FORUM

ARRANGEMENTER

Quizkalenderen 2018 Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker Dette bør du kunne

MESTERSKAP

EM VM NM Nordisk Norway Open Rankinglister Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

Analyse av NM 2018 individuelt

Analysen er basert på de 100 spørsmålene alle deltagerne fikk og inkluderer ikke de 15 finalespørsmålene.

Spilleranalyse

NavnPoengV-48L-52SoloDuoTrio4ereV-poeng
Thomas Kolåsæter80334710014,05
Ole Martin Halck72254700002,43
Dag Fjeldstad70224801002,83
David Tørre Asprusten66204600002,32
Knut Heggland65164900001,88
Øystein Aadnevik64194500002,15
Lars Heggland63184500001,92
Stig Sanner63204300001,94
Tore Heliks Van Dahl62214100002,15
Erik Hatlø61164500001,97
Espen Kibsgård61174400002,14
Andreas B. Schei61174400012,09
Brage Nordgård60213900012,39
Harald Aastorp60213900001,96
Eivind Moskvil59184100001,78
Arild Tørum59213800001,95
Ingrid Sande Larsen58223600001,92
Asbjørn Arntzen57154200001,63
Eirik Bäcklund57154200001,71
John Ivar Østby57183900001,87
Jan-Egil Aakernes57124500001,72
Jon Inge Kolden55134200001,70
Carl Magnus Skutle55154000001,67
Olav Nedrebø54203400001,90
Mats Sigstad54144000001,62
Marte Stang Midttun53173600001,59
Finn Eivind Slungård53143900001,48
Bjørn Erik Lobben5284400001,37
Jarle Kvåle51123900001,44
Øyvind Pedersen51104100001,47
Toril Opsahl49143500001,53
Arne Blakkisrud48183000001,56
Rune Hallbjørn Jensen48123600001,34
Tarald Bjørdal Langan48103800001,44
Vemund Svendsen48113700001,39
Truls Flatberg4793800001,38
Håkon Sandholt47133400001,34
Lars Matti Årvold4793800001,21
Ivar Areklett46113510002,27
John Halvor Rykkelid46143200001,57
Petter Jacobsen45113400001,35
Jan Erik Killengreen4473700001,12
Ole-Christian Bråten4393400001,38
Terje Røsand4343900001,07
Harald Groven41152600001,43
Kristian Kvamsøe39102900001,15
Tom Flaten3863200000,96
Nils-Olav Hole38102800001,06
Pekka Mykkeltvedt3883000001,00
Ivar Berg37112600001,19
Øystein Almås36122400001,15
Arild Holme36112500001,08
Hilde Arholm3572800011,11
Leif-Atle Heen35112400001,15
Kjetil Hofstad3582700001,14
Marius Nilsen3562900000,98
Britt Johnsen3472701001,44
Gerd Lillian Lindø Johnsen3272500000,87
Fredrik Methi3172400000,83
Hans Arne Forseth3062400000,79
Petter Varhaug2952400000,75
Brit Nyfors2752200000,70
Per Erik Monsen2662000000,75
Anne Beate Putten2681800000,87
Ingrid Lønset Solemdal2241800000,59

Forklaring: Poeng = oppnådde poeng; V-x = poeng på de vanskeligste x spørsmålene; L-y = poeng på de letteste y spørsmålene; Solo = antall solopoeng; tilsvarende for duo- trio- og firerpoeng; V-poeng = vanskelighetsvektede poeng, dvs hvis hvert spørsmål ga ett poeng på deling mellom spillerne som svarte riktig.

Spørsmålsanalyse

Alle de 100 spørsmålene ble korrekt besvart av minst én deltaker, men det var heller ingen spørsmål som alle klarte.

De to vanskeligste spørsmålene var det kun én av de 65 deltakerne som greide. Thomas Kolåsæter kjente til et fransk ord som benyttes om en populær hårfargingsteknikk mens det var Ivar Areklett som sto for det andre solopoenget, da han svarte riktig på spørsmålet om hva slags kunst Karen Bit Velje driver med. Nesten like vanskelig var spørsmålet om akronymet som benyttes om den internasjonale konvensjonen som omhandler sikkerhet til sjøs. Her var det bare Dag Fjeldstad og Britt Johnsen som scoret poeng. I tillegg kan vi nevne at Hilde Arholm, Thomas Kolåsæter, Brage Nordgård og Andreas B. Schei var de fire som kjente til den omdiskuterte livsstilsnettsiden til Gwyneth Paltrow.

Spørsmålet som i størst grad favoriserte øvre halvdel på tabellen var spørsmålet om den piggete frukten med en særegen skarp lukt og som i Sørøst-Asia er kjent som «kongen av frukter». Dette spørsmålet var det 25 av de 31 øverste tok denne mot 6 av de 34 nederste.

NrSpmRettT-31B-34T-favHvem
12319415
24222202
35430246
4351718-1
512936
619910-1
73120119
8Piggete frukt med skarp lukt3125619
9171257
104322211
1114862
129725
138532
142417710
15602931-2
16Fransk ord for hårfargingsteknikk1101Thomas Kolåsæter
17281315-2
183116151
194527189
20613031-1
215531247
2210642
237431
24Type kunst som Karen Bit Velje driver med101-1Ivar Areklett
254527189
262916133
274725223
285430246
2933221111
305029218
3135241113
3235241113
331915411
344525205
35171349
36271899
372821714
3837251213
393822166
40Internasjonal konvensjon om sikkerhet til sjøs2110Dag Fjeldstad/Britt Johnsen
4148301812
42201192
4313761
4445281711
454325187
46Omdiskutert livsstilsnettside drevet av Gwyneth Paltrow4312Hilde Arholm/Thomas Kolåsæter/Brage Nordgård/Andreas B. Schei
473022814
483924159
492515105
502814140
512211110
522016412
533823158
545128235
554524213
56281315-2
5745291613
584625214
5913761
606131301
613117143
62201468
632515105
64412021-1
65311417-3
661613310
673923167
684626206
694728199
705029218
714225178
729725
7339251411
745529263
75181266
765229236
775505
78221486
7916972
80171257
8145291613
826031292
83201376
844726215
855227252
86191459
87572730-3
8841271413
89201468
902923617
9111651
922818108
933519163
9411927
95341519-4
963218144
97291217-5
9810550
992916133
1004322211

Forklaring: Nr = løpende spørsmålsnummer for hele quizen; Spm = spørsmåls-ID; Rett = antall spillere som svarte riktig; T-x = antall spillere av de øverste x som svarte riktig; B-y = antall spillere av de nederste y som svarte riktig; T-fav = i hvilken grad spørsmålet favoriserte toppen heller enn bunnen av tabellen (T-x minus B-y); Hvem = spillere med solo-/duo-/trio-/firerpoeng.

Beste par

Vi ser at seiersduoen fra parkonkurransen kunne klart 92 av de 100 spørsmålene om de hadde hadde stilt som par også i den individuelle konkurransen.

NavnPoeng
Lars Heggland+Thomas Kolåsæter92
David Tørre Asprusten+Thomas Kolåsæter91
Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter90
Thomas Kolåsæter+Ingrid Sande Larsen89
Thomas Kolåsæter+Marte Stang Midttun89
Thomas Kolåsæter+Andreas B. Schei89
Thomas Kolåsæter+Harald Aastorp89
Ivar Areklett+Thomas Kolåsæter88
Dag Fjeldstad+Thomas Kolåsæter88
Erik Hatlø+Thomas Kolåsæter88
Espen Kibsgård+Thomas Kolåsæter88
Thomas Kolåsæter+Jarle Kvåle88
Thomas Kolåsæter+Tarald Bjørdal Langan88
Thomas Kolåsæter+Brage Nordgård88
Thomas Kolåsæter+Carl Magnus Skutle88
Thomas Kolåsæter+Øystein Aadnevik88
Øystein Almås+Thomas Kolåsæter87
Asbjørn Arntzen+Thomas Kolåsæter87
Ivar Berg+Thomas Kolåsæter87
Knut Heggland+Thomas Kolåsæter87
Jon Inge Kolden+Thomas Kolåsæter87
Thomas Kolåsæter+Eivind Moskvil87
Thomas Kolåsæter+Olav Nedrebø87
Thomas Kolåsæter+Øyvind Pedersen87
Thomas Kolåsæter+John Halvor Rykkelid87
Thomas Kolåsæter+Finn Eivind Slungård87
Thomas Kolåsæter+Vemund Svendsen87
Thomas Kolåsæter+Arild Tørum87
Thomas Kolåsæter+Jan-Egil Aakernes87

Beste trioer

Fire kombinasjoner av tre deltakere hadde 96 riktige svar. Thomas Kolåsæter inngår i alle disse fire trioene.

NavnPoeng
David Tørre Asprusten+Lars Heggland+Thomas Kolåsæter96
David Tørre Asprusten+Thomas Kolåsæter+Tarald Bjørdal Langan96
Erik Hatlø+Lars Heggland+Thomas Kolåsæter96
Lars Heggland+Espen Kibsgård+Thomas Kolåsæter96
Øystein Almås+David Tørre Asprusten+Thomas Kolåsæter95
Ivar Areklett+David Tørre Asprusten+Thomas Kolåsæter95
Ivar Areklett+Lars Heggland+Thomas Kolåsæter95
Ivar Areklett+Thomas Kolåsæter+Brage Nordgård95
David Tørre Asprusten+Ivar Berg+Thomas Kolåsæter95
David Tørre Asprusten+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter95
David Tørre Asprusten+Espen Kibsgård+Thomas Kolåsæter95
David Tørre Asprusten+Thomas Kolåsæter+Olav Nedrebø95
David Tørre Asprusten+Thomas Kolåsæter+Andreas B. Schei95
Dag Fjeldstad+Lars Heggland+Thomas Kolåsæter95
Ole Martin Halck+Lars Heggland+Thomas Kolåsæter95
Lars Heggland+Thomas Kolåsæter+Per Erik Monsen95
Lars Heggland+Thomas Kolåsæter+Brage Nordgård95
Lars Heggland+Thomas Kolåsæter+Carl Magnus Skutle95
Lars Heggland+Thomas Kolåsæter+Jan-Egil Aakernes95

Beste kvartetter

Kombinasjonen Ivar Areklett, Thomas Kolåsæter, Brage Nordgård og Carl Magnus Skutle kunne potensielt greid 99 av 100 spørsmål.

NavnPoeng
Ivar Areklett+Thomas Kolåsæter+Brage Nordgård+Carl Magnus Skutle99
Ivar Areklett+David Tørre Asprusten+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter98
Ivar Areklett+David Tørre Asprusten+Thomas Kolåsæter+Olav Nedrebø98
Ivar Areklett+David Tørre Asprusten+Thomas Kolåsæter+Brage Nordgård98
Ivar Areklett+Dag Fjeldstad+Ole Martin Halck+Brage Nordgård98
Ivar Areklett+Dag Fjeldstad+Thomas Kolåsæter+Brage Nordgård98
Ivar Areklett+Dag Fjeldstad+Olav Nedrebø+Brage Nordgård98
Ivar Areklett+Leif-Atle Heen+Thomas Kolåsæter+Brage Nordgård98
Ivar Areklett+Britt Johnsen+Thomas Kolåsæter+Brage Nordgård98
Ivar Areklett+Thomas Kolåsæter+Brage Nordgård+Øyvind Pedersen98
David Tørre Asprusten+Ivar Berg+Thomas Kolåsæter+Brage Nordgård98
David Tørre Asprusten+Ole-Christian Bråten+Thomas Kolåsæter+Tarald Bjørdal Langan98
David Tørre Asprusten+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter+Tarald Bjørdal Langan98
David Tørre Asprusten+Lars Heggland+Britt Johnsen+Thomas Kolåsæter98
David Tørre Asprusten+Britt Johnsen+Thomas Kolåsæter+Olav Nedrebø98
David Tørre Asprusten+Britt Johnsen+Thomas Kolåsæter+Andreas B. Schei98
David Tørre Asprusten+Thomas Kolåsæter+Tarald Bjørdal Langan+Olav Nedrebø98
David Tørre Asprusten+Thomas Kolåsæter+Olav Nedrebø+Øystein Aadnevik98
Dag Fjeldstad+Knut Heggland+Olav Nedrebø+Brage Nordgård98
Dag Fjeldstad+Lars Heggland+Espen Kibsgård+Thomas Kolåsæter98
Dag Fjeldstad+Lars Heggland+Thomas Kolåsæter+Brage Nordgård98
Dag Fjeldstad+Thomas Kolåsæter+Brage Nordgård+John Halvor Rykkelid98
Dag Fjeldstad+Olav Nedrebø+Brage Nordgård+John Halvor Rykkelid98
Lars Heggland+Espen Kibsgård+Thomas Kolåsæter+Carl Magnus Skutle98

Komplementering (Øystein Almås – Ole-Christian Bråten)

->Øystein Almås (36)Ivar Areklett (46)Hilde Arholm (35)Asbjørn Arntzen (57)David Tørre Asprusten (66)Ivar Berg (37)Arne Blakkisrud (48)Ole-Christian Bråten (43)
Øystein Almås (36)01421119171318
Ivar Areklett (46)240221210241821
Hilde Arholm (35)2011077221015
Asbjørn Arntzen (57)322329013332224
David Tørre Asprusten (66)393038220403330
Ivar Berg (37)181524131101716
Arne Blakkisrud (48)252023131528024
Ole-Christian Bråten (43)25182310722190
Eirik Bäcklund (57)3421301614332226
Tore Heliks Van Dahl (62)3932372115402531
Dag Fjeldstad (70)4334402419423334
Truls Flatberg (47)281725156212019
Tom Flaten (38)1771496201217
Hans Arne Forseth (30)19101156181215
Harald Groven (41)2224271612201923
Ole Martin Halck (72)4237432618413236
Erik Hatlø (61)3428311313362427
Leif-Atle Heen (35)192121129211218
Knut Heggland (65)3925362014342833
Lars Heggland (63)3529351813372731
Kjetil Hofstad (35)181622129151816
Nils-Olav Hole (38)171823128222018
Arild Holme (36)17141889231515
Petter Jacobsen (45)311823118282221
Rune Hallbjørn Jensen (48)2717201210241620
Britt Johnsen (34)211414129171716
Gerd Lillian Lindø Johnsen (32)151112106161013
Espen Kibsgård (61)3726321615362627
Jan Erik Killengreen (44)231621119221617
Jon Inge Kolden (55)2816301611272530
Thomas Kolåsæter (80)5142473025503843
Kristian Kvamsøe (39)212124118242017
Jarle Kvåle (51)302028138282426
Tarald Bjørdal Langan (48)261924149292622
Ingrid Sande Larsen (58)3629301817352227
Bjørn Erik Lobben (52)301924126301922
Fredrik Methi (31)191516115191618
Marte Stang Midttun (53)3326291511331926
Per Erik Monsen (26)16795413119
Eivind Moskvil (59)3328331513362228
Pekka Mykkeltvedt (38)21131476211213
Olav Nedrebø (54)3027311717262221
Marius Nilsen (35)181418107191814
Brage Nordgård (60)3533332012392631
Brit Nyfors (27)1511106413910
Toril Opsahl (49)302123148251818
Øyvind Pedersen (51)2719241410242220
Anne Beate Putten (26)14131675121315
John Halvor Rykkelid (46)2623291611232320
Terje Røsand (43)24152085221918
Håkon Sandholt (47)292024156281925
Stig Sanner (63)3728351814382430
Andreas B. Schei (61)3627301815352427
Mats Sigstad (54)3123301911292626
Carl Magnus Skutle (55)3226321510342528
Finn Eivind Slungård (53)272430147322627
Ingrid Lønset Solemdal (22)14101143996
Vemund Svendsen (48)262429138252023
Arild Tørum (59)3231361716362527
Petter Varhaug (29)17121474211414
John Ivar Østby (57)3022321510352227
Øystein Aadnevik (64)3728361915362833
Jan-Egil Aakernes (57)3423271611332526
Lars Matti Årvold (47)241923117271923
Harald Aastorp (60)3327341713362430

Forklaring: cellen i rad Sp1 og kolonne Sp2 angir hvor mange poeng ekstra spiller Sp1 hadde gitt Sp2. Ved å klikke på overskriften i din egen kolonne får du altså se hvem som hadde hjulpet deg mest.

Komplementering (Eirik Bäcklund – Ole Martin Halck)

->Eirik Bäcklund (57)Tore Heliks Van Dahl (62)Dag Fjeldstad (70)Truls Flatberg (47)Tom Flaten (38)Hans Arne Forseth (30)Harald Groven (41)Ole Martin Halck (72)
Øystein Almås (36)13139171525176
Ivar Areklett (46)1016101615262911
Hilde Arholm (35)8105131116216
Asbjørn Arntzen (57)1616112528323211
David Tørre Asprusten (66)2319152534423712
Ivar Berg (37)13159111925166
Arne Blakkisrud (48)131111212230268
Ole-Christian Bråten (43)12127152228257
Eirik Bäcklund (57)01682428343211
Tore Heliks Van Dahl (62)21010253741309
Dag Fjeldstad (70)211803039463913
Truls Flatberg (47)1410701825255
Tom Flaten (38)91379019235
Hans Arne Forseth (30)7968110185
Harald Groven (41)1691019262907
Ole Martin Halck (72)261915303947380
Erik Hatlø (61)1919112527383311
Leif-Atle Heen (35)12107151825164
Knut Heggland (65)1516112530403310
Lars Heggland (63)2116142834423112
Kjetil Hofstad (35)12135141724148
Nils-Olav Hole (38)141111142021206
Arild Holme (36)121561617181911
Petter Jacobsen (45)111171924272610
Rune Hallbjørn Jensen (48)1215101617272810
Britt Johnsen (34)7114101317167
Gerd Lillian Lindø Johnsen (32)6103111020166
Espen Kibsgård (61)2214132530333712
Jan Erik Killengreen (44)9113131527209
Jon Inge Kolden (55)1518112124302812
Thomas Kolåsæter (80)2924183848524518
Kristian Kvamsøe (39)12129171924245
Jarle Kvåle (51)171311172329297
Tarald Bjørdal Langan (48)14139172228256
Ingrid Sande Larsen (58)1716112932402914
Bjørn Erik Lobben (52)13129162227307
Fredrik Methi (31)7106151515153
Marte Stang Midttun (53)161811252930336
Per Erik Monsen (26)51059713187
Eivind Moskvil (59)161210273037309
Pekka Mykkeltvedt (38)6125141318237
Olav Nedrebø (54)1714112232372410
Marius Nilsen (35)9158121622197
Brage Nordgård (60)2416162834393210
Brit Nyfors (27)71149917135
Toril Opsahl (49)13179182329298
Øyvind Pedersen (51)13157152128298
Anne Beate Putten (26)11148101315178
John Halvor Rykkelid (46)151510202832188
Terje Røsand (43)8104101621214
Håkon Sandholt (47)15118182225259
Stig Sanner (63)201310243238337
Andreas B. Schei (61)1914122530383210
Mats Sigstad (54)14168182630268
Carl Magnus Skutle (55)191692429323110
Finn Eivind Slungård (53)181511212633259
Ingrid Lønset Solemdal (22)61067812133
Vemund Svendsen (48)16139182528244
Arild Tørum (59)2210142835382811
Petter Varhaug (29)584131512195
John Ivar Østby (57)1515142429343013
Øystein Aadnevik (64)1917132835383113
Jan-Egil Aakernes (57)1717102023332910
Lars Matti Årvold (47)16138161926249
Harald Aastorp (60)2117122633383111

Komplementering (Erik Hatlø – Petter Jacobsen)

->Erik Hatlø (61)Leif-Atle Heen (35)Knut Heggland (65)Lars Heggland (63)Kjetil Hofstad (35)Nils-Olav Hole (38)Arild Holme (36)Petter Jacobsen (45)
Øystein Almås (36)92010819151722
Ivar Areklett (46)133261227262419
Hilde Arholm (35)5216722201713
Asbjørn Arntzen (57)934121234312923
David Tørre Asprusten (66)1840151640363929
Ivar Berg (37)122361117212420
Arne Blakkisrud (48)1125111231302725
Ole-Christian Bråten (43)926111124232219
Eirik Bäcklund (57)153471534333323
Tore Heliks Van Dahl (62)2037131540354128
Dag Fjeldstad (70)2042162140434032
Truls Flatberg (47)112771226232721
Tom Flaten (38)4213920201917
Hans Arne Forseth (30)7205919131212
Harald Groven (41)13229920232422
Ole Martin Halck (72)2241172145404737
Erik Hatlø (61)036131737343529
Leif-Atle Heen (35)1008816171917
Knut Heggland (65)173801237354128
Lars Heggland (63)193610037313626
Kjetil Hofstad (35)1116790141814
Nils-Olav Hole (38)1120861701816
Arild Holme (36)10201291916014
Petter Jacobsen (45)1327882423230
Rune Hallbjørn Jensen (48)102991227282721
Britt Johnsen (34)71641119161915
Gerd Lillian Lindø Johnsen (32)6185718191813
Espen Kibsgård (61)1639141639323326
Jan Erik Killengreen (44)9265720232315
Jon Inge Kolden (55)163571229282921
Thomas Kolåsæter (80)2749222951455039
Kristian Kvamsøe (39)10158820132017
Jarle Kvåle (51)13306826212823
Tarald Bjørdal Langan (48)11287826202320
Ingrid Sande Larsen (58)1731121635373229
Bjørn Erik Lobben (52)83181030242417
Fredrik Methi (31)9164616121512
Marte Stang Midttun (53)1430121035282724
Per Erik Monsen (26)41551014171210
Eivind Moskvil (59)1436111035323622
Pekka Mykkeltvedt (38)42371223221717
Olav Nedrebø (54)1735151635373327
Marius Nilsen (35)9165615151717
Brage Nordgård (60)1633171537323428
Brit Nyfors (27)3135316161412
Toril Opsahl (49)1425101231302824
Øyvind Pedersen (51)142871127242920
Anne Beate Putten (26)6147713121310
John Halvor Rykkelid (46)1921101122222822
Terje Røsand (43)7262723212518
Håkon Sandholt (47)12238923222417
Stig Sanner (63)1739121541343929
Andreas B. Schei (61)1836121335343629
Mats Sigstad (54)162991128262723
Carl Magnus Skutle (55)1431111330232721
Finn Eivind Slungård (53)15289627222621
Ingrid Lønset Solemdal (22)293512111210
Vemund Svendsen (48)12235924232720
Arild Tørum (59)1933131135263627
Petter Varhaug (29)614471710117
John Ivar Østby (57)1637131335303220
Øystein Aadnevik (64)1641131538343630
Jan-Egil Aakernes (57)1032111533292824
Lars Matti Årvold (47)10246525222219
Harald Aastorp (60)1835151237333130

Komplementering (Rune Hallbjørn Jensen – Kristian Kvamsøe)

->Rune Hallbjørn Jensen (48)Britt Johnsen (34)Gerd Lillian Lindø Johnsen (32)Espen Kibsgård (61)Jan Erik Killengreen (44)Jon Inge Kolden (55)Thomas Kolåsæter (80)Kristian Kvamsøe (39)
Øystein Almås (36)15231912159718
Ivar Areklett (46)15262511187828
Hilde Arholm (35)7151561210220
Asbjørn Arntzen (57)213535122418729
David Tørre Asprusten (66)2841402031221135
Ivar Berg (37)13202112159722
Arne Blakkisrud (48)163126132018629
Ole-Christian Bråten (43)15252491618621
Eirik Bäcklund (57)213031182217630
Tore Heliks Van Dahl (62)293940152925635
Dag Fjeldstad (70)324041222926840
Truls Flatberg (47)152326111613525
Tom Flaten (38)71716797618
Hans Arne Forseth (30)913182135215
Harald Groven (41)212325171714626
Ole Martin Halck (72)3445462337291038
Erik Hatlø (61)233435162622832
Leif-Atle Heen (35)161721131715411
Knut Heggland (65)263538182617734
Lars Heggland (63)2740381826201232
Kjetil Hofstad (35)14202113119616
Nils-Olav Hole (38)18202591711312
Arild Holme (36)15212281510617
Petter Jacobsen (45)182626101611423
Rune Hallbjørn Jensen (48)02226101714627
Britt Johnsen (34)801791210515
Gerd Lillian Lindø Johnsen (32)101507610316
Espen Kibsgård (61)23363602919831
Jan Erik Killengreen (44)1322181209621
Jon Inge Kolden (55)21313313200731
Thomas Kolåsæter (80)385151274232047
Kristian Kvamsøe (39)1820239161560
Jarle Kvåle (51)192832132315823
Tarald Bjørdal Langan (48)192428111913819
Ingrid Sande Larsen (58)243434172825930
Bjørn Erik Lobben (52)17302972113426
Fredrik Methi (31)15162111138511
Marte Stang Midttun (53)223232132821925
Per Erik Monsen (26)51011385413
Eivind Moskvil (59)233635162419731
Pekka Mykkeltvedt (38)9161671112619
Olav Nedrebø (54)203229162221734
Marius Nilsen (35)111418121212511
Brage Nordgård (60)313937153222829
Brit Nyfors (27)6108879414
Toril Opsahl (49)172726171919628
Øyvind Pedersen (51)152527121613723
Anne Beate Putten (26)11131210106612
John Halvor Rykkelid (46)242829162215723
Terje Røsand (43)111922111410320
Håkon Sandholt (47)162528141813425
Stig Sanner (63)264039152721537
Andreas B. Schei (61)243637152822933
Mats Sigstad (54)222933142412625
Carl Magnus Skutle (55)253036162416826
Finn Eivind Slungård (53)223134172114725
Ingrid Lønset Solemdal (22)691168947
Vemund Svendsen (48)202431142115719
Arild Tørum (59)283839172721727
Petter Varhaug (29)121318413629
John Ivar Østby (57)233733182215535
Øystein Aadnevik (64)303936162918836
Jan-Egil Aakernes (57)222833152015730
Lars Matti Årvold (47)152523101511621
Harald Aastorp (60)294235162921933

Komplementering (Jarle Kvåle – Eivind Moskvil)

->Jarle Kvåle (51)Tarald Bjørdal Langan (48)Ingrid Sande Larsen (58)Bjørn Erik Lobben (52)Fredrik Methi (31)Marte Stang Midttun (53)Per Erik Monsen (26)Eivind Moskvil (59)
Øystein Almås (36)1514141424162610
Ivar Areklett (46)1517171330192715
Hilde Arholm (35)1211772011189
Asbjørn Arntzen (57)1923171737193613
David Tørre Asprusten (66)2327252040244420
Ivar Berg (37)1418141525172414
Arne Blakkisrud (48)2126121533143311
Ole-Christian Bråten (43)1817121330162612
Eirik Bäcklund (57)2323161833203614
Tore Heliks Van Dahl (62)2427202241274615
Dag Fjeldstad (70)3031232745284921
Truls Flatberg (47)1316181131193015
Tom Flaten (38)10121282214199
Hans Arne Forseth (30)810125147178
Harald Groven (41)1918121925213312
Ole Martin Halck (72)2830282744255322
Erik Hatlø (61)2324201739223916
Leif-Atle Heen (35)141581420122412
Knut Heggland (65)2024192138244417
Lars Heggland (63)2023212138204714
Kjetil Hofstad (35)1013121320172311
Nils-Olav Hole (38)810171019132911
Arild Holme (36)131110820102213
Petter Jacobsen (45)171716102616298
Rune Hallbjørn Jensen (48)1619141332172712
Britt Johnsen (34)1110101219131811
Gerd Lillian Lindø Johnsen (32)1312892211178
Espen Kibsgård (61)2324201641213818
Jan Erik Killengreen (44)161514132619269
Jon Inge Kolden (55)1920221632233415
Thomas Kolåsæter (80)3740313254365828
Kristian Kvamsøe (39)1110111319112611
Jarle Kvåle (51)013181626193714
Tarald Bjørdal Langan (48)100151324183214
Ingrid Sande Larsen (58)252502535243818
Bjørn Erik Lobben (52)171719030123111
Fredrik Methi (31)6789010239
Marte Stang Midttun (53)212319133203513
Per Erik Monsen (26)121065188010
Eivind Moskvil (59)222519183719430
Pekka Mykkeltvedt (38)13151092391911
Olav Nedrebø (54)3027172239233417
Marius Nilsen (35)101010122091913
Brage Nordgård (60)2525202037214118
Brit Nyfors (27)1110105195137
Toril Opsahl (49)2024151629122915
Øyvind Pedersen (51)1416181428193215
Anne Beate Putten (26)8121191471710
John Halvor Rykkelid (46)1721142025213415
Terje Røsand (43)10131582615276
Håkon Sandholt (47)1418181125143010
Stig Sanner (63)2429202041234215
Andreas B. Schei (61)2126162235224117
Mats Sigstad (54)1921171731203615
Carl Magnus Skutle (55)1623201630173714
Finn Eivind Slungård (53)1318191629193911
Ingrid Lønset Solemdal (22)7856114124
Vemund Svendsen (48)131815172511359
Arild Tørum (59)2427202437234715
Petter Varhaug (29)8685126185
John Ivar Østby (57)2528261741233713
Øystein Aadnevik (64)2527252141254518
Jan-Egil Aakernes (57)2020181432213518
Lars Matti Årvold (47)111515112714339
Harald Aastorp (60)2429212042194219

Komplementering (Pekka Mykkeltvedt – Anne Beate Putten)

->Pekka Mykkeltvedt (38)Olav Nedrebø (54)Marius Nilsen (35)Brage Nordgård (60)Brit Nyfors (27)Toril Opsahl (49)Øyvind Pedersen (51)Anne Beate Putten (26)
Øystein Almås (36)1912191124171224
Ivar Areklett (46)2119251930181433
Hilde Arholm (35)1112188189825
Asbjørn Arntzen (57)2620321736222038
David Tørre Asprusten (66)3429381843252545
Ivar Berg (37)209211623131023
Arne Blakkisrud (48)2216311430171935
Ole-Christian Bråten (43)1810221426121232
Eirik Bäcklund (57)2520312137211942
Tore Heliks Van Dahl (62)3622421846302650
Dag Fjeldstad (70)3727432647302652
Truls Flatberg (47)2315241529161131
Tom Flaten (38)131619122012825
Hans Arne Forseth (30)10131792010719
Harald Groven (41)2611251327211932
Ole Martin Halck (72)4128442250312954
Erik Hatlø (61)2724351737262441
Leif-Atle Heen (35)201616821111223
Knut Heggland (65)3426352243262146
Lars Heggland (63)3725341839262344
Kjetil Hofstad (35)2016151224171122
Nils-Olav Hole (38)2221181027191124
Arild Holme (36)1515181023151423
Petter Jacobsen (45)2418271330201429
Rune Hallbjørn Jensen (48)1914241927161233
Britt Johnsen (34)121213131712821
Gerd Lillian Lindø Johnsen (32)107159139818
Espen Kibsgård (61)3023381642292245
Jan Erik Killengreen (44)171221162414928
Jon Inge Kolden (55)2922321737251735
Thomas Kolåsæter (80)4833502857373660
Kristian Kvamsøe (39)201915826181125
Jarle Kvåle (51)2627261635221433
Tarald Bjørdal Langan (48)2521231331231334
Ingrid Sande Larsen (58)3021331841242543
Bjørn Erik Lobben (52)2320291230191535
Fredrik Methi (31)16161682311819
Marte Stang Midttun (53)2422271431162134
Per Erik Monsen (26)76107126717
Eivind Moskvil (59)3222371739252343
Pekka Mykkeltvedt (38)012191420111324
Olav Nedrebø (54)280312233212140
Marius Nilsen (35)16120111781121
Brage Nordgård (60)362836041282845
Brit Nyfors (27)969803716
Toril Opsahl (49)221622172501432
Øyvind Pedersen (51)261827193116034
Anne Beate Putten (26)1212121115990
John Halvor Rykkelid (46)2920251631181634
Terje Røsand (43)1913201322151129
Håkon Sandholt (47)2323271229151532
Stig Sanner (63)3324391842252648
Andreas B. Schei (61)3422351542242346
Mats Sigstad (54)2721291438251839
Carl Magnus Skutle (55)2826311539232034
Finn Eivind Slungård (53)2924291533231833
Ingrid Lønset Solemdal (22)9686103710
Vemund Svendsen (48)2517211331161529
Arild Tørum (59)3421361543282543
Petter Varhaug (29)12151562014718
John Ivar Østby (57)2922361738222340
Øystein Aadnevik (64)3223402144322646
Jan-Egil Aakernes (57)2625301635221838
Lars Matti Årvold (47)2219231125161327
Harald Aastorp (60)3022381741262643

Komplementering (John Halvor Rykkelid – Finn Eivind Slungård)

->John Halvor Rykkelid (46)Terje Røsand (43)Håkon Sandholt (47)Stig Sanner (63)Andreas B. Schei (61)Mats Sigstad (54)Carl Magnus Skutle (55)Finn Eivind Slungård (53)
Øystein Almås (36)1617181011131310
Ivar Areklett (46)2318191112151717
Hilde Arholm (35)18121274111212
Asbjørn Arntzen (57)2722251214221718
David Tørre Asprusten (66)3128251720232120
Ivar Berg (37)1416181211121616
Arne Blakkisrud (48)252420911201821
Ole-Christian Bråten (43)171821109151617
Eirik Bäcklund (57)2622251415172122
Tore Heliks Van Dahl (62)3129261215242324
Dag Fjeldstad (70)3431311721242428
Truls Flatberg (47)211418811111615
Tom Flaten (38)20111377101211
Hans Arne Forseth (30)1688576710
Harald Groven (41)1319191112131713
Ole Martin Halck (72)3433341621262728
Erik Hatlø (61)3425261518232023
Leif-Atle Heen (35)1018111110101110
Knut Heggland (65)2924261416202121
Lars Heggland (63)2827251515202116
Kjetil Hofstad (35)1115111399109
Nils-Olav Hole (38)1416139111067
Arild Holme (36)1818131211989
Petter Jacobsen (45)2120151113141113
Rune Hallbjørn Jensen (48)2616171111161817
Britt Johnsen (34)1610121199912
Gerd Lillian Lindø Johnsen (32)15111388111313
Espen Kibsgård (61)3129281315212225
Jan Erik Killengreen (44)201515811141312
Jon Inge Kolden (55)2422211316131616
Thomas Kolåsæter (80)4140372228323334
Kristian Kvamsøe (39)1616171311101011
Jarle Kvåle (51)2218181211161211
Tarald Bjørdal Langan (48)2318191413151613
Ingrid Sande Larsen (58)2630291513212324
Bjørn Erik Lobben (52)261716913151315
Fredrik Methi (31)1014995867
Marte Stang Midttun (53)2825201314191519
Per Erik Monsen (26)14109568812
Eivind Moskvil (59)2822221115201817
Pekka Mykkeltvedt (38)211414811111114
Olav Nedrebø (54)2824301515212525
Marius Nilsen (35)141215119101111
Brage Nordgård (60)3030251514202022
Brit Nyfors (27)12696811117
Toril Opsahl (49)2121171112201719
Øyvind Pedersen (51)2119191413151616
Anne Beate Putten (26)14121111111156
John Halvor Rykkelid (46)021221311151515
Terje Røsand (43)18013699127
Håkon Sandholt (47)231701215131111
Stig Sanner (63)302628016222221
Andreas B. Schei (61)262729140232123
Mats Sigstad (54)232020131601615
Carl Magnus Skutle (55)242419141517013
Finn Eivind Slungård (53)221717111514110
Ingrid Lønset Solemdal (22)76776878
Vemund Svendsen (48)2017171310131212
Arild Tørum (59)2628261414221920
Petter Varhaug (29)1211888726
John Ivar Østby (57)2824211120201817
Øystein Aadnevik (64)3127281721182524
Jan-Egil Aakernes (57)2824221214171718
Lars Matti Årvold (47)21151410121397
Harald Aastorp (60)2730281518202023

Komplementering (Ingrid Lønset Solemdal – Lars Matti Årvold)

->Ingrid Lønset Solemdal (22)Vemund Svendsen (48)Arild Tørum (59)Petter Varhaug (29)John Ivar Østby (57)Øystein Aadnevik (64)Jan-Egil Aakernes (57)Lars Matti Årvold (47)
Øystein Almås (36)2814924991313
Ivar Areklett (46)3422182911101218
Hilde Arholm (35)24161220107511
Asbjørn Arntzen (57)3922153515121621
David Tørre Asprusten (66)4726234119172026
Ivar Berg (37)241414291591317
Arne Blakkisrud (48)3520143313121620
Ole-Christian Bråten (43)2718112813121219
Eirik Bäcklund (57)4125203315121726
Tore Heliks Van Dahl (62)5027134120152228
Dag Fjeldstad (70)5431254527192331
Truls Flatberg (47)3217163114111016
Tom Flaten (38)24151424109410
Hans Arne Forseth (30)20109137469
Harald Groven (41)321710311481318
Ole Martin Halck (72)5328244828212534
Erik Hatlø (61)4125213820131424
Leif-Atle Heen (35)221092015121012
Knut Heggland (65)4622194021141924
Lars Heggland (63)4624154119142121
Kjetil Hofstad (35)251111231391113
Nils-Olav Hole (38)27135191181013
Arild Holme (36)26151318118711
Petter Jacobsen (45)331713238111217
Rune Hallbjørn Jensen (48)3220173114141316
Britt Johnsen (34)21101318149512
Gerd Lillian Lindø Johnsen (32)211512218488
Espen Kibsgård (61)4527193622131924
Jan Erik Killengreen (44)3017122899712
Jon Inge Kolden (55)422217321391319
Thomas Kolåsæter (80)6239285328243039
Kristian Kvamsøe (39)241071917111213
Jarle Kvåle (51)3616163019121415
Tarald Bjørdal Langan (48)3418162519111116
Ingrid Sande Larsen (58)4125193727191926
Bjørn Erik Lobben (52)36211728129916
Fredrik Methi (31)208914158611
Marte Stang Midttun (53)3516173019141720
Per Erik Monsen (26)1613141567412
Eivind Moskvil (59)4120153515132021
Pekka Mykkeltvedt (38)25151321106713
Olav Nedrebø (54)3823164019132226
Marius Nilsen (35)21812211411811
Brage Nordgård (60)4425163720171924
Brit Nyfors (27)151011188755
Toril Opsahl (49)3017183414171418
Øyvind Pedersen (51)3618172917131217
Anne Beate Putten (26)14710159876
John Halvor Rykkelid (46)3118132917131720
Terje Røsand (43)271212251061011
Håkon Sandholt (47)3216142611111214
Stig Sanner (63)4828184217161826
Andreas B. Schei (61)4523164024181826
Mats Sigstad (54)401917321781420
Carl Magnus Skutle (55)4019152816161517
Finn Eivind Slungård (53)3917143013131413
Ingrid Lønset Solemdal (22)047139663
Vemund Svendsen (48)300112618121615
Arild Tørum (59)442203618152324
Petter Varhaug (29)207609768
John Ivar Østby (57)442716370121824
Øystein Aadnevik (64)482820421902027
Jan-Egil Aakernes (57)412521341813022
Lars Matti Årvold (47)281412261410120
Harald Aastorp (60)4428174116102224

Komplementering (Harald Aastorp – Harald Aastorp)

->Harald Aastorp (60)
Øystein Almås (36)9
Ivar Areklett (46)13
Hilde Arholm (35)9
Asbjørn Arntzen (57)14
David Tørre Asprusten (66)19
Ivar Berg (37)13
Arne Blakkisrud (48)12
Ole-Christian Bråten (43)13
Eirik Bäcklund (57)18
Tore Heliks Van Dahl (62)19
Dag Fjeldstad (70)22
Truls Flatberg (47)13
Tom Flaten (38)11
Hans Arne Forseth (30)8
Harald Groven (41)12
Ole Martin Halck (72)23
Erik Hatlø (61)19
Leif-Atle Heen (35)10
Knut Heggland (65)20
Lars Heggland (63)15
Kjetil Hofstad (35)12
Nils-Olav Hole (38)11
Arild Holme (36)7
Petter Jacobsen (45)15
Rune Hallbjørn Jensen (48)17
Britt Johnsen (34)16
Gerd Lillian Lindø Johnsen (32)7
Espen Kibsgård (61)17
Jan Erik Killengreen (44)13
Jon Inge Kolden (55)16
Thomas Kolåsæter (80)29
Kristian Kvamsøe (39)12
Jarle Kvåle (51)15
Tarald Bjørdal Langan (48)17
Ingrid Sande Larsen (58)19
Bjørn Erik Lobben (52)12
Fredrik Methi (31)13
Marte Stang Midttun (53)12
Per Erik Monsen (26)8
Eivind Moskvil (59)18
Pekka Mykkeltvedt (38)8
Olav Nedrebø (54)16
Marius Nilsen (35)13
Brage Nordgård (60)17
Brit Nyfors (27)8
Toril Opsahl (49)15
Øyvind Pedersen (51)17
Anne Beate Putten (26)9
John Halvor Rykkelid (46)13
Terje Røsand (43)13
Håkon Sandholt (47)15
Stig Sanner (63)18
Andreas B. Schei (61)19
Mats Sigstad (54)14
Carl Magnus Skutle (55)15
Finn Eivind Slungård (53)16
Ingrid Lønset Solemdal (22)6
Vemund Svendsen (48)16
Arild Tørum (59)16
Petter Varhaug (29)10
John Ivar Østby (57)13
Øystein Aadnevik (64)14
Jan-Egil Aakernes (57)19
Lars Matti Årvold (47)11
Harald Aastorp (60)0