebø, hadde 97 poeng vært oppnåelig.

NavnPoeng
Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn97
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Olav Nedrebø / Pekka Wendelin Mykkeltvedt+Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn97
Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad+Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter96
Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Olav Nedrebø / Pekka Wendelin Mykkeltvedt96
Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Ole Martin Halck / David Tørre Asprusten96
Trine Aalborg / Lasse Midttun+Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter96
Trine Aalborg / Lasse Midttun+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Olav Nedrebø / Pekka Wendelin Mykkeltvedt96
Trine Aalborg / Lasse Midttun+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Ole Martin Halck / David Tørre Asprusten96
Marit Andersen / Håkon Sandholt+Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter96
Marit Andersen / Håkon Sandholt+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm96
Truls Flatberg / Andreas B. Schei+Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter96
Truls Flatberg / Andreas B. Schei+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Odd Rune Heggheim / Vegard Eikemo Sande96
Truls Flatberg / Andreas B. Schei+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn96
Anlaug Frydenlund / Lea Inger-Helene Hiorth+Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter96
Anlaug Frydenlund / Lea Inger-Helene Hiorth+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Ole Martin Halck / David Tørre Asprusten96
Martha Gjelseth / Erik Hatlø+Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter96
Martha Gjelseth / Erik Hatlø+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Olav Nedrebø / Pekka Wendelin Mykkeltvedt96
Martha Gjelseth / Erik Hatlø+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Ole Martin Halck / David Tørre Asprusten96
Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge+Espen Iversen / Eskil Åsmul+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter96
Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Jarle Kvåle / Lars Lone Rasmussen96
Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Brage Nordgård / Knut Heggland96
Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Ole Martin Halck / David Tørre Asprusten96
Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Quizlybears96
Espen Iversen / Eskil Åsmul+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Odd Rune Heggheim / Vegard Eikemo Sande96
Petter Jacobsen / Arne Blakkisrud+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn96
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Jarle Kvåle / Lars Lone Rasmussen+Odd Rune Heggheim / Vegard Eikemo Sande96
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Brage Nordgård / Knut Heggland+Odd Rune Heggheim / Vegard Eikemo Sande96
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Dag Olav Rønning / Hilde Torp Solbakken+Ole Martin Halck / David Tørre Asprusten96
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Odd Rune Heggheim / Vegard Eikemo Sande+Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn96
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Odd Rune Heggheim / Vegard Eikemo Sande+Ole Martin Halck / David Tørre Asprusten96
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn+Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm96
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn+Niklas Jakob Søberg / Tollef Bjerkrheim96
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn+Ole Martin Halck / David Tørre Asprusten96
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm+Ole Martin Halck / David Tørre Asprusten96
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Niklas Jakob Søberg / Tollef Bjerkrheim+Ole Martin Halck / David Tørre Asprusten96

Beste kvartetter

Totalt 15 kombinasjoner av fire par hadde hatt mulighet til å greie 98 poeng. Vinnerparet Heggland/Kolåsæter inngår i alle disse.

NavnPoeng
Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad+Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Ole Martin Halck / David Tørre Asprusten98
Trine Aalborg / Lasse Midttun+Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Ole Martin Halck / David Tørre Asprusten98
Marit Andersen / Håkon Sandholt+Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn98
Truls Flatberg / Andreas B. Schei+Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn98
Anlaug Frydenlund / Lea Inger-Helene Hiorth+Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Ole Martin Halck / David Tørre Asprusten98
Martha Gjelseth / Erik Hatlø+Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Ole Martin Halck / David Tørre Asprusten98
Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge+Espen Iversen / Eskil Åsmul+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn98
Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge+Petter Jacobsen / Arne Blakkisrud+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn98
Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Jarle Kvåle / Lars Lone Rasmussen+Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn98
Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Olav Nedrebø / Pekka Wendelin Mykkeltvedt+Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn98
Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Brage Nordgård / Knut Heggland+Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn98
Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn+Ole Martin Halck / David Tørre Asprusten98
Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn+Quizlybears98
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Olav Nedrebø / Pekka Wendelin Mykkeltvedt+Dag Olav Rønning / Hilde Torp Solbakken+Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn98
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Dag Olav Rønning / Hilde Torp Solbakken+Odd Rune Heggheim / Vegard Eikemo Sande+Ole Martin Halck / David Tørre Asprusten98

Komplementering (Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad – Eirik Bäcklund / Aldona Szczepanska)

->Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad (81)Trine Aalborg / Lasse Midttun (76)Stig Sanner / Harald Aastorp (79)Marit Andersen / Håkon Sandholt (64)Ivar Areklett / Jan Gunnar Fredriksen (51)Hilde Arholm / Glenn-Peter Sætre (40)Asbjørn Arntzen / Steinar Johannessen (72)Eirik Bäcklund / Aldona Szczepanska (68)
Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad (81)09112333431515
Trine Aalborg / Lasse Midttun (76)4092031391413
Stig Sanner / Harald Aastorp (79)91202234471517
Marit Andersen / Håkon Sandholt (64)687025341312
Ivar Areklett / Jan Gunnar Fredriksen (51)36612026610
Hilde Arholm / Glenn-Peter Sætre (40)2381015046
Asbjørn Arntzen / Steinar Johannessen (72)6108212736012
Eirik Bäcklund / Aldona Szczepanska (68)25616273480
Truls Flatberg / Andreas B. Schei (69)4811162533811
Tom Flaten / Kjetil Hofstad (58)57714202977
Tobias Flatin / Cato Setsaa (52)25715172637
Anlaug Frydenlund / Lea Inger-Helene Hiorth (39)43109141478
Svein Erik Gransjøen / Jørn Gulbrandsen (66)8771427321010
Rolf Groven / Anne Karine Thorsrud (30)125881224
Martha Gjelseth / Erik Hatlø (74)79102130381215
Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge (55)669151825912
Nils-Olav Hole / Kristian Kvamsøe (51)5810141623511
Espen Iversen / Eskil Åsmul (69)610111526331213
Thomas Iversen / Oddbjørn Sørøy (58)26714192957
Petter Jacobsen / Arne Blakkisrud (72)71181828371215
Silje Kleivdal / Bjørn Tore Øren (56)35713232579
Jon Inge Kolden / Arild Tørum (78)914112430411218
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter (88)1318122838491822
Geir H. Kristiansen / Petter Kjær (75)7992131391114
Jarle Kvåle / Lars Lone Rasmussen (62)6610162428912
Lars Matti Årvold / Ingrid Sande Larsen (75)81091931401312
Kristin Leifsdatter / Iver Helmo (55)35610132746
Bjørn Erik Lobben / Espen Kibsgård (75)7962129411015
Olav Nedrebø / Pekka Wendelin Mykkeltvedt (62)6781424321411
Per Harald Ninive / Olav Gravir Imenes (61)368142231810
Brage Nordgård / Knut Heggland (74)711102129361414
Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen (67)5811172130710
Dag Olav Rønning / Hilde Torp Solbakken (75)81192329381216
Terje Røsand / Ivar Berg (65)4691924331011
Odd Rune Heggheim / Vegard Eikemo Sande (79)913112433451319
Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn (81)914122335431518
Karen Skjånes / Ingo Matzat (67)46814243199
Rune Hallbjørn Jensen / Finn Eivind Slungård (68)4910202432711
Frode Solum / Tore Fossheim (64)6810142730812
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm (84)1012122334461618
Vemund Svendsen / Brit Luktvasslimo Nyfors (53)23810152078
Niklas Jakob Søberg / Tollef Bjerkrheim (55)4691317251211
Ulf Tannæs-Fjeld / Roald Lund Fleiner (42)34410112034
Silje Trøen / Anne Beate Putten (39)3588121747
Ole Martin Halck / David Tørre Asprusten (80)912122333441517
Christer Wennersten / Klaus De Vibe (51)26812192337
Andreas Meyer Winnem / Petter Varhaug (53)487121924510
John Ivar Østby / Egil Østli (67)7871726351112
Jone Frafjord / Sylvia Johnsen (52)36816202678
Johan Blakkisrud / Atle Nordheim (53)57814182649
Credo Eureka! (55)368182129811
Liggeunderlaget (44)3679171966
Quizlybears (42)57914191948

Forklaring: cellen i rad Sp1 og kolonne Sp2 angir hvor mange poeng ekstra spiller Sp1 hadde gitt Sp2. Ved å klikke på overskriften i din egen kolonne får du altså se hvem som hadde hjulpet deg mest.

Komplementering (Truls Flatberg / Andreas B. Schei – Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge)

->Truls Flatberg / Andreas B. Schei (69)Tom Flaten / Kjetil Hofstad (58)Tobias Flatin / Cato Setsaa (52)Anlaug Frydenlund / Lea Inger-Helene Hiorth (39)Svein Erik Gransjøen / Jørn Gulbrandsen (66)Rolf Groven / Anne Karine Thorsrud (30)Martha Gjelseth / Erik Hatlø (74)Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge (55)
Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad (81)1628314623521432
Trine Aalborg / Lasse Midttun (76)1525294017481127
Stig Sanner / Harald Aastorp (79)2128345020541533
Marit Andersen / Håkon Sandholt (64)1120273412421124
Ivar Areklett / Jan Gunnar Fredriksen (51)71316261229714
Hilde Arholm / Glenn-Peter Sætre (40)4111415622410
Asbjørn Arntzen / Steinar Johannessen (72)1121234016441026
Eirik Bäcklund / Aldona Szczepanska (68)101723371242925
Truls Flatberg / Andreas B. Schei (69)020253716441228
Tom Flaten / Kjetil Hofstad (58)9020291137919
Tobias Flatin / Cato Setsaa (52)814025833616
Anlaug Frydenlund / Lea Inger-Helene Hiorth (39)710120722614
Svein Erik Gransjøen / Jørn Gulbrandsen (66)13192234042823
Rolf Groven / Anne Karine Thorsrud (30)5911136059
Martha Gjelseth / Erik Hatlø (74)172528411649026
Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge (55)14161930123470
Nils-Olav Hole / Kristian Kvamsøe (51)611182211311119
Espen Iversen / Eskil Åsmul (69)1121253514441023
Thomas Iversen / Oddbjørn Sørøy (58)1013163010351018
Petter Jacobsen / Arne Blakkisrud (72)1724304216451525
Silje Kleivdal / Bjørn Tore Øren (56)713192911371020
Jon Inge Kolden / Arild Tørum (78)1726304619511329
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter (88)2432395224601939
Geir H. Kristiansen / Petter Kjær (75)1425284015471330
Jarle Kvåle / Lars Lone Rasmussen (62)819193211381022
Lars Matti Årvold / Ingrid Sande Larsen (75)1923284115501227
Kristin Leifsdatter / Iver Helmo (55)6111828930816
Bjørn Erik Lobben / Espen Kibsgård (75)1825264415481130
Olav Nedrebø / Pekka Wendelin Mykkeltvedt (62)1520283518411321
Per Harald Ninive / Olav Gravir Imenes (61)1015223212321222
Brage Nordgård / Knut Heggland (74)1523294118501326
Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen (67)618243415411122
Dag Olav Rønning / Hilde Torp Solbakken (75)1824274119491230
Terje Røsand / Ivar Berg (65)1220243516391025
Odd Rune Heggheim / Vegard Eikemo Sande (79)1827334622501630
Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn (81)1927324421551534
Karen Skjånes / Ingo Matzat (67)1317223312401022
Rune Hallbjørn Jensen / Finn Eivind Slungård (68)1019213414411023
Frode Solum / Tore Fossheim (64)1116223112431222
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm (84)1730344820581532
Vemund Svendsen / Brit Luktvasslimo Nyfors (53)6141521832916
Niklas Jakob Søberg / Tollef Bjerkrheim (55)1016202814381018
Ulf Tannæs-Fjeld / Roald Lund Fleiner (42)88918624611
Silje Trøen / Anne Beate Putten (39)581518620512
Ole Martin Halck / David Tørre Asprusten (80)1726334820511531
Christer Wennersten / Klaus De Vibe (51)91115231032914
Andreas Meyer Winnem / Petter Varhaug (53)91421271130920
John Ivar Østby / Egil Østli (67)1620273715431130
Jone Frafjord / Sylvia Johnsen (52)101318311336820
Johan Blakkisrud / Atle Nordheim (53)611162612331021
Credo Eureka! (55)912222615341322
Liggeunderlaget (44)461619630716
Quizlybears (42)5917171127617

Komplementering (Nils-Olav Hole / Kristian Kvamsøe – Geir H. Kristiansen / Petter Kjær)

->Nils-Olav Hole / Kristian Kvamsøe (51)Espen Iversen / Eskil Åsmul (69)Thomas Iversen / Oddbjørn Sørøy (58)Petter Jacobsen / Arne Blakkisrud (72)Silje Kleivdal / Bjørn Tore Øren (56)Jon Inge Kolden / Arild Tørum (78)Lars Heggland / Thomas Kolåsæter (88)Geir H. Kristiansen / Petter Kjær (75)
Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad (81)351825162812613
Trine Aalborg / Lasse Midttun (76)331724152512610
Stig Sanner / Harald Aastorp (79)382128153012313
Marit Andersen / Håkon Sandholt (64)271020102110410
Ivar Areklett / Jan Gunnar Fredriksen (51)16812718317
Hilde Arholm / Glenn-Peter Sætre (40)1241159314
Asbjørn Arntzen / Steinar Johannessen (72)2615191223628
Eirik Bäcklund / Aldona Szczepanska (68)2812171121827
Truls Flatberg / Andreas B. Schei (69)2411211420858
Tom Flaten / Kjetil Hofstad (58)1810131015628
Tobias Flatin / Cato Setsaa (52)198101015435
Anlaug Frydenlund / Lea Inger-Helene Hiorth (39)10511912734
Svein Erik Gransjøen / Jørn Gulbrandsen (66)2611181021726
Rolf Groven / Anne Karine Thorsrud (30)1057311322
Martha Gjelseth / Erik Hatlø (74)34152617289512
Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge (55)239158196610
Nils-Olav Hole / Kristian Kvamsøe (51)09141116717
Espen Iversen / Eskil Åsmul (69)2701913237411
Thomas Iversen / Oddbjørn Sørøy (58)2180918514
Petter Jacobsen / Arne Blakkisrud (72)3216230248411
Silje Kleivdal / Bjørn Tore Øren (56)21101680645
Jon Inge Kolden / Arild Tørum (78)34162514280312
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter (88)382331203613016
Geir H. Kristiansen / Petter Kjær (75)3117211424930
Jarle Kvåle / Lars Lone Rasmussen (62)226171418547
Lars Matti Årvold / Ingrid Sande Larsen (75)341721112810211
Kristin Leifsdatter / Iver Helmo (55)188111016626
Bjørn Erik Lobben / Espen Kibsgård (75)3219241125839
Olav Nedrebø / Pekka Wendelin Mykkeltvedt (62)29142011201049
Per Harald Ninive / Olav Gravir Imenes (61)2310161021638
Brage Nordgård / Knut Heggland (74)271425152611512
Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen (67)2311201220747
Dag Olav Rønning / Hilde Torp Solbakken (75)32162615279311
Terje Røsand / Ivar Berg (65)2612171322838
Odd Rune Heggheim / Vegard Eikemo Sande (79)332028152810514
Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn (81)351726182810614
Karen Skjånes / Ingo Matzat (67)24718922838
Rune Hallbjørn Jensen / Finn Eivind Slungård (68)2412171222627
Frode Solum / Tore Fossheim (64)21918816838
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm (84)371929173011614
Vemund Svendsen / Brit Luktvasslimo Nyfors (53)14814812946
Niklas Jakob Søberg / Tollef Bjerkrheim (55)2313141116859
Ulf Tannæs-Fjeld / Roald Lund Fleiner (42)1677612525
Silje Trøen / Anne Beate Putten (39)12412613227
Ole Martin Halck / David Tørre Asprusten (80)331727162811613
Christer Wennersten / Klaus De Vibe (51)15910614828
Andreas Meyer Winnem / Petter Varhaug (53)16914614225
John Ivar Østby / Egil Østli (67)29152211219211
Jone Frafjord / Sylvia Johnsen (52)211013916328
Johan Blakkisrud / Atle Nordheim (53)1710141012617
Credo Eureka! (55)1711171314449
Liggeunderlaget (44)126988426
Quizlybears (42)15713811548

Komplementering (Jarle Kvåle / Lars Lone Rasmussen – Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen)

->Jarle Kvåle / Lars Lone Rasmussen (62)Lars Matti Årvold / Ingrid Sande Larsen (75)Kristin Leifsdatter / Iver Helmo (55)Bjørn Erik Lobben / Espen Kibsgård (75)Olav Nedrebø / Pekka Wendelin Mykkeltvedt (62)Per Harald Ninive / Olav Gravir Imenes (61)Brage Nordgård / Knut Heggland (74)Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen (67)
Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad (81)2514291325231419
Trine Aalborg / Lasse Midttun (76)2011261021211317
Stig Sanner / Harald Aastorp (79)2713301025261523
Marit Andersen / Håkon Sandholt (64)188191016171114
Ivar Areklett / Jan Gunnar Fredriksen (51)13795131265
Hilde Arholm / Glenn-Peter Sætre (40)65126101023
Asbjørn Arntzen / Steinar Johannessen (72)191021724191212
Eirik Bäcklund / Aldona Szczepanska (68)1851981717811
Truls Flatberg / Andreas B. Schei (69)151320122218108
Tom Flaten / Kjetil Hofstad (58)156148161279
Tobias Flatin / Cato Setsaa (52)95153181379
Anlaug Frydenlund / Lea Inger-Helene Hiorth (39)95128121066
Svein Erik Gransjøen / Jørn Gulbrandsen (66)15620622171014
Rolf Groven / Anne Karine Thorsrud (30)65539164
Martha Gjelseth / Erik Hatlø (74)2211271025251318
Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge (55)15716101416710
Nils-Olav Hole / Kristian Kvamsøe (51)1110148181347
Espen Iversen / Eskil Åsmul (69)131122132118913
Thomas Iversen / Oddbjørn Sørøy (58)1341471613911
Petter Jacobsen / Arne Blakkisrud (72)24827821211317
Silje Kleivdal / Bjørn Tore Øren (56)129176141689
Jon Inge Kolden / Arild Tørum (78)2113291126231518
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter (88)3015351630301925
Geir H. Kristiansen / Petter Kjær (75)201126922221315
Jarle Kvåle / Lars Lone Rasmussen (62)0102092115811
Lars Matti Årvold / Ingrid Sande Larsen (75)230261025241218
Kristin Leifsdatter / Iver Helmo (55)13606141256
Bjørn Erik Lobben / Espen Kibsgård (75)221026024211520
Olav Nedrebø / Pekka Wendelin Mykkeltvedt (62)211221110201213
Per Harald Ninive / Olav Gravir Imenes (61)14101871901112
Brage Nordgård / Knut Heggland (74)201124142424015
Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen (67)16101812181880
Dag Olav Rønning / Hilde Torp Solbakken (75)231228924221318
Terje Røsand / Ivar Berg (65)161021916161011
Odd Rune Heggheim / Vegard Eikemo Sande (79)2514281227241520
Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn (81)2315311329251519
Karen Skjånes / Ingo Matzat (67)1661992016811
Rune Hallbjørn Jensen / Finn Eivind Slungård (68)1581992115911
Frode Solum / Tore Fossheim (64)1582182116812
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm (84)2614331528271619
Vemund Svendsen / Brit Luktvasslimo Nyfors (53)105118141456
Niklas Jakob Søberg / Tollef Bjerkrheim (55)19816111219812
Ulf Tannæs-Fjeld / Roald Lund Fleiner (42)1138411869
Silje Trøen / Anne Beate Putten (39)1067511786
Ole Martin Halck / David Tørre Asprusten (80)2415271223231220
Christer Wennersten / Klaus De Vibe (51)144137171469
Andreas Meyer Winnem / Petter Varhaug (53)119145178710
John Ivar Østby / Egil Østli (67)21922618181515
Jone Frafjord / Sylvia Johnsen (52)147185121389
Johan Blakkisrud / Atle Nordheim (53)147147151375
Credo Eureka! (55)12121481712811
Liggeunderlaget (44)6412616966
Quizlybears (42)128167151178

Komplementering (Dag Olav Rønning / Hilde Torp Solbakken – Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm)

->Dag Olav Rønning / Hilde Torp Solbakken (75)Terje Røsand / Ivar Berg (65)Odd Rune Heggheim / Vegard Eikemo Sande (79)Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn (81)Karen Skjånes / Ingo Matzat (67)Rune Hallbjørn Jensen / Finn Eivind Slungård (68)Frode Solum / Tore Fossheim (64)Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm (84)
Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad (81)14201191817237
Trine Aalborg / Lasse Midttun (76)12171091517204
Stig Sanner / Harald Aastorp (79)132311102021257
Marit Andersen / Håkon Sandholt (64)1218961116143
Ivar Areklett / Jan Gunnar Fredriksen (51)5105587141
Hilde Arholm / Glenn-Peter Sætre (40)38624462
Asbjørn Arntzen / Steinar Johannessen (72)917661411164
Eirik Bäcklund / Aldona Szczepanska (68)914851011162
Truls Flatberg / Andreas B. Schei (69)1216871511162
Tom Flaten / Kjetil Hofstad (58)7136489104
Tobias Flatin / Cato Setsaa (52)4116375102
Anlaug Frydenlund / Lea Inger-Helene Hiorth (39)59625563
Svein Erik Gransjøen / Jørn Gulbrandsen (66)1017961112142
Rolf Groven / Anne Karine Thorsrud (30)44143394
Martha Gjelseth / Erik Hatlø (74)11191181716225
Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge (55)1015681010133
Nils-Olav Hole / Kristian Kvamsøe (51)812558784
Espen Iversen / Eskil Åsmul (69)1016105913144
Thomas Iversen / Oddbjørn Sørøy (58)9107397123
Petter Jacobsen / Arne Blakkisrud (72)1220891416165
Silje Kleivdal / Bjørn Tore Øren (56)81353111082
Jon Inge Kolden / Arild Tørum (78)1221971916225
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter (88)1626141324222710
Geir H. Kristiansen / Petter Kjær (75)11181081614195
Jarle Kvåle / Lars Lone Rasmussen (62)101384119134
Lars Matti Årvold / Ingrid Sande Larsen (75)12201091415195
Kristin Leifsdatter / Iver Helmo (55)8114576124
Bjørn Erik Lobben / Espen Kibsgård (75)919871716196
Olav Nedrebø / Pekka Wendelin Mykkeltvedt (62)111310101515196
Per Harald Ninive / Olav Gravir Imenes (61)81265108134
Brage Nordgård / Knut Heggland (74)12191081515186
Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen (67)1013851110152
Dag Olav Rønning / Hilde Torp Solbakken (75)019971515207
Terje Røsand / Ivar Berg (65)9096149176
Odd Rune Heggheim / Vegard Eikemo Sande (79)13230102217237
Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn (81)13221201720207
Karen Skjånes / Ingo Matzat (67)716103012123
Rune Hallbjørn Jensen / Finn Eivind Slungård (68)81267130166
Frode Solum / Tore Fossheim (64)9168391203
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm (84)162512102022230
Vemund Svendsen / Brit Luktvasslimo Nyfors (53)8127565102
Niklas Jakob Søberg / Tollef Bjerkrheim (55)1017971113151
Ulf Tannæs-Fjeld / Roald Lund Fleiner (42)4116234103
Silje Trøen / Anne Beate Putten (39)68325573
Ole Martin Halck / David Tørre Asprusten (80)141910101917208
Christer Wennersten / Klaus De Vibe (51)714135694
Andreas Meyer Winnem / Petter Varhaug (53)710529695
John Ivar Østby / Egil Østli (67)9181181417175
Jone Frafjord / Sylvia Johnsen (52)610751110123
Johan Blakkisrud / Atle Nordheim (53)4103277113
Credo Eureka! (55)1012631212125
Liggeunderlaget (44)612518470
Quizlybears (42)512529593

Komplementering (Vemund Svendsen / Brit Luktvasslimo Nyfors – John Ivar Østby / Egil Østli)

->Vemund Svendsen / Brit Luktvasslimo Nyfors (53)Niklas Jakob Søberg / Tollef Bjerkrheim (55)Ulf Tannæs-Fjeld / Roald Lund Fleiner (42)Silje Trøen / Anne Beate Putten (39)Ole Martin Halck / David Tørre Asprusten (80)Christer Wennersten / Klaus De Vibe (51)Andreas Meyer Winnem / Petter Varhaug (53)John Ivar Østby / Egil Østli (67)
Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad (81)3030424510323221
Trine Aalborg / Lasse Midttun (76)262738428313117
Stig Sanner / Harald Aastorp (79)3433414811363319
Marit Andersen / Håkon Sandholt (64)212232337252314
Ivar Areklett / Jan Gunnar Fredriksen (51)131320244191710
Hilde Arholm / Glenn-Peter Sætre (40)7101818412118
Asbjørn Arntzen / Steinar Johannessen (72)262933377242416
Eirik Bäcklund / Aldona Szczepanska (68)232430365242513
Truls Flatberg / Andreas B. Schei (69)222435356272518
Tom Flaten / Kjetil Hofstad (58)191924274181911
Tobias Flatin / Cato Setsaa (52)141719285162012
Anlaug Frydenlund / Lea Inger-Helene Hiorth (39)7121518711139
Svein Erik Gransjøen / Jørn Gulbrandsen (66)212530336252414
Rolf Groven / Anne Karine Thorsrud (30)913121111176
Martha Gjelseth / Erik Hatlø (74)302938409323018
Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge (55)181824286182218
Nils-Olav Hole / Kristian Kvamsøe (51)121925244151413
Espen Iversen / Eskil Åsmul (69)242734346272517
Thomas Iversen / Oddbjørn Sørøy (58)191723315171913
Petter Jacobsen / Arne Blakkisrud (72)272836398272516
Silje Kleivdal / Bjørn Tore Øren (56)151726304191710
Jon Inge Kolden / Arild Tørum (78)343141419352720
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter (88)3938485114393723
Geir H. Kristiansen / Petter Kjær (75)282938438322719
Jarle Kvåle / Lars Lone Rasmussen (62)192631336252016
Lars Matti Årvold / Ingrid Sande Larsen (75)2728364210283117
Kristin Leifsdatter / Iver Helmo (55)131621232171610
Bjørn Erik Lobben / Espen Kibsgård (75)303137417312714
Olav Nedrebø / Pekka Wendelin Mykkeltvedt (62)231931345282613
Per Harald Ninive / Olav Gravir Imenes (61)222527294241612
Brage Nordgård / Knut Heggland (74)262738436292822
Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen (67)202434347252415
Dag Olav Rønning / Hilde Torp Solbakken (75)303037429312917
Terje Røsand / Ivar Berg (65)242734344282216
Odd Rune Heggheim / Vegard Eikemo Sande (79)333343439293123
Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn (81)3333414411333022
Karen Skjånes / Ingo Matzat (67)202328336212314
Rune Hallbjørn Jensen / Finn Eivind Slungård (68)202630345232118
Frode Solum / Tore Fossheim (64)212432324222014
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm (84)3330454812373622
Vemund Svendsen / Brit Luktvasslimo Nyfors (53)01222256151711
Niklas Jakob Søberg / Tollef Bjerkrheim (55)14023287212413
Ulf Tannæs-Fjeld / Roald Lund Fleiner (42)1110017510147
Silje Trøen / Anne Beate Putten (39)111214021296
Ole Martin Halck / David Tørre Asprusten (80)333243430343022
Christer Wennersten / Klaus De Vibe (51)13171924501813
Andreas Meyer Winnem / Petter Varhaug (53)17222523320011
John Ivar Østby / Egil Østli (67)25253234929250
Jone Frafjord / Sylvia Johnsen (52)231826303192110
Johan Blakkisrud / Atle Nordheim (53)181722284151912
Credo Eureka! (55)201828275221912
Liggeunderlaget (44)12151617514127
Quizlybears (42)161416174121111

Komplementering (Jone Frafjord / Sylvia Johnsen – Quizlybears)

->Jone Frafjord / Sylvia Johnsen (52)Johan Blakkisrud / Atle Nordheim (53)Credo Eureka! (55)Liggeunderlaget (44)Quizlybears (42)
Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad (81)3233294044
Trine Aalborg / Lasse Midttun (76)3030273841
Stig Sanner / Harald Aastorp (79)3534324246
Marit Andersen / Håkon Sandholt (64)2825272936
Ivar Areklett / Jan Gunnar Fredriksen (51)1916172428
Hilde Arholm / Glenn-Peter Sætre (40)1413141517
Asbjørn Arntzen / Steinar Johannessen (72)2723253434
Eirik Bäcklund / Aldona Szczepanska (68)2424243034
Truls Flatberg / Andreas B. Schei (69)2722232932
Tom Flaten / Kjetil Hofstad (58)1916152025
Tobias Flatin / Cato Setsaa (52)1815192427
Anlaug Frydenlund / Lea Inger-Helene Hiorth (39)1812101414
Svein Erik Gransjøen / Jørn Gulbrandsen (66)2725262835
Rolf Groven / Anne Karine Thorsrud (30)141091615
Martha Gjelseth / Erik Hatlø (74)3031323738
Bjørn Bakke / Magnus Strand Hauge (55)2323222730
Nils-Olav Hole / Kristian Kvamsøe (51)2015131924
Espen Iversen / Eskil Åsmul (69)2726253134
Thomas Iversen / Oddbjørn Sørøy (58)1919202329
Petter Jacobsen / Arne Blakkisrud (72)2929303638
Silje Kleivdal / Bjørn Tore Øren (56)2015152025
Jon Inge Kolden / Arild Tørum (78)2931273841
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter (88)3836374650
Geir H. Kristiansen / Petter Kjær (75)3129293741
Jarle Kvåle / Lars Lone Rasmussen (62)2423192432
Lars Matti Årvold / Ingrid Sande Larsen (75)3029323541
Kristin Leifsdatter / Iver Helmo (55)2116142329
Bjørn Erik Lobben / Espen Kibsgård (75)2829283740
Olav Nedrebø / Pekka Wendelin Mykkeltvedt (62)2224243435
Per Harald Ninive / Olav Gravir Imenes (61)2221182630
Brage Nordgård / Knut Heggland (74)3028273639
Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen (67)2419232933
Dag Olav Rønning / Hilde Torp Solbakken (75)2926303738
Terje Røsand / Ivar Berg (65)2322223335
Odd Rune Heggheim / Vegard Eikemo Sande (79)3429304042
Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn (81)3430293841
Karen Skjånes / Ingo Matzat (67)2621243134
Rune Hallbjørn Jensen / Finn Eivind Slungård (68)2622252831
Frode Solum / Tore Fossheim (64)2422212731
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm (84)3534344045
Vemund Svendsen / Brit Luktvasslimo Nyfors (53)2418182127
Niklas Jakob Søberg / Tollef Bjerkrheim (55)2119182627
Ulf Tannæs-Fjeld / Roald Lund Fleiner (42)1611151416
Silje Trøen / Anne Beate Putten (39)1714111214
Ole Martin Halck / David Tørre Asprusten (80)3131304142
Christer Wennersten / Klaus De Vibe (51)1813182121
Andreas Meyer Winnem / Petter Varhaug (53)2219172122
John Ivar Østby / Egil Østli (67)2526243036
Jone Frafjord / Sylvia Johnsen (52)015152324
Johan Blakkisrud / Atle Nordheim (53)160172221
Credo Eureka! (55)181902325
Liggeunderlaget (44)151312016
Quizlybears (42)141012140