FORUM

ARRANGEMENTER

Quizkalenderen 2018 Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker Dette bør du kunne

MESTERSKAP

EM VM NM Nordisk Norway Open Rankinglister Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

Analyse av NM 2018 par og juniorlag

Under følger analyse for parkonkurransen i Quiz-NM 2017. I analysen er par og juniorlag slått sammen, siden de fikk de samme spørsmålene.

Spilleranalyse

NavnPoengV-51L-49SoloDuoTrio4ereV-poeng
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter74264800004,75
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm65194600003,53
Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad65234201014,42
Stig Sanner / Harald Aastorp61214000014,00
Knut Heggland / Brage Nordgård60194100103,67
Ole Martin Halck / Toril Opsahl59194000003,30
Credo Eureka!57213601104,16
Bjørn Erik Lobben / Espen Kibsgård56154100002,85
Eivind Moskvil / Ingrid Sande Larsen56164000002,90
Rune Hallbjørn Jensen / Finn Eivind Slungård56144200002,90
Vegard Eikemo Sande / Odd Rune Heggheim54153900002,85
Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes53173600003,29
Jarle Kvåle / Knut Bonan50123800002,52
Jon Inge Kolden / Arild Tørum49133610003,66
Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø49202911014,66
Carl Magnus Skutle / Tarald Bjørdal Langan48153300002,87
Egil Østli / John Ivar Østby47103710003,37
Arne Blakkisrud / Petter Jacobsen4593600002,07
Cecilie Fjeldvær / Andreas B. Schei44133110003,06
Tom Flaten / Kjetil Hofstad4483601002,42
Eirik Bäcklund / Mats Bergstrøm43123100002,17
Asbjørn Arntzen / Martha Gjelseth42103200002,09
Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen4283400102,28
Hilde Arholm / Lars Matti Årvold3983100001,95
Marte Stang Midttun / Lars André Gundersen3973200001,77
Arild Holme / Erik Hatlø3853300001,77
Håkon Sandholt / Iver Helmo3782900001,81
Ivar Areklett / Karen Areklett Vikingstad3692700002,04
Terje Røsand / Ivar Berg3682800001,69
Harald Groven / Øystein Almås3682800001,99
Ole-Christian Bråten / Kim Irgens Casen3592600012,06
Mads Wigdahl Sveia / Hilde Torp Solbakken3472700001,48
Kristian V. Kvamsøe / Nils-Olav Hole3082200001,57
Hilde Johansen / Frode Abrahamsen2972200001,51
Petter Varhaug / Vemund Svendsen2952400001,31
Britt Johnsen / Marius Nilsen2451900001,06
Hans Arne Forseth / Ingrid Lønset Solemdal2112000000,72
Gerd Lindø Johnsen / Ole Kvamme2031700000,98
Liggeunderlaget2051500001,20
Silje Trøen / Anne Beate Putten1631300000,65
US Postal1441000000,64

Forklaring: Poeng = oppnådde poeng; V-x = poeng på de vanskeligste x spørsmålene; L-y = poeng på de letteste y spørsmålene; Solo = antall solopoeng; tilsvarende for duo- trio- og firerpoeng; V-poeng = vanskelighetsvektede poeng, dvs hvis hvert spørsmål ga ett poeng på deling mellom spillerne som svarte riktig.

Spørsmålsanalyse

Det var ingen spørsmål som alle par og lag klarte, men 39 av de 41 deltakterne hadde TV-serien der vi i sesong 7 kunne se Aqua-Lene i en av rollene.

Det var heller ingen spørsmål som ingen greide, men fire av 100 spørsmål ga solopoeng: Søskenparet Cecilie Fjeldvær og Andreas B. Schei hadde landet som brøt det diplomatiske samarbeidet med Norge i 1990, Jon Inge Kolden og Arild Tørum klarte det fiktive landet med Richard Dreyfuss som diktator i en film fra 1988, sangen av Doodle Bugs som De syngende husmødre gjorde en versjon av i 1984 ble korrekt besvart av Egil Østli og John Ivar Østby mens Pekka Wendelin Mykkeltvedt og Olav Nedrebø kjente til navnet på et lite rom på kortveggen inni ei kiste.

Spørsmålet som favoriserte øvre halvdel av tabellen var spørsmålet om hva som var det siste persiske riket før islam, der 18 av de 20 øverste og kun 2 av de 21 nederste greide spørsmålet.

NrSpmRettT-20B-21T-favHvem
1171073
26330
314862
412844
52515105
6Navn på landsmøte i Kristiania i 18512202Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø/Tom Flaten / Kjetil Hofstad
7171349
8231587
9171165
10Sigarettmerke fra 1954 med berømt slagord2202Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad/Credo Eureka!
113620164
12181174
1310826
147523
155321
162514113
173118135
185413
192717107
202716115
21191275
22Konsonanter fra ukjent skriftspråk3211Knut Heggland / Brage Nordgård/Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen/Credo Eureka!
2311743
24Land som brøt det diplomatiske samarbeidet med Norge i 19901101Cecilie Fjeldvær / Andreas B. Schei
25301317-4
26241113-2
272116511
282717107
298624
303116151
31191275
325321
333018126
342514113
353618180
363418162
37231587
38201468
39201468
4017981
41221578
423418162
438440
4411835
4512936
463619172
477615
483317161
4910826
505413
515321
52Fiktivt land med Richard Dreyfuss som diktator1101Jon Inge Kolden / Arild Tørum
531615114
543819190
5516972
561211110
576514
587431
597615
60161248
61161156
628624
632614122
649725
6511651
66221578
672413112
682015510
691156-1
7016972
712518711
72391920-1
732317611
74Sang av Doodle Bugs og De syngende husmødre1101Egil Østli / John Ivar Østby
752919109
76181082
77201468
783720173
795321
802018216
819725
82211477
83141138
84Lite rom i ei kiste1101Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø
85221486
863217152
87171165
881814410
89191459
909725
912414104
923419154
93Ord som betyr "gode manerer"4312Ole-Christian Bråten / Kim Irgens Casen/Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø/Stig Sanner / Harald Aastorp/Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad
94251789
951312111
96181174
978624
987523
993719181
1008440

Forklaring: Nr = løpende spørsmålsnummer for hele quizen; Spm = spørsmåls-ID; Rett = antall spillere som svarte riktig; T-x = antall spillere av de øverste x som svarte riktig; B-y = antall spillere av de nederste y som svarte riktig; T-fav = i hvilken grad spørsmålet favoriserte toppen heller enn bunnen av tabellen (T-x minus B-y); Hvem = spillere med solo-/duo-/trio-/firerpoeng.

Beste par

Vinnerparet Heggland/Kolåsæter kunne teoretisk klart 85 av de 100 spørsmålene i samarbeid med paret Mykkeltvedt/Nedrebø

NavnPoeng
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø85
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Credo Eureka!84
Knut Heggland / Brage Nordgård+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter83
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes83
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Stig Sanner / Harald Aastorp83
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad83
Cecilie Fjeldvær / Andreas B. Schei+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter82
Knut Heggland / Brage Nordgård+Stig Sanner / Harald Aastorp82
Knut Heggland / Brage Nordgård+Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad82
Bjørn Erik Lobben / Espen Kibsgård+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter81
Jon Inge Kolden / Arild Tørum+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter81
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Ole Martin Halck / Toril Opsahl81
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm81
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Vegard Eikemo Sande / Odd Rune Heggheim81
Stig Sanner / Harald Aastorp+Credo Eureka!81
Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad+Credo Eureka!81
Arne Blakkisrud / Petter Jacobsen+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter80
Carl Magnus Skutle / Tarald Bjørdal Langan+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter80
Eirik Bäcklund / Mats Bergstrøm+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter80
Knut Heggland / Brage Nordgård+Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø80
Knut Heggland / Brage Nordgård+Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm80
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen80
Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes+Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad80
Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø+Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm80
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm+Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad80

Beste trioer

Kombinasjonen av parene Heggland/Kolåsæter, Sigstad/Aakernes og Mykkeltvedt/Nedrebø hadde til sammen 92 riktige svar.

NavnPoeng
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes+Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø92
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes+Credo Eureka!91
Carl Magnus Skutle / Tarald Bjørdal Langan+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø90
Cecilie Fjeldvær / Andreas B. Schei+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø90
Cecilie Fjeldvær / Andreas B. Schei+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Credo Eureka!90
Knut Heggland / Brage Nordgård+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø90
Knut Heggland / Brage Nordgård+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad90
Knut Heggland / Brage Nordgård+Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes+Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø90
Knut Heggland / Brage Nordgård+Stig Sanner / Harald Aastorp+Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad90
Knut Heggland / Brage Nordgård+Stig Sanner / Harald Aastorp+Credo Eureka!90
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø+Credo Eureka!90
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad+Credo Eureka!90
Carl Magnus Skutle / Tarald Bjørdal Langan+Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø+Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm89
Egil Østli / John Ivar Østby+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø89
Eirik Bäcklund / Mats Bergstrøm+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø89
Eivind Moskvil / Ingrid Sande Larsen+Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes+Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø89
Knut Heggland / Brage Nordgård+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes89
Knut Heggland / Brage Nordgård+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Stig Sanner / Harald Aastorp89
Knut Heggland / Brage Nordgård+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Credo Eureka!89
Knut Heggland / Brage Nordgård+Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes+Stig Sanner / Harald Aastorp89
Knut Heggland / Brage Nordgård+Stig Sanner / Harald Aastorp+Vegard Eikemo Sande / Odd Rune Heggheim89
Knut Heggland / Brage Nordgård+Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm+Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad89
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes+Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad89
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø+Vegard Eikemo Sande / Odd Rune Heggheim89
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø+Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad89
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø+Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen89
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Stig Sanner / Harald Aastorp+Credo Eureka!89

Beste kvartetter

Fem kombinasjoner av fire par hadde hatt mulighet til å klare 95 poeng. Vinnerduoen Heggland/Kolåsæter inngår i alle disse.

NavnPoeng
Cecilie Fjeldvær / Andreas B. Schei+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes+Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø95
Knut Heggland / Brage Nordgård+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes+Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø95
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes+Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø+Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad95
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes+Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø+Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen95
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes+Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø+Credo Eureka!95
Carl Magnus Skutle / Tarald Bjørdal Langan+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes+Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø94
Carl Magnus Skutle / Tarald Bjørdal Langan+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø+Credo Eureka!94
Cecilie Fjeldvær / Andreas B. Schei+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø+Credo Eureka!94
Egil Østli / John Ivar Østby+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes+Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø94
Eivind Moskvil / Ingrid Sande Larsen+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes+Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø94
Hilde Arholm / Lars Matti Årvold+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes+Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø94
Ivar Areklett / Karen Areklett Vikingstad+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes+Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø94
Ivar Areklett / Karen Areklett Vikingstad+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes+Credo Eureka!94
Jon Inge Kolden / Arild Tørum+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes+Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø94
Knut Heggland / Brage Nordgård+Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes+Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad94
Knut Heggland / Brage Nordgård+Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes+Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø+Stig Sanner / Harald Aastorp94
Knut Heggland / Brage Nordgård+Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø+Stig Sanner / Harald Aastorp+Vegard Eikemo Sande / Odd Rune Heggheim94
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes+Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø+Vegard Eikemo Sande / Odd Rune Heggheim94
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter+Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes+Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad+Credo Eureka!94

Komplementering (Arild Holme / Erik Hatlø – Egil Østli / John Ivar Østby)

->Arild Holme / Erik Hatlø (38)Arne Blakkisrud / Petter Jacobsen (45)Asbjørn Arntzen / Martha Gjelseth (42)Bjørn Erik Lobben / Espen Kibsgård (56)Britt Johnsen / Marius Nilsen (24)Carl Magnus Skutle / Tarald Bjørdal Langan (48)Cecilie Fjeldvær / Andreas B. Schei (44)Egil Østli / John Ivar Østby (47)
Arild Holme / Erik Hatlø (38)01015726131311
Arne Blakkisrud / Petter Jacobsen (45)17020829201813
Asbjørn Arntzen / Martha Gjelseth (42)191701031141814
Bjørn Erik Lobben / Espen Kibsgård (56)251924034242322
Britt Johnsen / Marius Nilsen (24)1281320897
Carl Magnus Skutle / Tarald Bjørdal Langan (48)232320163202220
Cecilie Fjeldvær / Andreas B. Schei (44)191720112918015
Egil Østli / John Ivar Østby (47)201519133019180
Eirik Bäcklund / Mats Bergstrøm (43)181513122718169
Eivind Moskvil / Ingrid Sande Larsen (56)2623241237242419
Gerd Lindø Johnsen / Ole Kvamme (20)537614955
Hans Arne Forseth / Ingrid Lønset Solemdal (21)533312364
Hilde Arholm / Lars Matti Årvold (39)151413626161813
Hilde Johansen / Frode Abrahamsen (29)11710821121110
Håkon Sandholt / Iver Helmo (37)1491392515169
Ivar Areklett / Karen Areklett Vikingstad (36)141514823131915
Jarle Kvåle / Knut Bonan (50)2222201433172119
Jon Inge Kolden / Arild Tørum (49)2619181235172322
Knut Heggland / Brage Nordgård (60)2926271943222626
Kristian V. Kvamsøe / Nils-Olav Hole (30)1513972081318
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter (74)4035362552323831
Mads Wigdahl Sveia / Hilde Torp Solbakken (34)12711620141011
Marte Stang Midttun / Lars André Gundersen (39)101013726131212
Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes (53)2520231637182422
Ole Martin Halck / Toril Opsahl (59)3024271943252524
Ole-Christian Bråten / Kim Irgens Casen (35)14131592317911
Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø (49)3021291735282324
Petter Varhaug / Vemund Svendsen (29)9886156129
Rune Hallbjørn Jensen / Finn Eivind Slungård (56)2420241638222519
Silje Trøen / Anne Beate Putten (16)25737623
Stig Sanner / Harald Aastorp (61)3224332044292923
Terje Røsand / Ivar Berg (36)171013924161110
Tom Flaten / Kjetil Hofstad (44)1818151126161616
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm (65)3124311743282826
Vegard Eikemo Sande / Odd Rune Heggheim (54)2220271035242021
Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad (65)3231362145302829
Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen (42)1513151025151812
Harald Groven / Øystein Almås (36)181314923141313
US Postal (14)65337167
Liggeunderlaget (20)9810514778
Credo Eureka! (57)3126281943243129

Forklaring: cellen i rad Sp1 og kolonne Sp2 angir hvor mange poeng ekstra spiller Sp1 hadde gitt Sp2. Ved å klikke på overskriften i din egen kolonne får du altså se hvem som hadde hjulpet deg mest.

Komplementering (Eirik Bäcklund / Mats Bergstrøm – Ivar Areklett / Karen Areklett Vikingstad)

->Eirik Bäcklund / Mats Bergstrøm (43)Eivind Moskvil / Ingrid Sande Larsen (56)Gerd Lindø Johnsen / Ole Kvamme (20)Hans Arne Forseth / Ingrid Lønset Solemdal (21)Hilde Arholm / Lars Matti Årvold (39)Hilde Johansen / Frode Abrahamsen (29)Håkon Sandholt / Iver Helmo (37)Ivar Areklett / Karen Areklett Vikingstad (36)
Arild Holme / Erik Hatlø (38)138232214201516
Arne Blakkisrud / Petter Jacobsen (45)1712282720231724
Asbjørn Arntzen / Martha Gjelseth (42)1210292416231820
Bjørn Erik Lobben / Espen Kibsgård (56)2512423823352828
Britt Johnsen / Marius Nilsen (24)85181511161211
Carl Magnus Skutle / Tarald Bjørdal Langan (48)2316373025312625
Cecilie Fjeldvær / Andreas B. Schei (44)1712292923262327
Egil Østli / John Ivar Østby (47)1310323021281926
Eirik Bäcklund / Mats Bergstrøm (43)012292619231921
Eivind Moskvil / Ingrid Sande Larsen (56)250423823342728
Gerd Lindø Johnsen / Ole Kvamme (20)6601198812
Hans Arne Forseth / Ingrid Lønset Solemdal (21)431203657
Hilde Arholm / Lars Matti Årvold (39)15628210221914
Hilde Johansen / Frode Abrahamsen (29)971714120917
Håkon Sandholt / Iver Helmo (37)13825211717017
Ivar Areklett / Karen Areklett Vikingstad (36)14828221124160
Jarle Kvåle / Knut Bonan (50)2211353121302527
Jon Inge Kolden / Arild Tørum (49)2415342923282625
Knut Heggland / Brage Nordgård (60)3118434532393337
Kristian V. Kvamsøe / Nils-Olav Hole (30)169232013191616
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter (74)3723575438483943
Mads Wigdahl Sveia / Hilde Torp Solbakken (34)86231810181114
Marte Stang Midttun / Lars André Gundersen (39)147272213211917
Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes (53)2320403327302627
Ole Martin Halck / Toril Opsahl (59)2715434031383333
Ole-Christian Bråten / Kim Irgens Casen (35)148212219211623
Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø (49)2619343528302930
Petter Varhaug / Vemund Svendsen (29)107171310141514
Rune Hallbjørn Jensen / Finn Eivind Slungård (56)2417403627342529
Silje Trøen / Anne Beate Putten (16)1210841052
Stig Sanner / Harald Aastorp (61)2919474534383336
Terje Røsand / Ivar Berg (36)129242115171318
Tom Flaten / Kjetil Hofstad (44)179332819292119
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm (65)2917484532423334
Vegard Eikemo Sande / Odd Rune Heggheim (54)2312383725302431
Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad (65)3318494834443636
Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen (42)1312272517241816
Harald Groven / Øystein Almås (36)1211252318202019
US Postal (14)46865755
Liggeunderlaget (20)10712118131110
Credo Eureka! (57)2819414031383132

Komplementering (Jarle Kvåle / Knut Bonan – Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes)

->Jarle Kvåle / Knut Bonan (50)Jon Inge Kolden / Arild Tørum (49)Knut Heggland / Brage Nordgård (60)Kristian V. Kvamsøe / Nils-Olav Hole (30)Lars Heggland / Thomas Kolåsæter (74)Mads Wigdahl Sveia / Hilde Torp Solbakken (34)Marte Stang Midttun / Lars André Gundersen (39)Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes (53)
Arild Holme / Erik Hatlø (38)1015723416910
Arne Blakkisrud / Petter Jacobsen (45)171511286181612
Asbjørn Arntzen / Martha Gjelseth (42)12119214191612
Bjørn Erik Lobben / Espen Kibsgård (56)201915337282419
Britt Johnsen / Marius Nilsen (24)710714210118
Carl Magnus Skutle / Tarald Bjørdal Langan (48)151610266282213
Cecilie Fjeldvær / Andreas B. Schei (44)151810278201715
Egil Østli / John Ivar Østby (47)162013354242016
Eirik Bäcklund / Mats Bergstrøm (43)151814296171813
Eivind Moskvil / Ingrid Sande Larsen (56)172214355282423
Gerd Lindø Johnsen / Ole Kvamme (20)553133987
Hans Arne Forseth / Ingrid Lønset Solemdal (21)216111541
Hilde Arholm / Lars Matti Årvold (39)101311223151313
Hilde Johansen / Frode Abrahamsen (29)98818313116
Håkon Sandholt / Iver Helmo (37)121410232141710
Ivar Areklett / Karen Areklett Vikingstad (36)131213225161410
Jarle Kvåle / Knut Bonan (50)01710285262014
Jon Inge Kolden / Arild Tørum (49)16013267272115
Knut Heggland / Brage Nordgård (60)20240349363025
Kristian V. Kvamsøe / Nils-Olav Hole (30)8740413148
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter (74)293223480453730
Mads Wigdahl Sveia / Hilde Torp Solbakken (34)1012101750118
Marte Stang Midttun / Lars André Gundersen (39)911923216011
Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes (53)17191831927250
Ole Martin Halck / Toril Opsahl (59)202316387362821
Ole-Christian Bråten / Kim Irgens Casen (35)131611245181515
Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø (49)2121203711292925
Petter Varhaug / Vemund Svendsen (29)8861431399
Rune Hallbjørn Jensen / Finn Eivind Slungård (56)172216355302517
Silje Trøen / Anne Beate Putten (16)58693264
Stig Sanner / Harald Aastorp (61)252522449373026
Terje Røsand / Ivar Berg (36)121412224141410
Tom Flaten / Kjetil Hofstad (44)13179225191716
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm (65)232520397353124
Vegard Eikemo Sande / Odd Rune Heggheim (54)182216337252518
Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad (65)263022449383227
Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen (42)121510256211513
Harald Groven / Øystein Almås (36)12912225181312
US Postal (14)53242784
Liggeunderlaget (20)5859210116
Credo Eureka! (57)2226193810343224

Komplementering (Ole Martin Halck / Toril Opsahl – Terje Røsand / Ivar Berg)

->Ole Martin Halck / Toril Opsahl (59)Ole-Christian Bråten / Kim Irgens Casen (35)Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø (49)Petter Varhaug / Vemund Svendsen (29)Rune Hallbjørn Jensen / Finn Eivind Slungård (56)Silje Trøen / Anne Beate Putten (16)Stig Sanner / Harald Aastorp (61)Terje Røsand / Ivar Berg (36)
Arild Holme / Erik Hatlø (38)9171918624919
Arne Blakkisrud / Petter Jacobsen (45)10231724934819
Asbjørn Arntzen / Martha Gjelseth (42)1022222110331419
Bjørn Erik Lobben / Espen Kibsgård (56)1630243316431529
Britt Johnsen / Marius Nilsen (24)8121010615712
Carl Magnus Skutle / Tarald Bjørdal Langan (48)1430272514381628
Cecilie Fjeldvær / Andreas B. Schei (44)1018182713301219
Egil Østli / John Ivar Østby (47)122322271034921
Eirik Bäcklund / Mats Bergstrøm (43)1122202411281119
Eivind Moskvil / Ingrid Sande Larsen (56)1229263417421429
Gerd Lindø Johnsen / Ole Kvamme (20)465841468
Hans Arne Forseth / Ingrid Lønset Solemdal (21)287511356
Hilde Arholm / Lars Matti Årvold (39)1123182010271218
Hilde Johansen / Frode Abrahamsen (29)8151014723610
Håkon Sandholt / Iver Helmo (37)11181723626914
Ivar Areklett / Karen Areklett Vikingstad (36)102417219221118
Jarle Kvåle / Knut Bonan (50)1128222911391426
Jon Inge Kolden / Arild Tørum (49)1330212815411327
Knut Heggland / Brage Nordgård (60)1736313720502136
Kristian V. Kvamsøe / Nils-Olav Hole (30)91918159231316
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter (74)2244364823612242
Mads Wigdahl Sveia / Hilde Torp Solbakken (34)111714188201012
Marte Stang Midttun / Lars André Gundersen (39)8191919829817
Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes (53)1533293314411827
Ole Martin Halck / Toril Opsahl (59)034243716471431
Ole-Christian Bråten / Kim Irgens Casen (35)10013211026816
Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø (49)142703416401227
Petter Varhaug / Vemund Svendsen (29)7151407191014
Rune Hallbjørn Jensen / Finn Eivind Slungård (56)133123340441325
Silje Trøen / Anne Beate Putten (16)47764047
Stig Sanner / Harald Aastorp (61)163424421849033
Terje Røsand / Ivar Berg (36)817142152780
Tom Flaten / Kjetil Hofstad (44)102218238291222
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm (65)1636313919501636
Vegard Eikemo Sande / Odd Rune Heggheim (54)1629233114401526
Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad (65)2035274319511837
Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen (42)122221207301321
Harald Groven / Øystein Almås (36)9191121927418
US Postal (14)58743977
Liggeunderlaget (20)512997141010
Credo Eureka! (57)1635263418452033

Komplementering (Tom Flaten / Kjetil Hofstad – Liggeunderlaget)

->Tom Flaten / Kjetil Hofstad (44)Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm (65)Vegard Eikemo Sande / Odd Rune Heggheim (54)Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad (65)Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen (42)Harald Groven / Øystein Almås (36)US Postal (14)Liggeunderlaget (20)
Arild Holme / Erik Hatlø (38)1246511203027
Arne Blakkisrud / Petter Jacobsen (45)194111116223633
Asbjørn Arntzen / Martha Gjelseth (42)138151315203132
Bjørn Erik Lobben / Espen Kibsgård (56)238121224294541
Britt Johnsen / Marius Nilsen (24)62547111718
Carl Magnus Skutle / Tarald Bjørdal Langan (48)2011181321263535
Cecilie Fjeldvær / Andreas B. Schei (44)16710720213631
Egil Østli / John Ivar Østby (47)198141117244035
Eirik Bäcklund / Mats Bergstrøm (43)167121114193333
Eivind Moskvil / Ingrid Sande Larsen (56)21814926314843
Gerd Lindø Johnsen / Ole Kvamme (20)9344591412
Hans Arne Forseth / Ingrid Lønset Solemdal (21)5144481312
Hilde Arholm / Lars Matti Årvold (39)14610814213027
Hilde Johansen / Frode Abrahamsen (29)1465811132222
Håkon Sandholt / Iver Helmo (37)1457813212828
Ivar Areklett / Karen Areklett Vikingstad (36)11513710192726
Jarle Kvåle / Knut Bonan (50)198141120264135
Jon Inge Kolden / Arild Tørum (49)229171422223837
Knut Heggland / Brage Nordgård (60)2515221728364845
Kristian V. Kvamsøe / Nils-Olav Hole (30)849913162019
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter (74)3516271838436256
Mads Wigdahl Sveia / Hilde Torp Solbakken (34)945713162724
Marte Stang Midttun / Lars André Gundersen (39)12510612163330
Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes (53)2512171524294339
Ole Martin Halck / Toril Opsahl (59)2510211429325044
Ole-Christian Bråten / Kim Irgens Casen (35)13610515182927
Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø (49)2315181128244238
Petter Varhaug / Vemund Svendsen (29)83677141918
Rune Hallbjørn Jensen / Finn Eivind Slungård (56)2010161021294543
Silje Trøen / Anne Beate Putten (16)1122471110
Stig Sanner / Harald Aastorp (61)2912221432295451
Terje Røsand / Ivar Berg (36)1478815182926
Tom Flaten / Kjetil Hofstad (44)0814716203536
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm (65)290201529355249
Vegard Eikemo Sande / Odd Rune Heggheim (54)24901124294539
Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad (65)281522034375750
Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen (42)14612110193231
Harald Groven / Øystein Almås (36)1261181303129
US Postal (14)51564906
Liggeunderlaget (20)12455913120
Credo Eureka! (57)3014181627324541

Komplementering (Credo Eureka! – Credo Eureka!)

->Credo Eureka! (57)
Arild Holme / Erik Hatlø (38)12
Arne Blakkisrud / Petter Jacobsen (45)14
Asbjørn Arntzen / Martha Gjelseth (42)13
Bjørn Erik Lobben / Espen Kibsgård (56)18
Britt Johnsen / Marius Nilsen (24)10
Carl Magnus Skutle / Tarald Bjørdal Langan (48)15
Cecilie Fjeldvær / Andreas B. Schei (44)18
Egil Østli / John Ivar Østby (47)19
Eirik Bäcklund / Mats Bergstrøm (43)14
Eivind Moskvil / Ingrid Sande Larsen (56)18
Gerd Lindø Johnsen / Ole Kvamme (20)4
Hans Arne Forseth / Ingrid Lønset Solemdal (21)4
Hilde Arholm / Lars Matti Årvold (39)13
Hilde Johansen / Frode Abrahamsen (29)10
Håkon Sandholt / Iver Helmo (37)11
Ivar Areklett / Karen Areklett Vikingstad (36)11
Jarle Kvåle / Knut Bonan (50)15
Jon Inge Kolden / Arild Tørum (49)18
Knut Heggland / Brage Nordgård (60)22
Kristian V. Kvamsøe / Nils-Olav Hole (30)11
Lars Heggland / Thomas Kolåsæter (74)27
Mads Wigdahl Sveia / Hilde Torp Solbakken (34)11
Marte Stang Midttun / Lars André Gundersen (39)14
Mats Sigstad / Jan-Egil Aakernes (53)20
Ole Martin Halck / Toril Opsahl (59)18
Ole-Christian Bråten / Kim Irgens Casen (35)13
Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø (49)18
Petter Varhaug / Vemund Svendsen (29)6
Rune Hallbjørn Jensen / Finn Eivind Slungård (56)17
Silje Trøen / Anne Beate Putten (16)4
Stig Sanner / Harald Aastorp (61)24
Terje Røsand / Ivar Berg (36)12
Tom Flaten / Kjetil Hofstad (44)17
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm (65)22
Vegard Eikemo Sande / Odd Rune Heggheim (54)15
Øystein Aadnevik / Dag Fjeldstad (65)24
Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen (42)12
Harald Groven / Øystein Almås (36)11
US Postal (14)2
Liggeunderlaget (20)4
Credo Eureka! (57)0