FORUM

ARRANGEMENTER

Quizkalenderen 2018 Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker Dette bør du kunne

MESTERSKAP

EM VM NM Nordisk Norway Open Rankinglister Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

Analyse av NM 2017 individuelt

Analysen er basert på de 100 spørsmålene alle deltagerne fikk og inkluderer ikke de 15 finalespørsmålene.

Spilleranalyse

NavnPoengV-50L-50SoloDuoTrio4ereV-poeng
Thomas Kolåsæter81344700012,93
Ole Martin Halck77294800102,48
Espen Kibsgård75294600102,33
Dag Olav Rønning73264700011,93
Trine Aalborg73254800001,74
Knut Heggland71264500001,96
Lars Heggland71244700002,02
Andreas B. Schei69224700001,67
Brage Nordgård68214700001,62
Jørn Gulbrandsen67214600001,54
Jarle Kvåle66184800001,51
Tore Heliks Van Dahl66224400001,64
Svein Erik Gransjøen65164900001,48
Truls Flatberg65184700001,38
Geir H. Kristiansen64214300001,84
David T. Asprusten63184500001,69
Erik Hatlø63174600001,43
Mats Sigstad63174600001,42
Øystein Aadnevik63184500001,66
Terje Røsand62164600001,39
Finn Eivind Slungård61174400001,48
Ivar Areklett60134700001,35
Per Harald Ninive60164400001,55
Rune Hallbjørn Jensen60184200001,46
Carl Magnus Skutle59154400001,18
Eivind Moskvil59194000001,35
Tom Flaten59194000001,41
Åsmund Eide Gjøystdal58134500001,21
Marte Stang Midttun57134400001,25
Eskil Aasmul56144200001,26
Morten Haave56144200001,48
Petter Jacobsen56124400001,38
Toril Opsahl56144200001,12
Arild Tørum55163900001,33
Bjørn Erik Lobben55144100001,21
Jon Inge Kolden55154000001,29
Eirik Bäcklund5494500001,15
Jone Frafjord54134100001,16
Eivind Kaisen53143900001,1
Espen Iversen53153800001,37
Marit Andersen53124100001,07
Petter Kjær53104300001,01
Sigmund Vinje53124100001,29
Carl Erik Øveraasen52124000001,07
Vemund Svendsen52114100000,98
Ørjan Sagvolden52173500001,55
Frode Myhra51114000001,16
Øyvind Pedersen51114000001,01
Eva Endresen5084200000,93
Jan Erik Killengreen5094100001,09
Arild Holme49123700001,17
Geir Horvik49113800001,26
Olav Nedrebø49133600011,76
Aksel Nes Mygland48133500001,16
Hilde Arholm48113700000,94
Håkon Sandholt4874100000,97
Torgeir Nielsen48123600000,96
Anne Beate Putten4764100000,84
Jo Boger4783900000,9
Kristian Kvamsøe47113600000,93
Morten B. Hæhre4783900000,97
Hans Arne Forseth4483600000,8
Ingrid Lønset Solemdal4453900000,8
Ivar Berg44123200011,09
Pekka Wendelin Mykkeltvedt4483600000,89
Nils-Olav Hole43123100000,92
Øystein Almås43103300101,17
Fredrik Methi4263600000,84
Gerd Lillian Lindø Johnsen4273500000,78
Inger Anita Pedersen4253700000,72
Anlaug Frydenlund4163500000,74
Kjetil Hofstad39112800000,87
Lea Hiorth3973200000,8
Glenn-Peter Sætre3843400000,69
Roger Færø3682800000,85
Petter Varhaug3553000000,64
Sigurd Sveistrup3543100000,62

Forklaring: Poeng = oppnådde poeng; V-x = poeng på de vanskeligste x spørsmålene; L-y = poeng på de letteste y spørsmålene; Solo = antall solopoeng; tilsvarende for duo- trio- og firerpoeng; V-poeng = vanskelighetsvektede poeng, dvs hvis hvert spørsmål ga ett poeng på deling mellom spillerne som svarte riktig.

Spørsmålsanalyse

To av spørsmålene var så vanskelige at ingen av deltakerne hadde rett svar. Det gjaldt pseudonymet til designeren Romain de Tirtoff og spørsmålet om en italiensk armbåndsurprodusent. Det vanskeligste spørsmålet som ble korrekt besvart var quizens fjerde siste spørsmål, om et syrisk guvernement. Her scoret trioen Espen Kibsgård, Ole Martin Halck og Øystein Almås poeng. Jesiuttpresten fra Tønsberg var nesten like vanskelig og det var bare Dag Olav Rønning, Ivar Berg, Olav Nedrebø og Thomas Kolåsæter som husket navnet hans.

Det var også to spørsmål som var så lette at alle de 77 deltakerne hadde rett svar: valgforskeren fra Bergen som nylig hadde dødd, og TV-serien med jentegjengen Chris, Eva, Sana, Vilde og Noora

Spørsmålet som i størst grad favoriserte øvre halvdel på tabellen var spørsmålet om landet hvor roserevolusjonen fant sted i 2003, 28 av de 38 øverste tok denne mot 9 av de 39 nederste.

NrSpmRettT-38B-39T-favHvem
1181266
23021912
348311714
46034268
56234286
67236360
740281216
852341816
93324915
1048301812
111916313
127137343
13281117-6
146835332
157438362
16131129
176736315
1810550
1938251312
2054342014
214726215
222815132
2360362412
247238344
256435296
266233294
2738251312
281514113
2935241113
307638380
31Valgforsker fra Bergen773839-1
3251321913
338440
347236360
355832266
367037334
376031292
3858342410
392514113
4041281315
415228244
425932275
432918117
44733637-1
453521147
465226260
477138335
4842261610
495321
50Norsk nettbasert suksessrik TV-serie 773839-1
513219136
5240271314
537615
547237352
5550302010
564725223
57693336-3
586533321
59945-1
60Land med roserevolusjonen3728919
616738299
626835332
636335287
6453351817
65763739-2
665130219
6750311912
68191183
697137343
707137343
711513211
7236231310
736735323
74Pseudonym til designeren Romain de Tirtoff0000
758716
7618990
773017134
786330
796031292
80271314-1
817437370
826034268
83Italiensk armbåndsurprodusent0000
844426188
856606
861614212
87151239
8857342311
899725
906514
9133221111
92Jesuittprest fra Tønsberg4220Dag Olav Rønning/Ivar Berg/Olav Nedrebø/Thomas Kolåsæter
932819910
94261798
95131129
96191183
97Syrisk guvernement3211Espen Kibsgård/Ole Martin Halck/Øystein Almås
98412021-1
993426818
100734-1

Forklaring: Nr = løpende spørsmålsnummer for hele quizen; Spm = spørsmåls-ID; Rett = antall spillere som svarte riktig; T-x = antall spillere av de øverste x som svarte riktig; B-y = antall spillere av de nederste y som svarte riktig; T-fav = i hvilken grad spørsmålet favoriserte toppen heller enn bunnen av tabellen (T-x minus B-y); Hvem = spillere med solo-/duo-/trio-/firerpoeng.

Beste par

Vi ser at gull- og sølvvinneren kunne klart 93 av de 100 spørsmålene om de hadde stilt som par.

NavnPoeng
Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter93
Knut Heggland+Thomas Kolåsæter92
Thomas Kolåsæter+Trine Aalborg91
Andreas B. Schei+Thomas Kolåsæter90
Dag Olav Rønning+Thomas Kolåsæter90
Espen Kibsgård+Thomas Kolåsæter90
Lars Heggland+Ole Martin Halck90
Lars Heggland+Thomas Kolåsæter90
Per Harald Ninive+Thomas Kolåsæter90
Thomas Kolåsæter+Ørjan Sagvolden90
Brage Nordgård+Thomas Kolåsæter89
Carl Magnus Skutle+Thomas Kolåsæter89
Espen Iversen+Thomas Kolåsæter89
Geir Horvik+Thomas Kolåsæter89
Rune Hallbjørn Jensen+Thomas Kolåsæter89
Thomas Kolåsæter+Tom Flaten89
Espen Kibsgård+Knut Heggland88
Finn Eivind Slungård+Thomas Kolåsæter88
Jarle Kvåle+Thomas Kolåsæter88
Kjetil Hofstad+Thomas Kolåsæter88
Mats Sigstad+Thomas Kolåsæter88
Thomas Kolåsæter+Truls Flatberg88
Arild Holme+Thomas Kolåsæter87
Arild Tørum+Thomas Kolåsæter87
Eivind Kaisen+Thomas Kolåsæter87
Eskil Aasmul+Thomas Kolåsæter87
Espen Kibsgård+Olav Nedrebø87
Espen Kibsgård+Ole Martin Halck87
Espen Kibsgård+Trine Aalborg87
Frode Myhra+Thomas Kolåsæter87
Geir H. Kristiansen+Thomas Kolåsæter87
Sigmund Vinje+Thomas Kolåsæter87
Thomas Kolåsæter+Øystein Almås87
Thomas Kolåsæter+Øyvind Pedersen87

Beste trioer

Trioene Halck/K. Heggland/Kolåsæter og Halck/Kolåsæter/Sagvolden hadde begge 97 riktige svar.

NavnPoeng
Knut Heggland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter97
Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter+Ørjan Sagvolden97
Espen Kibsgård+Knut Heggland+Thomas Kolåsæter96
Geir Horvik+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter96
Knut Heggland+Per Harald Ninive+Thomas Kolåsæter96
Lars Heggland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter96
Ole Martin Halck+Rune Hallbjørn Jensen+Thomas Kolåsæter96

Beste kvartetter

Hele 21 ulike kombinasjoner av fire spillere kunne potensielt hatt 98 poeng.

NavnPoeng
Aksel Nes Mygland+Geir Horvik+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter98
Aksel Nes Mygland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter+Ørjan Sagvolden98
Arild Holme+Knut Heggland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter98
Arild Holme+Ole Martin Halck+Rune Hallbjørn Jensen+Thomas Kolåsæter98
Arild Holme+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter+Ørjan Sagvolden98
Eskil Aasmul+Knut Heggland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter98
Espen Iversen+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter+Ørjan Sagvolden98
Espen Kibsgård+Knut Heggland+Thomas Kolåsæter+Ørjan Sagvolden98
Espen Kibsgård+Lars Heggland+Thomas Kolåsæter+Ørjan Sagvolden98
Finn Eivind Slungård+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter+Ørjan Sagvolden98
Frode Myhra+Knut Heggland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter98
Geir Horvik+Knut Heggland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter98
Geir Horvik+Lars Heggland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter98
Jon Inge Kolden+Knut Heggland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter98
Kjetil Hofstad+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter+Ørjan Sagvolden98
Knut Heggland+Ole Martin Halck+Per Harald Ninive+Thomas Kolåsæter98
Knut Heggland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter+Ørjan Sagvolden98
Lars Heggland+Ole Martin Halck+Per Harald Ninive+Thomas Kolåsæter98
Lars Heggland+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter+Ørjan Sagvolden98
Mats Sigstad+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter+Ørjan Sagvolden98
Morten B. Hæhre+Ole Martin Halck+Thomas Kolåsæter+Ørjan Sagvolden98

Komplementering (Aksel Nes Mygland – Brage Nordgård)

->Aksel Nes Mygland (48)Andreas B. Schei (69)Anlaug Frydenlund (41)Anne Beate Putten (47)Arild Holme (49)Arild Tørum (55)Bjørn Erik Lobben (55)Brage Nordgård (68)
Aksel Nes Mygland (48)0522171513136
Andreas B. Schei (69)260322828222312
Anlaug Frydenlund (41)15401291284
Anne Beate Putten (47)166180141595
Arild Holme (49)1681716015118
Arild Tørum (55)2082623210197
Bjørn Erik Lobben (55)2092217171909
Brage Nordgård (68)261131262720220
Carl Erik Øveraasen (52)2182016171895
Carl Magnus Skutle (59)20524201818155
Dag Olav Rønning (73)3112383029242316
David T. Asprusten (63)2614292325251811
Eirik Bäcklund (54)22720161815138
Eivind Kaisen (53)20522211910177
Eivind Moskvil (59)259252426191711
Erik Hatlø (63)256292025201812
Eskil Aasmul (56)219221917191610
Espen Iversen (53)168211720161510
Espen Kibsgård (75)3114393433232614
Eva Endresen (50)15517141313134
Finn Eivind Slungård (61)261027222319177
Fredrik Methi (42)175128121596
Frode Myhra (51)20917141516107
Geir H. Kristiansen (64)2813312528192511
Geir Horvik (49)19719141513148
Gerd Lillian Lindø Johnsen (42)164168101186
Glenn-Peter Sætre (38)12398101394
Hans Arne Forseth (44)167149101165
Hilde Arholm (48)18517161510157
Håkon Sandholt (48)14618141512115
Inger Anita Pedersen (42)1541111131081
Ingrid Lønset Solemdal (44)1641491312125
Ivar Areklett (60)24924181920149
Ivar Berg (44)1662210161797
Jan Erik Killengreen (50)16719111710135
Jarle Kvåle (66)24830252318208
Jo Boger (47)15418121512125
Jon Inge Kolden (55)221121201718149
Jone Frafjord (54)18524191910169
Jørn Gulbrandsen (67)3013302326231911
Kjetil Hofstad (39)1671791410105
Knut Heggland (71)3314323231272417
Kristian Kvamsøe (47)17518161414144
Lars Heggland (71)3112333031262214
Lea Hiorth (39)1441381114114
Marit Andersen (53)19523131718128
Marte Stang Midttun (57)22523182215148
Mats Sigstad (63)251228222422159
Morten B. Hæhre (47)12918131014104
Morten Haave (56)228241819181510
Nils-Olav Hole (43)1351514714115
Olav Nedrebø (49)196231920161510
Ole Martin Halck (77)3415393331292913
Pekka Wendelin Mykkeltvedt (44)14517111513137
Per Harald Ninive (60)251224171820196
Petter Jacobsen (56)21923162119168
Petter Kjær (53)19718151412136
Petter Varhaug (35)1331197663
Roger Færø (36)1361481212107
Rune Hallbjørn Jensen (60)258292022221814
Sigmund Vinje (53)20922141817148
Sigurd Sveistrup (35)115105101164
Svein Erik Gransjøen (65)26928212322158
Terje Røsand (62)24926202118189
Thomas Kolåsæter (81)3821433738322921
Tom Flaten (59)2513261718211712
Tore Heliks Van Dahl (66)2911292829242112
Torgeir Nielsen (48)19618161515148
Toril Opsahl (56)21722161819168
Trine Aalborg (73)3313352929272414
Truls Flatberg (65)26930222221207
Vemund Svendsen (52)18522151615116
Ørjan Sagvolden (52)249252017141714
Øystein Aadnevik (63)259272523221812
Øystein Almås (43)17718121511107
Øyvind Pedersen (51)19819151814126
Åsmund Eide Gjøystdal (58)221023172018137

Forklaring: cellen i rad Sp1 og kolonne Sp2 angir hvor mange poeng ekstra spiller Sp1 hadde gitt Sp2. Ved å klikke på overskriften i din egen kolonne får du altså se hvem som hadde hjulpet deg mest.

Komplementering (Carl Erik Øveraasen – Erik Hatlø)

->Ørjan Sagvolden (52)Øystein Aadnevik (63)Øystein Almås (43)Øyvind Pedersen (51)Åsmund Eide Gjøystdal (58)
Aksel Nes Mygland (48)2010221612
Andreas B. Schei (69)2615332621
Anlaug Frydenlund (41)1451696
Anne Beate Putten (47)15916116
Arild Holme (49)149211611
Arild Tørum (55)1714231815
Bjørn Erik Lobben (55)2010221610
Brage Nordgård (68)3017322317
Carl Erik Øveraasen (52)211123149
Carl Magnus Skutle (59)249261813
Dag Olav Rønning (73)2818352523
David T. Asprusten (63)2913302012
Eirik Bäcklund (54)178211510
Eivind Kaisen (53)158211413
Eivind Moskvil (59)2313291815
Erik Hatlø (63)2011282118
Eskil Aasmul (56)2013241411
Espen Iversen (53)2015242015
Espen Kibsgård (75)3318383125
Eva Endresen (50)15720169
Finn Eivind Slungård (61)2517261714
Fredrik Methi (42)12515106
Frode Myhra (51)171118159
Geir H. Kristiansen (64)2517332320
Geir Horvik (49)13818148
Gerd Lillian Lindø Johnsen (42)12516137
Glenn-Peter Sætre (38)15513106
Hans Arne Forseth (44)14715116
Hilde Arholm (48)1411191411
Håkon Sandholt (48)18919129
Inger Anita Pedersen (42)16713107
Ingrid Lønset Solemdal (44)1591388
Ivar Areklett (60)2112261813
Ivar Berg (44)16917118
Jan Erik Killengreen (50)1810191211
Jarle Kvåle (66)2514282216
Jo Boger (47)147141410
Jon Inge Kolden (55)2212221512
Jone Frafjord (54)148211511
Jørn Gulbrandsen (67)2713322418
Kjetil Hofstad (39)16111398
Knut Heggland (71)2919362621
Kristian Kvamsøe (47)166211212
Lars Heggland (71)3218362220
Lea Hiorth (39)14814119
Marit Andersen (53)168211512
Marte Stang Midttun (57)2011241713
Mats Sigstad (63)2717281612
Morten B. Hæhre (47)17917127
Morten Haave (56)2011231911
Nils-Olav Hole (43)15715119
Olav Nedrebø (49)1911231814
Ole Martin Halck (77)3320393123
Pekka Wendelin Mykkeltvedt (44)94181210
Per Harald Ninive (60)2216251814
Petter Jacobsen (56)2510212112
Petter Kjær (53)168191612
Petter Varhaug (35)931075
Roger Færø (36)14613106
Rune Hallbjørn Jensen (60)2013272016
Sigmund Vinje (53)1713211715
Sigurd Sveistrup (35)1151055
Svein Erik Gransjøen (65)2515292117
Terje Røsand (62)2215261815
Thomas Kolåsæter (81)3823443628
Tom Flaten (59)2014272013
Tore Heliks Van Dahl (66)2813312217
Torgeir Nielsen (48)155201710
Toril Opsahl (56)189281515
Trine Aalborg (73)2819362619
Truls Flatberg (65)2215302117
Vemund Svendsen (52)206211410
Ørjan Sagvolden (52)014231815
Øystein Aadnevik (63)250312416
Øystein Almås (43)14110117
Øyvind Pedersen (51)17121908
Åsmund Eide Gjøystdal (58)211122150

Komplementering (Eskil Aasmul – Geir H. Kristiansen)

->Carl Erik Øveraasen (52)Carl Magnus Skutle (59)Dag Olav Rønning (73)David T. Asprusten (63)Eirik Bäcklund (54)Eivind Kaisen (53)Eivind Moskvil (59)Erik Hatlø (63)
Aksel Nes Mygland (48)17961116151410
Andreas B. Schei (69)251582022211912
Anlaug Frydenlund (41)966771077
Anne Beate Putten (47)11847915124
Arild Holme (49)14851113151611
Arild Tørum (55)211461716121512
Bjørn Erik Lobben (55)121151014191310
Brage Nordgård (68)2114111622222017
Carl Erik Øveraasen (52)0104512161111
Carl Magnus Skutle (59)1706131518159
Dag Olav Rønning (73)252002124232115
David T. Asprusten (63)161711018231618
Eirik Bäcklund (54)141059014126
Eivind Kaisen (53)1712313130139
Eivind Moskvil (59)18157121719011
Erik Hatlø (63)22135181519150
Eskil Aasmul (56)16116914151412
Espen Iversen (53)1813101514191713
Espen Kibsgård (75)3021122228272319
Eva Endresen (50)1476101113139
Finn Eivind Slungård (61)161391116181716
Fredrik Methi (42)12866512106
Frode Myhra (51)1598109161410
Geir H. Kristiansen (64)2519111522231814
Geir Horvik (49)151181312111511
Gerd Lillian Lindø Johnsen (42)1182861095
Glenn-Peter Sætre (38)963381096
Hans Arne Forseth (44)11746111387
Hilde Arholm (48)15114129111211
Håkon Sandholt (48)1385891488
Inger Anita Pedersen (42)845531264
Ingrid Lønset Solemdal (44)11846611107
Ivar Areklett (60)16129914201310
Ivar Berg (44)108181313116
Jan Erik Killengreen (50)15105121012147
Jarle Kvåle (66)211491318192016
Jo Boger (47)168611912125
Jon Inge Kolden (55)16116814161011
Jone Frafjord (54)17132121310107
Jørn Gulbrandsen (67)211581519251713
Kjetil Hofstad (39)118491312149
Knut Heggland (71)2520112123271917
Kristian Kvamsøe (47)117471111137
Lars Heggland (71)2420111425262018
Lea Hiorth (39)88571011128
Marit Andersen (53)1612481414126
Marte Stang Midttun (57)14105131114156
Mats Sigstad (63)181391119231616
Morten B. Hæhre (47)12756914107
Morten Haave (56)161181015201613
Nils-Olav Hole (43)14561012121310
Olav Nedrebø (49)15155131517179
Ole Martin Halck (77)2720132127292520
Pekka Wendelin Mykkeltvedt (44)1310410711114
Per Harald Ninive (60)221191517201612
Petter Jacobsen (56)16109913191512
Petter Kjær (53)17124121111117
Petter Varhaug (35)75155885
Roger Færø (36)1394781295
Rune Hallbjørn Jensen (60)191731315191511
Sigmund Vinje (53)15106141617179
Sigurd Sveistrup (35)57146844
Svein Erik Gransjøen (65)171461319241812
Terje Røsand (62)19961415191610
Thomas Kolåsæter (81)3330172332342523
Tom Flaten (59)211561618221711
Tore Heliks Van Dahl (66)2116121421211715
Torgeir Nielsen (48)13731191296
Toril Opsahl (56)15105111316118
Trine Aalborg (73)251881822252217
Truls Flatberg (65)191471417201912
Vemund Svendsen (52)1273710151310
Ørjan Sagvolden (52)21177181514169
Øystein Aadnevik (63)221381317181711
Øystein Almås (43)14105101011138
Øyvind Pedersen (51)1310381212109
Åsmund Eide Gjøystdal (58)15128714181413

Komplementering (Geir Horvik – Ingrid Lønset Solemdal)

->Eskil Aasmul (56)Espen Iversen (53)Espen Kibsgård (75)Eva Endresen (50)Finn Eivind Slungård (61)Fredrik Methi (42)Frode Myhra (51)Geir H. Kristiansen (64)
Aksel Nes Mygland (48)131141313231712
Andreas B. Schei (69)222482418322718
Anlaug Frydenlund (41)795871178
Anne Beate Putten (47)1011611813108
Arild Holme (49)101671211191313
Arild Tørum (55)181831813282010
Bjørn Erik Lobben (55)151761811221416
Brage Nordgård (68)222572214322415
Carl Erik Øveraasen (52)12177167221613
Carl Magnus Skutle (59)141951611251714
Dag Olav Rønning (73)2330102921373020
David T. Asprusten (63)1625102313272214
Eirik Bäcklund (54)12157159171212
Eivind Kaisen (53)121951610231812
Eivind Moskvil (59)172372215272213
Erik Hatlø (63)192372218272213
Eskil Aasmul (56)02281910251713
Espen Iversen (53)19081411211613
Espen Kibsgård (75)273003123393420
Eva Endresen (50)13116010171110
Finn Eivind Slungård (61)15199210292011
Fredrik Methi (42)111069100810
Frode Myhra (51)121410121017015
Geir H. Kristiansen (64)21249241432280
Geir Horvik (49)121491013171015
Gerd Lillian Lindø Johnsen (42)91449912129
Glenn-Peter Sætre (38)7115641188
Hans Arne Forseth (44)51551071699
Hilde Arholm (48)11117118211310
Håkon Sandholt (48)1310311919128
Inger Anita Pedersen (42)6105741376
Ingrid Lønset Solemdal (44)8116871189
Ivar Areklett (60)122191912242010
Ivar Berg (44)1016816619139
Jan Erik Killengreen (50)11137131019138
Jarle Kvåle (66)202071912282113
Jo Boger (47)9144111116139
Jon Inge Kolden (55)82082110251613
Jone Frafjord (54)131941414241911
Jørn Gulbrandsen (67)202592316322414
Kjetil Hofstad (39)1212714416117
Knut Heggland (71)2525132720342621
Kristian Kvamsøe (47)1214311817157
Lars Heggland (71)2329112918332718
Lea Hiorth (39)121065812810
Marit Andersen (53)141961411201513
Marte Stang Midttun (57)161781711211515
Mats Sigstad (63)142110219291913
Morten B. Hæhre (47)1113511618118
Morten Haave (56)162091513211617
Nils-Olav Hole (43)81451010141112
Olav Nedrebø (49)1818121312221913
Ole Martin Halck (77)2631122921403122
Pekka Wendelin Mykkeltvedt (44)10145101014128
Per Harald Ninive (60)162291914231914
Petter Jacobsen (56)141991611211511
Petter Kjær (53)11154121019148
Petter Varhaug (35)89496888
Roger Færø (36)51261391299
Rune Hallbjørn Jensen (60)1624112016262116
Sigmund Vinje (53)151681411241610
Sigurd Sveistrup (35)5103961085
Svein Erik Gransjøen (65)182472214302314
Terje Røsand (62)162182012261914
Thomas Kolåsæter (81)3136153627443623
Tom Flaten (59)172181917251915
Tore Heliks Van Dahl (66)172562614312515
Torgeir Nielsen (48)131841312181412
Toril Opsahl (56)121881512241714
Trine Aalborg (73)2328122518352620
Truls Flatberg (65)182372014292313
Vemund Svendsen (52)15157146171110
Ørjan Sagvolden (52)1619101716221813
Øystein Aadnevik (63)202562019262316
Øystein Almås (43)11146138161012
Øyvind Pedersen (51)9187177191510
Åsmund Eide Gjøystdal (58)132081711221614

Komplementering (Ivar Areklett – Jørn Gulbrandsen)

->Geir Horvik (49)Gerd Lillian Lindø Johnsen (42)Glenn-Peter Sætre (38)Hans Arne Forseth (44)Hilde Arholm (48)Håkon Sandholt (48)Inger Anita Pedersen (42)Ingrid Lønset Solemdal (44)
Aksel Nes Mygland (48)1822222018142120
Andreas B. Schei (69)2731343226273129
Anlaug Frydenlund (41)1115121110111011
Anne Beate Putten (47)1213171215131612
Arild Holme (49)1517211516162018
Arild Tørum (55)1924302217192323
Bjørn Erik Lobben (55)2021261722182123
Brage Nordgård (68)2732342927252729
Carl Erik Øveraasen (52)1821231919171819
Carl Magnus Skutle (59)2125272222192123
Dag Olav Rønning (73)3233383329303633
David T. Asprusten (63)2729282527232625
Eirik Bäcklund (54)1718242115151516
Eivind Kaisen (53)1521252216192320
Eivind Moskvil (59)2526302323192325
Erik Hatlø (63)2526312626232526
Eskil Aasmul (56)1923251719212020
Espen Iversen (53)1825262416152120
Espen Kibsgård (75)3537423634303837
Eva Endresen (50)1117181613131514
Finn Eivind Slungård (61)2528272421222324
Fredrik Methi (42)101215141513139
Frode Myhra (51)1221211616151615
Geir H. Kristiansen (64)3031342926242829
Geir Horvik (49)020231616151914
Gerd Lillian Lindø Johnsen (42)130171012121315
Glenn-Peter Sætre (38)1213091011109
Hans Arne Forseth (44)111215014131214
Hilde Arholm (48)151820180141616
Håkon Sandholt (48)141821171401615
Inger Anita Pedersen (42)121314101010010
Ingrid Lønset Solemdal (44)91715141211120
Ivar Areklett (60)2322281922192024
Ivar Berg (44)1516191521151818
Jan Erik Killengreen (50)1419211614131618
Jarle Kvåle (66)2529312824242925
Jo Boger (47)1215191313131415
Jon Inge Kolden (55)2323251720182022
Jone Frafjord (54)1521262017162019
Jørn Gulbrandsen (67)2829352726242831
Kjetil Hofstad (39)1415171315151713
Knut Heggland (71)3035373628283132
Kristian Kvamsøe (47)1719181818171814
Lars Heggland (71)3034363031273231
Lea Hiorth (39)81411131211127
Marit Andersen (53)1919211920202118
Marte Stang Midttun (57)2022232118212020
Mats Sigstad (63)2329312324202624
Morten B. Hæhre (47)151818141691614
Morten Haave (56)1823242022202417
Nils-Olav Hole (43)1315171412151614
Olav Nedrebø (49)2021192119191919
Ole Martin Halck (77)3437413632323737
Pekka Wendelin Mykkeltvedt (44)1015181513151515
Per Harald Ninive (60)2125282422212322
Petter Jacobsen (56)2121232119161920
Petter Kjær (53)1619191614151817
Petter Varhaug (35)71015911101111
Roger Færø (36)101415915131214
Rune Hallbjørn Jensen (60)2223272322232524
Sigmund Vinje (53)1823211921172116
Sigurd Sveistrup (35)10101291051011
Svein Erik Gransjøen (65)2727302423202527
Terje Røsand (62)2526282422222323
Thomas Kolåsæter (81)4042443936374142
Tom Flaten (59)2221282023192726
Tore Heliks Van Dahl (66)2832332828282831
Torgeir Nielsen (48)1516201714171719
Toril Opsahl (56)1922252218212320
Trine Aalborg (73)3032363227283333
Truls Flatberg (65)2527332722222725
Vemund Svendsen (52)1620201816161817
Ørjan Sagvolden (52)1622292218222623
Øystein Aadnevik (63)2226302626242828
Øystein Almås (43)1217181414141412
Øyvind Pedersen (51)1622231817151915
Åsmund Eide Gjøystdal (58)1723262021192322

Komplementering (Kjetil Hofstad – Mats Sigstad)

->Ivar Areklett (60)Ivar Berg (44)Jan Erik Killengreen (50)Jarle Kvåle (66)Jo Boger (47)Jon Inge Kolden (55)Jone Frafjord (54)Jørn Gulbrandsen (67)
Aksel Nes Mygland (48)122014616151211
Andreas B. Schei (69)1831261126252015
Anlaug Frydenlund (41)519105127114
Anne Beate Putten (47)513861212123
Arild Holme (49)8211661711148
Arild Tørum (55)152815720181111
Bjørn Erik Lobben (55)9201892014177
Brage Nordgård (68)1731231026222312
Carl Erik Øveraasen (52)8181772113156
Carl Magnus Skutle (59)11231972015187
Dag Olav Rønning (73)2230281632242114
David T. Asprusten (63)1227251027162111
Eirik Bäcklund (54)8231461613136
Eivind Kaisen (53)13221561814911
Eivind Moskvil (59)122623132414159
Erik Hatlø (63)132520132119169
Eskil Aasmul (56)8221710189159
Espen Iversen (53)142516720181811
Espen Kibsgård (75)2439321632282517
Eva Endresen (50)9221331416106
Finn Eivind Slungård (61)132321725162110
Fredrik Methi (42)6171141112127
Frode Myhra (51)11201461712168
Geir H. Kristiansen (64)1429221126222111
Geir Horvik (49)122013814171010
Gerd Lillian Lindø Johnsen (42)414115101094
Glenn-Peter Sætre (38)61393108106
Hans Arne Forseth (44)315106106104
Hilde Arholm (48)10251261413117
Håkon Sandholt (48)7191161411105
Inger Anita Pedersen (42)216859783
Ingrid Lønset Solemdal (44)818123121198
Ivar Areklett (60)02516102012186
Ivar Berg (44)9013101611116
Jan Erik Killengreen (50)619081414116
Jarle Kvåle (66)163224025212114
Jo Boger (47)719116014106
Jon Inge Kolden (55)7221910220187
Jone Frafjord (54)1221159171709
Jørn Gulbrandsen (67)132923152619220
Kjetil Hofstad (39)10121051514117
Knut Heggland (71)2235291832262316
Kristian Kvamsøe (47)11211701714127
Lars Heggland (71)1832281732232516
Lea Hiorth (39)9161231214117
Marit Andersen (53)11181771813137
Marte Stang Midttun (57)13241862016169
Mats Sigstad (63)122522102516219
Morten B. Hæhre (47)7161451210125
Morten Haave (56)14222372117179
Nils-Olav Hole (43)819144159137
Olav Nedrebø (49)132119818181411
Ole Martin Halck (77)2438331633282715
Pekka Wendelin Mykkeltvedt (44)71512781483
Per Harald Ninive (60)1325191321151911
Petter Jacobsen (56)9221691815198
Petter Kjær (53)9231161512117
Petter Varhaug (35)512719773
Roger Færø (36)61088125116
Rune Hallbjørn Jensen (60)1424191223191710
Sigmund Vinje (53)101914101917158
Sigurd Sveistrup (35)29368651
Svein Erik Gransjøen (65)112721122518218
Terje Røsand (62)14262282117189
Thomas Kolåsæter (81)2541362238303119
Tom Flaten (59)132317152518189
Tore Heliks Van Dahl (66)1631261126192412
Torgeir Nielsen (48)9211691414105
Toril Opsahl (56)11221991816155
Trine Aalborg (73)2033281631252411
Truls Flatberg (65)142823102320188
Vemund Svendsen (52)10171431815136
Ørjan Sagvolden (52)1324201119191212
Øystein Aadnevik (63)152823112320179
Øystein Almås (43)9161251010108
Øyvind Pedersen (51)9181371811128
Åsmund Eide Gjøystdal (58)11221982115159

Komplementering (Morten B. Hæhre – Petter Jacobsen)

->Kjetil Hofstad (39)Knut Heggland (71)Kristian Kvamsøe (47)Lars Heggland (71)Lea Hiorth (39)Marit Andersen (53)Marte Stang Midttun (57)Mats Sigstad (63)
Aksel Nes Mygland (48)251018823141310
Andreas B. Schei (69)3712271034211718
Anlaug Frydenlund (41)192123151176
Anne Beate Putten (47)17816616786
Arild Holme (49)24916921131410
Arild Tørum (55)2611221030201314
Bjørn Erik Lobben (55)2682262714127
Brage Nordgård (68)3414251133231914
Carl Erik Øveraasen (52)246165211597
Carl Magnus Skutle (59)2881982818129
Dag Olav Rønning (73)3813301339242119
David T. Asprusten (63)331323631181911
Eirik Bäcklund (54)2861882515810
Eivind Kaisen (53)26917825141013
Eivind Moskvil (59)34725832181712
Erik Hatlø (63)339231032161216
Eskil Aasmul (56)29102182917157
Espen Iversen (53)267201124191311
Espen Kibsgård (75)4317311542282622
Eva Endresen (50)2561481611108
Finn Eivind Slungård (61)26102283019157
Fredrik Methi (42)19512415968
Frode Myhra (51)236197201397
Geir H. Kristiansen (64)3214241135242214
Geir Horvik (49)2481981815129
Gerd Lillian Lindø Johnsen (42)18614517878
Glenn-Peter Sætre (38)1649310646
Hans Arne Forseth (44)189153181084
Hilde Arholm (48)245198211599
Håkon Sandholt (48)2451842015125
Inger Anita Pedersen (42)202133151055
Ingrid Lønset Solemdal (44)18511412975
Ivar Areklett (60)31112473018169
Ivar Berg (44)178185219116
Jan Erik Killengreen (50)2182072314119
Jarle Kvåle (66)3213191230201513
Jo Boger (47)2381782012109
Jon Inge Kolden (55)30102273015148
Jone Frafjord (54)26619826141312
Jørn Gulbrandsen (67)3512271235211913
Kjetil Hofstad (39)051342012103
Knut Heggland (71)370321438252417
Kristian Kvamsøe (47)21807171379
Lars Heggland (71)361431037252114
Lea Hiorth (39)206950758
Marit Andersen (53)2671972101112
Marte Stang Midttun (57)28101772315012
Mats Sigstad (63)2792563222180
Morten B. Hæhre (47)228155201294
Morten Haave (56)291120823141212
Nils-Olav Hole (43)2071271713107
Olav Nedrebø (49)26101792115914
Ole Martin Halck (77)4315311939282421
Pekka Wendelin Mykkeltvedt (44)24816718989
Per Harald Ninive (60)2810251129181812
Petter Jacobsen (56)28102392518139
Petter Kjær (53)267171022121210
Petter Varhaug (35)14611114755
Roger Færø (36)199164171086
Rune Hallbjørn Jensen (60)338221228151617
Sigmund Vinje (53)228181121151510
Sigurd Sveistrup (35)15312314684
Svein Erik Gransjøen (65)321226631201711
Terje Røsand (62)2910201128181111
Thomas Kolåsæter (81)4921381946332825
Tom Flaten (59)319261128181915
Tore Heliks Van Dahl (66)3711231135231915
Torgeir Nielsen (48)2751682214911
Toril Opsahl (56)298171024121211
Trine Aalborg (73)4011301235232017
Truls Flatberg (65)3410231029191813
Vemund Svendsen (52)206154211387
Ørjan Sagvolden (52)2910211327151516
Øystein Aadnevik (63)3511221032181717
Øystein Almås (43)1781781811108
Øyvind Pedersen (51)2161622313114
Åsmund Eide Gjøystdal (58)2782372817147

Komplementering (Petter Kjær – Terje Røsand)

->Morten B. Hæhre (47)Morten Haave (56)Nils-Olav Hole (43)Olav Nedrebø (49)Ole Martin Halck (77)Pekka Wendelin Mykkeltvedt (44)Per Harald Ninive (60)Petter Jacobsen (56)
Aksel Nes Mygland (48)131418185181313
Andreas B. Schei (69)312131267302122
Anlaug Frydenlund (41)129131531458
Anne Beate Putten (47)139181731447
Arild Holme (49)12121320320714
Arild Tørum (55)221726227241518
Bjørn Erik Lobben (55)181423217241415
Brage Nordgård (68)252230294311420
Carl Erik Øveraasen (52)171223182211412
Carl Magnus Skutle (59)191421252251013
Dag Olav Rønning (73)312536299332226
David T. Asprusten (63)221730277291816
Eirik Bäcklund (54)161323204171111
Eivind Kaisen (53)201722215201316
Eivind Moskvil (59)221929277261518
Erik Hatlø (63)232030236231519
Eskil Aasmul (56)201621255221214
Espen Iversen (53)191724227231516
Espen Kibsgård (75)3328373810362428
Eva Endresen (50)1491714216910
Finn Eivind Slungård (61)201828245271516
Fredrik Methi (42)137131551257
Frode Myhra (51)151119215191010
Geir H. Kristiansen (64)252533289281819
Geir Horvik (49)171119206151014
Gerd Lillian Lindø Johnsen (42)139141421377
Glenn-Peter Sætre (38)9612821265
Hans Arne Forseth (44)118151631589
Hilde Arholm (48)171417183171011
Håkon Sandholt (48)1012201831998
Inger Anita Pedersen (42)1110151221355
Ingrid Lønset Solemdal (44)115151441568
Ivar Areklett (60)201825247231313
Ivar Berg (44)13102016515910
Jan Erik Killengreen (50)17172120618910
Jarle Kvåle (66)241727255291919
Jo Boger (47)1212191631189
Jon Inge Kolden (55)181621246251014
Jone Frafjord (54)191524194181317
Jørn Gulbrandsen (67)252031295261819
Kjetil Hofstad (39)14121616519711
Knut Heggland (71)322635329352125
Kristian Kvamsøe (47)151116151191214
Lars Heggland (71)2923353113342224
Lea Hiorth (39)126131111388
Marit Andersen (53)181123194181115
Marte Stang Midttun (57)191324174211514
Mats Sigstad (63)201927287281516
Morten B. Hæhre (47)010181831678
Morten Haave (56)19024195231616
Nils-Olav Hole (43)1411017217710
Olav Nedrebø (49)20122305191716
Ole Martin Halck (77)332636330372327
Pekka Wendelin Mykkeltvedt (44)1311181440109
Per Harald Ninive (60)20202428626015
Petter Jacobsen (56)17162323621110
Petter Kjær (53)16151921418912
Petter Varhaug (35)10511122968
Roger Færø (36)1210141771378
Rune Hallbjørn Jensen (60)251829226251719
Sigmund Vinje (53)181424227201112
Sigurd Sveistrup (35)101013133845
Svein Erik Gransjøen (65)241830267281516
Terje Røsand (62)201525245241215
Thomas Kolåsæter (81)3830423516393029
Tom Flaten (59)211923285261318
Tore Heliks Van Dahl (66)302328317292221
Torgeir Nielsen (48)141519182131011
Toril Opsahl (56)201423211181116
Trine Aalborg (73)292436316312124
Truls Flatberg (65)231729273241420
Vemund Svendsen (52)151020182191210
Ørjan Sagvolden (52)221624228171421
Øystein Aadnevik (63)251827256231917
Øystein Almås (43)1310151751788
Øyvind Pedersen (51)16141920519916
Åsmund Eide Gjøystdal (58)181324234241214

Komplementering (Thomas Kolåsæter – Vemund Svendsen)

->Petter Kjær (53)Petter Varhaug (35)Roger Færø (36)Rune Hallbjørn Jensen (60)Sigmund Vinje (53)Sigurd Sveistrup (35)Svein Erik Gransjøen (65)Terje Røsand (62)
Aksel Nes Mygland (48)142625131524910
Andreas B. Schei (69)2337391725391316
Anlaug Frydenlund (41)6171910101645
Anne Beate Putten (47)92119781735
Arild Holme (49)10212511142478
Arild Tørum (55)1426311719311211
Bjørn Erik Lobben (55)152629131626511
Brage Nordgård (68)2136392223371115
Carl Erik Øveraasen (52)16242911142249
Carl Magnus Skutle (59)18293216163186
Dag Olav Rønning (73)2439411626391417
David T. Asprusten (63)2233341624321115
Eirik Bäcklund (54)1224269172587
Eivind Kaisen (53)1126291217261210
Eivind Moskvil (59)1732321423281213
Erik Hatlø (63)1733321419321011
Eskil Aasmul (56)142925121826910
Espen Iversen (53)1527291716281212
Espen Kibsgård (75)2644452630431721
Eva Endresen (50)9242710112478
Finn Eivind Slungård (61)1832341719321011
Fredrik Methi (42)815188131776
Frode Myhra (51)12242412142498
Geir H. Kristiansen (64)1937372021341316
Geir Horvik (49)1221231114241112
Gerd Lillian Lindø Johnsen (42)817205121746
Glenn-Peter Sætre (38)41817561534
Hans Arne Forseth (44)718177101836
Hilde Arholm (48)9242710162368
Håkon Sandholt (48)10232511121838
Inger Anita Pedersen (42)718187101723
Ingrid Lønset Solemdal (44)82022872065
Ivar Areklett (60)163030141727612
Ivar Berg (44)1421188101868
Jan Erik Killengreen (50)8222291118610
Jarle Kvåle (66)1932381823371312
Jo Boger (47)9212310132076
Jon Inge Kolden (55)142724141926810
Jone Frafjord (54)1226291116241010
Jørn Gulbrandsen (67)2135371722331014
Kjetil Hofstad (39)1218221281966
Knut Heggland (71)2542441926391819
Kristian Kvamsøe (47)1123279122485
Lars Heggland (71)2837392329391220
Lea Hiorth (39)81820771855
Marit Andersen (53)1225278152489
Marte Stang Midttun (57)16272913193096
Mats Sigstad (63)203333202032912
Morten B. Hæhre (47)10222312122265
Morten Haave (56)18263014173199
Nils-Olav Hole (43)9192112142186
Olav Nedrebø (49)1726301118271011
Ole Martin Halck (77)2844482331451920
Pekka Wendelin Mykkeltvedt (44)918219111776
Per Harald Ninive (60)1631311718291010
Petter Jacobsen (56)15292815152679
Petter Kjær (53)02526101221710
Petter Varhaug (35)70148111534
Roger Færø (36)91507131647
Rune Hallbjørn Jensen (60)173331019271216
Sigmund Vinje (53)1229301202469
Sigurd Sveistrup (35)3151526015
Svein Erik Gransjøen (65)193333171831012
Terje Røsand (62)19313318183290
Thomas Kolåsæter (81)3248472934492024
Tom Flaten (59)1531291117261116
Tore Heliks Van Dahl (66)2135361925361417
Torgeir Nielsen (48)1226269162096
Toril Opsahl (56)152832111628108
Trine Aalborg (73)2541431726401517
Truls Flatberg (65)183438151832813
Vemund Svendsen (52)1422279142578
Ørjan Sagvolden (52)1526301216281212
Øystein Aadnevik (63)1831331623331316
Øystein Almås (43)9182010111877
Øyvind Pedersen (51)14232511152177
Åsmund Eide Gjøystdal (58)1728281420281011

Komplementering (Ørjan Sagvolden – Åsmund Eide Gjøystdal)

->Thomas Kolåsæter (81)Tom Flaten (59)Tore Heliks Van Dahl (66)Torgeir Nielsen (48)Toril Opsahl (56)Trine Aalborg (73)Truls Flatberg (65)Vemund Svendsen (52)
Aksel Nes Mygland (48)5141119138914
Andreas B. Schei (69)92314272091322
Anlaug Frydenlund (41)3841173611
Anne Beate Putten (47)3591573410
Arild Holme (49)681216115613
Arild Tørum (55)61713221891118
Bjørn Erik Lobben (55)31310211561014
Brage Nordgård (68)82114282091022
Carl Erik Øveraasen (52)414717114612
Carl Magnus Skutle (59)815918134814
Dag Olav Rønning (73)92019282281524
David T. Asprusten (63)52011261881218
Eirik Bäcklund (54)513915113612
Eivind Kaisen (53)616817135816
Eivind Moskvil (59)31710201481320
Erik Hatlø (63)51512211571021
Eskil Aasmul (56)614721126919
Espen Iversen (53)81512231581116
Espen Kibsgård (75)924153127141730
Eva Endresen (50)510101592512
Finn Eivind Slungård (61)7199251761015
Fredrik Methi (42)5871210467
Frode Myhra (51)6111017124910
Geir H. Kristiansen (64)620132822111222
Geir Horvik (49)8121116126913
Gerd Lillian Lindø Johnsen (42)3481081410
Glenn-Peter Sætre (38)175107166
Hans Arne Forseth (44)25613103610
Hilde Arholm (48)3121014102512
Håkon Sandholt (48)481017133512
Inger Anita Pedersen (42)2104119248
Ingrid Lønset Solemdal (44)5119158449
Ivar Areklett (60)4141021157918
Ivar Berg (44)4891710479
Jan Erik Killengreen (50)581018135812
Jarle Kvåle (66)72211271991117
Jo Boger (47)41371395513
Jon Inge Kolden (55)4148211571018
Jone Frafjord (54)4131216135715
Jørn Gulbrandsen (67)51713241651021
Kjetil Hofstad (39)711101812687
Knut Heggland (71)112116282391625
Kristian Kvamsøe (47)41441584510
Lars Heggland (71)923163125101623
Lea Hiorth (39)488137138
Marit Andersen (53)512101993714
Marte Stang Midttun (57)41710181341013
Mats Sigstad (63)71912261871118
Morten B. Hæhre (47)491113113510
Morten Haave (56)5161323147814
Nils-Olav Hole (43)47514106711
Olav Nedrebø (49)31814191471115
Ole Martin Halck (77)1223183122101527
Pekka Wendelin Mykkeltvedt (44)2117962311
Per Harald Ninive (60)9141622158920
Petter Jacobsen (56)41511191671114
Petter Kjær (53)49817125615
Petter Varhaug (35)274137345
Roger Færø (36)26614126911
Rune Hallbjørn Jensen (60)81213211541017
Sigmund Vinje (53)6111221136615
Sigurd Sveistrup (35)32577228
Svein Erik Gransjøen (65)4171326197820
Terje Røsand (62)51913201461018
Thomas Kolåsæter (81)030203829182334
Tom Flaten (59)8014211841020
Tore Heliks Van Dahl (66)52102719101423
Torgeir Nielsen (48)51090101713
Toril Opsahl (56)41591804716
Trine Aalborg (73)101817262101124
Truls Flatberg (65)7161324163019
Vemund Svendsen (52)51391712360
Ørjan Sagvolden (52)9131419147920
Øystein Aadnevik (63)51810201691317
Øystein Almås (43)611815156812
Øyvind Pedersen (51)612720104713
Åsmund Eide Gjøystdal (58)5129201741016