FORUM

ARRANGEMENTER

Quizkalenderen 2018 Finn din pubquiz Norgescupen

QUIZ-STOFF

Diverse quizer QuizDan QM Podcaster Internasjonal quiz Quizlenker Dette bør du kunne

MESTERSKAP

EM VM NM Nordisk Norway Open Rankinglister Analyser og tabeller

OM NQF

Medlemskap Styret Hvem og hva er NQF? Kontakt oss Formelt

Resultater NC 10-13 2017

Resultater NC 10 – Natur & vitenskap og NC 11 – Livsstil

Under følger resultatlistene for tiende og ellevte runde i Norgescupen i quiz 2017. Vi gratulerer vinnerne Truls Flatberg (Natur og vitenskap) og Brage Nordgård (Livsstil)!

Resultater for NC 10 – Natur og vitenskap:

Nr.NavnPoeng
1Truls Flatberg79
2Stig Sanner77
3Jarle Kvåle76
4Geir Hjertén Kristiansen73
4Jon Inge Kolden73
4David Tørre Asprusten73
7Ole Martin Halck72
8Andreas Winnem68
8Tore Heliks van Dahl68
10Øystein Aadnevik65
11Mats Sigstad62
11Øyvind Pedersen62
13Dag Fjeldstad61
14Espen Kibsgård59
15Terje Røsand58
15Lars Erik Brandt Rustad58
17Kjetil Hofstad57
18Eivind Kaisen55
19Per Harald Ninive54
19Trond Stabell54
21Brage Nordgård53
22Sigmund Straumsnes50
23Harald Groven49
24Carl Erik Øveråsen48
25Håkon Sandholt45
25Rune Hallbjørn Jensen45
25Jan Erik Killengreen45
28Kristian Kvamsøe44
28Jørn Gulbrandsen44
30Arild Tørum43
31Lars Matti Årvold42
32Bjørn Erik Lobben41
32Toril Opsahl41
34Marit Andersen40
35Kirsti R Østlund39
35Eva Morken Endresen39
35Svein Erik Gransjøen39
38Olav Nedrebø38
39Jens Chr. Vig37
39Åsmund Eide Gjøystdal37
39Aldona Szczepanska37
42Marte S Midttun34
43Johan Bratvold33
44Tom Flaten30
45Morten Hæhre29
46Jon Einar Heidenberg27
46Eivind Halvorsen27
48Tore Svarverud26
49Mette Dybhavn25
50Line Bergersen24
51Inger Anita Pedersen23
52Petter Varhaug21
53Øyvind Johnsen19

Resultater for NC 11 – Livsstil:

Nr.NavnPoeng
1Brage Nordgård73
2Dag Fjeldstad69
2Ole Martin Halck69
4Geir Hjertén Kristiansen64
4Truls Flatberg64
4Jarle Kvåle64
7Tore Heliks van Dahl61
8Johan Bratvold59
9Lars Matti Årvold58
10Marit Andersen57
10Marte S Midttun57
12Stig Sanner56
12Øyvind Pedersen56
14Jens Chr. Vig55
14Finn Eivind Slungård55
16Arild Tørum54
17Inger Anita Pedersen53
17Jørn Gulbrandsen53
17Eva Morken Endresen53
17Terje Røsand53
17Kjetil Hofstad53
22Per Harald Ninive52
22David Tørre Asprusten52
24Eivind Kaisen51
24Mats Sigstad51
24Andreas Winnem51
24Toril Opsahl51
28Mette Dybhavn50
29Jon Einar Heidenberg49
29Eivind Halvorsen49
29Tom Flaten49
29Espen Kibsgård49
33Svein Erik Gransjøen48
33Sigmund Straumsnes48
35Tore Svarverud46
35Jon Inge Kolden46
37Øyvind Johnsen44
37Kristian Kvamsøe44
37Lars Erik Brandt Rustad44
37Aldona Szczepanska44
41Rune Hallbjørn Jensen43
41Olav Nedrebø43
41Carl Erik Øveråsen43
41Åsmund Eide Gjøystdal43
45Jan Erik Killengreen41
46Bjørn Erik Lobben40
46Anett Johannessen40
48Petter Varhaug39
49Line Bergersen38
49Håkon Sandholt38
51Harald Groven37
52Morten Hæhre35
53Kirsti R Østlund33

Resultater NC 12 2017 – Allmenn 240

Her er resultatene fra tolvte runde i Norgescupen i quiz 2017. Vi gratulerer Tore Heliks Van Dahl med rundeseieren!

Nr.NavnNatur og vitenskapHistoriePopulær-kulturSamfunnLivsstilSport og spillFinkulturGeografiTotalt
1Tore Heliks Van Dahl1819212319212219162
2Stig Sanner2019171817232521160
3Geir H. Kristiansen2119212217151924158
4Dag Olav Rønning1618202018192321155
5Jon Inge Kolden1914132115271825152
6Dag Fjeldstad1619192320171819151
7Truls Flatberg2218161519201819147
7Mats Sigstad1717161916191924147
9Jørn Gulbrandsen1819182015181622146
10Jarle Kvåle2115141915231621144
10Finn Eivind Slungård1716171817171923144
12Espen Kibsgård1818182011162319143
13Bjørn Erik Lobben1516201915221021138
14Arild Tørum1122221617161518137
15Brage Nordgård1415171818181620136
16Lars Matti Årvold1814161716211022134
17Øyvind Pedersen201515201517921132
18Johan Bratvold1419111417171721130
18Eskil Åsmul1716131716161124130
20Karen Skjånes1313191617181518129
21Eirik Bäcklund1315151617201417127
22Håkon Bærug Tangen1312181814151422126
23Vemund Svendsen1515181819131413125
23Rune Hallbjørn Jensen1612181616171317125
25Kjetil Hofstad1619101716131221124
26Tom Flaten1214171817121121122
26Stian Sundbø1413121914211118122
26Ivar Berg1518142014131414122
29Sigmund Straumsnes1616161415151513120
29Terje Røsand1615151818101414120
31Heine Polden171413181091919119
32Hans Arne Forseth1213141514191119117
32Per Harald Ninive188151415181316117
32Svein Erik Gransjøen1511171812141416117
35Åsmund Eide Gjøystdal1415131513141319116
36Andreas Winnem1910121815131018115
37Håkon Sandholt1615141616101215114
38Jan Erik Killengreen1214161413151216112
38Leif-Atle Heen1214191713131212112
40Harald Groven1316131710101714110
41Inger Anita Pedersen1013161317111611107
42Kristian Kvamsøe1810151315131111106
43Morten Hæhre1111101314171217105
43Petter Varhaug14716171021614105
45Pekka Mykkeltvedt1112141713121015104
45Johannes Hoggen612101511141619104
45Willy Erland1212111213101518104
48Olav Nedrebø91813161381610103
49Eva Endresen1510131114111315102
50Øyvind Johnsen111015161315912101
50Fredrik Methi (jr)1113121413141014101
52Marit Andersen1510814169131499
53Eivind Halvorsen1391610161114998
54Mette T. Dybhavn121315141698895
55Tore Svarverud11131361016121091
56Erik Lobben12791112188986
57Vegard Ø. Bonskasen (jr)136610161171281
58Kai Ove Haarr101011614157780
59Rolf Andreas Gallefos9714157931377
60Espen Hermansen88151013114675
61Renate Sande731689115766
62Øyvind Bråten4101481384364
63Malin Ueland87791493360

Resultater NC 13 2017 – VM i quiz

Runde 13 i Norgescupen i quiz var årets VM. Vi gratulerer Thomas Kolåsæter med rundeseieren!

Nr.NavnMediaHistorieVitenskapUnderholdningKulturLivsstilSport og spillVerdenTotalt
1Thomas Kolåsæter2120221921202317163
2Geir H. Kristiansen2220211620211620156
2Lars Heggland1623211821201819156
4Ole Martin Halck2118181917211619149
5Tore Heliks Van Dahl1921211016232017147
6Stig Sanner1619231217201818143
7Espen Kibsgård1217181825181519142
8Dag Fjeldstad219181710201817130
9Brage Nordgård151215917211815122
9Øystein Aadnevik162019619121713122
11Eivind Moskvil1615111018171519121
11Knut Heggland211716716171017121
13David T. Asprusten111520716171617119
13Finn Eivind Slungård101517815181818119
15Mats Sigstad91715913171919118
16Andreas B. Schei1915131411181611117
16Arild Tørum241781319151110117
18Dag Olav Rønning161413151617168115
19Jørn Gulbrandsen1614151012191315114
20Jon Inge Kolden101014810142422112
21Carl Magnus Skutle101115915161614106
22Jarle Kvåle111115710152214105
23Bjørn Erik Lobben12101587161913100
24Eskil Åsmul1011971114141995
25Per Harald Ninive891541011201693
26Marte Midttun1510136121761190
27Leif-Atle Heen22108711178689
27Øyvind Pedersen7121261116141189
29Vemund Svendsen1011138101861187
30Eirik Bäcklund1210761013161286
31Aksel Mygland81415910991084
31Jørgen Skjånes7111461212101284
33Tarald Bjørdal Langan89118612151483
34Rune Hallbjørn Jensen109147101291081
35Andreas Winnem582259139879
35Ivar Berg91512413107979
37Ørjan Sagvolden81010971411978
38Jone Frafjord18107111184877
38Lars André Gundersen5998510171477
40Terje Røsand81014861461076
41Aldona Szczepanska1011111014140575
41Kristian Kvamsøe13710106139775
43Espen Iversen16851041411674
44Geir Horvik9108851211871
44Jan-Egil Aakernes10108631411971
44Jan Erik Killengreen10108571451271
44Jo Boger4986710141371
48Hans Arne Forseth697561114866
48Håkon Sandholdt1010867106966
48Lars Erik Brandt Rustad61116371031066
51Arne Bill137675156665
52Erlend Skjetne957711710864
53Willy Erland913565105861
54Hilde Arholm962710138560
54Jan Olav Nilssen591053891160
56Toril Opsahl108464146557
57Inger-Anita Pedersen57658133653
58Sonja Sirnes45865136552
59Roald Lund Fleiner6883655950
60Brit Nyfors35956105346
61Ingrid L. Solemdal6464497545
62Petter Varhaug4854548442
63Kenneth Knutsen15424611740