FORUM

ARRANGEMENTER

Quizkalenderen 2018 Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker Dette bør du kunne

MESTERSKAP

EM VM NM Nordisk Norway Open Rankinglister Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

Analyse av NM 2017 lag

Det er gjort en liten endring på tabellen etter analysen da ett lag hadde fått ett poeng for lite, men dette påvirket ikke noen plasseringer.

Spilleranalyse

De tre vanskeligste spørsmålene i lagkonkurransen ble alle korrekt besvart av ett lag. Spørsmålene omhandlet maler som har malt «Fjordlandskap med båt» visste Trivialterapeutene, mens El Diablo en el Ojo både var eneste som hadde det franske motehuset med signaturparfymen «Femme» og den russiske maleren som er mest kjent for «Kristus i ørkenen».

NavnPoengV-65L-60SoloDuoTrio4ereV-poeng
El Diablo en el Ojo106495720129,63
Lille Planet98425600036,79
Nerder av Stål93385500116,33
Talking Radioheads90365400106,2
Definite Maybes87355200105,74
I dårligste laget87345300025,29
David mot Goliat84305400025,33
Sniquizlamifiseringen83315201005,15
Kvintessensen82325000115,61
De navnløse78245400004,25
Fyrbøterlogen78245400014,54
Raufoss/Gjøvik78245401004,67
Nor-Å-Ne77275000004,35
Memento Mori72205200003,8
Marvin Pipkins Lyspærefabrikk61164500003,2
Trygve Lies Frisørskole60154500013,21
Folkeaksjonen59124700013,1
De arme riddere58154300103,15
Ureint Kanttreff5784900002,55
Besserwissers54144000102,96
The Bush Administration54104400102,75
Men at work53153800012,75
Heltinner5264600002,27
Tempo Corvette Superiore52163600012,91
Trivialterapeutene51163510003,6
Levon Helm4683800002,19
De vilde roser44113300002,12
Flamencodancers of Death4473700001,97
Kviss Kviss Bang Bang4383500001,97
Las chicas y padre4283400001,98
Glenn Medeiros4143700102,07
de Gule3423200001,37
Raude bilar er raskare enn kvite3042600001,22

Forklaring: Poeng = oppnådde poeng; V-x = poeng på de vanskeligste x spørsmålene; L-y = poeng på de letteste y spørsmålene; Solo = antall solopoeng; tilsvarende for duo- trio- og firerpoeng; V-poeng = vanskelighetsvektede poeng, dvs hvis hvert spørsmål ga ett poeng på deling mellom spillerne som svarte riktig.

Spørsmålsanalyse

I tillegg til de fire solopoengene ble det ett duo-, tre trio og fire kvadruppelpoeng. Hele åtte spørsmål ble besvart korrekt av samtlige lag: Land med hovedkontoret til advokatfirmaet Mossack Fonseca, tre med latinsk navn «Persea americana», aktuell musikal med General Butt-Fucking Naked, skuespiller som spilte Alex P. Keaton, reklamefilm med Arnfinn Baksletten, nytt politidistrikt med navn på I, tysk konsern innen montasjeteknikk og klassisk pinnespill.

Spørsmålene som i størst grad favoriserte den øverste halvdelen var spørsmålet om forfatteren som skrev «Invisible Man» og spørsmålet om laksefisken som gir den eksklusive kaviaren løyrom. Spørsmålet som i størst grad favoriserte den nederste halvdelen, var spørsmålet om det gule avfallsstoffet som dannes ved nedbryting av hemoglobin i røde blodlegemer.

NrSpmRettT-16B-17T-favHvem
1Land med hovedkontoret til advokatfirmaet Mossack Fonseca331617-1
22714131
33016142
43116151
53016142
61111011
711835
8241596
9191275
103116151
11231587
123216160
13251697
149817
157707
16191183
17161064
18Kansas-by hvor Dalton-gjengen mislyktes312-1Besserwissers/De arme riddere/Definite Maybes
19221578
20Tre med latinsk navn "Persea americana"331617-1
212513121
222010100
237615
2411927
25141138
263016142
279909
2816972
292313103
30201192
31151055
327707
33Spurvefamilie nært beslektet med trostefamilien2202Raufoss/Gjøvik/Sniquizlamifiseringen
346514
352615114
36Forfatter som skrev "Invisible Man"1815312
372615114
3811927
39Maler som har malt "Fjordlandskap med båt"101-1Trivialterapeutene
40Aktuell musikal med General Butt-Fucking Naked 331617-1
41151239
42221394
43Laksefisk med den eksklusive kaviaren løyrom1614212
4411835
45181266
46Skuespiller som spilte Alex P. Keaton331617-1
47161248
48161156
49Reklamefilm med Arnfinn Baksletten331617-1
50191367
512815132
525505
5316880
54231679
55181358
56Gult avfallsstoff i røde blodlegemer18810-2
57141138
583016142
596606
601156-1
6114954
62Tegneserie av Edgar P. Jacobs4404Fyrbøterlogen/I dårligste laget/Kvintessensen/Lille Planet
63201376
64141138
653016142
6614954
673216160
687615
6916880
70Nytt politidistrikt med navn på I331617-1
712211110
72201376
7315963
74Norges største innsjø på ei øy4312David mot Goliat/Folkeaksjonen/Lille Planet/Trygve Lies Frisørskole
7511743
767615
77Fiktivt sigarettmerke312-1El Diablo en el Ojo/Glenn Medeiros/The Bush Administration
789725
79151147
802413112
81181358
82131037
8311651
84Japansk buddhistbevegelse3303Kvintessensen/Nerder av Stål/Talking Radioheads
85201376
861312111
875505
88171073
89Fransk motehus med signaturparfymen "Femme"1101El Diablo en el Ojo
903116151
91151055
92201192
93231112-1
94Tysk tenor hyllet i New York Times4220David mot Goliat/El Diablo en el Ojo/Men at work/Tempo Corvette Superiore
95151239
962313103
9710642
985505
99191183
100151147
101Tysk konsern innen montasjeteknikk331617-1
102141046
1037615
1046330
1058808
106241596
1072915141
108141046
109251697
110Russisk maler mest kjent for "Kristus i ørkenen"1101El Diablo en el Ojo
111221394
11211835
113201192
1149817
115201284
116161248
11712752
118Saus oppkalt etter fransk hertug4404El Diablo en el Ojo/I dårligste laget/Lille Planet/Nerder av Stål
1192116511
1208624
121191459
1222615114
1236606
124Klassisk pinnespill331617-1
125211011-1

Forklaring: Nr = løpende spørsmålsnummer for hele quizen; Spm = spørsmåls-ID; Rett = antall spillere som svarte riktig; T-x = antall spillere av de øverste x som svarte riktig; B-y = antall spillere av de nederste y som svarte riktig; T-fav = i hvilken grad spørsmålet favoriserte toppen heller enn bunnen av tabellen (T-x minus B-y); Hvem = spillere med solo-/duo-/trio-/firerpoeng.

Beste par

Hvis El Diablo en el Ojo og Kvintessensen hadde slått seg sammen, kunne de klart 119 av 125 spørsmål.

NavnPoeng
El Diablo en el Ojo+Kvintessensen119
El Diablo en el Ojo+Lille Planet118
El Diablo en el Ojo+I dårligste laget116
El Diablo en el Ojo+Nerder av Stål116
El Diablo en el Ojo+Folkeaksjonen115
El Diablo en el Ojo+Sniquizlamifiseringen115
El Diablo en el Ojo+Raufoss/Gjøvik114
El Diablo en el Ojo+Talking Radioheads114
David mot Goliat+El Diablo en el Ojo113
Definite Maybes+Lille Planet113
El Diablo en el Ojo+Fyrbøterlogen113
El Diablo en el Ojo+Trivialterapeutene113
El Diablo en el Ojo+Trygve Lies Frisørskole113
Besserwissers+El Diablo en el Ojo112
David mot Goliat+Lille Planet112
De navnløse+El Diablo en el Ojo112
Definite Maybes+El Diablo en el Ojo112
El Diablo en el Ojo+Marvin Pipkins Lyspærefabrikk112
El Diablo en el Ojo+Memento Mori112
El Diablo en el Ojo+Tempo Corvette Superiore112
Nerder av Stål+Talking Radioheads112
David mot Goliat+Nerder av Stål111
De arme riddere+El Diablo en el Ojo111
El Diablo en el Ojo+Levon Helm111
El Diablo en el Ojo+Nor-Å-Ne111
El Diablo en el Ojo+The Bush Administration111
I dårligste laget+Talking Radioheads111
Lille Planet+Talking Radioheads111

Beste trioer

Den beste trioen bestod av El Diablo en el Ojo, Lille Planet og Raufoss/Gjøvik og hadde til sammen 122 riktige svar.

NavnPoeng
El Diablo en el Ojo+Lille Planet+Raufoss/Gjøvik122
David mot Goliat+El Diablo en el Ojo+Kvintessensen121
Definite Maybes+El Diablo en el Ojo+Kvintessensen121
El Diablo en el Ojo+Folkeaksjonen+Kvintessensen121
El Diablo en el Ojo+Folkeaksjonen+Lille Planet121
El Diablo en el Ojo+I dårligste laget+Kvintessensen121
El Diablo en el Ojo+I dårligste laget+Lille Planet121
El Diablo en el Ojo+Kvintessensen+Lille Planet121
El Diablo en el Ojo+Kvintessensen+Memento Mori121
El Diablo en el Ojo+Kvintessensen+Raufoss/Gjøvik121
El Diablo en el Ojo+Kvintessensen+Sniquizlamifiseringen121
El Diablo en el Ojo+Kvintessensen+Trivialterapeutene121
El Diablo en el Ojo+Lille Planet+Nerder av Stål121
El Diablo en el Ojo+Lille Planet+Sniquizlamifiseringen121
El Diablo en el Ojo+Lille Planet+Trivialterapeutene121
Besserwissers+El Diablo en el Ojo+Kvintessensen120
Besserwissers+El Diablo en el Ojo+Lille Planet120
David mot Goliat+El Diablo en el Ojo+Lille Planet120
De arme riddere+El Diablo en el Ojo+Kvintessensen120
De navnløse+El Diablo en el Ojo+Lille Planet120
Definite Maybes+El Diablo en el Ojo+Lille Planet120
El Diablo en el Ojo+Folkeaksjonen+Talking Radioheads120
El Diablo en el Ojo+Fyrbøterlogen+Kvintessensen120
El Diablo en el Ojo+I dårligste laget+Sniquizlamifiseringen120
El Diablo en el Ojo+I dårligste laget+Talking Radioheads120
El Diablo en el Ojo+Kvintessensen+Levon Helm120
El Diablo en el Ojo+Kvintessensen+Marvin Pipkins Lyspærefabrikk120
El Diablo en el Ojo+Kvintessensen+Tempo Corvette Superiore120
El Diablo en el Ojo+Kvintessensen+Trygve Lies Frisørskole120
El Diablo en el Ojo+Levon Helm+Lille Planet120
El Diablo en el Ojo+Lille Planet+Memento Mori120
El Diablo en el Ojo+Lille Planet+Talking Radioheads120
El Diablo en el Ojo+Lille Planet+Trygve Lies Frisørskole120

Beste kvartetter

20 ulike kombinasjoner av fire lag ville teoretisk fått 123 poeng. Vinnerlaget El Diablo en el Ojo er med i alle disse kombinasjonene.

NavnPoeng
Besserwissers+El Diablo en el Ojo+Lille Planet+Raufoss/Gjøvik123
Besserwissers+El Diablo en el Ojo+Lille Planet+Trivialterapeutene123
David mot Goliat+El Diablo en el Ojo+Kvintessensen+Raufoss/Gjøvik123
David mot Goliat+El Diablo en el Ojo+Kvintessensen+Trivialterapeutene123
De arme riddere+El Diablo en el Ojo+Lille Planet+Raufoss/Gjøvik123
Definite Maybes+El Diablo en el Ojo+Folkeaksjonen+Kvintessensen123
Definite Maybes+El Diablo en el Ojo+Kvintessensen+Raufoss/Gjøvik123
Definite Maybes+El Diablo en el Ojo+Kvintessensen+Trivialterapeutene123
Definite Maybes+El Diablo en el Ojo+Lille Planet+Raufoss/Gjøvik123
Definite Maybes+El Diablo en el Ojo+Lille Planet+Trivialterapeutene123
El Diablo en el Ojo+Folkeaksjonen+Kvintessensen+Sniquizlamifiseringen123
El Diablo en el Ojo+Kvintessensen+Lille Planet+Raufoss/Gjøvik123
El Diablo en el Ojo+Kvintessensen+Lille Planet+Trivialterapeutene123
El Diablo en el Ojo+Kvintessensen+Sniquizlamifiseringen+Trivialterapeutene123
El Diablo en el Ojo+Lille Planet+Nerder av Stål+Raufoss/Gjøvik123
El Diablo en el Ojo+Lille Planet+Nerder av Stål+Trivialterapeutene123
El Diablo en el Ojo+Lille Planet+Raufoss/Gjøvik+Talking Radioheads123
El Diablo en el Ojo+Lille Planet+Raufoss/Gjøvik+Trivialterapeutene123
El Diablo en el Ojo+Lille Planet+Sniquizlamifiseringen+Trivialterapeutene123
El Diablo en el Ojo+Lille Planet+Talking Radioheads+Trivialterapeutene123

Komplementering (Besserwissers – El Diablo en el Ojo)

->Besserwissers (54)David mot Goliat (84)De arme riddere (58)de Gule (34)De navnløse (78)De vilde roser (44)Definite Maybes (87)El Diablo en el Ojo (106)
Besserwissers (54)011193392466
David mot Goliat (84)41039522347187
De arme riddere (58)2313035930105
de Gule (34)13211051151
De navnløse (78)33172949044156
De vilde roser (44)147162110064
Definite Maybes (87)39213958244906
El Diablo en el Ojo (106)582953733466250
Flamencodancers of Death (44)126142271540
Folkeaksjonen (59)231120331129119
Fyrbøterlogen (78)371332461741157
Glenn Medeiros (41)176101871983
Heltinner (52)2081523102273
I dårligste laget (87)3924365620501910
Kvintessensen (82)4222385225482113
Kviss Kviss Bang Bang (43)185171571874
Las chicas y padre (42)106121881852
Levon Helm (46)167152491985
Lille Planet (98)5128456826582612
Marvin Pipkins Lyspærefabrikk (61)26112434123196
Memento Mori (72)301726411237146
Men at work (53)1972029122382
Nerder av Stål (93)4727456027562110
Nor-Å-Ne (77)321731501643155
Raude bilar er raskare enn kvite (30)1038142752
Raufoss/Gjøvik (78)381531471844208
Sniquizlamifiseringen (83)401738502048209
Talking Radioheads (90)462341592853188
Tempo Corvette Superiore (52)2014163193196
The Bush Administration (54)1810192592495
Trivialterapeutene (51)19111632102097
Trygve Lies Frisørskole (60)24323311229167
Ureint Kanttreff (57)197183172483

Forklaring: cellen i rad Sp1 og kolonne Sp2 angir hvor mange poeng ekstra spiller Sp1 hadde gitt Sp2. Ved å klikke på overskriften i din egen kolonne får du altså se hvem som hadde hjulpet deg mest.

Komplementering (Flamencodancers of Death – Kviss Kviss Bang Bang)

->Flamencodancers of Death (44)Folkeaksjonen (59)Fyrbøterlogen (78)Glenn Medeiros (41)Heltinner (52)I dårligste laget (87)Kvintessensen (82)Kviss Kviss Bang Bang (43)
Besserwissers (54)221813302261429
David mot Goliat (84)4636194940212446
De arme riddere (58)281912272171432
de Gule (34)1282115346
De navnløse (78)4130174436112142
De vilde roser (44)15147221471019
Definite Maybes (87)4739245442192651
El Diablo en el Ojo (106)6256356857293767
Flamencodancers of Death (44)017716135919
Folkeaksjonen (59)32012272261329
Fyrbøterlogen (78)413104435131739
Glenn Medeiros (41)1397096912
Heltinner (52)211592009918
I dårligste laget (87)483422524402552
Kvintessensen (82)473621503920044
Kviss Kviss Bang Bang (43)18134149850
Las chicas y padre (42)151110151431018
Levon Helm (46)1811624143825
Lille Planet (98)5946306250222558
Marvin Pipkins Lyspærefabrikk (61)3019163022101429
Memento Mori (72)382617362972138
Men at work (53)221792819101223
Nerder av Stål (93)5640295745192454
Nor-Å-Ne (77)4033204633132142
Raude bilar er raskare enn kvite (30)11751044711
Raufoss/Gjøvik (78)3929184133132042
Sniquizlamifiseringen (83)4537234836172343
Talking Radioheads (90)5044285746242254
Tempo Corvette Superiore (52)232214271781327
The Bush Administration (54)24141024164821
Trivialterapeutene (51)251810282071532
Trygve Lies Frisørskole (60)331610272391126
Ureint Kanttreff (57)2217122414101125

Komplementering (Las chicas y padre – Nor-Å-Ne)

->Las chicas y padre (42)Levon Helm (46)Lille Planet (98)Marvin Pipkins Lyspærefabrikk (61)Memento Mori (72)Men at work (53)Nerder av Stål (93)Nor-Å-Ne (77)
Besserwissers (54)2224719122089
David mot Goliat (84)4845143429381824
De arme riddere (58)282752112251012
de Gule (34)10124731017
De navnløse (78)444162918371217
De vilde roser (44)2017414914710
Definite Maybes (87)5049153529421525
El Diablo en el Ojo (106)6665205140552334
Flamencodancers of Death (44)1716513101377
Folkeaksjonen (59)28247171323615
Fyrbøterlogen (78)4638103323341421
Glenn Medeiros (41)1419510516510
Heltinner (52)242041391848
I dårligste laget (87)4844113622441323
Kvintessensen (82)504493531411326
Kviss Kviss Bang Bang (43)192231191348
Las chicas y padre (42)0208991458
Levon Helm (46)2406181113511
Lille Planet (98)645804633491728
Marvin Pipkins Lyspærefabrikk (61)28339012291015
Memento Mori (72)39377230331215
Men at work (53)25204211401014
Nerder av Stål (93)565212423350027
Nor-Å-Ne (77)43427312038110
Raude bilar er raskare enn kvite (30)138062765
Raufoss/Gjøvik (78)4136112821351223
Sniquizlamifiseringen (83)474593225381222
Talking Radioheads (90)5447133834451927
Tempo Corvette Superiore (52)252471512221113
The Bush Administration (54)23246161122612
Trivialterapeutene (51)28188191222913
Trygve Lies Frisørskole (60)31286191226816
Ureint Kanttreff (57)2724513722910

Komplementering (Raude bilar er raskare enn kvite – Trygve Lies Frisørskole)

->Raude bilar er raskare enn kvite (30)Raufoss/Gjøvik (78)Sniquizlamifiseringen (83)Talking Radioheads (90)Tempo Corvette Superiore (52)The Bush Administration (54)Trivialterapeutene (51)Trygve Lies Frisørskole (60)
Besserwissers (54)3414111022182218
David mot Goliat (84)5721181746404427
De arme riddere (58)361113922232321
de Gule (34)18313135155
De navnløse (78)5018151635333730
De vilde roser (44)21109723141313
Definite Maybes (87)6229241544424543
El Diablo en el Ojo (106)7836322460576253
Flamencodancers of Death (44)2556415141817
Folkeaksjonen (59)3610131329192615
Fyrbøterlogen (78)5318181640343728
Glenn Medeiros (41)214681611188
Heltinner (52)2675817142115
I dårligste laget (87)6122212143374336
Kvintessensen (82)5924221443364633
Kviss Kviss Bang Bang (43)247371810249
Las chicas y padre (42)2556615111913
Levon Helm (46)2448318161314
Lille Planet (98)6831242153505544
Marvin Pipkins Lyspærefabrikk (61)371110924232920
Memento Mori (72)4415141632293324
Men at work (53)30108823212419
Nerder av Stål (93)6927222252455141
Nor-Å-Ne (77)5222161438353933
Raude bilar er raskare enn kvite (30)03348796
Raufoss/Gjøvik (78)510141336363628
Sniquizlamifiseringen (83)561901643374332
Talking Radioheads (90)642523048485142
Tempo Corvette Superiore (52)301012100172524
The Bush Administration (54)31128121902514
Trivialterapeutene (51)30911122422020
Trygve Lies Frisørskole (60)36109123220290
Ureint Kanttreff (57)29711821202415

Komplementering (Ureint Kanttreff – Ureint Kanttreff)

->Ureint Kanttreff (57)
Besserwissers (54)16
David mot Goliat (84)34
De arme riddere (58)19
de Gule (34)8
De navnløse (78)28
De vilde roser (44)11
Definite Maybes (87)38
El Diablo en el Ojo (106)52
Flamencodancers of Death (44)9
Folkeaksjonen (59)19
Fyrbøterlogen (78)33
Glenn Medeiros (41)8
Heltinner (52)9
I dårligste laget (87)40
Kvintessensen (82)36
Kviss Kviss Bang Bang (43)11
Las chicas y padre (42)12
Levon Helm (46)13
Lille Planet (98)46
Marvin Pipkins Lyspærefabrikk (61)17
Memento Mori (72)22
Men at work (53)18
Nerder av Stål (93)45
Nor-Å-Ne (77)30
Raude bilar er raskare enn kvite (30)2
Raufoss/Gjøvik (78)28
Sniquizlamifiseringen (83)37
Talking Radioheads (90)41
Tempo Corvette Superiore (52)16
The Bush Administration (54)17
Trivialterapeutene (51)18
Trygve Lies Frisørskole (60)18
Ureint Kanttreff (57)0