FORUM

ARRANGEMENTER

Quizkalenderen 2019 Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker Dette bør du kunne

MESTERSKAP

EM VM NM Nordisk Norway Open Rankinglister Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

Analyse av NM 2019 lag

Spilleranalyse

NavnPoengV-63L-62SoloDuoTrio4ereV-poeng
Lille Planet102426001005,57
El Diablo en el Ojo100406010116,61
Tryggve Grans skiskole98395901005,53
Nerder av Stål96395700004,96
David mot Goliat90345601004,92
Fyrbøterlogen89325700004,00
Kvintessensen86325401004,57
I dårligste laget85295600014,28
Memento Mori84236100003,73
Definite Maybes82245800003,71
Frekk Taco82295300003,75
Gjøvik/Raufoss82285400104,11
Nor-Å-Ne82235900013,71
Tøygrisen Timotei81275400003,76
Ingen her er mine venner79265300003,82
Talking Radioheads79245500003,86
Ingen fra Varteig78275100003,73
Folkeaksjonen71234800003,11
Ureint Kanttreff67175000002,85
Levon Helm65164900002,70
One of Us Cannot Be Wrong64115300002,61
The answering machine63164700012,88
Blåbærslang60154500102,93
Bygdedyrebeskyttelsen60154500002,50
Kviss Kviss Bang Bang60194100002,90
Vestlandsfanden59104900002,20
De Vilde Roser58134500002,32
Trivialteraputene57144300002,63
Men at work5684800002,06
Konstitusjonen55163900002,56
Svinesundbrigaden55124300002,39
The Quizzleblowers55114400002,32
Plukk og bland5284400001,96
Tempo Corvette52124000002,18
de Gule49123700002,02
The Flamencodancers of Death4353800001,58
Heltinner4063400001,66

Forklaring: Poeng = oppnådde poeng; V-x = poeng på de vanskeligste x spørsmålene; L-y = poeng på de letteste y spørsmålene; Solo = antall solopoeng; tilsvarende for duo- trio- og firerpoeng; V-poeng = vanskelighetsvektede poeng, dvs hvis hvert spørsmål ga ett poeng på deling mellom spillerne som svarte riktig.

Spørsmålsanalyse

To av spørsmålene var så vanskelige at ingen av lagene hadde riktig svar: et klesmerke skapt av Susie Cave og en 80 km lang forkastning i Finnmark. Ett solopoeng ble det, og det gikk til El Diablo en el Ojo, som visste navnet på helten i Donna Leons bøker. To duopoeng: Lagene David mot Goliat og Lille Planet klarte å gi navnet på én av de to hovedpersonene i «Lik meg» mens Kvintessensen og Tryggve Grans skiskole hadde navnet på den 251,4 cm høye finnen som i en periode var verdens høyeste mann. De tre lagene Blåbærslang, El Diablo en el Ojo og Gjøvik/Raufoss klarte som de eneste spørsmålet om en hustype som er spesiell for Østerdalen mens kvartetten El Diablo en el Ojo, I dårligste laget, Nor-Å-Ne og The answering machine hadde navnet på det populære klesmerket i spørsmål 116.

NrSpmRettT-18B-19T-favHvem
13117143
2201284
35321
42111101
5141046
6191459
72817116
8Klesmerke skapt av Susie Cave0000
9171165
103118135
112917125
12251697
132414104
14181174
152615114
16141138
173217152
183015150
192816124
20191183
213016142
22231587
23Helt i Donna Leon-bøker1101El Diablo en el Ojo
24161156
257615
26211011-1
273218144
283117143
29371819-1
302616106
31131129
32351718-1
33221578
343318153
3580 km lang forkastning i Finnmark0000
363317161
376330
38241596
39201468
403217152
413116151
423018126
432015510
44Pakistansk provins1714311
45171165
4618810-2
47351718-1
483317161
49151055
50221394
513017134
52201284
53371819-1
542716115
5511927
563217152
57371819-1
58371819-1
597615
6015963
612216610
62Nederlandsk wimbledonvinner1915411
632515105
649725
65271899
66371819-1
6710642
682916133
69301317-4
70Hovedpersoner i «Lik meg»2202David mot Goliat/Lille Planet
713116151
72131129
73241596
7410734
756514
76371819-1
77221486
786514
79371819-1
802715123
819633
82141046
83201284
842917125
851814410
862915141
8715963
88111019
895413
90371819-1
911412210
928624
933317161
942015510
95191367
96251,4 cm høy finne2202Kvintessensen/Tryggve Grans skiskole
9710734
982211110
993218144
100181174
1013518171
102181358
10314954
104191459
1053618180
106Hustype særegen for Østerdalen3211Blåbærslang/El Diablo en el Ojo/Gjøvik/Raufoss
1072313103
10812844
1093418162
110181266
111181358
1122716115
1132615114
114131129
11512936
116Populært klesmerke4312El Diablo en el Ojo/I dårligste laget/Nor-Å-Ne/The answering machine
1178532
1183418162
119161156
120171073
1216330
122734-1
1235321
1242917125
1253017134

Forklaring: Nr = løpende spørsmålsnummer for hele quizen; Spm = spørsmåls-ID; Rett = antall spillere som svarte riktig; T-x = antall spillere av de øverste x som svarte riktig; B-y = antall spillere av de nederste y som svarte riktig; T-fav = i hvilken grad spørsmålet favoriserte toppen heller enn bunnen av tabellen (T-x minus B-y); Hvem = spillere med solo-/duo-/trio-/firerpoeng.

Beste par

El Diablo en el Ojo og Tryggve Grans skiskole hadde tilsammen 115 av 125 mulige poeng.

NavnPoeng
El Diablo en el Ojo+Tryggve Grans skiskole115
El Diablo en el Ojo+Lille Planet114
El Diablo en el Ojo+Nerder av Stål114
David mot Goliat+El Diablo en el Ojo113
Lille Planet+Tryggve Grans skiskole113
David mot Goliat+Lille Planet112
El Diablo en el Ojo+Ingen fra Varteig112
El Diablo en el Ojo+Kviss Kviss Bang Bang112
I dårligste laget+Lille Planet112
David mot Goliat+Tryggve Grans skiskole111
El Diablo en el Ojo+Frekk Taco111
Fyrbøterlogen+Lille Planet111
Ingen her er mine venner+Lille Planet111
Lille Planet+Nerder av Stål111
Nerder av Stål+Tryggve Grans skiskole111
Nerder av Stål+Tøygrisen Timotei111
David mot Goliat+Nerder av Stål110
El Diablo en el Ojo+I dårligste laget110
El Diablo en el Ojo+Ingen her er mine venner110
El Diablo en el Ojo+Memento Mori110
El Diablo en el Ojo+Tøygrisen Timotei110
I dårligste laget+Nerder av Stål110
Ingen her er mine venner+Nerder av Stål110
Ingen her er mine venner+Tryggve Grans skiskole110
Kvintessensen+Tryggve Grans skiskole110
Lille Planet+Tøygrisen Timotei110

Beste trioer

Hvis de to lagene El Diablo en el Ojo og Tryggve Grans skiskole haddet fått med meg ett av lagene David mot Goliat, Ingen her er mine venner, Lille Planet eller Nerder av Stål, kunne de greid 120 riktige svar.

NavnPoeng
David mot Goliat+El Diablo en el Ojo+Tryggve Grans skiskole120
El Diablo en el Ojo+Ingen her er mine venner+Tryggve Grans skiskole120
El Diablo en el Ojo+Lille Planet+Tryggve Grans skiskole120
El Diablo en el Ojo+Nerder av Stål+Tryggve Grans skiskole120
David mot Goliat+El Diablo en el Ojo+Ingen fra Varteig119
David mot Goliat+El Diablo en el Ojo+Kviss Kviss Bang Bang119
David mot Goliat+El Diablo en el Ojo+Lille Planet119
de Gule+El Diablo en el Ojo+Tryggve Grans skiskole119
El Diablo en el Ojo+Folkeaksjonen+Tryggve Grans skiskole119
El Diablo en el Ojo+Fyrbøterlogen+Tryggve Grans skiskole119
El Diablo en el Ojo+Ingen fra Varteig+Nerder av Stål119
El Diablo en el Ojo+Ingen fra Varteig+Tryggve Grans skiskole119
El Diablo en el Ojo+Kvintessensen+Tryggve Grans skiskole119
El Diablo en el Ojo+Lille Planet+Tøygrisen Timotei119
El Diablo en el Ojo+Nerder av Stål+Tøygrisen Timotei119
El Diablo en el Ojo+The answering machine+Tryggve Grans skiskole119
El Diablo en el Ojo+Tryggve Grans skiskole+Tøygrisen Timotei119
David mot Goliat+El Diablo en el Ojo+Kvintessensen118
De Vilde Roser+El Diablo en el Ojo+Tryggve Grans skiskole118
El Diablo en el Ojo+Frekk Taco+Nerder av Stål118
El Diablo en el Ojo+Frekk Taco+Tryggve Grans skiskole118
El Diablo en el Ojo+Heltinner+Tryggve Grans skiskole118
El Diablo en el Ojo+I dårligste laget+Lille Planet118
El Diablo en el Ojo+I dårligste laget+Nerder av Stål118
El Diablo en el Ojo+Ingen fra Varteig+Lille Planet118
El Diablo en el Ojo+Ingen her er mine venner+Lille Planet118
El Diablo en el Ojo+Ingen her er mine venner+Nerder av Stål118
El Diablo en el Ojo+Kvintessensen+Nerder av Stål118
El Diablo en el Ojo+Kviss Kviss Bang Bang+Tryggve Grans skiskole118
El Diablo en el Ojo+Levon Helm+Tryggve Grans skiskole118
El Diablo en el Ojo+Lille Planet+Nerder av Stål118
El Diablo en el Ojo+Lille Planet+Trivialteraputene118
El Diablo en el Ojo+Memento Mori+Tryggve Grans skiskole118
El Diablo en el Ojo+Nor-Å-Ne+Tryggve Grans skiskole118
El Diablo en el Ojo+One of Us Cannot Be Wrong+Tryggve Grans skiskole118
El Diablo en el Ojo+Svinesundbrigaden+Tryggve Grans skiskole118
Ingen her er mine venner+Lille Planet+Tryggve Grans skiskole118

Beste kvartetter

De tre kombinasjonene David mot Goliat+El Diablo en el Ojo+Ingen fra Varteig+Tryggve Grans skiskole, El Diablo en el Ojo+Ingen her er mine venner+Lille Planet+Tryggve Grans skiskole og El Diablo en el Ojo+Lille Planet+Tryggve Grans skiskole+Tøygrisen Timotei hadde alle gitt 123 poeng — om ikke lagene hadde ødelagt for hverandre. :-)

NavnPoeng
David mot Goliat+El Diablo en el Ojo+Ingen fra Varteig+Tryggve Grans skiskole123
El Diablo en el Ojo+Ingen her er mine venner+Lille Planet+Tryggve Grans skiskole123
El Diablo en el Ojo+Lille Planet+Tryggve Grans skiskole+Tøygrisen Timotei123
David mot Goliat+El Diablo en el Ojo+Ingen fra Varteig+Kviss Kviss Bang Bang122
David mot Goliat+El Diablo en el Ojo+Ingen her er mine venner+Tryggve Grans skiskole122
David mot Goliat+El Diablo en el Ojo+Kvintessensen+Tryggve Grans skiskole122
David mot Goliat+El Diablo en el Ojo+Lille Planet+Tryggve Grans skiskole122
David mot Goliat+El Diablo en el Ojo+Nerder av Stål+Tryggve Grans skiskole122
de Gule+El Diablo en el Ojo+Lille Planet+Tryggve Grans skiskole122
De Vilde Roser+El Diablo en el Ojo+Lille Planet+Tryggve Grans skiskole122
El Diablo en el Ojo+Folkeaksjonen+Lille Planet+Tryggve Grans skiskole122
El Diablo en el Ojo+Frekk Taco+Lille Planet+Tryggve Grans skiskole122
El Diablo en el Ojo+Fyrbøterlogen+Lille Planet+Tryggve Grans skiskole122
El Diablo en el Ojo+Heltinner+Kvintessensen+Tryggve Grans skiskole122
El Diablo en el Ojo+Heltinner+Lille Planet+Tryggve Grans skiskole122
El Diablo en el Ojo+Ingen fra Varteig+Lille Planet+Tryggve Grans skiskole122
El Diablo en el Ojo+Ingen fra Varteig+Nerder av Stål+Tryggve Grans skiskole122
El Diablo en el Ojo+Ingen her er mine venner+Memento Mori+Tryggve Grans skiskole122
El Diablo en el Ojo+Ingen her er mine venner+Nerder av Stål+Tryggve Grans skiskole122
El Diablo en el Ojo+Ingen her er mine venner+Nor-Å-Ne+Tryggve Grans skiskole122
El Diablo en el Ojo+Levon Helm+Lille Planet+Tryggve Grans skiskole122
El Diablo en el Ojo+Lille Planet+The answering machine+Tryggve Grans skiskole122
El Diablo en el Ojo+Nerder av Stål+Tryggve Grans skiskole+Tøygrisen Timotei122

Komplementering (Blåbærslang – Folkeaksjonen)

->Blåbærslang (60)Bygdedyrebeskyttelsen (60)David mot Goliat (90)Definite Maybes (82)de Gule (49)De Vilde Roser (58)El Diablo en el Ojo (100)Folkeaksjonen (71)
Blåbærslang (60)02516113025418
Bygdedyrebeskyttelsen (60)2501062423616
David mot Goliat (90)464002347391329
Definite Maybes (82)33281504135828
de Gule (49)191368013713
De Vilde Roser (58)2321711220811
El Diablo en el Ojo (100)444623265850038
Folkeaksjonen (71)29271017352490
Frekk Taco (82)3732131637331128
Fyrbøterlogen (89)393813214734925
Gjøvik/Raufoss (82)353416194735527
Heltinner (40)151189161558
I dårligste laget (85)3735141847391030
Ingen fra Varteig (78)3532151940351225
Ingen her er mine venner (79)3434162036301026
Konstitusjonen (55)24205132723316
Kvintessensen (86)373517194037928
Kviss Kviss Bang Bang (60)2624121529231219
Levon Helm (65)222610153222714
Lille Planet (102)4745222556481436
Memento Mori (84)3135122044341026
Men at work (56)1319872821116
Nerder av Stål (96)4044202352451436
Nor-Å-Ne (82)303214164233626
One of Us Cannot Be Wrong (64)20211083122618
Plukk og bland (52)1520582214415
Svinesundbrigaden (55)1718972421816
Talking Radioheads (79)303116164336724
Tempo Corvette (52)19159112522315
The answering machine (63)262011102819717
The Flamencodancers of Death (43)1513571112410
The Quizzleblowers (55)16209102516514
Trivialteraputene (57)19208112623715
Tryggve Grans skiskole (98)4643212457461533
Tøygrisen Timotei (81)3734132241301024
Ureint Kanttreff (67)212711143021717
Vestlandsfanden (59)1819482619511

Forklaring: cellen i rad Sp1 og kolonne Sp2 angir hvor mange poeng ekstra spiller Sp1 hadde gitt Sp2. Ved å klikke på overskriften i din egen kolonne får du altså se hvem som hadde hjulpet deg mest.

Komplementering (Frekk Taco – Konstitusjonen)

->Frekk Taco (82)Fyrbøterlogen (89)Gjøvik/Raufoss (82)Heltinner (40)I dårligste laget (85)Ingen fra Varteig (78)Ingen her er mine venner (79)Konstitusjonen (55)
Blåbærslang (60)1510133512171529
Bygdedyrebeskyttelsen (60)109123110141525
David mot Goliat (90)2114245819272740
Definite Maybes (82)1614195115232340
de Gule (49)4714251111621
De Vilde Roser (58)9311331215926
El Diablo en el Ojo (100)2920236525343148
Folkeaksjonen (71)177163916181832
Frekk Taco (82)011254920192437
Fyrbøterlogen (89)180185719222341
Gjøvik/Raufoss (82)251104918232339
Heltinner (40)7870610418
I dårligste laget (85)231521510262340
Ingen fra Varteig (78)151119481902332
Ingen her er mine venner (79)211320431724039
Konstitusjonen (55)1071233109150
Kvintessensen (86)1714235624222540
Kviss Kviss Bang Bang (60)87123414121424
Levon Helm (65)138113312181331
Lille Planet (102)2522276527313251
Memento Mori (84)2013184715242141
Men at work (56)127629610821
Nerder av Stål (96)2618276225293148
Nor-Å-Ne (82)2112174915212137
One of Us Cannot Be Wrong (64)14812339171029
Plukk og bland (52)841025414622
Svinesundbrigaden (55)891130915924
Talking Radioheads (79)2010164718172336
Tempo Corvette (52)1066264111120
The answering machine (63)149133612151331
The Flamencodancers of Death (43)5791969416
The Quizzleblowers (55)12712276141123
Trivialteraputene (57)13814309151523
Tryggve Grans skiskole (98)2718266222273149
Tøygrisen Timotei (81)1611184816221737
Ureint Kanttreff (67)88143916151329
Vestlandsfanden (59)9210335111124

Komplementering (Kvintessensen – Nor-Å-Ne)

->Kvintessensen (86)Kviss Kviss Bang Bang (60)Levon Helm (65)Lille Planet (102)Memento Mori (84)Men at work (56)Nerder av Stål (96)Nor-Å-Ne (82)
Blåbærslang (60)112617571748
Bygdedyrebeskyttelsen (60)9242131123810
David mot Goliat (90)2142351018421422
Definite Maybes (82)15373251833916
de Gule (49)31816392159
De Vilde Roser (58)92115482379
El Diablo en el Ojo (100)2352421226451824
Folkeaksjonen (71)133020513311115
Frekk Taco (82)133030518381221
Fyrbøterlogen (89)173632918401119
Gjøvik/Raufoss (82)193428716321317
Heltinner (40)10148331367
I dårligste laget (85)2339321016351418
Ingen fra Varteig (78)143031718321117
Ingen her er mine venner (79)183327916311418
Konstitusjonen (55)9192141220710
Kvintessensen (86)04032520361118
Kviss Kviss Bang Bang (60)1402071022714
Levon Helm (65)112504524910
Lille Planet (102)214941024471526
Memento Mori (84)1834246030813
Men at work (56)6181512013
Nerder av Stål (96)21434092041023
Nor-Å-Ne (82)1436276112990
One of Us Cannot Be Wrong (64)152516651938
Plukk og bland (52)91912221433
Svinesundbrigaden (55)1016183820510
Talking Radioheads (79)193231616321317
Tempo Corvette (52)101714181887
The answering machine (63)112621792458
The Flamencodancers of Death (43)81412331135
The Quizzleblowers (55)112217761768
Trivialteraputene (57)1125156720414
Tryggve Grans skiskole (98)2444391123461525
Tøygrisen Timotei (81)173427814341516
Ureint Kanttreff (67)10231831025811
Vestlandsfanden (59)111916441756

Komplementering (One of Us Cannot Be Wrong – The Quizzleblowers)

->One of Us Cannot Be Wrong (64)Plukk og bland (52)Svinesundbrigaden (55)Talking Radioheads (79)Tempo Corvette (52)The answering machine (63)The Flamencodancers of Death (43)The Quizzleblowers (55)
Blåbærslang (60)1623221127233221
Bygdedyrebeskyttelsen (60)1728231223173025
David mot Goliat (90)3643442747385244
Definite Maybes (82)2638341941294637
de Gule (49)1619181322141719
De Vilde Roser (58)1620241528142719
El Diablo en el Ojo (100)4252532851446150
Folkeaksjonen (71)2534321634253830
Frekk Taco (82)3238352340334439
Fyrbøterlogen (89)3341432043355341
Gjøvik/Raufoss (82)3040381936324839
Heltinner (40)91315814131612
I dårligste laget (85)3037392437344836
Ingen fra Varteig (78)3140381637304437
Ingen her er mine venner (79)2533332338294035
Konstitusjonen (55)2025241223232823
Kvintessensen (86)3743412644345142
Kviss Kviss Bang Bang (60)2127211325233127
Levon Helm (65)1725281727233427
Lille Planet (102)4452502951466254
Memento Mori (84)2534372140304435
Men at work (56)111821922172418
Nerder av Stål (96)3547463052385647
Nor-Å-Ne (82)2633372037274435
One of Us Cannot Be Wrong (64)023241427182922
Plukk og bland (52)110161119132217
Svinesundbrigaden (55)151901421202522
Talking Radioheads (79)293838037314634
Tempo Corvette (52)151918100182520
The answering machine (63)172428152902922
The Flamencodancers of Death (43)8131310169015
The Quizzleblowers (55)132022102314270
Trivialteraputene (57)1425221523232524
Tryggve Grans skiskole (98)3950502948455947
Tøygrisen Timotei (81)2936362139304334
Ureint Kanttreff (67)2127251732233126
Vestlandsfanden (59)1321201125172619

Komplementering (Trivialteraputene – Vestlandsfanden)

->Trivialteraputene (57)Tryggve Grans skiskole (98)Tøygrisen Timotei (81)Ureint Kanttreff (67)Vestlandsfanden (59)
Blåbærslang (60)228161419
Bygdedyrebeskyttelsen (60)235132020
David mot Goliat (90)4113223435
Definite Maybes (82)368232931
de Gule (49)18891216
De Vilde Roser (58)24671218
El Diablo en el Ojo (100)5017294046
Folkeaksjonen (71)296142123
Frekk Taco (82)3811172332
Fyrbøterlogen (89)409193032
Gjøvik/Raufoss (82)3910192933
Heltinner (40)13471214
I dårligste laget (85)379203431
Ingen fra Varteig (78)367192630
Ingen her er mine venner (79)3712152531
Konstitusjonen (55)216111720
Kvintessensen (86)4012222938
Kviss Kviss Bang Bang (60)286131620
Levon Helm (65)236111622
Lille Planet (102)5115293847
Memento Mori (84)349172729
Men at work (56)19491414
Nerder av Stål (96)4313303742
Nor-Å-Ne (82)399172629
One of Us Cannot Be Wrong (64)215121818
Plukk og bland (52)20471214
Svinesundbrigaden (55)207101316
Talking Radioheads (79)3710192931
Tempo Corvette (52)182101718
The answering machine (63)2910121921
The Flamencodancers of Death (43)1145710
The Quizzleblowers (55)22481415
Trivialteraputene (57)05151818
Tryggve Grans skiskole (98)460273843
Tøygrisen Timotei (81)391002231
Ureint Kanttreff (67)2878019
Vestlandsfanden (59)2049110