FORUM

ARRANGEMENTER

Quizkalenderen 2018 Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker Dette bør du kunne

MESTERSKAP

EM VM NM Nordisk Norway Open Rankinglister Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

Analyse av NM 2017 par og juniorlag

Under følger analyse for parkonkurransen i Quiz-NM 2017. I analysen er par og juniorlag slått sammen, siden de fikk de samme spørsmålene.

Spilleranalyse

NavnPoengV-50L-50SoloDuoTrio4ereV-poeng
Thomas Kolåsæter / Lars Heggland78334500134,64
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm74294500124,25
Ole Martin Halck / Toril Opsahl69244520025,29
Espen Kibsgård / Bjørn Erik Lobben68244400213,71
Knut Heggland / Brage Nordgård65194600013,06
Petter Kjær / Geir H. Kristiansen64204400103,06
Trine Aalborg / Lasse Midttun64184600002,86
Finn Eivind Slungård / Rune Hallbjørn Jensen62174510003,59
Vegard Eikemo Sande / Odd Rune Heggheim62174500012,9
Credo Eureka!62174500113,21
Dag Olav Rønning / Hilde Torp Solbakken60194100012,99
Espen Iversen / Eskil Aasmul59124700002,32
Truls Flatberg / Arild Tørum59154400022,79
Øystein Aadnevik / Jan Egil Aakernes59174200012,66
Erik Hatlø / Arild Holme58144400002,3
Jone Frafjord / Ivar Areklett58154300002,53
Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn56144200002,34
Svein Erik Gransjøen / Jørn Gulbrandsen56154100002,37
Eirik Bäcklund / Aldona Szczepanska55144110023,53
Jon Inge Kolden / Lars Lone Rasmussen54114300002,07
Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen53124100112,61
Geir Horvik / Petter Jacobsen52133900112,48
Marte Stang Midttun / Lars André Gundersen5294300001,82
Eivind Kaisen / Eva Endresen50104000001,98
Schindlers Listhaug49113800002,03
Carl Erik Øveraasen / Per Harald Ninive48123600102,17
Terje Røsand / Ivar Berg4893900001,73
Johannes Hoggen / Morten B. Hæhre4583700001,65
Kristian Kvamsøe / Nils-Olav Hole45133200001,86
Christer Wennersten / Klaus De Vibe4473700001,53
Petter Varhaug / Arne Bill4444000001,57
Åsmund Eide Gjøystdal / Tom Flaten4473700001,55
Christian Thorn / Thomas Iversen4383500001,6
Niklas Jakob Søberg / Tollef Bjerkrheim4263600001,49
Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø4293300001,65
Else Margrethe Sandeggen / Arve Tronstad3993000001,54
Hilde Arholm / Glenn-Peter Sætre3863200001,4
Kari Kristin Allum / Odd Bjerke Engerjordet3682800001,38
Håkon Lyng / Hans Arne Forseth3372600011,51
Inger Anita Pedersen / Erik Lobben3372600001,2
Quizlybears2762100000,98
Tobias Frey Sjølund / Kirsten Bjørhovde2522300000,79

Forklaring: Poeng = oppnådde poeng; V-x = poeng på de vanskeligste x spørsmålene; L-y = poeng på de letteste y spørsmålene; Solo = antall solopoeng; tilsvarende for duo- trio- og firerpoeng; V-poeng = vanskelighetsvektede poeng, dvs hvis hvert spørsmål ga ett poeng på deling mellom spillerne som svarte riktig.

Spørsmålsanalyse

Det var tre spørsmål alle par/lag klarte: Byen hvor Ellis Island ligger, materiale for kinesiske soldatskulpturer, og navnet på hovedstaden i Etiopia.

Det vanskeligste spørsmålet, der det ble spurt om navnet på kokken «The Demon Chef» i MasterChef Canada var det ingen som greide. Fire spørsmål ble korrekt besvart av ett par/lag: Havguden i maorisk mytologi, prydbusken med et asiatisk land som en del av navnet, maleteknikken som bl.a. Robert Rauschenberg benyttet seg av og den kinesiske forfatteren som skrev «Beretningen om de tre kongedømmer».

Spørsmålet som favoriserte øvre halvdel av tabellen var spørsmålet om hvem som var Sveriges konge fra 1611 til 1632, der 18 av de 21 øverste og 5 av de 21 nederste greide spørsmålet.

NrSpmRettT-21B-21T-favHvem
13218144
24021192
31413112
42518711
5161156
6131037
7121028
811651
92513121
101257-2
114121201
123218144
13141138
143217152
153420146
163520155
17141046
182514113
19401921-2
203719181
212817116
22Materiale for kinesiske soldatskulpturer4221210
232618810
24Norges Matterhorn3211Carl Erik Øveraasen / Per Harald Ninive/Petter Kjær / Geir H. Kristiansen/Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen
252317611
262819910
27By med Ellis Island4221210
28151147
293821174
303921183
312615114
323219136
333419154
343620164
35Land med grotten Bracken Crave4312Geir Horvik / Petter Jacobsen/Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm/Truls Flatberg / Arild Tørum/Credo Eureka!
362916133
37141046
38Hovedstaden i Etiopia4221210
39221486
40221394
41201192
429817
431679-2
44Språk med setningen "Inchpes ek?"4404Eirik Bäcklund / Aldona Szczepanska/Knut Heggland / Brage Nordgård/Thomas Kolåsæter / Lars Heggland/Truls Flatberg / Arild Tørum
453519163
461010010
47Sveriges konge fra 1611 til 16322318513
483921183
49141046
503118135
51191091
522513121
533720173
5410734
552515105
563821174
57Dommer i MasterChef Canada0000
58271899
591147-3
60Norsk golftalent3211Espen Kibsgård / Bjørn Erik Lobben/Geir Horvik / Petter Jacobsen/Credo Eureka!
61Land for slott bygget av postmann4312Håkon Lyng / Hans Arne Forseth/Ole Martin Halck / Toril Opsahl/Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm/Øystein Aadnevik / Jan Egil Aakernes
625505
63211385
644121201
652414104
66191367
67Havguden i maorisk mytologi1101Ole Martin Halck / Toril Opsahl
68171257
6911651
7012844
71Prydbusk med asiatisk land i navnet1101Finn Eivind Slungård / Rune Hallbjørn Jensen
7219910-1
7311835
74241596
751513211
765413
77Lugarpike og sykepleier kalt "Miss Unsinkable"3303Espen Kibsgård / Bjørn Erik Lobben/Thomas Kolåsæter / Lars Heggland/Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm
783417170
792715123
803618180
812816124
82Maleteknikk hvor ulike materialer benyttes1101Eirik Bäcklund / Aldona Szczepanska
833921183
843821174
853721165
86Kinesisk forfatter som skrev "Beretningen om de tre kongedømmer"1101Ole Martin Halck / Toril Opsahl
87181174
883120119
89171073
9010734
911211110
92734-1
931212012
942714131
953921183
962820812
97Samtidskomponist som skrev "Rothko Chapel"4404Dag Olav Rønning / Hilde Torp Solbakken/Espen Kibsgård / Bjørn Erik Lobben/Ole Martin Halck / Toril Opsahl/Thomas Kolåsæter / Lars Heggland
98Land hvor Gurindji-streiken foregikk4404Eirik Bäcklund / Aldona Szczepanska/Thomas Kolåsæter / Lars Heggland/Vegard Eikemo Sande / Odd Rune Heggheim/Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen
99151147
1003119127

Forklaring: Nr = løpende spørsmålsnummer for hele quizen; Spm = spørsmåls-ID; Rett = antall spillere som svarte riktig; T-x = antall spillere av de øverste x som svarte riktig; B-y = antall spillere av de nederste y som svarte riktig; T-fav = i hvilken grad spørsmålet favoriserte toppen heller enn bunnen av tabellen (T-x minus B-y); Hvem = spillere med solo-/duo-/trio-/firerpoeng.

Beste par

Vinnerparet Kolåsæter/Heggland kunne teoretisk klart 89 av de 100 spørsmålene i samarbeid med juniorlaget Credo Eureka!

NavnPoeng
Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Credo Eureka!89
Ole Martin Halck / Toril Opsahl+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland88
Petter Kjær / Geir H. Kristiansen+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland88
Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm88
Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Trine Aalborg / Lasse Midttun88
Kristian Kvamsøe / Nils-Olav Hole+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland87
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm+Trine Aalborg / Lasse Midttun87
Carl Erik Øveraasen / Per Harald Ninive+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland86
Eivind Kaisen / Eva Endresen+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland86
Finn Eivind Slungård / Rune Hallbjørn Jensen+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland86
Geir Horvik / Petter Jacobsen+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland86
Knut Heggland / Brage Nordgård+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland86
Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Vegard Eikemo Sande / Odd Rune Heggheim86
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm+Credo Eureka!86
Dag Olav Rønning / Hilde Torp Solbakken+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland85
Espen Iversen / Eskil Aasmul+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland85
Espen Kibsgård / Bjørn Erik Lobben+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland85
Finn Eivind Slungård / Rune Hallbjørn Jensen+Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm85
Jone Frafjord / Ivar Areklett+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland85
Ole Martin Halck / Toril Opsahl+Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm85
Petter Kjær / Geir H. Kristiansen+Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm85
Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Schindlers Listhaug85
Christer Wennersten / Klaus De Vibe+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland84
Dag Olav Rønning / Hilde Torp Solbakken+Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm84
Eirik Bäcklund / Aldona Szczepanska+Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm84
Eivind Kaisen / Eva Endresen+Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm84
Erik Hatlø / Arild Holme+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland84
Erik Hatlø / Arild Holme+Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm84
Espen Kibsgård / Bjørn Erik Lobben+Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm84
Johannes Hoggen / Morten B. Hæhre+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland84
Marte Stang Midttun / Lars André Gundersen+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland84
Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland84
Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Truls Flatberg / Arild Tørum84

Beste trioer

De to parene Halck/Opsahl og Kolåsæter/Heggland kunne sammen med Credo Eureka! greid 94 av spørsmålene.

NavnPoeng
Ole Martin Halck / Toril Opsahl+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Credo Eureka!94
Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm+Credo Eureka!93
Eivind Kaisen / Eva Endresen+Ole Martin Halck / Toril Opsahl+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland92
Eivind Kaisen / Eva Endresen+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm92
Finn Eivind Slungård / Rune Hallbjørn Jensen+Petter Kjær / Geir H. Kristiansen+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland92
Finn Eivind Slungård / Rune Hallbjørn Jensen+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Credo Eureka!92
Kristian Kvamsøe / Nils-Olav Hole+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Credo Eureka!92
Ole Martin Halck / Toril Opsahl+Petter Kjær / Geir H. Kristiansen+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland92
Ole Martin Halck / Toril Opsahl+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Trine Aalborg / Lasse Midttun92
Petter Kjær / Geir H. Kristiansen+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm92
Petter Kjær / Geir H. Kristiansen+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Credo Eureka!92
Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm+Trine Aalborg / Lasse Midttun92
Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Credo Eureka!+Schindlers Listhaug92

Beste kvartetter

Her ser vi at både kombinasjonen Halck/Opsahl, Kolåsæter/Heggland, Slungård/Jensen og Credo Eureka, og Halck/Opsahl, Kolåsæter/Heggland, Credo Eureka og Schindlers Listhaug hadde hatt mulighet til å score 96 poeng.

NavnPoeng
Finn Eivind Slungård / Rune Hallbjørn Jensen+Ole Martin Halck / Toril Opsahl+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Credo Eureka!96
Ole Martin Halck / Toril Opsahl+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Credo Eureka!+Schindlers Listhaug96
Carl Erik Øveraasen / Per Harald Ninive+Ole Martin Halck / Toril Opsahl+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Credo Eureka!95
Dag Olav Rønning / Hilde Torp Solbakken+Ole Martin Halck / Toril Opsahl+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Credo Eureka!95
Eirik Bäcklund / Aldona Szczepanska+Ole Martin Halck / Toril Opsahl+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Credo Eureka!95
Eivind Kaisen / Eva Endresen+Ole Martin Halck / Toril Opsahl+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Credo Eureka!95
Espen Iversen / Eskil Aasmul+Ole Martin Halck / Toril Opsahl+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Credo Eureka!95
Finn Eivind Slungård / Rune Hallbjørn Jensen+Ole Martin Halck / Toril Opsahl+Petter Kjær / Geir H. Kristiansen+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland95
Finn Eivind Slungård / Rune Hallbjørn Jensen+Petter Kjær / Geir H. Kristiansen+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm95
Finn Eivind Slungård / Rune Hallbjørn Jensen+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm+Credo Eureka!95
Inger Anita Pedersen / Erik Lobben+Ole Martin Halck / Toril Opsahl+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Credo Eureka!95
Johannes Hoggen / Morten B. Hæhre+Ole Martin Halck / Toril Opsahl+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Credo Eureka!95
Jone Frafjord / Ivar Areklett+Ole Martin Halck / Toril Opsahl+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Credo Eureka!95
Knut Heggland / Brage Nordgård+Ole Martin Halck / Toril Opsahl+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Credo Eureka!95
Kristian Kvamsøe / Nils-Olav Hole+Ole Martin Halck / Toril Opsahl+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Credo Eureka!95
Ole Martin Halck / Toril Opsahl+Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Credo Eureka!95
Ole Martin Halck / Toril Opsahl+Petter Kjær / Geir H. Kristiansen+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Credo Eureka!95
Ole Martin Halck / Toril Opsahl+Svein Erik Gransjøen / Jørn Gulbrandsen+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Credo Eureka!95
Ole Martin Halck / Toril Opsahl+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm+Credo Eureka!95
Ole Martin Halck / Toril Opsahl+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Vegard Eikemo Sande / Odd Rune Heggheim+Credo Eureka!95
Ole Martin Halck / Toril Opsahl+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen+Credo Eureka!95
Ole Martin Halck / Toril Opsahl+Thomas Kolåsæter / Lars Heggland+Quizlybears+Credo Eureka!95

Komplementering (Carl Erik Øveraasen / Per Harald Ninive – Erik Hatlø / Arild Holme)

->Carl Erik Øveraasen / Per Harald Ninive (48)Christer Wennersten / Klaus De Vibe (44)Christian Thorn / Thomas Iversen (43)Dag Olav Rønning / Hilde Torp Solbakken (60)Eirik Bäcklund / Aldona Szczepanska (55)Eivind Kaisen / Eva Endresen (50)Else Margrethe Sandeggen / Arve Tronstad (39)Erik Hatlø / Arild Holme (58)
Carl Erik Øveraasen / Per Harald Ninive (48)017211217181910
Christer Wennersten / Klaus De Vibe (44)13016121010196
Christian Thorn / Thomas Iversen (43)161506126196
Dag Olav Rønning / Hilde Torp Solbakken (60)242823020233318
Eirik Bäcklund / Aldona Szczepanska (55)242124150202712
Eivind Kaisen / Eva Endresen (50)20161313150199
Else Margrethe Sandeggen / Arve Tronstad (39)1014151211807
Erik Hatlø / Arild Holme (58)202021161517260
Espen Iversen / Eskil Aasmul (59)2022221719182915
Espen Kibsgård / Bjørn Erik Lobben (68)2630332223303620
Finn Eivind Slungård / Rune Hallbjørn Jensen (62)2325271720212717
Geir Horvik / Petter Jacobsen (52)2019201413162414
Hilde Arholm / Glenn-Peter Sætre (38)1112147910165
Håkon Lyng / Hans Arne Forseth (33)12101451311146
Inger Anita Pedersen / Erik Lobben (33)87131087134
Johannes Hoggen / Morten B. Hæhre (45)161216111110186
Jon Inge Kolden / Lars Lone Rasmussen (54)171923131619279
Jone Frafjord / Ivar Areklett (58)2324251416192413
Kari Kristin Allum / Odd Bjerke Engerjordet (36)131111788123
Knut Heggland / Brage Nordgård (65)2726271821243318
Kristian Kvamsøe / Nils-Olav Hole (45)1418181516121914
Marte Stang Midttun / Lars André Gundersen (52)181518101415249
Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn (56)2020241315203013
Niklas Jakob Søberg / Tollef Bjerkrheim (42)1213118117208
Ole Martin Halck / Toril Opsahl (69)3032332024263722
Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø (42)14141491111167
Petter Kjær / Geir H. Kristiansen (64)2527271720212916
Petter Varhaug / Arne Bill (44)11101791013198
Svein Erik Gransjøen / Jørn Gulbrandsen (56)2120251716172812
Terje Røsand / Ivar Berg (48)1518191013141810
Thomas Kolåsæter / Lars Heggland (78)3840402528364426
Tobias Frey Sjølund / Kirsten Bjørhovde (25)841074470
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm (74)3234382429343926
Trine Aalborg / Lasse Midttun (64)2624261518213315
Truls Flatberg / Arild Tørum (59)2324241618203017
Vegard Eikemo Sande / Odd Rune Heggheim (62)2527291818212917
Øystein Aadnevik / Jan Egil Aakernes (59)2027251615223012
Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen (53)1819211215162515
Åsmund Eide Gjøystdal / Tom Flaten (44)14916101310188
Quizlybears (27)8510779117
Credo Eureka! (62)2124272222223217
Schindlers Listhaug (49)1814211417152211

Forklaring: cellen i rad Sp1 og kolonne Sp2 angir hvor mange poeng ekstra spiller Sp1 hadde gitt Sp2. Ved å klikke på overskriften i din egen kolonne får du altså se hvem som hadde hjulpet deg mest.

Komplementering (Espen Iversen / Eskil Aasmul – Johannes Hoggen / Morten B. Hæhre)

->Espen Iversen / Eskil Aasmul (59)Espen Kibsgård / Bjørn Erik Lobben (68)Finn Eivind Slungård / Rune Hallbjørn Jensen (62)Geir Horvik / Petter Jacobsen (52)Hilde Arholm / Glenn-Peter Sætre (38)Håkon Lyng / Hans Arne Forseth (33)Inger Anita Pedersen / Erik Lobben (33)Johannes Hoggen / Morten B. Hæhre (45)
Carl Erik Øveraasen / Per Harald Ninive (48)9691621272319
Christer Wennersten / Klaus De Vibe (44)7671118211811
Christian Thorn / Thomas Iversen (43)6881119242314
Dag Olav Rønning / Hilde Torp Solbakken (60)1814152229323726
Eirik Bäcklund / Aldona Szczepanska (55)1510131626353021
Eivind Kaisen / Eva Endresen (50)91291422282415
Else Margrethe Sandeggen / Arve Tronstad (39)9741117201912
Erik Hatlø / Arild Holme (58)1410132025312919
Espen Iversen / Eskil Aasmul (59)011101928343023
Espen Kibsgård / Bjørn Erik Lobben (68)200192136424032
Finn Eivind Slungård / Rune Hallbjørn Jensen (62)131301828343425
Geir Horvik / Petter Jacobsen (52)1258024302822
Hilde Arholm / Glenn-Peter Sætre (38)764100161713
Håkon Lyng / Hans Arne Forseth (33)87511110189
Inger Anita Pedersen / Erik Lobben (33)4559121808
Johannes Hoggen / Morten B. Hæhre (45)998152021200
Jon Inge Kolden / Lars Lone Rasmussen (54)98111724292718
Jone Frafjord / Ivar Areklett (58)131091926322922
Kari Kristin Allum / Odd Bjerke Engerjordet (36)898111517209
Knut Heggland / Brage Nordgård (65)1312182233393828
Kristian Kvamsøe / Nils-Olav Hole (45)66101621282319
Marte Stang Midttun / Lars André Gundersen (52)8751321272515
Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn (56)1111111928333223
Niklas Jakob Søberg / Tollef Bjerkrheim (42)5561016202014
Ole Martin Halck / Toril Opsahl (69)2014192538414431
Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø (42)767111919209
Petter Kjær / Geir H. Kristiansen (64)1711122031403428
Petter Varhaug / Arne Bill (44)5451115212013
Svein Erik Gransjøen / Jørn Gulbrandsen (56)1211131925313118
Terje Røsand / Ivar Berg (48)8871419282316
Thomas Kolåsæter / Lars Heggland (78)2617243444495039
Tobias Frey Sjølund / Kirsten Bjørhovde (25)334681074
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm (74)2316232942444637
Trine Aalborg / Lasse Midttun (64)1614132232353723
Truls Flatberg / Arild Tørum (59)1212141829343423
Vegard Eikemo Sande / Odd Rune Heggheim (62)1611132130353424
Øystein Aadnevik / Jan Egil Aakernes (59)159152126353223
Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen (53)101281625302919
Åsmund Eide Gjøystdal / Tom Flaten (44)7841219222011
Quizlybears (27)34361114117
Credo Eureka! (62)129172130383528
Schindlers Listhaug (49)99101818262317

Komplementering (Jon Inge Kolden / Lars Lone Rasmussen – Niklas Jakob Søberg / Tollef Bjerkrheim)

->Jon Inge Kolden / Lars Lone Rasmussen (54)Jone Frafjord / Ivar Areklett (58)Kari Kristin Allum / Odd Bjerke Engerjordet (36)Knut Heggland / Brage Nordgård (65)Kristian Kvamsøe / Nils-Olav Hole (45)Marte Stang Midttun / Lars André Gundersen (52)Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn (56)Niklas Jakob Søberg / Tollef Bjerkrheim (42)
Carl Erik Øveraasen / Per Harald Ninive (48)1113251017141218
Christer Wennersten / Klaus De Vibe (44)910195177815
Christian Thorn / Thomas Iversen (43)12101851691112
Dag Olav Rønning / Hilde Torp Solbakken (60)1916311330181726
Eirik Bäcklund / Aldona Szczepanska (55)1713271126171424
Eivind Kaisen / Eva Endresen (50)151122917131415
Else Margrethe Sandeggen / Arve Tronstad (39)12515713111317
Erik Hatlø / Arild Holme (58)1313251127151524
Espen Iversen / Eskil Aasmul (59)141431720151422
Espen Kibsgård / Bjørn Erik Lobben (68)2220411529232331
Finn Eivind Slungård / Rune Hallbjørn Jensen (62)1913341527151726
Geir Horvik / Petter Jacobsen (52)151327923131520
Hilde Arholm / Glenn-Peter Sætre (38)861761471012
Håkon Lyng / Hans Arne Forseth (33)871471681011
Inger Anita Pedersen / Erik Lobben (33)64176116911
Johannes Hoggen / Morten B. Hæhre (45)991881981217
Jon Inge Kolden / Lars Lone Rasmussen (54)0112582212823
Jone Frafjord / Ivar Areklett (58)150271225161825
Kari Kristin Allum / Odd Bjerke Engerjordet (36)75061591015
Knut Heggland / Brage Nordgård (65)191935026181929
Kristian Kvamsøe / Nils-Olav Hole (45)13122460141119
Marte Stang Midttun / Lars André Gundersen (52)10102552101018
Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn (56)101630102214022
Niklas Jakob Søberg / Tollef Bjerkrheim (42)11921616880
Ole Martin Halck / Toril Opsahl (69)2421381732252229
Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø (42)10519916101516
Petter Kjær / Geir H. Kristiansen (64)2317361529182028
Petter Varhaug / Arne Bill (44)68223154715
Svein Erik Gransjøen / Jørn Gulbrandsen (56)1417261223171521
Terje Røsand / Ivar Berg (48)9821819111217
Thomas Kolåsæter / Lars Heggland (78)2727442142322739
Tobias Frey Sjølund / Kirsten Bjørhovde (25)42827458
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm (74)2624431635302736
Trine Aalborg / Lasse Midttun (64)2319331631161725
Truls Flatberg / Arild Tørum (59)161730824191321
Vegard Eikemo Sande / Odd Rune Heggheim (62)1916361327212026
Øystein Aadnevik / Jan Egil Aakernes (59)1716321126201822
Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen (53)1413271322141217
Åsmund Eide Gjøystdal / Tom Flaten (44)1010225144712
Quizlybears (27)3511364313
Credo Eureka! (62)1718361225181627
Schindlers Listhaug (49)121324714111120

Komplementering (Ole Martin Halck / Toril Opsahl – Tobias Frey Sjølund / Kirsten Bjørhovde)

->Ole Martin Halck / Toril Opsahl (69)Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø (42)Petter Kjær / Geir H. Kristiansen (64)Petter Varhaug / Arne Bill (44)Svein Erik Gransjøen / Jørn Gulbrandsen (56)Terje Røsand / Ivar Berg (48)Thomas Kolåsæter / Lars Heggland (78)Tobias Frey Sjølund / Kirsten Bjørhovde (25)
Carl Erik Øveraasen / Per Harald Ninive (48)9209151315831
Christer Wennersten / Klaus De Vibe (44)716710814623
Christian Thorn / Thomas Iversen (43)7156161214528
Dag Olav Rønning / Hilde Torp Solbakken (60)112713252122742
Eirik Bäcklund / Aldona Szczepanska (55)102411211520534
Eivind Kaisen / Eva Endresen (50)7197191116829
Else Margrethe Sandeggen / Arve Tronstad (39)713414119521
Erik Hatlø / Arild Holme (58)112310221420633
Espen Iversen / Eskil Aasmul (59)102412201519737
Espen Kibsgård / Bjørn Erik Lobben (68)133215282328746
Finn Eivind Slungård / Rune Hallbjørn Jensen (62)122710231921841
Geir Horvik / Petter Jacobsen (52)8218191518833
Hilde Arholm / Glenn-Peter Sætre (38)7155979421
Håkon Lyng / Hans Arne Forseth (33)510910813418
Inger Anita Pedersen / Erik Lobben (33)8113988515
Johannes Hoggen / Morten B. Hæhre (45)712914713624
Jon Inge Kolden / Lars Lone Rasmussen (54)92213161215333
Jone Frafjord / Ivar Areklett (58)102111221918735
Kari Kristin Allum / Odd Bjerke Engerjordet (36)51381469219
Knut Heggland / Brage Nordgård (65)133216242125842
Kristian Kvamsøe / Nils-Olav Hole (45)81910161216927
Marte Stang Midttun / Lars André Gundersen (52)8206121315631
Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn (56)92912191520536
Niklas Jakob Søberg / Tollef Bjerkrheim (42)216613711325
Ole Martin Halck / Toril Opsahl (69)032173323291047
Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø (42)50812813625
Petter Kjær / Geir H. Kristiansen (64)123002822231042
Petter Varhaug / Arne Bill (44)81480711326
Svein Erik Gransjøen / Jørn Gulbrandsen (56)10221419019537
Terje Røsand / Ivar Berg (48)819715110428
Thomas Kolåsæter / Lars Heggland (78)194224372734056
Tobias Frey Sjølund / Kirsten Bjørhovde (25)38376530
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm (74)1639213627331051
Trine Aalborg / Lasse Midttun (64)1027112518261042
Truls Flatberg / Arild Tørum (59)92615231722638
Vegard Eikemo Sande / Odd Rune Heggheim (62)112714251919840
Øystein Aadnevik / Jan Egil Aakernes (59)92613251920537
Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen (53)92411181415534
Åsmund Eide Gjøystdal / Tom Flaten (44)7185111011524
Quizlybears (27)687559413
Credo Eureka! (62)1331162421251139
Schindlers Listhaug (49)112310131016725

Komplementering (Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm – Quizlybears)

->Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm (74)Trine Aalborg / Lasse Midttun (64)Truls Flatberg / Arild Tørum (59)Vegard Eikemo Sande / Odd Rune Heggheim (62)Øystein Aadnevik / Jan Egil Aakernes (59)Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen (53)Åsmund Eide Gjøystdal / Tom Flaten (44)Quizlybears (27)
Carl Erik Øveraasen / Per Harald Ninive (48)61012119131829
Christer Wennersten / Klaus De Vibe (44)44991210922
Christian Thorn / Thomas Iversen (43)758109111526
Dag Olav Rønning / Hilde Torp Solbakken (60)1011171617192640
Eirik Bäcklund / Aldona Szczepanska (55)109141111172435
Eivind Kaisen / Eva Endresen (50)10711913131632
Else Margrethe Sandeggen / Arve Tronstad (39)4810610111323
Erik Hatlø / Arild Holme (58)109161311202238
Espen Iversen / Eskil Aasmul (59)811121315162235
Espen Kibsgård / Bjørn Erik Lobben (68)1018211718273245
Finn Eivind Slungård / Rune Hallbjørn Jensen (62)1111171318172238
Geir Horvik / Petter Jacobsen (52)710111114152031
Hilde Arholm / Glenn-Peter Sætre (38)66865101322
Håkon Lyng / Hans Arne Forseth (33)34869101120
Inger Anita Pedersen / Erik Lobben (33)568569917
Johannes Hoggen / Morten B. Hæhre (45)84979111225
Jon Inge Kolden / Lars Lone Rasmussen (54)613111112152030
Jone Frafjord / Ivar Areklett (58)813161215182436
Kari Kristin Allum / Odd Bjerke Engerjordet (36)557109101420
Knut Heggland / Brage Nordgård (65)717141617252641
Kristian Kvamsøe / Nils-Olav Hole (45)612101012141524
Marte Stang Midttun / Lars André Gundersen (52)84121113131229
Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn (56)99101415151932
Niklas Jakob Søberg / Tollef Bjerkrheim (42)4346561028
Ole Martin Halck / Toril Opsahl (69)1115191819253248
Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø (42)75979131623
Petter Kjær / Geir H. Kristiansen (64)1111201618222544
Petter Varhaug / Arne Bill (44)65871091122
Svein Erik Gransjøen / Jørn Gulbrandsen (56)910141316172234
Terje Røsand / Ivar Berg (48)7101159101530
Thomas Kolåsæter / Lars Heggland (78)1424252424303955
Tobias Frey Sjølund / Kirsten Bjørhovde (25)234336511
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm (74)023232122303651
Trine Aalborg / Lasse Midttun (64)130171719202442
Truls Flatberg / Arild Tørum (59)81201012182436
Vegard Eikemo Sande / Odd Rune Heggheim (62)91513014202540
Øystein Aadnevik / Jan Egil Aakernes (59)71412110182541
Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen (53)9912111201934
Åsmund Eide Gjøystdal / Tom Flaten (44)64971010024
Quizlybears (27)45459870
Credo Eureka! (62)1213171519232538
Schindlers Listhaug (49)610121114151423

Komplementering (Credo Eureka! – Schindlers Listhaug)

->Credo Eureka! (62)Schindlers Listhaug (49)
Carl Erik Øveraasen / Per Harald Ninive (48)717
Christer Wennersten / Klaus De Vibe (44)69
Christian Thorn / Thomas Iversen (43)815
Dag Olav Rønning / Hilde Torp Solbakken (60)2025
Eirik Bäcklund / Aldona Szczepanska (55)1523
Eivind Kaisen / Eva Endresen (50)1016
Else Margrethe Sandeggen / Arve Tronstad (39)912
Erik Hatlø / Arild Holme (58)1320
Espen Iversen / Eskil Aasmul (59)919
Espen Kibsgård / Bjørn Erik Lobben (68)1528
Finn Eivind Slungård / Rune Hallbjørn Jensen (62)1723
Geir Horvik / Petter Jacobsen (52)1121
Hilde Arholm / Glenn-Peter Sætre (38)67
Håkon Lyng / Hans Arne Forseth (33)910
Inger Anita Pedersen / Erik Lobben (33)67
Johannes Hoggen / Morten B. Hæhre (45)1113
Jon Inge Kolden / Lars Lone Rasmussen (54)917
Jone Frafjord / Ivar Areklett (58)1422
Kari Kristin Allum / Odd Bjerke Engerjordet (36)1011
Knut Heggland / Brage Nordgård (65)1523
Kristian Kvamsøe / Nils-Olav Hole (45)810
Marte Stang Midttun / Lars André Gundersen (52)814
Mats Sigstad / Mette Thoresen Dybhavn (56)1018
Niklas Jakob Søberg / Tollef Bjerkrheim (42)713
Ole Martin Halck / Toril Opsahl (69)2031
Pekka Wendelin Mykkeltvedt / Olav Nedrebø (42)1116
Petter Kjær / Geir H. Kristiansen (64)1825
Petter Varhaug / Arne Bill (44)68
Svein Erik Gransjøen / Jørn Gulbrandsen (56)1517
Terje Røsand / Ivar Berg (48)1115
Thomas Kolåsæter / Lars Heggland (78)2736
Tobias Frey Sjølund / Kirsten Bjørhovde (25)21
Tore Heliks Van Dahl / Jon Strøm (74)2431
Trine Aalborg / Lasse Midttun (64)1525
Truls Flatberg / Arild Tørum (59)1422
Vegard Eikemo Sande / Odd Rune Heggheim (62)1524
Øystein Aadnevik / Jan Egil Aakernes (59)1624
Øyvind Pedersen / Jan Erik Killengreen (53)1419
Åsmund Eide Gjøystdal / Tom Flaten (44)79
Quizlybears (27)31
Credo Eureka! (62)022
Schindlers Listhaug (49)90